Лежащи мами 41

  • 60 461
  • 767
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 238
Не , на мен ми казаха онзи ден, че ефектът е 10 дена. Доста тъпо само да те боцкат е така
Аха, с две думи излиза, това че са ми били в 25та седмица няма ефект вече и ако тръгне раждане в 32ра да кажем няма да е по-добре развит белия дроб?

# 571
  • София
  • Мнения: 3 715
Е то реално не е да те боцкат е така, защото ако да не дава Господ се беше родил тогава с дексаметазона щеше да има все пак малко по-голям шанс. Предполагам, че на всички жени, които влизат за задържане в 7-8 месец в болница им се слагат такива инжекции. Иначе ако няма опастност от преждевременно едва ли жените си бият е така.

# 572
  • Мнения: 1 238
Мисълта ми е , че някои лекари го правят, за да си вържат гащите.
Е то реално не е да те боцкат е така, защото ако да не дава Господ се беше родил тогава с дексаметазона щеше да има все пак малко по-голям шанс. Предполагам, че на всички жени, които влизат за задържане в 7-8 месец в болница им се слагат такива инжекции. Иначе ако няма опастност от преждевременно едва ли жените си бият е така.

# 573
  • София
  • Мнения: 3 715
Е то и в моя случай беше така. Нямах разкритие, но заради кървенето доктора искаше да сведе риска до минимум. Мале честно, добре че не го знаех това за тези 10 дни.. сигурно нямаше толкова спокойно да си лежа и да си гледам сериалите. Докторката за това все ми казва да не чета в нета Grinning

# 574
  • Мнения: 1 238
Ами като чета чуждестранни форуми, масово мненията са позитивни и зареждащи, а в БГ МАМА 70% от мненията са негативни, разправят някакви страхотии, ужасни истории и едва ли не , че ще се мре, но то и народопсихологията ни е такава - негативна и затова сме на тоя хал.

# 575
  • Мнения: 1 134
Е то и в моя случай беше така. Нямах разкритие, но заради кървенето доктора искаше да сведе риска до минимум. Мале честно, добре че не го знаех това за тези 10 дни.. сигурно нямаше толкова спокойно да си лежа и да си гледам сериалите. Докторката за това все ми казва да не чета в нета Grinning
О,. Моят доктор, като разбра какви неща чета, забрани и каза само рецепти за готвене да гледам 😂😂😂, но аз си влиза тук, иначе щях да полудея. А, сега с бебето колко чета ааа, докторката на детето чак ме потупва съжалително колко вманиачена съм станала... Ама, така ще е :крива усмивка:.

# 576
  • Мнения: 199
Точно така.
Ефектът е 10 дни.
Аха, с две думи излиза, това че са ми били в 25та седмица няма ефект вече и ако тръгне раждане в 32ра да кажем няма да е по-добре развит белия дроб?

# 577
  • София
  • Мнения: 3 715
Мерси, да ти кажа съм доста спокойна, дано не ми излезе през носа. От понеделник започвам 30та седмица и някак си числото 3 ме успокоява Simple Smile

# 578
  • Мнения: 9 196
Мерси, да ти кажа съм доста спокойна, дано не ми излезе през носа. От понеделник започвам 30та седмица и някак си числото 3 ме успокоява Simple Smile

След 28ма има доста възможности за самото бебе при преждевременно, спешно раждане, дори и да не е контролирано и да не успеят да сложат стероиди. 99% ще си е добре бебето. Но тогава стават повече усложнения за майката при спешното раждане, заради по-големия плод, така че обсъди тези вероятности също. Например - при мен, защото се очакваше сериозна кръвозагуба, ако тръгнат сами по никое време да се раждат - по-често ми взимаха кръв, за да поддържат такава съвместима - не само кръвната група, ами и разни други показатели има. Та ако се наложи кръвопреливане, да са подготвени.

# 579
  • София
  • Мнения: 3 715
Доктора ми обясни за тази възможност за кръвопреливането още в болницата. Моят мъж е същата група като моята и ако се наложи той ще е кръводарител. А и съм АБ+, тя приема и от А и от Б, до колкото помня от Биология Simple Smile Аз и заради това съм направо за психиатрия с този хемоглобин, вдигнах го на 125 и продължавам да пия цвекло.

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 19:25 от Десислава``

# 580
  • Мнения: 9 196
Значи най-важните неща са ти покрити. Щом е след 28ма и кръвопреливането няма да е проблем, каквото и да стане няма голям риск.

# 581
  • Мнения: 262
Деси, това съм го изпуснала, сок от цвекло ли пиеш? Колко? Нещо друго?
Аз си пия тука желязото ама ми се струва вятър работа и като цяло храната ми не е мн по-добра от преди.

# 582
  • София
  • Мнения: 3 715
Пия Малтофер, сутрин и вечер по 10 мл, 30 мин преди хранене. Пия сок от цвекло, мешано със сок от портокал, че иначе е ужасно. Също ядях и един бъркоч мед, коприва, орехи и лимон разбъркано. Ако обичаш мед с орехи и ако искаш ще ти пусна на лично рецептата. Ако не обичаш и цвеклото е достатъчно, на ден си разбърквам около 400-500 мл сок от цвекло и портокал и си го изпивам.

# 583
  • Мнения: 891
На мен при хемоглобин 117 доктора ми изписа желязо....едно като ябълково сокче в отделни сашета.Ама олисана от магнезий...утрогестани...дузофарм...флебодия-неглижирах желязото и го спрях.След месец без  прием нажелязо пак си беше 118.Но сока от цвекло помага доста.Може да се пие спокойно.
   Съжалявам,че не се включвам често,но малката стана на година и 3 месеца и направо ми взима тока.Желая на всички да сте много позитивни-и почивайте(мразех да го чувам,но сега съжалявам ,че само мислих и се страхувах....можеше да си пия сокчета...да чета..да спя,а аз будувах като кукувица!!!)

# 584
  • Мнения: 683
Момичета вчера се накъсах от киселини.Изпих страшно много мляко но ми помогна временно една лекарка ми изписа един гел но нещо не ми хареса и си останах така вечерта страшно много ме заболя между крака пригъвката и слабините и от двете страни изплаших се много.Пуснаха ми тонове бяха ок и пуснаха парацетамол система мина ми спах добре.Но какво беше това нямам си на идея.

Общи условия

Активация на акаунт