Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 6

  • 99 073
  • 776
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 105
Здравейте момичета,
Denis, моля за помощ. Ще стартирам 3-тата ми процедура и ще започвам отново прием на добавки, защото нещата при мен не са никак цветни с броя и качеството на яйцеклетките 😞взимала съм и мисля сега пак да ги започна Dhea, Omega 3, Q 10 и Pregnacare, а и Инфолик. Въпросът ми е относно Dhea-та, на коя фирма да взема, защото разбрах , че имало значение и за качеството и за нежеланите реакции. Получих доста неприятно окосмяване след приема му и сега се чудя какво да правя 🤔Благодаря ти предварително.

# 91
  • София
  • Мнения: 36 092
Здравей Денис, една приятелка си е взела NAC на GNC от представителен магазин в The Mall, когато се отвори опаковката мирише на вкиснато, обвивката на капсулата е по- жълта от този, който купувам от аптека Ремедиум. В срок на годност е добавката  до 2019. Въпросът е дали са добри за пиене ?
Здравей!
NAC e сяра-съдържаща АК и е нормално да има мирис и вкус на развалено яйце и в тази връзка, може да има отворена капс в шишето или да е попаднал прах от него.
Да прегледа капс. и да ги прехвърли в стъклено шише. Да сложи в него едно пакетче /сухо/ билков чай - той дърпа неприятните миризми.


Здравейте момичета,
Denis, моля за помощ. Ще стартирам 3-тата ми процедура и ще започвам отново прием на добавки, защото нещата при мен не са никак цветни с броя и качеството на яйцеклетките 😞взимала съм и мисля сега пак да ги започна Dhea, Omega 3, Q 10 и Pregnacare, а и Инфолик. Въпросът ми е относно Dhea-та, на коя фирма да взема, защото разбрах , че имало значение и за качеството и за нежеланите реакции. Получих доста неприятно окосмяване след приема му и сега се чудя какво да правя 🤔Благодаря ти предварително.
Здравей!
Формата, която не дава странични ефекти /акне, окосмяване, косопад и т.н./ е 7 Кето ДХЕА.
ДХЕА се приема сутрин рано / за да се имитира неговият циркаден ритъм – най-високите му нива са през нощта/.
Ако се прима 2 пъти – сутрин рано и вечер късно.
Прави контроли всеки МЦ:
3 ден от МЦ: ЛХ, ФСХ, Е2, Тестостерон, ДХЕА  - те ще показват, как реагираш и дали дозата е подходяща

# 92
  • Мнения: 213
Благодаря, Денис!

# 93
  • Мнения: 7 237
Денис, л-аргинин може ли да даде алергични реакции? По-конкретно се интересувам за зачервявания по лицето.

# 94
  • София
  • Мнения: 36 092
Денис, л-аргинин може ли да даде алергични реакции? По-конкретно се интересувам за зачервявания по лицето.
По принцип - може.
Каква  еднократна доза приемаш? Да не си предозирала? Трябва да се приема 2х500мг.

# 95
  • Мнения: 2 673
Здравей, Денис! Hug
Скрит текст:
Знаеш ли дали някоя добавка може да ми помогне за фиброкистозни кисти?
Благодаря! Hug

# 96
  • Мнения: 7 237
Денис, л-аргинин може ли да даде алергични реакции? По-конкретно се интересувам за зачервявания по лицето.
По принцип - може.
Каква  еднократна доза приемаш? Да не си предозирала? Трябва да се приема 2х500мг.

Точно в такава дозировка го приемам.
Ако има значение, взимам от този аргинин - https://sopharmacy.bg/solgar-l-arginine-500mg-50vcaps.html

# 97
  • София
  • Мнения: 36 092
Скрит текст:
Денис, л-аргинин може ли да даде алергични реакции? По-конкретно се интересувам за зачервявания по лицето.
По принцип - може.
Каква  еднократна доза приемаш? Да не си предозирала? Трябва да се приема 2х500мг.
Точно в такава дозировка го приемам.
Ако има значение, взимам от този аргинин - https://sopharmacy.bg/solgar-l-arginine-500mg-50vcaps.html
Този е хубав.
По принцип, зачервяване на лицето, се получава при предозиране /над 3-5 и повече грама/, но всеки си има определен праг на толеранс към различните елементи и твоя, може да е по-нисък.
Лично аз, го приемам в по-високи еднократни дози 1,5-2.0 грама с друга цел и изобщо не го усещам, но на теб 0,5 гр. може да са ти много.
Пиеш ли достатъчно вода? Това са АК и трябва да се приемат с повече вода.
Ако искаш го спри за няколко дни и опитай отново и ако не го понасяш го спри, не го приемай.

# 98
  • Мнения: 7 237
А има ли значение през какъв интервал от време се приемат двете дози за деня? При мен има около 6 часа.

Благодаря за съвета за водата. Уж гледам да пия повечко, но пак може да е недостатъчно Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 36 092
А има ли значение през какъв интервал от време се приемат двете дози за деня? При мен има около 6 часа.

Благодаря за съвета за водата. Уж гледам да пия повечко, но пак може да е недостатъчно Simple Smile
Трябва да е сутрин и вечер  /2х1/ - да има поне 10-на часа.
Увеличи колкото можеш този интервал.

Ще чакам да пишеш и дано да не трябва да го спираш, защото е много хубава добавка - аминокиселина.
Другият вариант е, да е от самата марка - да съдържа нещо друго, което не понасяш и реагираш, подобно на алергична реакция.

# 100
  • Мнения: 7 237
Много ти благодаря, Денис! Hug

# 101
  • Мнения: 103
здравей Денис,моля те да ми препоръчаш някакви добавки.
Аз съм със ИЯР-0,19 ,ФСХ-26.61,също така съм с диагноза СЛЕ и хашимото,
в момента пия омега 3,фолиева киселина,селен,вит,Е(20 дена пия и 10 почивам).
Удачно ли е да приемам витамин Д,не съм го изследвала,но преди месец си бях купила една опаковка алфа Д,но го спрях.Имам два неуспешни инвитро опита в Турция,мисля за трети опит макар че незнам вече къде.
Двоумя се дали пак в турция ли да го правя или в БГ,понеже в ТР излиза малко по скъпо с престоя.
Имам записан час при доц.Конова този месец.Искам да си направя нужните изследвания и прегледи преди инвитро.Мисля да направя и Хистеросалпингография,понеже от Мемориал ми я искат

# 102
  • Мнения: 213
Здравей Денис, 
образувам дебела маточна лигавица по принцип, подходящо ли е да продължавам да пия л-аргинин?

# 103
  • София
  • Мнения: 36 092
Здравей Денис, 
образувам дебела маточна лигавица по принцип, подходящо ли е да продължавам да пия л-аргинин?
Добре е да го приемаш - той подпомага нормалната функция на ендотела /ендотелните клетки - ендометриума - МЛ/,  подобрява тънкия ендометриум, но нормалния не го прави по-дебел.
Разрастването на ендометриума /патологичното/, се дължи на по-високите нива на естрогените.
Освен това, действа синергично с Инозитол и NAC, подпомага О.

# 104
  • Мнения: 213
Денис, благодаря ти много за подробния и бърз отговор!

Общи условия

Активация на акаунт