Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 376
  • 613
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 134
Да, но тук по закон има стаи за кърмачки де във всяка обществена или корпоративна сграда. Иначе, представяш ли си ?!

# 451
  • Мнения: 18 799
Ами не - ама аз и по принцип не си представям цеденето - ужас е за мен. За късмет не ми се е налагало...

# 452
# 453
# 454
# 455
# 456
  • Мнения: 1 770
Не разбирам какъв е проблема ви за това как живеят другите...
Как точно пречи на вашия живот, факта че една майка с бебе спи или не с бащата на детето? Всеки сам си решава как му е най-добре. Същото правете и вие! 👍

# 457
  • София
  • Мнения: 28 833
Авторката пита – хората отговарят.

# 458
  • София
  • Мнения: 19 351
Мъж и жена не си лягат заедно само за да спят. 1. Дори не и само за да правят секс. Основното е да имат близост един до друг, да общуват по начин, който е недостъпен в едно забързано ежедневие. Особено след раждането майките са доста обсебени от бебетата и мъжете го чувстват. Ако са заедно с жените си през този период и им помагат в най-същественото за тях занимание - грижите за бебето - това е начин да се съхрани близостта и дори да се увеличи, а не двамата да се раздалечат всеки със своите си приоритети. А и телата, които са свикнали да са заедно, много по-лесно откликват на сексуални стимули.

През деня той ходи на работа, 2. вечер се въртят около бебето (или той си намира други забавления), после всеки си ляга поотделно. Най-много да обсъдят някакви битови проблеми или неща около бебето. Кога да са заедно тия хора лично за тях си?
Как т. 1 кореспондира с т. 2? Като не е само за секс, нали си говорят вечер, обсъждат разни неща, може и да не са битовизми, а общи познати, книги, филми и т.н. Това не е ли лично за тях си, щом сексът не е на всяка цена? Може да си побъбрят заедно на спалнята, може и друго да правят, но когато наистина ще заспиват - мъжът да се пренесе.
Аз лично за себе си не мога да заспивам прегърната, та ако ще да съм влюбена до полуда. Трябва сънят да ме надвие, което евентуално се случва към 3-4 сутринта. И самата аз се изнасям, ако ми хъркат, и ММ спа няколко месеца отделно.
Малко прагматизъм не е излишен, дори за новоизлюпени родители.

# 459
  • Monaco
  • Мнения: 374
Моят мъж спи с нас в леглото. Дъщеря ни спи от моята страна, защото я кърмя и се буди 3-4 пъти на нощ. Той изобщо не се буди и не разбира, че малката е будна, защото тя е залепена за мен и аз я усещам веднага. Сега вече е на 6 месеца и се върти повече в леглото, та с мъжа ми се гушкаме на една възглавница и така сме свикнали. От известно време се опитвам да я науча на нейното легло, но за сега е трудно.

# 460
  • Мнения: 1 174
От 9 години спи на дивана 😀 откакто се роди големия, тамън детето започна да спи отделно и се роди малкия, тъй че все още е там заточен. Три дивана сменихме в хола 😂

# 461
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз като спя, нямам нужда някой да ми е лепнат, колкото и да го обичам, приоритет ми е да се наспя. Не виждам защо спането заедно или отделно трябва да се разглежда като израз на близост между съпрузите. Била съм свидетел на двама, цял живот спали в едно легло, а междувременно през същото това легло минаваха всичките му любовници Sweat Smile. Айде мерси от такава близост.
Нямаме бебета вече, но ако след хубав секс, мъжът ми се обърне и започне да похърква, а аз съм още будна, изнасям се към хола. Хич не мисля за близостта на телата.

# 462
  • София
  • Мнения: 2 499
Не е целта "да скапем мъжа", а по възможност да не се скапе никой, включително и жената. И по възможност мъжът да е наясно какво означава безсънието на жена му, и че не е глезотия, ако е уморена или не е на кеф 24/7.

Ей това е.
Не разбирам защо се формират тия лагери - най-вече този от типа "искате да си го върнете на мъжете".
Ми, сори. Колкото аз искам да се наспя, толкова иска и мъжа ми. Мисля, че е съвсем нормално, без значение кой е на работа, кой е по майчинство. Вкъщи, заради гърменето (особено нощем) първата година и половина аз бях основният отговорник по ставането. Казвам ставането, защото си спяхме на спалнята, в 90% от случаите с бебе помежду ни. Да, пречеше ни на интимността, тегаво беше (взимахме я по някое време като се събуди за среднощно хранене), но това беше единственият начин да се наспиваме. И двамата, защото аз заспивах, кърмейки, а мъжа ми не се будеше. Доста често даже той пръв чуваше малката, преди мен, и докато се окопитя вече я беше донесъл.

Едва когато прекара един цял уикенд сам самичък с нея видях променения му поглед. Разбира се, преди това в пристъп на нерви съм имала изблици от рода на "не знаеш колко ми е тежко", но те никога не водеха до нещо хубаво. Майчинството и за мен беше прекрасен период, но понякога недоспиването и ревовете доста ми се отразяваха... Та в мига, в който мм остана с детето за цял уикенд, сами, и успя да се наслади на 100% на бащинството, промени рязко поведението си.
Има някои мъже, при които идва отръки, при моя дойде по-късно. При някои май хич не идва.

Но един от основните проблеми не е в това мъжете или жените са по-слаби и тн - има два типа хора, ако съдим по "почивката". Има такива жени, има такива мъже. Не е до пол. При нас, например, има голямо разминаване, защото аз съм от активно почиващите и такова като на мм - да иска в събота да си поспи, да си бездейства и тн, е жизненоважно. Аз цяло майчинство не спрях да обикалям и за мен, с изключение на недоспиването, беше "почивка"

Този модел с редовното спане в различни стаи може да е доста токсичен. Бащите и без това доста ревнуват, макар и подсъзнателно, от детето. Майката по подразбиране е по-привързана към него (детето) и мъжът често бива изтласкван на заден план. С разделянето в различни стаи, от психологическа гледна точка, това изтласкване се засилва. Не става дума кой на кой е съпричастен и дали двамата се будят или само единия.

Последна редакция: вт, 17 юли 2018, 14:34 от Po3u

# 463
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз също мисля,че модела-бащата спи на дивана,майката-с бебето на спалнята,би бил токсичен на по-късен етап.Не ми се струва редно таткото да не спи всяка вечер с детето и партньорката си,защото не можел да се наспива.А близотта между партньорите?

# 464
  • София
  • Мнения: 19 351
Бащите и без това доста ревнуват, макар и подсъзнателно, от детето. Майката по подразбиране е по-привързана към него (детето) и мъжът често бива изтласкван на заден план. С разделянето в различни стаи, от психологическа гледна точка, това изтласкване се засилва. Не става дума кой на кой е съпричастен и дали двамата се будят или само единия.
Да, но в тази тема са обвинени освен в какво ли не - И че нарочно се спасяват, не че са изгонени, макар да познавам и такива. А ти се опитваш да ги изкараш жертви... не те е срам
А как ще реагираш ако мъжът от недоспиване не работи пълноценно и възникнат проблеми?

Аз също мисля,че модела-бащата спи на дивана,майката-с бебето на спалнята,би бил токсичен на по-късен етап.Не ми се струва редно таткото да не спи всяка вечер с детето и партньорката си,защото не можел да се наспива.А близотта между партньорите?
Коя точно близост, ако и бебето е на спалнята?
По-назад са дали пример как през свещената спалня са минали повече от 2 души  Mr. Green та близостта е много повече от една спалня.

Общи условия

Активация на акаунт