Бисерчета 2

  • 11 651
  • 141
  •   1
Отговори
# 120
Току що моята малка дъщеря ми носи книжката на Леда Милева  за зайченцето бяло, и лакомник ('стига мечо пак си ял, че си пак надебелял...) .. и аз я питам какво е това (за мечето ) и очаквам да каже мече , а тя ми казва : "Език" Wink и аз виждам че мечето се облизва Wink ...и после ми казва ;Сега мако мако '-- за зайчето и майка му Wink и така Wink

# 121
  • Мнения: 2 784
Тъй като Калина още не говори,един случай от детството на баща ми:
Дядо ми бил военен и често са се местили.Та новодомци на едното място и съседите искат да разберат как се казва дядо ми и питат баща ми,тогава 3-4 годишен.Но той не иска да казва,мълчи като партизанин:
"Как се казва баща ти?"
"Тати"
"А кака ти как му казва?"
"Тати"
"А майка ти как му вика?"
"Мъжо" Mr. Green
А аз като съм била малка съм казвала тотоща,вместо кокошка и всички познати умирали от смях и ме карали нарочно да казвам тотоща.Та след поредното"Кажи кокошка" съм се усетила и съм казала пиле

# 122
  • София
  • Мнения: 39 785
моята буба все още казва на фавлията фаглия, и ако я питаш да ти каже таз дума само казва "не мога" Simple Smile

# 123
Здравейте - от няколко часа чета темата и колегите току ме питат защо се смея ...

 В момента се сещам само за една случка с моята щерка (4г) :
В банята и ака. Но все си приказваме и т.н. та я чакам да свърши и да я мия.
Питам я - "Акаш ли мамо?" , а тя ми се усмихва сладко и отговаря "Аккк, акккк"  Grinning  Grinning  Grinning

# 124
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Tsvety
А аз като съм била малка съм казвала тотоща,вместо кокошка и всички познати умирали от смях и ме карали нарочно да казвам тотоща.Та след поредното"Кажи кокошка" съм се усетила и съм казала пиле


Подобна сценка разиграваме от няколко дни.

Мони твърди, че със сестра си са енжъи (рейнджъри), но го изговаря доста смешно и ние го бъзикаме, че са тенджери.

Идва си от детската градина и ме моли да му събуя малятонките. Аз го питам "малятонките ли", а той се ядосва и вика: "Нееееее, не малятонки - малятонки са това"  Laughing
На третия път се усети и каза "Моля, събуй ми обувките"

Преди заспиване тази вечер, след като си казахме вече "Лека нощ", Мони ме извика да ми сподели съкровената си мечта.
- Мамо, ела да ти кажа нещо тайно.

Седнах при него на леглото... почти очаквах да ми каже, че е влюбен.

- Знаеш ли, много искам да порасна и да стана голям тати.
Ама... ще трябва да си намеря и мама.
И... като порасна и стана тати, ще мога да си имам едни голееееееми джапанки и да си ходя с тях и да правя "шляп, шляп" и после да си ги оставям в коридора.  Laughing


Не ме питайте защо джапанки... идея си нямам какво го е впечатлило, но беше изключително сериозен.

# 125
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Онзи ден вечерта Боби и татко му отиват до кварталният магазин.На връщане минават покрай съседният блок и се чува ужасна караница.Боби както върви спира се като закован на едно място ослушва се с интерес,поглежда баща си и заявява"Яяя мама каа се-Яя мама кара се"
Когато мъжът ми след това ми разказа случката се спуках да се смея. Grinning

# 126
  • Мнения: 229
Знаете ли как прави жабата?  Grinning
"ЖАБ - ЖаБ- ЖАБ"
Спред дъщеря ми (1г.10м.) #Milti

# 127
  • Мнения: 1 680
Таткото на Жорко( 2г.7м.) му е записал едни анимационни филмчета на ДВД за Уолас и Громит - едно пластелинено човече и кучето му. В едно от епизодчетата Уолас и Громит отиват до луната, която е от кашкавал  и си похапват. След всяко гледане на това епизодче в нас настава истински ужас, защото Жорето започва да ни дърпа да "Отиме папаме нуната, бъсо, бъсо мамо..." и започва да обува обувките и да търси якето. В тези моменти ми става хем смешно  хем тъжно, че не мога да му изпълня желанието на детето да си похапне от луната кашкавал.

# 128
Цитат на: svetlaa
В тези моменти ми става хем смешно  хем тъжно, че не мога да му изпълня желанието на детето да си похапне от луната кашкавал.


 Laughing  Laughing Купете му една голяма пита кашкавал на детето

# 129
  • Мнения: 2 792
Вчера, сънувах поредните кошмари с децата Rolling Eyes ,пълни глупости и разбира се в съня ми ние с баща им реагирахме, като пълни идиоти Shocked Сутринта почвам да разказвам съня на мъжа ми и Момчил, чул че става въпрос за сън, веднага пристига, при което аз млъквам.
Момчил веднага "Разкажи ми съня и на мен"-той много си пада, по тази работа със сънуването, аз му казах, че съм го забравила
 и той с една тъжна физиономия вика "Ох, дано го сънувам и аз"

# 130
  • София
  • Мнения: 39 785
това на е бисерче, ама да видите как спи мойта буба Simple Smile

поза и пак

# 131
  • Мнения: 3 663
Приятелка на майка ми - мъжът и е в чужбинско, а тя с мъника е тук
хлапето е някъде към 4 годинки

-мамооо, искам братче!!
-ами сега точно не може, като се върне тати ще обсъдим въпроса
-ееее бе мамооо айде да го изненадаме

Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 132
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...става Елина тази сутрин..отваря си очите и първото което фиксира е една бирена бутилна на бюрото...с дрезгав глас измърморва "тази бира е стара...."

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ники проговаря тези дни. Един от съседите прави ремонт и чука. Николай се буди сутринта и провежда следния диалог в моноформа:

Чук -чук. Т(р)опа некой.
Да!
Кой-й я-я? Кой?
Влез, иля-иля. Доди тука.
Нико(й) ниама. Не доди.

Малко по-късно се покатерва на стола пред компютъра, слага пръстче на рестарта и като ми имитира интонацията казва:

Не - значи Не! Joy

# 134
  • Мнения: 2 195
Приятелка на майка ми - мъжът и е в чужбинско, а тя с мъника е тук
хлапето е някъде към 4 годинки

-мамооо, искам братче!!
-ами сега точно не може, като се върне тати ще обсъдим въпроса
-ееее бе мамооо айде да го изненадаме

Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Това ме разби направо moresmile

Общи условия

Активация на акаунт