Лятото дойде, слънцето пече, а ОКТОМВРИЙЧЕТО морето го влече!

  • 42 390
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 063
Здравейте и от мен, аз уж набързо, а се зачетох, а тук е един студ, якето съм си облекла...ама напълно сериозно!

...
Мисля си че климатика който е точно на комп. и даже в момента ми духа а още несъм се облякла Embarassed Laughing той мен ме разкатава .. много е коварен, затова ставам, отивам да готвя и така ... Peace

Вяра, не мисля че сме изпуснали момента с гърнето, даже съм крайно против това да се прилага на няколко месечни бебета, ама всяка майка си преценява и си знае най- добре ... Peace
Напълно е възможно, ние си пускаме климатика в едната стая а спим в друга, иначе и ние ще се натръшкаме с някое Sick разтройство. Ама за съжаление и нашия комп е при климатика и сега ми е стууууд, ама е пуснат на много нисък градус, та да могат тати и Мишо да си играят на нормална темп в другата стая  Crazy

Вяра, не мисля че сме изпуснали момента с гърнето, даже съм крайно против това да се прилага на няколко месечни бебета, ама всяка майка си преценява и си знае най- добре ... Peace
И аз мисля като Иренка, нали децата не са с памучни пелени, а с памперси (едно от великите открития на миналия век  Mr. Green) и не е необходимо да пришпорваме нещата. Ама сигурно има и плюсове и минуси, както и да е, вече нищо не можем да направим, освен да използваме топлото време, та да покажем на уж порасналите си деца, че не е много гот да са напикани  Mr. Green

Днес още имам малко време да почерпя виртоално - днес нашия тати бебе Именник - Петър е той и до преди малко бяхме навън, да се почерпим за повода!
Снощи пък нашата фамилия бяхме на фризьор Joy вече сме с нови прически, но понеже фризьорката ми е приятелка, та я изчакахме да си свърши клиентите, те пък на мъжа й брат му с двете деца дойдоха след работното й време, та ги чакахмйе да ги подстригва и тях, че заминавали на море, а Мишо гладен, рови в чантата ми и вика ПАПА? и после ПАПА НЕ? и няма нищо за ядене и така до 10.30, когато най-накрая тръгнахме да вечеряме някъде и след едно лутане из някакви Люлински кръчми се занесохме в "Хепи"-то срещу св.Неделя и някъде към 11.30 Мишо получи порция пилешки шишчета, чесново хлебче и салата и ВСИКО омете  Joy без малко лук и домати   Crazy събра очите на сервитьорките, поиска да седне сам на стол, донесоха му отделен прибор и аз само режех месото и хлебчето и той за отрицателно време изпразни чинията си - ама така е, никой не може да си избира родителите  Embarassed с такива загори-тенджери като нас от глад вече не можеше да гледа

Вили весело изкарване на морето! Благородно ти завиждам  Heart Eyes чакаме снимки и те чакаме да се завърнеш и да разказваш как са се държали страхотните ти дъщери!
А днес бг-фото пак не е в настроение за работа и не мога да разгледам твоите снимки от Зоо-то и от Патиланци, дано утре реши да поработи малко, че  #2gunfire

Дори честити бебчовци на двете мами, да са живи и здрави, да растът щастливи и обичани!

Мила как е вратът? Оправи ли се вече? За ремонта на печката се сешам за ПАН-сервиз, ние им носихме там нашия фотоапарат, беше някъде в Младост, ама май има на няколко места, може би имат сайт - ако намеря нещо ще пиша пак

Вяра много сладка госпожица - търпи ли го горнището? Винаги съм се чудела за какво им е горнище на такива госпожици, но пък са много сладки тези МИНИ размери бански! Да си го ползвате със здраве  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 2 959
Привет и от мен, Момичета!

Честит Имен Ден на нашето октомврийче- Павката и на кака Петя! Hug

Дорий, да са Ви живи и здрави и двете новородени принцески Анитка и Юлия! А на Вас с Викито бързо оздравяване и приятни морски приготовления! Hug

Верче, права си за кърменето. И за мен то е универсално оръжие и лек-во. Ти си за завиждане с майчето до Теб, помага Ти не само в готвенето. Да Ти е жива и здрава. Вие кога заминавахте за морската къщичка? Hug

Вили, благодарим за снимките от Патиланци и от Зоо-то. Добре сте изкарали и на двете срещи. Честит Имен Ден на кака Петя! Да ти е жива и здрава красавицата, и все такава усърдна ученичка и мамина помощница да бъде! Приятни моменти и при другата баба/ а там Интернет клубове нямате ли? newsm78/. Hug

Иренката, честит Ти бански./ Да го штракнеш, да го видиме, моля! Praynig/. А с това повръщане и стягане на коремче, да не искаш нещо да ни кажеш за братче или сестриче на Николетка,а? То така се започва с леко неразположение... Hug

Мили, честит Ви домашен Интернет! Сега ще си на линия дори и в почивните дни, нали?! Желая Ти бързо и леко взаимоопознаване с новата клавиатура! Hug А колко след предаване на научният труд Андрей трябва да защитава? newsm78

Пимпа, аватара Ти е страхотен, мила! Красиво Ти е девойчето, и каква черна коса има...Да я нацелуваш от нас с Даничката! Heart Eyes

Лек и хубав нов ден Ви желая!

# 242
  • Мнения: 2 959
Ади, честит Ви именник- Тати Петър! Да Ви е жив и здрав, и все така да се разбирате и от половин дума и дори само с поглед. Честити Ви нови прически на цялото сем-во. Като Ти дойде фотографската муза, прати ни снимчица да Ви видим и ние! Благородно Ти завиждам за храненето на Мишо. Явно имаш добра детегледачка, която на доста добри прийоми го е научила. Hug Лека Ти вечер! Няма ли да ходиш да приспиваш двамата си мъже?! Hug

# 243
  • Мнения: 136
Добро утро скъпи приятелки.
Иренка, душко как мого да не видя рецептата, дори я направих вчера, харесаха ги много Heart Eyes благодаря, сладурче.
Снощи бяхме на имен ден на двама Пепевци, ходихме в една пицария, с детска площадка, Вики ни направи разногледи. Не седна за секунда на масата, нищо не яде, пийна малко сок и след 4 часов маратон легна и заспа на момента.
Момичета отивам да приготвям багажа, Вики докато спи, че след обяд се изнасяме към майка ми.Ако има нет на морето ще се включвам за малко. Целувки и много хубав ден ви желая Heart Eyes

# 244
  • Мнения: 1 000
УТРЕ……1 ЮЛИ Протести за детските и майчинството в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Пазарджик
СОФИЯ - Начало 10.00 часа, фонтана пред Президенството, крайна точка Парламента - 12 часа. Молим присъстващите да носят снимки на децата си или собствени ако са бъдещи майки. Ще се направи постер с тези снимки и други качени в интернет. Постерът ще бъде оставен пред парламента.
ПЛОВДИВ - Начало 10:00 часа на пл."Съединение", шествието ще мине по Главната улица и ще завършим на пл. "Централен" в 12:00 часа.
ВАРНА - 10.00 часа, на Входа на Морската градина.
БУРГАС - 10.00 часа, Пантеона в Морската градина.
ПЛЕВЕН - 10.00 до 12.00 ч. Маршрут - театър "Иван Радоев" по Главната улица до трибуната пред мавзолея - костница "Св Георги Победоносец".
ПАЗАРДЖИК - 10.00 до 12.00 часа. Площад Константин Величков (Тортата)
Да се запознаем и да се поразходим заедно..Молим майките от всички градове и тези който не могат да присъстват на протеста в София за снимки на вашите деца. Изпращайте ги от ТУК >> http://www.visx-develop.info/first_july/ 
Благодарим за подкрепата !
Инициативен комитет на Настоящите и бъдещи български майки.

# 245
  • Мнения: 686
Лелеее, как се изложих  ooooh! Съвсем не съобразих, че вчера имен ден е празнувала и кака Петя, разбира се  ooooh! Зло да го забрави детенцето и да ти е живо и здраво, миличка! Просто за мен Петровден е на Петровците и въобще по много тъп начин не се сещам, че въобще момичета имат също имен ден тогава. Патка съм от класа  Embarassed Sick Да е честито името и на Петето!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ади, по тоя повод и на тати Петър честито на патерица! Много да слуша  Laughing Hug Дето питаш за моя врат - той е много по-добре, благодаря  Hug Просто още ме е яд, че се случи, защото онази, която предизвика цялата случка, е повече от некадърна - тя е безумна и много се страхувам да не направи по нашите пътища по-голяма беля. Не дай си Боже  Praynig Аааа, и честити нови прически  Peace Hug

 
Доре, приятно и весело море, да си починете и забавлявате! Съберете слънце и енергия, здраве и хубави емоции  Hug

Калинка, благодаря, миличка! Ние се познаваме с онази класиатура, просто е много тъмна и българските букви са сини на черен фон и затова ми е малко чоглаво да пиша на нея, но ще се оправя  Peace Защитата на дисертацията ще е, живи и здрави, най-рано в края на годината. Но това не е толкова важно. По-важното е рецензентите да харесат труда му, че бая труд и на мен ми костваше тоя труд  Joy Колко безсънни нощи съм му спестила, колко грижи и колко работа, само и само да има време и спокойствие да работи  Tired Как сте вие с Даничка? Какво планирате за уикенда?


Иренка, много вероятно утре да идваме в Правец. Ще чистим и подреждаме, но ако остане свободен миг, ще ти звънна  Grinning Има ли много хора на този басейн? Разкошен е, очите ми останаха в него и нямам търпение да го посетя, въпреки че не зная как ще стане това с диването  Hug

Марго, къде си бе, скъпа? Пуснаха ли ви топлата вода?

Целувки, момичета, и хубав петъчен ден  Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 2 959
Привет, Момичета!

Днес по- слабо включване, но е лятно време и е разбираемо!

...най-рано в края на годината. Но това не е толкова важно. По-важното е рецензентите да харесат труда му,...
Мили, много ми е познат този момент, само че аз неуспях да го довърша и да стигна до защитата на дисертация. Желая на Андрей, успех и късмет! Hug

Утре е Канадският Ден, празник на страната! И ние май ще отидем на организираните чествания пред парламентарната сграда, а следобяд на парк.

Лек и хубав нов ден Ви желая!

# 247
  • София
  • Мнения: 3 063
Благодаря момичета, за поздравите за нашия тати  Hug

Днес всички сте забегнали на някъде, само с Калинка си пишем тук, като най-сериозни  Joy особено АЗ  Twisted Evil

Кали пожелавам ви весело изкарване на празника, предполагам, че ще има много атракции за малки и големи и Даничка ще се забавлява - вече са достатъчно големи децата, разбират и те от празници, люлки, балони, музика, фойерверки - дано си изкарате страхотно и после да разказваш  Hug

Ние с Мишо сме си самички днес, тати отиде при дядо си, на село, че и там сега имало събор, но на мен ми писна от тез "селски" разходки, казах, че искам да си облека хубави дрехи и да ходя на НДК да пия кафе с приятелки, в повече ми идват вече тези мили родни, природни картинки, богато окрасени със свекърви, зълви и тем подобни  Joy

Моите родители в неделя заминават за месец и половина на турне в Швейцария и Италия и понеже дълго няма да виждат внука си, сега ще имат изключителната възможност да го погледат няколко часа днес и още няколко утре, та мама да поразгледа магазините, да се види с едни приятелки, а утре ще ходя на водна аеробика надявам се да се похваля после Peace

Мила, миличка, ти ме пита за водната аеробика, аз най-накрая намерих в един нов хотел Грийнвил, намира се зад тенис-клуба на Малееви, там има басейн и провеждат водна аеробика, пон/сряда/петък от 19ч., неделя от 16.30 и от пон-до петък от 11 сутринта, 7лв е удоволствието, трябва ти хавлия, бански, джапанки и плувна шапка. Това знам за сега, утре ще кажа повече  Hug

Днес пак бяхме без памперс навън, нищо че беше захладняло малко. По гащи и по тениска се разхождахме, напика се няколко пъти и идва да ми каже, че е МОКЪН! Само резервни сандали не се бях сетила да взема, ама карай, и без това нямам 100 чифта!

Да ви се похваля, Мишо се е научил да пие от чаша   bowuu
Вчера ми надигна чашата със сок и аз докато стигна до него да му я взема - гледам нашия си пие  Hug (открила съм един страхотен сок от лимон на пфанер, с парченца плод вътре, студен е чудесен за жегите) Само от бутилна не може да пие още, налапва цялото гърло и - се полива, задавя се, но се спира да опитва  Joy

Днес Мишо нищо не е ял до сега, отказва ми категорично всичко, даже сокове. На разтоварваща диета е Joy а от понеделник няма да има детска кухня 1 месец -градината излиза във ваканция  Joy Shocked  Чак от 7.август щяи да започнат пак :#2gunfire

Ох ставам, че Мишо крещи АДИИИИ, АДИИИ, така ми вика напоследък пикльото му малък, ама ако падне или се удари някъде идва и МАМОООО, ОХХХХ ТУКА и ми сочи да го цункам - тогава ставам МАМА, като има ОХ!
Е, не вече ставам, приятна съботна вечер от мен!

# 248
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети и от нас, Момичета!

Днес е националният Ден на Канада! И ние бяхме навън, ходихме пред сградата на парламента, беше невероятно пълно с хора и фонтани и много организирани концерти, и игри. Толкова хубав 1/2 ден изкарахме, Дана събра толкова много балони и значки и знаменца. Но май най- се радваше на балоните.

Ади, как мина водната аеробика? Hug

Хубав нов ден Ви желая! Hug

# 249
  • Мнения: 2 959
Привет, мили слънчеви Момичета!

Искам да Ви пожелая една нова успешна и усмихната седмичка! Peace

Дорий, приятен път и много хубави емоции на морето с Вики и баба!

Верче, целувки за малката Ти принцеска Вики, вие кога заминавахте за морето?

Иренка, изпробва ли новият бански?

Пимпа, как са новите headphones?

Мили, лека работна седмичка и целувки за малкият Ти принц- Андреята!

Ади, как мина водната аеробика?

Вили, приятни морски мигове с двете Ти красавици- Дидката и кака Петя!

Много слънце и усмивки Ви желая! Hug

# 250
  • Мнения: 686
Здравейте и от мен!

Калинка, ти си най-сериозна от всички ни  Heart Eyes Благодаря ти за пожеланията за хубава седмица и, както обичам да казвам, да ти се връща тъпкано   bouquet Да е светла и весела седмица! Тук е доста мрачничко и вали тези дни, но обещават да се оправя вече. Ти направи ли снимки на празника на Канада? Покажи ни Дана с балони, ако си снимала  Heart Eyes

Ади, и аз съм любопитна как е минала аеробиката. Тези часове са ми малко неудобни. Ако ходя от 7 вечерта, ще се прибирам в 9, което едва ли ще зарадва особено домашните  ooooh! А я кажи как така без памперс навън? И като се напишка, сменяш всичко, така ли?  newsm78 Целувки и хубава седмица и на вас!  Heart Eyes

Аз си мислех, че сте изписали сума ти страници през уикенда, но явно лошото време вчера не ви е попречило да сте навън по разходки  Laughing Ние бяхме в събота в Правец и голямо чистене падна (една от причините да не ти се обадя, Иренски  Tired) Другата е, че бяхме с приятели и ми беше толкова неудобно от тях, защото ги навихме да дойдат с нас, а в къщата все още няма никакви условия. Имахме една чиния общо и пихме бира в чаши за коняк  Joy Не че нещо, ама все пак... Добре, че хората не ни се вързаха да останат да спят, защото щяхме да ги разположим на една разгъваема нещо като спалня, която се оказа супер неудобна, а ние с Андрей щяхме да спим на едно легло, дето и за един човек е тясно  ooooh! Та добре, че не останаха хората, но като цяло съм доволна, защото поизчистихме с майка ми къщата и въобще сефтосафме си имота  Laughing А и с приятелите добре изкарахме на обяд. Това бяха всъщност Деница, с която Андрей води и нейният приятел, който е един от братята Мангасариян - голям симпатияга, много готин  Blush Blush Blush Laughing Laughing Laughing Ще ви пусна по-късно снимки, че в петък закупихме и фотоапарат  Laughing Абе имам аз да ви черпя  beer cheers beer

На тези, които са на морето или отиват натам, хубаво време и край на поройните дъждове!  Hug
На тези, които днес сме на концерт на Ерос, също!   Laughing

Целувки Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 251
  • Мнения: 686
ето ни  Grinning



а целият албум е тук

# 252
  • Мнения: 834
Ето ме и мен набързо.
Онзи ден в петък бяхме цял ден  с Ками на басейн и се прибрахме прималяли (особено тя) много късно вечерта.
В събота пък нямаше как да се включа, че нета ни бил до 30-ти. Нарочно не го платих на дежурната касиерка, щото имахме да си ползваме едни 10дни, когато ни беше на ремонт компа, а овцата не пожела да ми ги пусне, защото била нова и не смеела без разрешение от шефовете и. Та, сега вече си ползвам дните, Ками спи и аз - ТУК.
Пропуснала съм важни за вас и вашите сем. дни като Петровден и Павловден. ШЪ МЪ ЗВЪНЯВАТЕ!!! И така на патерица:

да си носят със здраве имената всички вече празнували, да са много щастливи и обичани, да са успешни начинанията им и да радвата билизките си
   bouquet  bouquet  bouquet

Иренка, пробвах ти рецептата с дробчетата, newsm22 оооообаче душО само аз си ги ям... Станаха вкусни, незнам защо моите мрънкалници не ги харесаха. Били сухи, а пък ако не са препечени пак няма да ги ядат и така.....Майната им... Сега ще ядат Hands Fist

Адиsmile3501 на Мишо за чашата! Пак е една крачка пред другите! Само така! newsm10

Мили, страхотни снимки, особено на зетя дето е *натюрлих* newsm53 Защо си му скрила достойнството и татковата гордост Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Личи му, че се чувства добре. Поне е свободен да си прави каквото иска, а не между 4 стени или на площадката с кучешките изпражнения... Друго си е в градината.
И ние в петък като бяхме на басейна, там съм ви разправяла идруг път, че имат 10дка двор. Тичане и игра до премаляване. И няколкочасово киснене във водата. Ками само гледаше какво да докопа да яде. Не вярвах, че това е моето дете. Явно водата я изтощаваше и тя изгладняваше за минути. Това накара баща и да се замисли да ни води на море. Вика: я, този бръмбар къде побра това ядене.Как ли ще лапа пък, ако я заведем на море....?
И така темата море беше у нас в почивните дни. Пък да видим...Има почти 2 мес. до тогава.

Вчера, най - сетне закарахме триколката и за заваряване и то чак в Бусманци (за тези дето знаят къде е това, малко преди Пазарджик Joy). Сега да видим кога ще си я вземем...

Днес нещо ми е беден речника и се изчерпах. А и в това лайняно време нищо не ми се прави и говори.
Чао ви от мен.
Желая ви приятен остатък от деня и мноооого интересна вечер, нищо че е понеделник.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 063
Здравейте всички! Или по-точно всички останали пред компютрите тези дни - редиците оредяват в тези летни месеци - кой навън, кой на море!

Да ви се оплача Sad Мишо е с гнойна ангина  ooooh! И то доста се е развила вече, с много налепи, на антибиотк сме - Зинат и капки за уши Фуроталгин Sad
Вчера през деня нищо му нямаше, само малко повече се гушеше в мен, аз ходих на въпросната водна аеробика и като се върнах играхме, даже на разходка щяхме да ходим, ама заваля и вечерта като се отпусна пред ТВ, премрежил поглед, не мърда, добре, че го пипнах (че е нехарактерно за него да е толкова кротък) - беше мноооого горещ, успях да му измеря температурата 39.4! Дадох панадол, само това имам, за първи път Мишо вдига Т и не съм подготвена, добре, че имах изобщо панадол, останал след някакви ваксини  ooooh!
През нощта не ме остави да спя, искаше през цялото време да е върху мен, с глава на гърдите ми, а аз да съм седнала, не ми разреши да легна Sad а аз се унасям, той се поизплъзне и РЕВ - 15 мин, сърдене, аранжира ме пак върху купчината възглавници, облегната на леглото, моята глава да е върху неговата, ръцете ми - далече от тялото му, да не взема да го докосна случайно! Crazy Сега ми е едно унесено, дрогирах се със 100 кафета, не знам на кой свят съм Sad
Днес цял ден е бил с Т -ту я вдига, ту я сваля, спал 3-4 часа след обяд! Заведохме го на педито (днес беше следобедна смяна) и веднага антибиотик  Rolling Eyes че и ушите са възпалени! Сега пак има Т и дреме пред една книжка, от 30 мин стои на тази страница  ooooh! това не е моето дете! Още не съм дала Зината, защото е на 12 часа и ще го почна към 10, да е удобно за сутринта!
Оплаках се, извинявайте, че с такива подробнасти, ама до сега е боледувам само веднъж, миналото лято и още не съм претръпнала някак  Tired

Да ви кажа за водната аеробика - голям кеф! Мила, имало вече освен старите часове и още във вторник и четвъртък от 18ч., това може да ти е по-удобно  Peace Аз малко се посрамувах там, защото съм доста страхлива във водата и ми дадоха пояс  Embarassed ама не такъв, надуваем, а от някаква лека, порьозна материя, дето не потъва. Има и гири от същото, идеята е да ги потапяш във водата и така натоварваш мускула, защото те се опитват да изплуват. Има упражнения за крака, ръце, корем - за всичко. И едни "пръчки", непотъващи, дето се слагат между краката, сядаш един вид на тях и караш колело Mr. Green въртиш въображаеми педали, после "скачахме с тях въже" - ама те не щът да идат под водата, та да ги прескочих Mr. Green Единствената ми забележка, е че в басейна имаше и други хора и е малко тъпо те да си плуват а аз да ръко- и крако-махам там - изритах няколко пъти един чичко, дето все се въртеше около нас (абе плуваше си човека, ама да иде в другия край на басейна...) Иначе не е дълбоко, басейна е от 1.30 до 1.50, ама пуст страх... Mr. Green

А за пишкането навън - сега временно го преустановихме, докато оздравее, но иначе излизаме само по тениска (потник) и по гащи - купих му 10 чифта гащи, за да има какво да мокри Wink Така ходи, без панталонки, без боди - само по гащи, за да е лесно да се сменят. Останових, че пикае през 20-30 мин - това прави мнооого чифтове на ден  Mr. Green

Отивам да го видя, че много се е отпуснал. Чао за сега, ще докладвам как се развиваме Simple Smile

# 254
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети, Момичета!

Стели Мели,
Честит Ти Рожден Ден, мила! Желая ти всичко най-, най-! Бъди здрава и много щастлива мама и съпруга. Весел Празник!

Стели, прибрахте ли се от морето? Как беше там, Татито да не е пак някъде на курсове? Hug

Мили, честит Ти фотоапарат. И много подобни красиви снимки да направиш. Страхотни сте, а и къщата има голям потенциал- разкошна е с толкова зеленина! Как Ти е майчето, Тя е баба герой. С таз остеопороза да тича след Андрейката, много здраве й желая на Майчето Ти. Hug

Пимпа, а какво стана с глобата на Здравковият бал, разкри ли криминалето? Hug

Ади, стискам Ви палци за бързо възстановяване на малкият Ти чаровник- Мишо, и дано скоро се похвалиш с твоето предишно детенце- жизнено и енергично! Как е изкарал Тати Петър на сбора с дядото? Hug

Лек и хубав нов ден Ви желая и бързо оздравяване на Мишо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт