Частни училища - информативна тема 21

  • 92 958
  • 772
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 184
... и не на последно място, защото една приятелка я закле да не прави грешка да се набутва в 145-о, ако ще и в шилерските паралелки там, ако ще й ептен без пари да бяха Laughing

Защо да е грешка? Май вие сте в грешка.

За Вас да. За мен на база личен опит - не. А и на този тон и маниер на постовете във форума след амнайсе години съм се убедила, че е безсмислено да се отговаря.

Освен че отчитам нездравословна шизофрения в мненията, която само подкрепя горенаписаното:


Не разбирате ли че Шилер не е училище, а е просто една занималня?


Не е така. Шилер не е обикновенна занималня, а си е сдружение с ясни цели, които преследва.


И аз като Валерката ще напиша, че думите ми са извадени от контекста. Това, което смятам, го смятам. Най-малко ще се обосновавам пред знайни и незнайни форумни герои Simple Smile

# 481
  • Мнения: 6 302
"Шилер" не е и за темата, тъй като изобщо не е ЧУ. И си има отделна тема за него. И да, дефакто е частна занималня с немски език, която е към държавни училища.

# 482
  • Мнения: X
ADTR да не би да ви приеха от сдружението? Все пак. След жалбите и т.н.

А иначе след като не искате да се обяснявате, не здавайте въпроси. В противен случай щом влизате в диалог, ще ви се налага и да отговаряте на съвсем резонно зададени такива.

# 483
  • Мнения: 184
ADTR да не би да ви приеха от сдружението? Все пак. След жалбите и т.н.

А иначе след като не искате да се обяснявате, не здавайте въпроси. В противен случай щом влизате в диалог, ще ви се налага и да отговаряте на съвсем резонно зададени такива.

Не искам да влизам в полемика. Просто ми беше интересно да чуя и други гледни точки. И да, темата не е за Шилер, а за ЧУ, така че прощавайте вмешателството ми.

# 484
  • Мнения: 184
Здравейте,

Хоп и аз в темата. Сега се опитвам да чета назад, но момичета много информация има.
Нашата ситуация е с две деца- батко на 5 и 1/2 и беба на 1 и 2м. Към момента баткото е с частна детска градина и таксата ни е около 6000 на година. Кварталното ни училище (с 3 години уседналост) е 93то, което ми изглежда доста краен вариант. Вече пуснах заявления за Азбуки и Петър Берон, обмислям Българско школо и Артис в Младост (там има и големи ученици, което не ми е мн ок). Отхвърлих Климент Охридски заради базата, Образователни технологии също ми е доста хаотично, СС е прекалено.
Но мисля че има много малко информация за Азбуки и за училището към Руското посолство. Моля за малко повече информация за тези училища, както и да ми кажете вие какво мислите за ранжирането на изброените, кой е вашият фаворит?


За БШ мога да ви кажа, че новата директорка идва точно от Артис и като цяло има отлични отзиви за нея от хора, работили съвместно. Със сигурност ще е по-добре от старата школа в БШ, така поне си мисля. Азбуки е хубаво, имаме близки с две деца там, доволни са, масата родители са интелигентни хора, без показност и демонстрация на възможности, нещо, което се носи като слух за СС. Приема основно идва през ПГ, а за там от детската им градина. Така че шансовете може би са нисички, ако ви интересува този етап от образованието.

# 485
  • Мнения: X
ADTR да не би да ви приеха от сдружението? Все пак. След жалбите и т.н.

А иначе след като не искате да се обяснявате, не здавайте въпроси. В противен случай щом влизате в диалог, ще ви се налага и да отговаряте на съвсем резонно зададени такива.

Не искам да влизам в полемика. Просто ми беше интересно да чуя и други гледни точки. И да, темата не е за Шилер, а за ЧУ, така че прощавайте вмешателството ми.


Аз не видях това. По скоро видях да опонираш на ясно изразено мнение.

# 486
  • София
  • Мнения: 12 018

За БШ мога да ви кажа, че новата директорка идва точно от Артис и като цяло има отлични отзиви за нея от хора, работили съвместно. Със сигурност ще е по-добре от старата школа в БШ, така поне си мисля. Азбуки е хубаво, имаме близки с две деца там, доволни са, масата родители са интелигентни хора, без показност и демонстрация на възможности, нещо, което се носи като слух за СС. Приема основно идва през ПГ, а за там от детската им градина. Така че шансовете може би са нисички, ако ви интересува този етап от образованието.


Същото мога да кажа за СС на база 13-годишен пряк опит с деца в училището. Не знам къде ги "хващате" тези "носещи се слухове". Smirk

# 487
  • София
  • Мнения: 1 752
Аз като минала от "разпни го" до "осанна" за СС да подкрепя - допреди година, до голяма степен благодарение на подобни слухове, но и заради предишен неприятен опит с ръководството на СС също не давах и дума да се издума да си запиша детето там. Ако правилно си помня декларациите, бяха нещо от сорта на " в тази снобария? никога!". Със срам, но пък искрено, признавам, че съм била в грешка. Поне на база скромния опит до момента (процеса по "кандиадтстване" и от 15 септември до сега). Детето - доволно и аз доволна. Което е рядкост (отвратителна манаджийка и киселяк съм) Smiling Imp 

# 488
  • Мнения: 133
За СС можеш да чуеш всичко, и накрая всичко да е вярно, въпрос на гледна точка. Ако детето се справя с не особено голямото натоварване, предвид че никой не ги натиска за нищо повече от задължително, то тогава всичко е перфектно и бонус перфектна организация. Обаче ако детето изнемогва, създава проблеми и прочие може да се окаже не особено приятно място. В общи линии е нормално училище за нормални деца. А и държат на английския все едно са в Англия. Ако детето се справя пак така.

# 489
  • Мнения: 5 425
Легендите за "неособено голямото натоварване" в ЧУ, винаги искрено са ме веселили. Но е вярно, че няма безсмислен гърч и щурмоващина.

# 490
  • Мнения: X
Е то е и въпрос на критерии какво разбираме под неособено голямо натоварване. Аршина трябва да се доуточни.

# 491
  • Мнения: 5 425
Каквото и да разбираш. Особено в сравнение с ДУ.

# 492
  • Мнения: X
Каквото и да разбираш. Особено в сравнение с ДУ.

Че кой сравнява с ДУ? Нещо си се объркал. А от ЧУ до ЧУ има светлинни години разлики. Та не е каквото аз разбирам. А до критерии, какво значи неособено голямо натоварване. Защото за мен 20 задачи по мат. може и да не са особено натоварване, ама в едно ЧУ един лист от 5 задачи за домашно на някои родители се виждаха много голямо натоварване.

# 493
  • Мнения: 5 425
Не по-малко се радвам на сравняването на училища по резултатите от НВО, броя на даваните за домашно задачи и други подобни "високо информативни" количествени показатели...

# 494
  • Мнения: X
Не по-малко се радвам на сравняването на училища по резултатите от НВО, броя на даваните за домашно задачи и други подобни "високо информативни" количествени показатели...

Интересно е да чуем по какво ти сравняваш училищата. Но ако може конкретика, нали?
И между другото всъщност говорехме за това за кой какво означава понятието "неособено натоварване". А не сравнявахме училища.

Общи условия

Активация на акаунт