Витамин В12 - тема 3

  • 84 517
  • 762
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8 942
А аз се обадих в цибалаб и те ми казаха, че всички витамини се изследват на гладно.

# 181
  • Мнения: 10 210
Това за Цибалаб е универсално правило, влез на сайта им и намери поне един показател, за който да не дават тази инструкция. Simple Smile

# 182
  • София
  • Мнения: 808
Здравейте.Дайте ми съвет моля.Детето ми трябва да приема Б12 и желязо.Трябва ли да има интервал между двете или може заедно да се пие.

Най-добре да има интервал помежду им.

"Едновременната употреба на двете субстанции, особено във високи дози, води до влошено усвояване на витамин В12, тъй като желязото намалява неговата абсорбция и спомага за превръщането му в биологично неактивни метаболити."

Информацията е от калкулатора за съвместимост на витамини и минерали на сайта на Framar (Mibobo го беше качила преди време, за което й благодаря, много ми беше полезен):

https://i.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D … D0%B8%D0%BD%D0%B8

# 183
  • Мнения: 925
Благодаря за отговора.Значи едното ще давам сутрин другото вечер.

# 184
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте.
Пуснах изследвания днес.
Преди 3мес В12 -89(25-160)
                желязо 9,9 (12,5-28)
               вит.Д 90 (75-100)

Днес  витБ12  128
         желязо 32
         вит.Д 50

През този период приемах желязо(45дни) и започнах капките вит.Б12(окло месец),вит.Д не пиех и веднага се е понижил .

Сега мисля,да започна пак вит.Д и да си пия https://remedium.bg/anemia/natural-factors-vitamine-b12-methylco … 00mcg-90tabs.html ,който когато не приемах желязо си бяха Ок,но като добавих и него не ми действаха,затова взех капките.
Имам и https://remedium.bg/pregnancy/neopharm-neopholic-meta-400mcg-90tabs.html , мислите ли ,че трябва да добавя и тях?

Всякакви коментари ще са ми от полза.
Благодаря. bouquet

# 185
  • Мнения: 2 081
Благодаря за отговора.Значи едното ще давам сутрин другото вечер.


Давайте Б12 сутрин Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 1 721
Здравейте, ще съм благодарна за коментар и на моя случай. Още в началото уточнявам, че съм вегетарианец от 25 г. И, разбира се, при изследване се оказа, че съм с дефицит на вит. Б12 - 137 pmol/l (ноември 2017). Започнах да приемам метилкобаламин подезично 2 месеца и през януари качих на 178. Продължих без почивка и през март вече беше 400. И тогава започнаха проблемите. Тежко акне - по главата, шията и деколтето. Първият дерматолог реши, че е стафилококова инфекция и два пъти се лекувах с антибиотичен крем. Нищо. Вторият дерматолог директно ме попита дали приемам добавки с Б12 и беше категоричен, че е от него. Междувременно направих ново изследване и Б12 е паднал на 268 без да го спирам. Освен това се оказа, че съм с дефицит на желязо ( с висок хемоглобин и тжск), дефицит на калций и ниски нива на магнезий. От 2 г. се боря и с тежък дефицит на вит. Д ( приемах по 4 капки, по 8 капки, а от 8 месеца по 15 капки дневно) и от 12 е стигнал 20. С Хашимото съм, с постоянно главоболие и мигрена, отпадналост, болки в ставите и още доста проблеми. Сега само акне на 40+ ми липсваше! Кажете ми какво да правя!  От седмица пия малтофер на обяд ( и преди съм имала ЖДА), поръчах и цинк евентуално да подобри състоянието на кожата. Вечер продължавам с 15 капки вит. Д плюс вит. К2 и магнезий.

# 187
  • Мнения: 11 849
Лечение с вит.Д докарва дефицит на магнезий, затова хубаво че приемаш допълнително. За по-добро усвояване на желязото трябва вит.С за предпочитане от естествен източник, също и фолат (В9) спомага. Сега като се започне едновременно лечение на В12 и желязо и нещата ще се случват бавно ...вземай ги с разлика в приема, В12 до обяд а желязото следобед- вечер. А хемоглобина защо е висок Thinking при ЖДА би трябвало да е нисък...Какви са ти резултатите на желязо, тжск и хемоглобина? А феритин проверяван ли е? За В12 бих те посъветвала да минеш на капките за нос усвояват се най-добре и най-бързо вдигат нивата.

Относно цинка, хубаво е да си видят нивата на цинк и мед. Често желязото не се усвоява добре при недобри съотношение на двете и по-честия случай е при ниска мед и висок цинк....ако случайно е така и започнеш допълнителен прием на цинк медта ще падне още повече.

П.П. дефиците на вит.Д показва, че в организма има възпалителен процес...в предвид, че си с Хашимото сигурно си  с високи антитела, търсила ли си причината (възпалителни процеси, инфекции, бактерии, паразити)

# 188
  • София
  • Мнения: 1 721
Благодаря за отговора! Последните 2 г. всяка седмица съм на лекар и така и не чух адекватна диагноза и лечение. Мед и цинк не съм изследвала, но предполаган, че заради вегетарианството са ми ниски. Нямам паразити, но имам хеликобактер и клебсиела пневмоние. От няколко дни приемам пробиотик Прохелико, дано помогне и мина без антибиотик, че съм с дисбактериоза. Феритин и хомоцистеин също не са изследвани. Според хематолога, имам ЖДА само на базата на ниско желязо и хемоглобин и ТЖСК в граници. Сега приемам малтофер плюс ампули вит. С на обяд и вит. Д + К и магнезий вечер. А с това акне как да се справя? Трагично е! Никога не съм имала!!!

Да допълня, че цикълът ми идва през 14-20 дни. Нямам ПКЯ, но се оказа, че навлизам в менопауза. Така съм от 2 г.

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 09:43 от magia

# 189
  • Мнения: 11 849
Да, щом има хеликобактер дефицитите няма да изчезнат. Дано успееш да го излекуваш без АБ, Прохелико е добър както и Мастикс много хвалят също за хеликобактер.

За кожата не знам, може да опиташ с Геритамин или някой друг продукт за коса, кожа, нокти...те основно са с вит.А , Е , биотин, цинк.

За менопаузата, прочети за аюрведичната билка Шатавари и ако искаш опитай, има я на много фирми на капсули. Много мои приятелки вземат от нея и са страшно доволни, тя регулира хормонален дисбаланс, облекчава симптоми...прочети си сама.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 498
В друга тема специалист от лаборатория писа - задължително се пие вода преди изследвания сутрин, за да се напълнят вените с кръв. Витамин може да се изследва по всяко време независимо от храненето, хормони и други неща - рано сутрин и на гладно, без кафе.


Тоест, може по всяко време, или трябва да е на гладно?

# 191
  • Мнения: 234
Преди две седмици питах в Бодимед за витамин Б12 и железен панел - казаха ми на гладно, за жалост.

# 192
  • Мнения: 10 210
В друга тема специалист от лаборатория писа - задължително се пие вода преди изследвания сутрин, за да се напълнят вените с кръв. Витамин може да се изследва по всяко време независимо от храненето, хормони и други неща - рано сутрин и на гладно, без кафе.


Тоест, може по всяко време, или трябва да е на гладно?
Както съм написала - витамини може по всяко време. Повечето други неща са на гладно.

# 193
  • Мнения: 1 970
И на мен от приема на б12(метилкобаламин назален спрей) ми излезна акне по гърба и раменете. Стигнах много високи стойности и го спрях, а акнето започна да се изчиства.
В хомеопатията се казва, че болестта има нива и не изчезва обикновено от раз, а минава от по-важни органи към по-повърхностни. При мен от умора и депресия към акне, което е супер, сега и акнето изчезва. Важно е да се гледа цялото накъде върви.

# 194
  • София
  • Мнения: 1 721
При мен нивото дори не е в средата на референтните стойности и съм като пубер Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт