За случая с прегазеното бебе в Стара Загор

  • 9 848
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 014
Ооо, това явно е отдавнашна практика при ромите.
Още преди 8 години, когато изкарах книжка, свекър ми (бог да го прости) ме предупреди - "Внимавай, когато караш и минаваш покрай група роми, може да  блъснат някое по-малко дете пред тебе. Правят го за да изкарат пари." Той е бил свидетел на такъв случай - по-големият брат бута малкото. Ей това не мога да го проумея...

# 136
  • Мнения: 9 990
Ами докато ги интегрираме-така ще е, раждат, лапат нашите детски и живеят на помощи.На циганките трябва да им спират помощите и детските, щом само раждат и не работят.На тази циганка сега , трябва да и спрат всички помощи, да я осъдят на опит за убийство и да и лепнат 10-ина години зад решетките...дали ще стане, дали ще продължи това...факт е, че 99,9% от ромското население живее паразитно и закон не ги лови-ни за сметки за ток, ни за работа... Tired

# 137
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета...Първо искам да изкажа съболезнования на семейството и на майката на малката Божидара...Изчетох всичко, което сте написала, но предположенията Ви за вината малко се различават от истината. Знам, защото съм журналист в Дарик...
А истината е, че майката е пресичала на място без видимост, камионът е карал с 10 км/ч. Тя не го е видяла, шофьорът също не е имал видимост, защото е било завой. Дотук нарушенията са двустранни. Лошото е, че камионът не е имал разрешително за придвижване в града т.е не е трябвало да влиза изобщо в Стара Загора, камо ли да кара по улиците. Но това не е оправдание и за майката - ако не даваш собствен пример, като спазваш правилата, защо очакваш от другите да ги спазват???
Трагедията е, че невинно си отиде едно дете... И върху това трябва всички да се замислим

# 138
  • Мнения: 9 990
ТОЧНО ЗА ТОВА става въпрос-няма дисциплина и от двете страни.Все от някъде трябва да се започне, като начало-глоби!Постепенно шофьорите ще започнат да спират и да изчакват пешеходците и тогава никой няма да слиза ей така на всяко място на платното, а ще си знае мястото, където ще може със сигурност да пресече  спокойно!
Като оставим трагичният случай настрана-това е 99% вероятно да се случи и на зелен сфетофар и на пешеходна.Колко коли помитаха спирки и размазваха хора, стоящи да си чакат рейса!
И ДА-Тези огромни камиони и тирове и багери-нали имат забрана за влизане в града?За София поне знам, че има някакви забрани, но никой не го спазва-Тир до Тира в малките улички е редовна гледка, Камион изпреварва Бетоновоз на 'Никола Вапцаров" пък е направо любимата ми гледка... Tired

# 139
  • Мнения: 4 324
Преди няколко дни са го кръстили в църквата и на всичкото отгоре е било заченато инвитро след 6 годишни усилия! Можете ли да си представите само?!?!  Cry Cry Cry Cry Cry

Ужасно Sad Sad Sad
Нямам думи просто ...........

Мир на праха на малкото ангелче Sad

# 140
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами докато ги интегрираме-така ще е, раждат, лапат нашите детски и живеят на помощи.На циганките трябва да им спират помощите и детските, щом само раждат и не работят.На тази циганка сега , трябва да и спрат всички помощи, да я осъдят на опит за убийство и да и лепнат 10-ина години зад решетките...дали ще стане, дали ще продължи това...факт е, че 99,9% от ромското население живее паразитно и закон не ги лови-ни за сметки за ток, ни за работа... Tired
Абсолютно си права, но това едва ли ще стане някога.

Но това не е оправдание и за майката - ако не даваш собствен пример, като спазваш правилата, защо очакваш от другите да ги спазват???
Трагедията е, че невинно си отиде едно дете... И върху това трябва всички да се замислим
Майката едва ли ще търси оправдание, по-скоро незнам как ще живее с чуството за вина.

# 141
# 142
  • София
  • Мнения: 12 554

Майката едва ли ще търси оправдание, по-скоро незнам как ще живее с чуството за вина.
[/quote]

С оправдание имах предвид не, че майката ще го търси, а че нищо не оправдава действията й да пресече булевард с бебешка количка на място, където не трябва...Истина е, че и на пешеходна пътека може да те бутнат и да се случи същото, но поне ще знаеш, че не ти си предизвикал събитията...Въпреки че в крайна сметка резултатът е един и същ и за съжаление трагичен...

# 143
  • Мнения: 9 990
Идеята е да го докараме до там-да ЗНАЕШ, че на пешеходната ще ти спрат...тогава няма да рискуваш на други места да пресичаш... Tired

# 144
  • Мнения: 3 457
сега разбирам-горкото детенце-МИР НА ДУШИЧКАТА МУ!Направо не мога да го осмисля...

# 145
  • София
  • Мнения: 1 941
По правилника за движение по пътищата - за пешеходна пътека се счита и мислената линия свързваща продължението на два тротоара на кръстовището, дори и да няма маркировка, шофьорите трябва да са нащрек. А при завой си мисля, че май пешеходците бяха с предимство newsm78

# 146
  • София
  • Мнения: 1 105
Май пешеходците винаги са с предимство на пешеходна пътека, но те не са пресичали на пешеходна пътека, абе ужасно е, както и да го гледаш!

Общи условия

Активация на акаунт