Идеи за хапки пане

  • 39 325
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
А някой записал ли си е рецептата на Иван Звездев за кашкавал пане с бира и сусам ???

Много ще съм ви благодарна, ако я имате и споделите  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 117
Панирани кашкавалчета

[........... Веднага след това се пускат в нагорещен до температура 170 градуса фритюрник. Пържат се 3-4 минути.

Това е рецепта от мениджъра на Хепи в предаването на Звездев .. Пробвала съм тази рецепта вече няколко пъти и е нещо страхотно ..  Peace
 

това за хапките - като се нанижат на клечка за зъби или шишче -на разстояние 1см. една от друга- стават по няколко наведнъж за пускане, пържене и е по-чистичко
Страхотна идея  LaughingНикога не ми е идвало на ум така да ги пържа. Така ще става по-бързо!!! Flutter

# 17
  • Мнения: 160
Да ви кажа за панировката - паста Патафри(не съм сигурна дали така се пише)

3-4 яйца, разделят се, белтъците се разбиват на сняг, а жълтъците с брашно и бира(около 400 мл)+сол, да стане лепкава и гъста каша, която се прибавя към белтъците, и се разбърква с дървена лъжица. Пускат се кашкавалчетата(или каквото там решите), загребва се с лъжица и се пържи в силно загрято олио.
   Peace  с тази панировка работят " ХЕПИ " страхотни са им всичките панирани неща

# 18
  • Мнения: 1 153
Да ви кажа за панировката - паста Патафри(не съм сигурна дали така се пише)

3-4 яйца, разделят се, белтъците се разбиват на сняг, а жълтъците с брашно и бира(около 400 мл)+сол, да стане лепкава и гъста каша, която се прибавя към белтъците, и се разбърква с дървена лъжица. Пускат се кашкавалчетата(или каквото там решите), загребва се с лъжица и се пържи в силно загрято олио.
Аз също я ползвам тази панировка,само дето е в други пропорции-1яйце,100мл бира,брашно и после овалвам в гаелта,но нещо галетата не полепват хубаво,дали има някаква тънкост,а и за солта незнаех,че се слага

# 19
  • Мнения: 780
паста "ПАТАФРИ" :

2 яйца
белтъците се отделят и към жълтъците се прибавят:
1 с.л. олио
3 с.л. брашно
4 с.л. бира
1 пакетче сусам
1 ч.л. подправка за пиле /на KOTAHYI или на Picantina на Chef's Best/
белтъците се разбиват на сняг и към тях се прибавят жълтъците, като бъркаме бавно с дървена лъжица
много вкусна панировка особенно за пилешки хапки /пилешко месо на хапки - в марината: 1-2 с.л. водка, 1/2 с.л. мед., соев сос, олио и от същата подправка за пиле. месото стои в маринатата няколко часа . Стават страхотни пилешки хапки -  "топят се в устата"    
 

# 20
  • Мнения: 965
ще ви предложа рецепта на пилешки хапки с горчица:
за хапките ще ви трябват пилешки гърди към 400-500гр,горчица,3-4 яйца и брашно.
нарязвате гърдичките на малки хапки ,като всяка хапка помазвате с горчица,после овалвате хапката в брашно,и накрая потапяте в разбитите яйца,пържите в предварително загрятата мазнина.стават много вкусни  Wink
дано да ви харесат,ще чакам отзиви Simple Smile

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен любими са ми хапки от сирене.

500гр сирене
2 бр. яйца
4-5 с.л брашно
черен пипер

Сиренето се натрошава и се разбърква с яйцата. После добавям брашното и черния пипер. Омесва се хубаво и с ръце оформям топчета. Пържат се в по-дълбок съд с повече мазнина.
По същия начин може сиренето да се замести с кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт