Детска градина през лятото - сборни групи

  • 5 158
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
Добро утро,мами!Един въпрос имам към вас.В петък синът ми беше на профилактичен преглед и съответно не отиде на градина.Забравих да взема бележка от педи за градината.Вчера пък имаше час за консултация с логопед и пак не го пуснах на градина.Не мислех,че ще е проблем,защото от този месец са сборни групи и уж отсъствията се извиняват служебно.Тази сутрин учителката ми каза,че трябва да донеса медицинска бележка или отсъствията остават неизвинени.Става въпрос за две отсъствия,не ми е толкова зор,но наистина ли нямам право да ги извиня по домашни причини и защо не се извиняват служебно щом са сборни групите?

# 16
  • Мнения: 1 405
При нас не ни искат бележки лятото. Офф, те и те с тези бележки. Водиш здраво дете да чака в чакалня с болни деца, за да ти напишат, че е здраво. Много е досадно.
Кажи по семейни причини и точка.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 601
А не може ли просто да си платиш двата дена, т.е. да не намалят месечната такса и да не търсиш бележки?

# 18
  • Мнения: 1 405
O, при нас това е невъзможно. Не се ли "запишеш до 8:30" на същия ден, не може повече.

# 19
  • Мнения: 415
Платен е целият месец-60лв.Понеже юли градината няма да работи,плащането за юни се извърши предварително с уговорката,че септември ще се върне разликата ако детето не е посещавало поради болест.Като цяло синът ми до сега е отсъствал само тези въпросни два дни.Щом мога да ги платя,а те са платени,значи да приема,че всичко е наред.

# 20
  • Мнения: 8 939
Юни и юли си заявяваш предварително кога ще ходи детето, за да си планират колко учителки и лели ще са на работа. Затова не може да се извиняват отстъствия с бележка по семейни причини, а само с медицинска. Малко е тъпо да, но ги разбирам.

Аз се чудя нещо друго
Синът ми ходи на ясла, до 31.07 ще е в СДЯ, от 15.09 е приет първа група в ДГ. Къде би трябвало да ходи на сборна група през август и половината септември?

# 21
  • Мнения: 540
Добро утро,мами!Един въпрос имам към вас.В петък синът ми беше на профилактичен преглед и съответно не отиде на градина.Забравих да взема бележка от педи за градината.Вчера пък имаше час за консултация с логопед и пак не го пуснах на градина.Не мислех,че ще е проблем,защото от този месец са сборни групи и уж отсъствията се извиняват служебно.Тази сутрин учителката ми каза,че трябва да донеса медицинска бележка или отсъствията остават неизвинени.Става въпрос за две отсъствия,не ми е толкова зор,но наистина ли нямам право да ги извиня по домашни причини и защо не се извиняват служебно щом са сборни групите?


 
Когато са сборни групи през лятото и сте заявили присъствие задължително се извинява с мед бележка..Ако не сте заявили присъствие то тогава са служ. Признаги .Това са неща коиго са ви обяснени много пъти😊😊😊😊

# 22
  • Мнения: 540
При нас не ни искат бележки лятото. Офф, те и те с тези бележки. Водиш здраво дете да чака в чакалня с болни деца, за да ти напишат, че е здраво. Много е досадно.
Кажи по семейни причини и точка.



Семейни домашни причини са през учебно време не и през летните месеци когато са сборни....

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165

Аз се чудя нещо друго
Синът ми ходи на ясла, до 31.07 ще е в СДЯ, от 15.09 е приет първа група в ДГ. Къде би трябвало да ходи на сборна група през август и половината септември?
моето дете беше така по миналата година.
ходи си в сдя до 14 септември, на 15 беше в градината.
понеже сдя почиваше през август раздаваха едни листчета с които можехме да го запишем в дежурна сдя.
в градината казаха че могат да го вземат чак от 15 септември.

# 24
  • Мнения: 8 939

Аз се чудя нещо друго
Синът ми ходи на ясла, до 31.07 ще е в СДЯ, от 15.09 е приет първа група в ДГ. Къде би трябвало да ходи на сборна група през август и половината септември?
моето дете беше така по миналата година.
ходи си в сдя до 14 септември, на 15 беше в градината.
понеже сдя почиваше през август раздаваха едни листчета с които можехме да го запишем в дежурна сдя.
в градината казаха че могат да го вземат чак от 15 септември.

А как да разбера коя е тая ясла?
 В нашият район друга СДЯ няма, а от нашата ясла ми казаха,ч е август почиват.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 165
на нас ни каза директорката.
ние бяхме в район студентски, а дежурната сдя беше в лозенец.

# 26
  • Мнения: 68 645
Още на 1 юни, след края на учебната година, детето ми от ясла бе преместено в другата стая, където от есента щеше да му е първата група.
Сега е пак така - детето ми е ПГ6, наесен е ученик, от началото на юни качиха дребосите от яслата и в момента са заедно - бъдещи първогрупници и останалите от четвърта група..

Може би си зависи и от градината как ще процедират.

Лятото спокойно извинявам отсъствия по семейни причини. Поне няма ограничение да са до 10 дена - това важи само за учебната година от 15.09 до 31.05. Лятото е вид ваканция, неучебно време, без занятия...по наредба № 5/2016г извиняването по семейни причини го ИМА и лятото.
Другото са манипулации на персонала...

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 12:28 от teta75

# 27
  • Мнения: 8 939
Детето ти вероятно е било в ОДЗ тъй наречените градини с яслени групи.
Когато детето се мести от Самостоятелна Детска Ясла в Детска Градина се кандидатства наново и процедурата е различна, както се разбра.

# 28
  • Мнения: 68 645
Да, в една сграда е и яслата, и градината. Бившо ОДЗ се водеше, сега нали вече отпадна и всички станаха ДГ.

Да се допълня за лятнвото предварително заявяване за посещенията - напълно незаконно е. Няма такова нещо в нормативната уредба.
Преди 2 години и нас ни задължаваха още януари да заявим кой точно ден от лятото ще си ползваме годишният отпуск. Върховният адм.съд отмени това безумие, та вече го няма...
Тук е същото...

# 29
  • Мнения: 8 939
Да, това е! Както написах ОДЗтата, вече са детски градини с яслени групи.

Общи условия

Активация на акаунт