Съкращаване на менструален цикъл след направен аборт

  • 723
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 820
   Добър ден на всички. Не знаех къде точно да публикувам тази тема. Избрах подраздел "Бъдещи майки", защото не видях друг подходящ подраздел. Ако не съм поставила темата в правилния подраздел, моля, преместете я, където Админът сметне, че е най-подходящото място.

   Моя братовчедка е направила аборт преди 6 години. Научих съвсем наскоро за това. Тя се оплака, че след направения аборт менструалният й цикъл се е съкратил и почти няма менструален цикъл. За 1-2 дни има цикъл, при което едва сменя 2 превръзки и спира менструалния цикъл. Преди аборта ми каза, че менструалният й цикъл е бил доста обилен и траел е до 7 дни. Каза ми, че е ходила няколко пъти на гинеколог, но не са й помогнали. Притеснена е много и не знае какво да прави.

   Ако има някоя жена с такъв случай с направен аборт и съкращаване на менструалния цикъл, да пише по темата и да ми сподели как точно се е справила и какво да посъветвам братовчедка ми да предприеме.

   Благодаря предварително за оказаната помощ!

   

# 1
  • Мнения: 16 874
Аз имам такъв опит. След втори спонтанен аборт и наложил се кюретаж, МЦ стана оскъден и съвсем краткотраен. Изчаках 6 месеца, за да видя дали ще се нормализира, но не се. Т.к. се борех да забременея, за мен беше много важно да разбера на какво се дължи. Посещавах репродуктивен специалист и взехме решение да направим процедура, за да проверим състоянието на матка, яйчници и тръби отвътре. Имах разни неща за "поправка", които отстранихме.  След това имах един нормален цикъл и забременях веднага. След раждането все още не съм имала МЦ.

Общи условия

Активация на акаунт