кога е нормално да седне бебчо

  • 1 146
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 446
Ортопедът каза преди 6-ти навършен месец да не позволяваме сядане.
Това е мнението на специалистите, дали ще ги слушаш- ти си решаваш ...
Peace

# 31
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Когато успее само - не го подпирай с възглавници. Моят син към 6 месечен се изправи на дупети и като беше буден, докато се измори все така си седеше - не му беше интересно да лежи ...
Иначе и мойта лекарка ми обясняваше за опасност от луксация на костите на таза, но как да го търкулнеш бебчо да лежи, като той иска да седи ... Joy

# 32
Вярно всички казват след 6-ят, но моята сладурана например не обича да лежи на гръб и като я сложа почва сама да си вдига главичката и така стои докато не я изправя или завъртя по коремче. Аз даже в стол за хранене я слагам легнала, а тя се изправя какво да я правя, няма да я натискам да лежи. Но тя от първият месец ми се върти, педиатърката каза че явно е по жилава да не я спирам!

# 33
  • Мнения: 11 547
Започнах да слагам Беба да сядакъм 5-6 месец но за кратко.Първо за 5-10 мин.после за по-дълго,но тя сама си показваше колко време да стои седнала.

# 34
  • Мнения: 77
Сядането става постепенно - нали трябва да укрепне мускулатурата и то да придобие кураж. Като гледам различните бебчета тренират различни умения. Някои първо сядат, други първо лязят и т.н. Ние сме на 7+ и още не седи, но вече пълзи. Иначе направо подивява  Close ако се опитам да я оставя в количката легнала - скука й е.

# 35
мерси за всички отговори аз попитах нашата педиатърка и тя го хвана както беше легнал по корем през корема и образува буквата "Г" като той сам се огъна така.Тогава тя каза ,че той е готов да седне ,но по добре да не седи много не било препоръчително да ни става таза широк

# 36
  • Мнения: 992
ани аз скоро се престраших да е слагам за по малко седнала, но виждам че имаш и друго детенце как беше с него кога седна то нямаш ли спомен

Общи условия

Активация на акаунт