Има ли майки, които са доволни от епизиотомията?

  • 2 941
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: nikol78
Цитат
Мога да те уверя, че никой не реже ей така, защото му е хоби...


Д-р Савова от "Света София", която каза точно обратното": "Прилагаме я при всички първескини!"
Това ме отказа да раждам там!



Ами тогава слава богу, че не попаднах при нея  Grinning . Мен реално ме изроди акушерката, и тя направи епизиотомията след като тоновете се загубиха...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: nikol78
Цитат на: Vache
Цитат на: nikol78
Не си задължена да подпишеш! Аз лично не се съгласих за вакуум и форцепс. Знам, че не е правилно, но това си беше мое решение.Така стана, че тъкмо четях документите и подписах тези, които исках и...............ми дадоха да попълвам новите- за секцио.  Grinning



Хи-хи-хи...разминало ти се е... Mr. Green
Изобщо нямаше да ти разрешат да подпишеш каквото искаш... , защото ако не дай боже стане напечено и трябва да се вади бебето с форцепс няма да имат никакъв избор. Аз досега не съм чувала в родилен дом да не е подписала родилката пълния текст на декларацията!





 Grinning  Grinning  Grinning Може и така да е! Но в болницата никой не ги четеше, хвърляха ги в един шкаф и разчитаха, че си ги подписала!
А мен много неща ми се разминаха Mr. Green И клизмата! Бях решила, че няма да им дам да ми правят, а те в тази болница на секциото не правили! Добре, че не почнах да споря, без да има за какво, че щяха да ми се смеят! Mr. Green


Абе я кажи коя е таз болница? Grinning . На мен за гинекологична операция ми правиха клизма преди години. Не ми се мисли какво би станало ако по време на коремна операция се засегне по някаква причина дебелото черво  Rolling Eyes . Иначе таз операция слава богу ми се размина - анестезиолога ме изхвърли от операционната, защото съм била алергична към всички упойки и съм щяла да умра на масата  Neutral Face После се оказа, че теста за алергии не е направен както трябва, но на това му викам аз съдба.... втори път не се навих, а след година кистата я нямаше вече...

Затова се заудих коя е тази болница дето толкоз свободно държат пациентите  #Milti  #Milti  #Milti

# 17
  • Мнения: 421
Много ви благодаря за полезната информация Grinning Явно по-голяма част от вас са доволни, което напълно ме успокоява Grinning Дано да се мине без Praynig , но ако се наложи се надявам и аз да съм в лагера на доволните dance

Лека нощ и да спите вие и слънцата ви в кош Sleeping

# 18
  • Мнения: 2 006
И аз съм доволна-раждах без упойка,не съм усетила кога са ме шили,2 4аса след раждането ме заведоха в банята да се изкъпя и после цяла нощ обикалях,защото Алекс се дереше,но не исках да я оставям при сестрите-на другия ден ме изписаха Grinning Не си спомням да ме е боляло много,може би около седмица newsm78 Сега съм си същата(поне според скъпия Thinking )

# 19
  • Мнения: 4 473
В моя случай епизиотомията беше ЖИВОТОСПАСЯВАЩА манипулация!Аз преносих 8 дни и раждането ми беше предизвикано.На родилна маса лекарите установиха липса на сърдечни тонове на детето и по спешност ми сложиха пълна упойка !Последвали са епизиотомия и форцепс,детето е било с двойно увита пъпна връв и почти задушено!Благодарна съм на д-р Горанов,че е взел бързо и адекватно решение и спаси живота на детето ми,което УТРЕ ще навърши 4 години!
Наистина след операцията има болка и дискомфорт,които при мен продължиха около 40 дни,но пък както казаха вече някои мами-не личи да съм раждала и това е супер!

# 20
  • Мнения: 421
Цитат на: strelche
В моя случай епизиотомията беше ЖИВОТОСПАСЯВАЩА манипулация!Аз преносих 8 дни и раждането ми беше предизвикано.На родилна маса лекарите установиха липса на сърдечни тонове на детето и по спешност ми сложиха пълна упойка !Последвали са епизиотомия и форцепс,детето е било с двойно увита пъпна връв и почти задушено!Благодарна съм на д-р Горанов,че е взел бързо и адекватно решение и спаси живота на детето ми,което УТРЕ ще навърши 4 години!
Наистина след операцията има болка и дискомфорт,които при мен продължиха около 40 дни,но пък както казаха вече някои мами-не личи да съм раждала и това е супер!


Да ти е жива и здрава!!!!

# 21
  • Мнения: 46 511
Цитат
Затова се заудих коя е тази болница дето толкоз свободно държат пациентите  


Болницата, за която говоря е Болница Лозенец /бившата Правителствена/. И в някои отношения са с много остарели разбирания, например не е разрешено присъствието на бащата, за обезболяване с епидурална се правят, че не са те чули, а секциото го правят само с пълна упойка!
За клизмите, аз и в дир-а бях пускала тема, то май само в BG се използват, така че не се учудвам, че са излишни. Поне за времето, през което аз бях в болницата, инциденти поради липса на клизма нямаше. newsm62

# 22
  • Мнения: 671
Аз също съм доволна родих нормално при седалищно предлежание  епизиотомията не може да се сравнява с секциото тя е само лека козметика според мен е по-добрия вариант
след 1 седмица все едно не бях раждала конци не са ми сваляли бяха от тези дето сами си падат Simple Smile а това за разширявания или стеснявания вследствие епизиотомия според мен са невежия
важното е бебо да е добре а мама барзо да се  съвземе Simple Smile
Успех

# 23
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Gutnik
Цитат на: strelche
В моя случай епизиотомията беше ЖИВОТОСПАСЯВАЩА манипулация!Аз преносих 8 дни и раждането ми беше предизвикано.На родилна маса лекарите установиха липса на сърдечни тонове на детето и по спешност ми сложиха пълна упойка !Последвали са епизиотомия и форцепс,детето е било с двойно увита пъпна връв и почти задушено!Благодарна съм на д-р Горанов,че е взел бързо и адекватно решение и спаси живота на детето ми,което УТРЕ ще навърши 4 години!
Наистина след операцията има болка и дискомфорт,които при мен продължиха около 40 дни,но пък както казаха вече някои мами-не личи да съм раждала и това е супер!


Да ти е жива и здрава!!!!

БЛАГОДАРЯ!

# 24
  • Мнения: 173
Разбира се, че съм доволна. Само, че ми казаха чак след като родих - от това съм още по-доволна. Имах 3 шева.Не ме е боляло повече от два дни . Проблема със сядането при мен беше от болките в таза, бебето беше 4150 кг.

# 25
  • Мнения: 1 017
Цитат на: rradost
а това за разширявания или стеснявания вследствие епизиотомия според мен са невежия

не е точно така Weary

# 26
  • София
  • Мнения: 2 856
ami az rajdax v sheinovo za tam me bqxa predupredili 4e vsi4ki parveskvi gi kratzvat i se bqx prigotvila psixi4eski....az imam 5 sheva ot neq i zaedno s 3te vatre6ni se vazstanovix sravnitelno barzo (zabravix da kaja 4e mi be6e parvo rajdane) no neznam kakvo zna4i dali sam dovolna ili ne vazstanovix se lekarite sa precenili napravili sa go vajnoto e 4e vsi4ki sme jivi i zdravi

# 27
  • Мнения: 671
Цитат
rradost написа:
а това за разширявания или стеснявания вследствие епизиотомия според мен са невежия
 

не е точно така

Salut Nadin:)
Аз наистина нямам логично обяснение за това то разширяването е най-голямо когато излиза бебока с епизиотомия или не. Говорим за нормално раждане освен това разреза е външен а разкъсванията на шийката на матката са овсолютно индивидуални

# 28
  • Мнения: 928
Аз също ще се присъединя мъм майките,които са доволни от направената им епизиотомия.Имах късмета да попадна на добра специалистка,която ми направи перфектно зашиване.Само след 2 седмици се бях възстановила напълно.За самите шевове използвах Бивацин-спрей,който спомага за по-бързо зарастване на раните.Ако за в бъдеще реша да раждам ,отново бих се подложила на това,защото в сравнение със секциото,това е направо рай.Да не говоря,че имам приятелки,които 6 месеца след секцио,още не са се възстановили и не могат да вършат почти никаква домакинска работа,а още по-малко да носят бебчо на ръце.

# 29
  • Мнения: 46 511
Цитат на: maeva
Аз също ще се присъединя мъм майките,които са доволни от направената им епизиотомия.Имах късмета да попадна на добра специалистка,която ми направи перфектно зашиване.Само след 2 седмици се бях възстановила напълно.За самите шевове използвах Бивацин-спрей,който спомага за по-бързо зарастване на раните.Ако за в бъдеще реша да раждам ,отново бих се подложила на това,защото в сравнение със секциото,това е направо рай.Да не говоря,че имам приятелки,които 6 месеца след секцио,още не са се възстановили и не могат да вършат почти никаква домакинска работа,а още по-малко да носят бебчо на ръце.


Еее, не плаши бъдещите мами така Grinning  Всичко е индивидуално по отношение на възстановяването! При теб е било 2 седмици след епизиотомия, при мен 8 дни след секциото. Свекърва ми остана още няколко дни след това и от тогава си гледам сама бебето. А хич не е леко Animal Pig  роди се 3.600 кг., 1 месец стана 5.300, 2 месец-6.400, сега е 6.900 кг.
Според мен каквото и да се наложи, важна е положителната нагласа, така и възстановяването е светкавично Grinning
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт