Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава

  • 34 589
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 262
Аз днес ходих на доктор, на този моя дето ми каза, че съм добре и после имах разкритие след два дена.
Мери ми какво ли не на видеозона. Първо само да вметна, че видеозонът е много хубав.
И така, първо каза шийка 35мм и аз веднага го питах как така. Обясних му какво е ставало и как ми казаха, че шийката е 25мм. После чаках да чуя нещо и за супер ниската си плацента, но той като не каза нищо и аз го попитах. Той ми показа плацентата, че е над пъпа и не е ниска а е висока и "хубава". В болницата ми бяха измерили бебето в 18та/19та седмица преди една седмица. А сега той го мери 17с.5дни. Според него съм си много добре и едва ли не са ме излъгали с тоя серклаж, а аз му казах, че имах разкритие и контракции и не бях никак добре.
Не знам какво да си мисля, нито кой е прав, обаче даже и да не е вярно поне съм по-спокойна.
Чудя се какво е видяла тази жена на един см от шийката дето го е помислила за плацента.В събота ще отида на фетална при нея на нейния ехограф, интересно ми е дали ще ми каже друго.

# 706
  • На север
  • Мнения: 1 377
И аз съм с предна плацента и ми казаха да очаквам чак към 20та седмица да го усетя. Аз пия фолиева и ще я пия до края. Всеки ден пия и желязо и магнезий в малки дози с витамин Ц, Б12 също и омега 3.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 725
Day не мисля, че биха ти препоръчали среклаж, ако не е имало нужда.  Жената на феталната ще ти каже по-точно кое къде и колко е от този лекар. Имай предвид, че плацентата се вдига, заедно с нарастването на матката, така че не е невъзможно вече да е горе. Също имай предвид, че всеки лекар си мери шийката както си поиска. Това го казвам за пореден път, мерете си при един лекар шийките и си записвайте колко е била предния път. Мен в Шейново 4 доктора ми измериха 4 размера на шийката, но аз разчитам само на тази, която ме следи как ми я мери и на другите не вярвам. Обаче пък при мен има вариация само от 0,5 см, което не е много. Шийката също така може да се отпуска и да се възстанови до някаква степен, за това се влива кормагнезина и се пие магнезий като цяло и се лежи. Стискам палци и утре жената да я измери толкова сантиметри и плацентата да се е вдигнала и всичко да е наред! 

# 708
  • Мнения: 996
Аз днес ходих на доктор, на този моя дето ми каза, че съм добре и после имах разкритие след два дена.
Мери ми какво ли не на видеозона. Първо само да вметна, че видеозонът е много хубав.
И така, първо каза шийка 35мм и аз веднага го питах как така. Обясних му какво е ставало и как ми казаха, че шийката е 25мм. После чаках да чуя нещо и за супер ниската си плацента, но той като не каза нищо и аз го попитах. Той ми показа плацентата, че е над пъпа и не е ниска а е висока и "хубава". В болницата ми бяха измерили бебето в 18та/19та седмица преди една седмица. А сега той го мери 17с.5дни. Според него съм си много добре и едва ли не са ме излъгали с тоя серклаж, а аз му казах, че имах разкритие и контракции и не бях никак добре.
Не знам какво да си мисля, нито кой е прав, обаче даже и да не е вярно поне съм по-спокойна.
Чудя се какво е видяла тази жена на един см от шийката дето го е помислила за плацента.В събота ще отида на фетална при нея на нейния ехограф, интересно ми е дали ще ми каже друго.

Day,
Кой ти е лекарят?
Кунев или Зарзаланов?

При кой ще ходиш на ФМ?

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 274
Мина моята фетална. Бебчето е добре и всичко е наред, отговаря си на седмицата, плацентата е високо и е задна. Вече знаем пола! Ще си имаме мъж! Че даже и среден пръст ни показа 😄

# 710
  • Мнения: 262
Дуваджиев ме следи. Май ще искам и трето мнение, но не знам при кого да отида.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 55
Thinking Момичета колко кг качихте вече? Thinking Аз бях 53 ,но първите месеци отслабнах до 50 и сега едвам 1 сме качили. Animal Beetle

# 712
  • Мнения: 276
Здравейте,
Имам следния въпрос:
На предишните изследвания на ПКК, СУЕ ми беше 25, месец по-късно СУЕ ми е 35. (в граници до 36)
Четох, че е показател за наличие на възпалителен процес, но АГ-то ми не обърна сякаш внимание, че се е покачило.
Левкоцитите са ми ОК, не са завишени.
Пия Л-тироксин от месец и не знам дали може да влияе на утайката, както и витамини Б6+Б12.
Забравих да кажа, че еритроцитите са ми паднали, както и хемоглобина ми вече е 118.
Какво мислите?

# 713
  • Мнения: 980
И аз минах през моето АГ. Погледна шийката, каза че няма разкритие и е пълна. Видяхме бебето,хипеарктивно е и лекарката каза, че тези болки идват от това,че той се върти много, а аз съм слаба. Върви и седмица напред. И нейното предположение е за момче.
Сутрин ще пия биолектра, а на обяд и вечер по 1 магнерот и 2×1 папаверин.

# 714
  • На север
  • Мнения: 1 377
Море! честит ти мъж! Simple Smile
Аз да се оплача съм все по-зле с носа. Вече и през деня не мога да дишам и слагам капки за нос. Пробвах със сребърна вода но нищо. Нямам секрет. Просто каналите ми се слепват. Дано Сигридов в петък да ми каже какво да правя въпреки че не е уши нос и гърло.

# 715
  • Мнения: 996
Дуваджиев ме следи. Май ще искам и трето мнение, но не знам при кого да отида.

Не си ли хареса някой лекар от АГ-то да ходиш при него?
Не че са много читави,ама все по-малкото зло да се намери.
Аз ходя при Минчева,на ЖК съм при Иванова,ходя и на още едно място където най-много разчитам и имам доверие.
Обстоен качествен преглед в града не знам кой прави,всичко е за 3мин и следващият!

# 716
  • Мнения: 262
Ами Матеева ми хареса, но в случая въпросът нали е кой какво мери и затова си мисля, че трябва да е някой с добър ехограф, въпреки че доколкото аз знам, на Дуваджиев и на Тончева са най-хубавите.
Замислям се за размера на бебето, че две седмици са много време, но той не каза нищо притеснително днес. Изглежда, че всичко му се развива добре, просто е по-малко. Аз така си го обяснявам. Вие как мислите?

# 717
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Woman in red В началото на бременността имах адски запушен нос, беше ужасно. Вечер не можех да дишам, а през деня кихах. Бях отишла при личната, но имаше заместващ доктор, който каза да не взимам какво да е и ми предписа Низита, унгвент за нос.
Ако не греша, ти живееше в Норвегия, нали така? Можеш да провериш за нещо подобно. Това се пъхва навътре в носа, изисква се и си разтриваш ноздрите. С натриев хлорид и натриев хидрохенкарбонат е, на вазелинова основа. Само това ме спаси, да чукам на дърво повече хрема не съм имала, нито нищо. Попитай за нещо на същия принцип.

# 718
  • Мнения: 647
море честити сини гащи Simple Smile
woman радвам се,че сте по-добре вече.
деси аз по същия начин усещам бебето вече,голямо ритане докато не стана,че даже и на една страна като се завъртя ме побутва. А тепърва се почва Simple Smile

# 719
  • На север
  • Мнения: 1 377
Despicable, аз хрема нямам. При мен носните канали са деформирани от години и са много одебелени и сега се влоших. Като легна се слепват.

Общи условия

Активация на акаунт