Руска рецепна

  • 8 626
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 214
winter, много моля, ако имаш изпитана рецепта за беляши да я напишеш. Умирам си за тях, в бившия СССР колко нещо съм унищожила Embarassed - кой какво яде, аз - беляши. Бяха ми любимото ядене! Правила съм си вкъщи, но никога не станаха, като тези, дето ги ядях там.


Нямам миличка рецепта за беляши Sad
Мога да споделя рецептата за Чебуреки.

Итака рецепта за Чебуреки  chef
Състав
200 г.  извара един път мината през месомелачката.
1 чаша брашно
1 яйце 
соль
1/2 ч.л. сода бикарбонат гасена с оцет или лимон
Пълнеж
Кайма горе долу 300 гр малко зелен крумид мол и черен пипер пипер
Начин на приготвяне
Забъркайте тестото може да ви потрябва малко повече брашно зависи от изварата.
Разточваме тестото на един или два кръга добелената както на пелмени (горе долу 0.5 mm) на едната половина от кръга слагаме фарш (плънка) със другата половина покриваме плънката като предварително намокрете малко краищата за да прилепнат по добре. След като залепим краищата нарязваме със резачка за тесто (то такова кръгче на дръжка дето се върти) ако нямате такъв уред може  да притиснете с точилката там къде то искате да разрежете и след това режете на удобни за вас парчета и ги пържим в олио.

Мили момичета ако не сте разбрали нещо  Embarassedпитайте аз от своя стърна обещавам всеки път да пиша все по добре на български

# 31
  • София
  • Мнения: 802
Здравейте, мами-чревоугоднички!

Като ви видях вкусната тема, просто не можах да се въздържа и веднага се регистрирах! Аз също съм наполовин рускиня и съм страшно развратена от руската кухня  Embarassed Е, висококалорична е доста, ама си струва! Това е като... като... да си купиш, например, обувки за за 150 лв - скъпички, но пък си струва !

Надявам се да съм ви полезна с кулинарни съвети.
За чебуреките да кажа. Те нали не са баш руска измишльотина, а идват от казахската кухня. Затова класическата пропорция на каймата е 30-40% телешко на 70-60% агнешко. Аз лично добавям в нея и малко сварен оризец и мноооого, ама мнооого лук. Няма да ви обяснявам, колко вкусно е това, че започвам да отделям стомашни сокове! Пускат си вътре сосче и става нещо като бульонче. А за по-диетично все пак, открих, че може и да не се пържат, а да се пекат в тавичка, като пирожките, освен това става по-бързичко така  Wink

Беляшите обаче се пържат, няма как... Стават с най-обикновено купешко тесто - правят се малко питчици от него, в тях - кладенче, а в него се напъхва каймата (в случая - свинско-телешка, обилно с чер пипер и лук), отгоре не се затваря каймата, а когато се пържат - първо се изпържват отдолу, а после се обръщат за изпържване и отгоре.

Да ви е сладко! А който не е опитвал от тези вкусотии, много е загубил от живота, ей! Мисълта ми, е че трябва понякога да си даваме малко ваканция от диетите, защото веднъж се живее! smile3502

# 32
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
winter, мерси много за хубавите рецепти  bouquet
аз много харесвах на времето пирожки и ги помня бяха с някакъв изварено-сиренен пълнеж. това в детските ми години, помня чакахме на една опашка да си купим пирожки и гледахме как ги вадят от една машина. после в една тънка мазна хартийка ни ги даваха, много вървяха с боза Grinning
ще направя по твоята рецепта, спасиба дарагая  bouquet

# 33
Аз също съм наполовина рускиня и мога да споделя за беляшите , че много зависи вкуса от  каймата.Не трябва да е много постна, за да не се свие много след опържване.Това е татарско ястие,докололкото знам от баба ми, и като мюсюлмани сигурно татарите слагат  овнешко в беляшите.Баба ми ги прави с обикновено тесто за руски пирожки-пуснете търсачката, имаше пускана много точна рецепта.

# 34
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
ох тези дни бавно вървеше форума,та не можах да стигна дотук.
първо благодаря на winter ама мноооооооого  newsm51 точно това търсех.в сайта който даде търсих и преди,но все не откривах,всяка рецепта си имаше кусурче,пък аз съм малко претенциозна и без друго ще  се мацам с тесто,поне да си заслужава  newsm53
само да попитам,сухата мая колко и е грамажа,приблизително де,понеже си спомням че в Русия ползвахме малко по големи разфасовки сякаш  Thinking иначе имам от по 15гр. добре ли е или да сложа още половин пакетче
да направо ще е хувабо в готварската книга да има раздел за руска кухня,ако няма вече де,не съм ходила скоро там

# 35
  • Мнения: 2 214
Цитат
сухата мая колко и е грамажа,приблизително де,понеже си спомням че в Русия ползвахме малко по големи разфасовки сякаш   иначе имам от по 15гр. добре ли е
Достатъчно 15 гр

# 36
  • Мнения: 2 214
Цитат
за беляшите , че много зависи вкуса от  каймата.Не трябва да е много постна, за да не се свие много след опържване.Това е татарско ястие,докололкото знам от баба ми, и като мюсюлмани сигурно татарите слагат  овнешко в беляшите.Баба ми ги прави с обикновено тесто за руски пирожки-пуснете търсачката, имаше пускана много точна рецепта.
 

Точно така беляшите трябва да се по мазни.
Аз не правя някакво особено тесто, ползвам това за пържените пирожки а за да станат по вкусни слагам малко пръжки или мляна сланина. Peace

# 37
  • Мнения: 2 214
Момичета реших да пиша още една рецепта  chef

Много бях изненадана когато за пръв път видях в менюто на един ресторант „руска салата” и си помислих „О супер интересно каква ще е тя”.
Колко бях изненадана когато ми донесоха обикновено „Оливье”
До ден днешен не знам защо така я наричат в България тази салата като тя измислена от французин. Може би защото няма руско семейство което на празник няма на масата тази салата. Искам да ви запозная с още една салата която винаги присъства на празниците на масата на много руски и украински семейства

„Рыба в шубе” може да се приведе като (Риба облечена в шуба)
  chef
Селедка или Херинга или каквато намерите маринована или солена риба. (Предпочитам  селедка натурална има я в Била) взимам от големите кутии за тази рецепта върви половин кутия или 1.5 цели риби.
Ако сте взели цяла изчиствате я от кокали и нарязвате на малки кубчета.
2 по големи моркова.
2-3 големи картофа.
5-6 яйца
1-2 по малко цвекло.
Майонеза.
Цвеклото моркова картофа и яйцата сварявате ги и оставате ги да изстинат.
Вземате голямо блюдо наръсвате на дъното зелен лук отгоре наръсвате един слой нарязаната риба. Този слой го намазвате с майонеза нека да не е много(тъничко.)
След това вземате ренде и в същото блюдо отгоре на рибата настъргвате варения картоф колкото да покриете рибата пак го намазвате с майонеза.Върху картофа настъргвате цвеклото пак майонеза върху цвеклото морковите върху морковите яйцето като всеки слой го намазвате с майонеза освен горния.
Оставате салатата на няколко часа да попие майонезата.
Салатата е готова и много вкусна.
Приятного апетита bowuu

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Изглежда много вкусно

Общи условия

Активация на акаунт