МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ ОТ СОФИЯ - КЪДЕ СТЕ ?

  • 9 622
  • 205
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 153
Според мен трябваше да има по-сериозна организация за този протест със записвания-кой ще присъства, с дете или без, от колко до колко, да има предварителна среща и т.н. А не да се явят 30 майки (поздравявам ги за което), които да не дават вид на особено протестиращи и цялата работа да изглежда като не особено сериозна! Можеше да се предполага, че ще има само толкова майки, като се знаем българите как по принцип много приказваме и сме компетентни и надъхани, ама на практика хич ни няма!
Много добра беше идеята за протеста и за подписката и въобще за проблемите с парите за детски и майчинство, но твърде набързо се случи и нямаше необходимата подготовка, за да бъде достатъчно впечатляващо! Лошото е, че след този опит нещата (както обикновено става) ще замрат и много шум за нищо ще е резултатът (ще се радавам, ако не се окажа права)! Такива простести трябва да станат практика и да се случват на всяко 1во число или дори 2 пъти в месеца до достигане на решение или компромисно такова!
Това е мнението ми, исках да го споделя! А по темата-вчера бях на бачкане по това време, но ако се превърне в трайна инициатива, ще направя всичко възможно да присъствам поне веднъж!

# 151
  • Мнения: 4 371
След малко ще има снимки Mr. Green

Деси, аз също не влизам в дира, даже вчера ти казах, ма ти някъде си бляла Crazy

# 152
  • Мнения: 1 493
 
Много добра беше идеята за протеста и за подписката и въобще за проблемите с парите за детски и майчинство, но твърде набързо се случи и нямаше необходимата подготовка, за да бъде достатъчно впечатляващо! Лошото е, че след този опит нещата (както обикновено става) ще замрат и много шум за нищо ще е резултатът (ще се радавам, ако не се окажа права)! Такива простести трябва да станат практика и да се случват на всяко 1во число или дори 2 пъти в месеца до достигане на решение или компромисно такова!Това е мнението ми, исках да го споделя! А по темата-вчера бях на бачкане по това време, но ако се превърне в трайна инициатива, ще направя всичко възможно да присъствам поне веднъж!


И аз !  Peace

# 153
  • Мнения: 4 068
Оф, изчетох всичко дотук и едно не ми става ясно.
Тези дето казват, че държавата не ни е длъжна-абе хора вие не разбирате ли, че ние сме Държавата. Държавата като такава нямаше да съществува без нас и без това, което работим и без данъците, които плащаме и най-важното-без децата, които раждаме. Разбира се, че ни е длъжна Държавата. И е срамно за отглеждане на дете до 2 години да се плащат някакви мизерни 160 лева, а за 18-те лева детски надбавки просто думи нямам.
Аз бях днес на протеста в Пловдив. И мъжо взех с мен, нищо че е в сесия и има да чете за изпити цял камион учебници. Като има желание има и начин мисля аз. И дъжд пръскаше ама и детето помъкнах. Имам дъждобран за количка все пак. Важно е да се разбере, че когато искаш нещо трябва да си готов да го отстояваш и защитаваш.

# 154
  • Мнения: 1 413
Оф, изчетох всичко дотук и едно не ми става ясно.
Тези дето казват, че държавата не ни е длъжна-абе хора вие не разбирате ли, че ние сме Държавата. Държавата като такава нямаше да съществува без нас и без това, което работим и без данъците, които плащаме и най-важното-без децата, които раждаме. Разбира се, че ни е длъжна Държавата. И е срамно за отглеждане на дете до 2 години да се плащат някакви мизерни 160 лева, а за 18-те лева детски надбавки просто думи нямам.

Напълно подкрепям Ренци! И не е наша работа да изчисляваме как и откъде да дойдат парите за децата ни, работата ни е да кажем, че сме тук и не сме съгласни да има за луксозни депутатски автомобили, а да няма за децата ни!
Мисля, че имаше много добър отзвук и се получи чудесно, че протеста беше на 1 юни, така фокусът беше към децата.
Аз лично не проумявам защо на мен не ми се дават детски надбавки, независимо от дохода ми или този на мъжа ми и нашите деца са българчета, сякаш за държавата те не съществуват, не ги брои newsm78. Не ми е за парите, а за принципа!

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Дуци, аз те чух вчера, че не влизаш в дир-а, но си помислих, че е личен избор, а не че не можеш да влизаш там! Аз по принцип много си обичам клуба на майките в дир-а и си влизах всеки ден там без проблеми. Или почти без проблеми. До снощи!  newsm78

Относно сметките: ами нормално е да има огромна разлика между 160-те лв. и 3.5 % за удръжка от заплатите за фонд майчинство, напълно нормално е тази разлика да е и по-голяма, ако ме питаш мен! Именно защото тези 3.5 % от заплатата ми ги удържат в продължение на много години, през целия ми трудов живот, всеки месец, включително се удържат и от заплатата на мъжа ми... така се натрупват много пари... много! А ще взимам майчинство само някакви си 2 години - ами нормално е сумата тогава да е доста по-голяма!

Аз съм ЗА продължаване на протеста на всяко 1-во число, ако не ни обърнат внимание на исканията сега! И ЗА повече разгласяване! И пак ще дойдем с Алекс! И ако мога още с нещо да допринеса за каузата, ОК!   bouquet

# 156
  • Мнения: 157
Аз също бях разочарована,че бяхме много малко,направо ме хвана яд,но нишо дано следващия път да сме повече.
А иначе,аз дойдох с градския транспорт от "Надежда",с още една мама общо с три деца.Не ни беше лесно,но смятам,че си заслужава.И това,че нямаш превоз не е извинение.

# 157
  • Мнения: 4 195
Оф, изчетох всичко дотук и едно не ми става ясно.
Тези дето казват, че държавата не ни е длъжна-абе хора вие не разбирате ли, че ние сме Държавата. Държавата като такава нямаше да съществува без нас и без това, което работим и без данъците, които плащаме и най-важното-без децата, които раждаме. Разбира се, че ни е длъжна Държавата. И е срамно за отглеждане на дете до 2 години да се плащат някакви мизерни 160 лева, а за 18-те лева детски надбавки просто думи нямам.

Напълно подкрепям Ренци! И не е наша работа да изчисляваме как и откъде да дойдат парите за децата ни, работата ни е да кажем, че сме тук и не сме съгласни да има за луксозни депутатски автомобили, а да няма за децата ни!
Мисля, че имаше много добър отзвук и се получи чудесно, че протеста беше на 1 юни, така фокусът беше към децата.
Аз лично не проумявам защо на мен не ми се дават детски надбавки, независимо от дохода ми или този на мъжа ми и нашите деца са българчета, сякаш за държавата те не съществуват, не ги брои newsm78. Не ми е за парите, а за принципа!
е момичета по точно не бих могла да го кажа
преди няколко страници и аз казах че Държавата това сме ние, но после 5 стр ми се обяснява че държавата си е едноличен търговец и на мен не ми е длъжна - ДЛЪЖНА МИ Е, длъжни са ми онези които карат коли за по 100000 лв, живеят във къщи за по 200 000 и тн, при това съм съвестен гражданин и гласувам - щом съм ги избрала ще мислят за мени детето ми, ще ми вдигат майчинството и детето ми ще получи детските си независимо от дохода ни........а това кой в каква количка си кара детето е смешно бе хора, ми на една приятелка колегите и подариха Чико за хиляда лева - това автоматично баровка ли я прави, слагането под общ знаменател е много неприятно нещо, за справка моето дете се вози в лятна количка за 15 лв на страо - свидетели са ми половината форум

# 158
# 159
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ей, Вики, Вики, ти ли гласува за тези управници?
Аз съм с десни убеждения и не искам да получавам детски, а мъжът ми да получава заплата (плюс семейно подоходно облагане и дрън-дрън, облекчения), която да ни осигурява нормален живот. Не искам държавата да се занимава с мен като средностатическа майка. Държавата има друга работа-пътища, полиция, училища. Държавата, обаче, съм съгласна да подпомага хората в трудно положение (не забравяйте, че от вноските ни се плаща и пенсиите на нашите близки), на семействата, където има деца със специални нужди и тн, и тн. Държавата, според мен, е длъжна да контролира вносителите и производителите на детски стоки и храни, както и детските магазини, защото слагат безумни надценки и се хранят на гърба на нас. С увеличаването на майчинските ще пълним джоба на тези хора, а няма да си подобрим реално положението.
Да, съгласна съм да има купони за памперси и др. необходими консумативи за едно дете за семейства в тежко положение и др. такива.

Незнам дали усещаш разликата в позициите ни-аз не искам държавата да генерира повече държавни разходи, а искам да създаде условия семействата да имат по-големи приходи и по-малко разходи за детето, капиш.
Не ща да ходя и да се бия в гърдите, че съм направила голямата работа като съм родила дете, това не е ничия работа, това е нормално и не се подлага на коментар. Капиш?

Всичко това, повтарям отново, не ми пречи да подкрепям протеста, защото приемам, че е първа крачка за нещо добро, но не мога да се съглася на 100 % с исканията.
и като данъкоплатец, плащащ данъци без горна граница и осигуряващ се на максимума считам, че се нищо, ама с нищо не съм ти длъжна и въобще не ме трогваш, капиш.

# 160
  • Мнения: 1 493
Браво, Дуци !
Страхотни снимки ! Гери може да стане "лице" за следващия календар !

# 161
# 162
  • Мнения: 3 271
Мисля, че ако беше направено в почивен ден положението щеше да е доста по-различно.
Ама нали в почивен ден и депутатите нямаше да са там, а целта беше да видят, че има някакъв протест, все пак Mr. Green.

Ясно е това, но говоря, че по самата идея на мероприятието можеше да се очаква това да е ефекта. Не казвам, че е радостно или че нямате основания да се ядосвате. Аз подкрепих подписката, но съм на работа. Когато децата бяха бебета още не можех да карам и разчитах на мъжа ми и приятелки-шофьорки. Затова знам, че и тогава едва ли бих дошла, ако нямаше кой да ме вземе. Не бих се качила с бебе/малко дете и количка в маршрутка.

П.П Само да допълня, че не съм от тези, които казват, че не ги вълнува. Имам 2 деца, пила съм си фолиевата кселина и въпреки това отидохме, а завлякох и няколко приятелки в подкрепа на тази инициатива, но беше събота. Разбирам, че опрадванията ви изглеждат измислени, но знам, че ми беше много трудно да се отнеса до центъра, когато децата бяха малки и не карах. И не защото не съм солидарна. Не съм изчела цялата тема, нямам и желание, само давам моята гледна точка (а типа мами дето си стоят у дома, щото тати богат, а децата им на градина...  Rolling Eyes хич да не я подхващам темата, че последната седмица ми е болна покрай мои си неща и проблеми с градината)

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 11:07 от Millena

# 163
  • sofia
  • Мнения: 562
момичета пак ви питам защо се сравняваме с чужбина само по заплати, а никой не каза колко са техните данъци и осигуровки, колко време получават  платено майчинство и какъв е размера на това майчинство както и на детските.
моля нека и майките в чужбина да се изкажат.искам да отбележа, че не смятам че парите са достатъчно, но не смятате ли че все пак политиката на държавата е много по-социална от тази в много други държави, с които се опитваме да се сравняваме, но само по доходи.
и не ги правя тези пресмятания с друга цел осен да се опитам да покажа че единствената възможност за увеличаване на майчинството като сума е или да го намалят като времетраене или да ни взимат много по-високи осигуровки.
А за тези които смятат че с тези удържани 3.5% от заплатите им  се събират мноооого пари, заделяйте си и си ги разпределете за следващо дете.и коооолко много години ни е трудовия стаж, като болшинството тук поне до 22 са били студенти/ки и 2 години майчинство през които не се удържа този процент и още куп условности....
погледнете нещата и от друга гледна точка, не само от тесногръдата позиция "на мен тези пари не ми стигат", защото човек така е устроен и никога парите няма да ти стигат за нещо.
P.S.снимките са страхотни.

# 164
  • Мнения: 601
Въобще не ми се искаше да се намесвам в темата- просто много "лично" я приемат повечето като гледам. Изхождам от това, че за мен няма логика да се обсъжда всеки частен случай.... и това, че някой много разгорещено е разисквал проблема, а после не се е присъединил - ами въпрос на разбирания. В общия случай така се получава. Думите са силно оръжие- за този, който умее да си служи с тях. Позицията е нещо, което се отстоява, да, но когато я имаш....когато си решил, че това си заслужава. Поздравявам организаторите за благородната инициатива- така я възприемам аз. Peace 

Общи условия

Активация на акаунт