Бърз тен през лятото

  • 22 449
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Понеже скоро започва лятото искам да попитам кое масло от тези за бърз тен е най-подходящо чудя се между Nivea,Cabana Sun и Carroten? Blush

# 1
  • Мнения: 2 721
Пастата на Каротен при мен имаше най бърз ефект. Тази която е в кутия ,като Body butter изглежда.

# 2
  • Мнения: 5 361
Каротен. Много съм доволна от него.

# 3
  • Мнения: 10
Аз също съм много доволна от Каротен

# 4
  • Мнения: 1 442
Видях, че сте доволни от Carroten и реших да видя за какво идва реч, но забелязах, че има 2 вида за тен. Кой точно сте използвали?
Ще покажа линкове с тези, които ми излязоха при търсенето. Първото е по скоро гел специално за тази цел, а второто е слънцезащитен крем.
https://remedium.bg/sun-care/carroten-gold-intensse-tanning-gel-150ml.html
https://remedium.bg/sun-protection/carroten-tan-suncare-cream-spf20-150ml.html

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 2 434
Видях, че сте доволни от Carroten и реших да видя за какво идва реч, но забелязах, че има 2 вида за тен. Кой точно сте използвали?
Ще покажа линкове с тези, които ми излязоха при търсенето. Първото е по скоро гел специално за тази цел, а второто е слънцезащитен крем.
https://remedium.bg/sun-care/carroten-gold-intensse-tanning-gel-150ml.html
https://remedium.bg/sun-protection/carroten-tan-suncare-cream-spf20-150ml.html


Първият линк, но имайте предвид, че е е без  SPF. Не е гел, като боди бутер е текстурата. Аз го мажа върху слънцезащитата.

# 7
  • Мнения: 2 721
Първия линк✌🏽.
Трябва много хубаво да се размаже, и го дръж на сянка 😁

# 8
  • Мнения: 10
Не знам кое да си взема,олиото или това,което е като body butter ? Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 2 434
Не знам кое да си взема,олиото или това,което е като body butter ? Grinning

Олиото не съм ползвала, но body butter прави кожата кадифена, мека и напоена.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 268
Пастата на Каротен при мен имаше най бърз ефект. Тази която е в кутия ,като Body butter изглежда.
Наистина страхотни резултати дава, но цапа много и полепне ли тi пясък няма миене.
Аз съм я ползвала преди 5 години де, не знам сега дали са променили формулата.

# 11
  • Мнения: 10
Ами чудя се с кое по-бързо ще почернея Grinning

# 12
  • Мнения: 2 571
+ 1 за точно това на Каротен, НО няма защита .
Страхотен тен си правя с него , а аромата му е зашеметяващ 🏝

# 13
  • Мнения: 4 402
Постоянно ми излизат реклами на Cocosolis във ФБ и едни величаещи коментари. Някой да е ползвал и да има реални отзиви? Че и цената не му е малка - 39 лв за 100 мл.
Скрит текст:

Да питам като ползвате продукти за тен слагате ли отделно и слънцезащитен, защото за мен лично е руска рулетка да се пусна без слънцезащита на плажа.

# 14
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета. Аз съм ползвала олиото на Carroten и съм много доволна от него. НОООО преди няколко години аптекарката ми ми препоръча натурално какаово масло! Амиии да! Това определено е най-добрият продукт, който съм използвала за тен. И не само! Натуралното какаово масло е супер полезно за кожата, защитава я от слънчевите лъчи и я хидратира в дълбочина. А тена става шоколадов и то за супер кратко време. Препоръчвам ви го! Аз го купувам насипно от аптеката за 8лв, разтопявам си го на водна баня и го слагам в подходящо бурканче! Вече 4то лято го използвам и съм мега доволна!

# 15
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Това ме подсети за кокосовото масло, което купувах от диетичните магазини и си мажех корема през бременността. И се оказа, че също има такъв ефект https://revita.bg/9988/zdrave-i-krasota/%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE … 1%82%D0%B5%D0%BD/

# 16
  • Мнения: 5 999
Записвам се и аз да ви следя.
Миналата година мажех слънцезащита + какаово масло. Но понеже ползвах 50spf и съм доста бяла, не станах шоколадова Grinning
Тази година ще купувам 30-ти фактор.
И аз гледах продуктите на Каротен, от тези с фактор, от кой сте най-доволни? Лосион или олио?

Много е "ефикасно" и мазането със зехтин. Като тийн така се бях подредила, че никога повече не повторих. Но моя приятелка постигна завиден тен тогава.

# 17
  • Мнения: 6 185
Първо мажа с 20 фактор слънцезащитно масло и после започвам Какаовото масло-ставам шоколадче   newsm62

# 18
  • Мнения: 57
Записвам се и аз да ви следя.
Миналата година мажех слънцезащита + какаово масло. Но понеже ползвах 50spf и съм доста бяла, не станах шоколадова Grinning
Тази година ще купувам 30-ти фактор.
И аз гледах продуктите на Каротен, от тези с фактор, от кой сте най-доволни? Лосион или олио?

Много е "ефикасно" и мазането със зехтин. Като тийн така се бях подредила, че никога повече не повторих. Но моя приятелка постигна завиден тен тогава.
Ооо да и аз съм се мазала със зехтин, бира.. и какво ли не за тен. И така съм изгаряла, че не мога да се пипна после. Grinning  Но какоото преди слънце и след това кокосово масло след плаж за подхранване и супер комбинация!

# 19
  • Мнения: 2 571


Тези са от миналата година , явно и за тази ще има + Каротен Simple Smile Какаовото малко по-трудно се разтапя, но на слънцето си знае работата Simple Smile

@steraki, тези Cocosolis и при мен се явяват често и от доста време им се чудя 🤔

# 20
  • Мнения: 1 442
В крайна сметка се спрях на това https://remedium.bg/sun-protection/carroten-tan-suncare-cream-spf20-150ml.html със слънцезащита е, обаче мисля да се сдобия с какаово и кокосово масло. И без това кожата на краката ми особено е адски суха, независимо с какви лосиони я мажа, а за кокосово масло съм чула, че добре хидратира кожата.

# 21
  • Мнения: 2 224
Момичета, чела съм че продуктите ускоряващи потъмняването на кожата са вредни, но вие си преценявате.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Към тези, които използват какаово масло - само с него ли се мажете или го слагате над нанесена слънцезащита? По принцип казват, че самото масло има фактор, но той е много малък. Аз имам кокосово масло, но в момента е в течно състоянието и ми е по-трудно да го използвам и мисля да го сложа в хладилника. Трябва и него да го пробвам върху кожата под слънцето.

# 23
  • Мнения: 57
Към тези, които използват какаово масло - само с него ли се мажете или го слагате над нанесена слънцезащита? По принцип казват, че самото масло има фактор, но той е много малък. Аз имам кокосово масло, но в момента е в течно състоянието и ми е по-трудно да го използвам и мисля да го сложа в хладилника. Трябва и него да го пробвам върху кожата под слънцето.
Аз лично нанасям слънцезащитен крем винаги преди плаж и особено в първите дни, когато все още нямам тен. На плажа мажа с какаово масло. А след няколко плажа вече нанасям само какаово масло. Но все пак трябва да се има в предвид и това, че всеки има различен тип кожа. Така, че хората с по-светла и чувствителна  кожа трябва да са по-предпазливи.

# 24
  • Мнения: 7
Кое е по-добро какаовото или кокосовото масло за тен?

# 25
  • Мнения: 5 999
Кое е по-добро какаовото или кокосовото масло за тен?
Какаовото.

По повод на предния въпрос - аз мажа слънцезащита и после какаово масло. Не съм стигнала до такъв етап от живота си, че да мажа само какаово масло. Слънцето е толкова силно и вредно, че не бих си го причинила, дори и с тен.

# 26
  • Мнения: 6 185
Задължително първо мажа слънцезащитен ,а после вече какаовото масло,което е по-добро от кокосовото

# 27
  • София
  • Мнения: 9 979
Препоръчаха ми и на мен какаово масло, още есента си купих и ще видим сега лятото дали ще има ефект. Мисля да си ползвам слънцезащитния, особено в началото. Но дали трябва да разтопявам маслото, или мога както си е на купче да си се мажа, то се разтопява от контакта с кожата.

# 28
  • Мнения: 5 999
При контакт с кожата то си се разтапя. Даже внимавайте, защото моето ми беше измазало плажната чанта - като седи цял ден в чантата на плажа, от топлото така става. Иначе през другото време съхранявам в хладилник.

Аз пак да питам - кое смятате, че е по-ефективно олиото или лосиона? Или няма разлика.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 979
Тоест е хубаво да стои, в нещо което добре се затваря, за да не изтече, като се втечни?

# 30
  • Мнения: 5 999
Тоест е хубаво да стои, в нещо което добре се затваря, за да не изтече, като се втечни?
Ами то си е в специално бурканче и е твърдо доста - като правен сапун. Но от топлината става буквално на вода и е доста мазно, та затова трябва да се внимава да не се омаже човек.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 979
Моето не беше в буркан, а в плик, но е точно като сапун наистина, бледожълто на цвят - от аптека. Но ще го сложа значи в някакъв буркан Simple Smile Мерси!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Не бих отишла на плаж без нанесена слънцезащита, просто ми беше интересно има ли такива, които нанасят само масло. Определено се навих да взема какаово масло, само да измисля от къде точно, че не ми се поръчва от сайтове. Предполагам има разлика от това за кулинарни цели и това за козметични, макар че някъде из нета видях такова, което е подходящо и за двете.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 22:35 от ❇Sisi_91❇

# 33
  • Мнения: 5 999
Вземете си натурално какаово масло, има го на био щандовете на супермаркетите или в специализирани био магазини.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Определено био ще търся, и кокосовото ми е Био, поръчвах го от Зоя, но сега само заради какаовото масло не ми се прави поръчка, ще гледам по магазините какво има.

# 35
  • Мнения: 1 442
Взех си и какаово и кокосово масло на драгон, сурово. Видях, че една от дамите тук ги е ползвала и е останала доволна.
Sisi_91, на опаковката пише, че е био и може и в кулинарията, и за козметични цели да се използва. От супермаркет ги купих, не съм ги поръчвала.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Пастата на Каротен при мен имаше най бърз ефект. Тази която е в кутия ,като Body butter изглежда.
Наистина страхотни резултати дава, но цапа много и полепне ли тi пясък няма миене.
Аз съм я ползвала преди 5 години де, не знам сега дали са променили формулата.


~Étoile~, как така полепне ли пясък няма миене? Нали го мажем на плажа, неминуемо ще полепне пясък. Да не би да има друга технология за нанасяне? Или имаш предвид, докато изсъхне да не полепя пясък  newsm78

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Днес си взех какаово масло от ДМ на Dragon, не съм гледала другаде, може и там да е било по-скъпо от други места, но пък ползвах отстъпка рожденик - цената му беше 5,89 лв. Smirk Видях, че доста по-трудно се разтапя, не е като кокосовото.
Иначе аз на плажа не обичам да се мажа и не го и правя - мажа се преди да изляза за да попие слънцезащитата (нали препоръчват поне 20 минути преди излагане на слънце да се маже).

# 38
  • Мнения: 5 999
И след това не нанасяш ли слънцезащита?

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Mирa,
Скрит текст:
nие не стоим по цял ден на плажа - ходим преди обяд и следобяд, от около 1 до 3-4 часа, когато е най-силно слънцето се прибираме. И след 2 влизания във водата слънцезащитата си стои (в банята понякога виждам на места останало неразнесено добре Grinning ). От няколко години използваме слънцезащитните продукти на Sun Dance (марката на DM) и не сме имали проблеми, а аз имам светла кожа (е не съм като Снежанка, но пак съм доста светла) и лесно изгарям.
Имам чувството, че голям зор ще видя при нанасянето на това какаово масло, тъй като доста по-трудно се разтапя между пръстите от кокосовото, защото има по-висока температура на разтапяне.
Проверих и видях, че какаовото масло има висок комедогенен индекс - 4.

# 40
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Аз за по-лесно сипвам разтопено какаово и кокосово в плажния ми лосион, взимам на Балеа 15 или 20 фактор и стабилно си хващам тен. А съм си много бяла и руса. Ползвам ги и в маска за коса-какаово, кокос и зехтин-мажа се и преспивам така.

# 41
  • Мнения: 14

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes

# 42
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
В момента в Била и какаовото и кокосовото са намалени и са на изгодни цени. Освен това са био, марката май беше Драгон. Аз се заредих и от двете-бурканчетата са големи, по 300 мл. Иначе какаово си взимам от аптеките, кокосово от Лидъл.

# 43
  • Мнения: 57

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes
Аз съм ползвала това олио на Гарниер. Не е лошо, доволна съм. Но съм по-доволна от олиото на Каротен. Препоръчвам ти го.

# 44
  • Мнения: 10

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes
Аз съм ползвала това олио на Гарниер. Не е лошо, доволна съм. Но съм по-доволна от олиото на Каротен. Препоръчвам ти го.

А това масло на Каротен,което е за бързо почерняване,ако се използва върху слънцезаащита има ли ефект ?

# 45
  • Мнения: 57

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes
Аз съм ползвала това олио на Гарниер. Не е лошо, доволна съм. Но съм по-доволна от олиото на Каротен. Препоръчвам ти го.

А това масло на Каротен,което е за бързо почерняване,ако се използва върху слънцезаащита има ли ефект ?
Да, има ефект. Simple Smile

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Въпрос към тези, които слагат какаово масло в слънцезащитата - по колко слагате? Аз се притеснявам да не стане много мазно Rolling Eyes Мисля да си забъркам една такава смес и да я пробвам другата седмица.

# 47
  • Мнения: 5 999
Не знам някой да смесва слънцезащита с какаово масло. Аз първо нанасям слънцезащитния продукт, след това отчупвам бучка какаово масло и го размазвам, мисля, че това е начина.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
На предната страница лелка е споделила, че ги смесва. На стайна температура какаовото масло е много твърдо и малко по-трудно се разтапя при допир с кожата та затова исках ако може да смеся двете неща. На плажа не ми се носи бурканчето с маслото.

# 49
  • Мнения: 2 571
Не е толкова мазно като кокосовото  (според мен) не си притеснявай.
Носи си бурканчето, просто го оставяш на хавлията и за 10 мин отгоре вече се е размекнало.

# 50
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Когато нанася маслата върху слънцезащитното стои по-мазно отколкото ако ги смеся.Аз процедирам така-взимам бучка от какаовото, 2-3 лъжици кокосово, смесвам ги в чашка, слагам чашката на водна баня в гореща вода и след няколко минути са т е чни. После изливам в плажното мляко. Имам само 6 бани от по час и вече съм с прекрасен загар, а съм бяла, руса и синеока. По принцип изгарям много бързо и лесно ако нямам защита. Лицето защитавам само с матира флуид фактор 50. Там масла не ползвам.

# 51
  • Мнения: 5 999
Хм, интересно
А с какъв фактор е слънцезащитата?
Аз също съм бяла и мажа 50 spf, но пък така не потъмнявам.

# 52
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
До момента съм ползвала на Балеа 15 фактор, защото стоя по малко, но когато увелича часовете включвам и 20 и 30 фактор, зависи от времето и силата на слънцето.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 979
Не знам дали е от какаовото, защото не се мазах много, но е факт че почернях много бързо, и то най-напред краката, които основно мазах, и обикновено почерняват най-трудно. Ще продължа да ползвам, макар че ми е мазничко...но пък кожата блести хубаво Simple Smile, особено като излезеш от водата.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Бях една седмица на море. Използвах спрей Balea 20 фактор + какаово масло вътре + малко кокосово - разтопих какаовото масло и след това сложих няколко спринцовки в слънцезащитното. Очаквах да стане доста мазно, а то напротив - беше супер сухо. Иначе за почерняването не мога да преценя дали е по-бързо, аз трудно почернявам и след това тенът ми бързо се маха.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 14:16 от ❇Sisi_91❇

# 55
  • Мнения: 102
Здравейте и от мен а някой използвал  ли е кокосово масло в солариума ?

# 56
  • Мнения: 417
Кокосовото масло няма защитен фактор и ще изгорите.
Може да го ползвате за след силариума, евентуално..
Здравейте и от мен а някой използвал  ли е кокосово масло в солариума ?

# 57
  • Мнения: 7 577
И маслата за солариум нямат защита , хидратират и помагат за по-бърз тен.

# 58
  • Мнения: 102
И маслата за солариум нямат защита , хидратират и помагат за по-бърз тен.

Да аз пробвах но не кокосово масло а крем от avone за подчерняване тъй като съм тъмна нищо не ми стана малко по тъмна станах ама сложих много малко другият път повече и ще пиша да кажа дали има някаква разлика
Като цяло аз искам да не толкова за подчерняване а да не ставам жълта от солариума защото си личи изкуственият тен 🙂

Общи условия

Активация на акаунт