Как приготвяте овесените ядки?

  • 596
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
За 9-месечно бебе... Simple Smile
Трябва ли предварително да се смелят, да киснат...?

# 1
  • София
  • Мнения: 190
Аз му правя от фино смлените. Не ги накисвам. Те бързо увират.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-лесни са фините.Слагаш ги в една йенска тенджерка с вода или мляко, в микровелето за две минутки и готово Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Слагам да заври водата (около 50 - 60 мл.), след това добавям овесените ядки, разбърквам  и махам от огъня. Не ги кисна предварително. Стават много бързо.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Единия вариант е да ги накиснеш предварително, и след това да прибавиш сирене или плод. Друг е да ги попариш. Трети - да сложиш за 2-3 мин. на котлона. А може да свариш първо малко киноа и да ги прибавиш накаря. Може да ги вариш и с ечемичени или ръжени ядки, пак ги прибавяш накаря.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз ги слагам в микроволновата с вода да заврат, добавям масло и сиренце.  Използвам от фините овесени ядки.

# 6
  • Мнения: 8 917
Във вряща вода се слагат ядките - финни по-добре - на слаб огън се оставят 5 минутки да поврат и те и вече по желание се прибавя АМ, захар, крема сирене и т.н.

# 7
  • Мнения: 4 150
http://www.mercola.com/article/microwave/hazards.htm

Виждам,4е много мами полzват микровьлновата пе4ка zа приготвяне на бебеШката храна.Линка е zа информация zа льчите.Дано е от полzа. Peace

# 8
  • Мнения: 619
А да не говорим, че една наша "видна" педиатърка-професор, издаваща книги в областта на детското хранене, препоръчва микровълновата печка като най-безвредния начин за приготвяне на детската храна.-... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 9
  • Мнения: 2 220
Аз не ги варя. Просто ги накисвам в течност (може и студена) и след около половин час ги давам. Купувам фини овесени ядки.

Общи условия

Активация на акаунт