Hands free помпа за кърма?

  • 391
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте! В момента ползвам електрическа помпа за кърма Medela Solo, но искам да взема и адекватна hands free помпа, която ще върши работа, докато се занимавам с нещо друго. Родих преди 1 седмица, кърмата ми не е много, редовно слагам бебето на гърда, но да стоя "вързана" с помпата, губи доста от времето.
Идеята ми е да ползвам и двете помпи, но като имам и други задачи вкъщи, да си ползвам безжичната.

Четох за Momcozy, като най-добрите hands free помпи, но са прекалено скъпи и не ми се иска да давам чак толкова пари за втора помпа.

Ще се радвам, ако някой ползва hands free помпа, да сподели мнение.

# 1
  • Мнения: 1 302
Аз се колебаех между Willow и Elvie, но така и не купих. Ползвах двойна Spectra с pumping bra.

# 2
  • Мнения: 606
За какво ви е нужна помпата?

# 3
  • Мнения: 22
За какво ви е нужна помпата?

За доизцеждане...
Както споменах, искам да мога да доизцеждам гърдите, без да съм "вързана" за стола.

# 4
  • Мнения: 606
Моят съвет е да не бързате. Кърмите от една седмица. Съвсем скоро бебето ще заякне и ще започне да суче повече. Целта е да се произвежда толкова, колкото бебето суче. Става около 40 ден. С доизцеждането правите допълнителна стимулация, което може и до хиперлактация да доведе. Знам, че не питате това.

# 5
  • Мнения: 60
Аз имам още от първото ми дете електрическа hands free на Medela (Swing maxi flex). Взех си и сутиена им и много я ползвах- удобна и мощна. Бих я препоръчала, НО...
С дъщеря ми още първия месец се притеснявах дали се наяжда и поради удобството на помпата, когато тя не беше на гърда, "изцеждах". До втория месец се докарах до хиперлактация, започнах да правя мастити, да вдигам температура и нищо не помагаше. На 4тия месец я отбих и спрях кърмата с хапчета, а имах замразена кърма после до 8мия месец - и пликовете на Медела препоръчвам. По около 1 литър на ден изпомпвах, а тя още сучеше.
Така, че моята препоръка е много да се внимава с помпенето, особено когато имаш хубава и удобна hands free помпа. Сега с второто мисля да не я ползвам или поне не толкова.
Щом кърмите от една седмица (предполагам още нямате много много кърма), ако ви болят гърдите изстисквайте по-добре по малко под топлата вода на душа. Успех!

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 07:46 от GamaMama

# 6
  • Мнения: 22
Благодаря за съветите. Общо взето се замислих за hands free помпа, защото почнах да се притеснявам, че кърмата ми е малко. Изцеждам между 40 и 60мл (в най-добрия случай) и не мърда нагоре. Засега ще изчакам с покупката на такава помпа Simple Smile

# 7
  • Мнения: 60
Благодаря за съветите. Общо взето се замислих за hands free помпа, защото почнах да се притеснявам, че кърмата ми е малко. Изцеждам между 40 и 60мл (в най-добрия случай) и не мърда нагоре. Засега ще изчакам с покупката на такава помпа Simple Smile

Колко е голямо бебето и наддава ли? Може да са му достатъчни 40-60мл на хранене

# 8
  • Мнения: 22
Благодаря за съветите. Общо взето се замислих за hands free помпа, защото почнах да се притеснявам, че кърмата ми е малко. Изцеждам между 40 и 60мл (в най-добрия случай) и не мърда нагоре. Засега ще изчакам с покупката на такава помпа Simple Smile

Колко е голямо бебето и наддава ли? Може да са му достатъчни 40-60мл на хранене



На 18 дена е, наддава нормално, но дохранваме с формула.

# 9
  • Мнения: 606
Изцедените 40-60 мл не означават непременно, че бебето изпива 40-60 мл. Сукането е по-ефективно от изцеждането, а някои гърди пък изобщо не пускат. Аз например - изцяло кърмено бебе, наддаваше напълно нормално, аз цедя по 20 мл 🙃
Важно е бебето да наддава, да е спокойно и да пълни обилно памперсите. На 18 дни трябва да има 5-6 мокри тежки напишкани памперса. Това е показател за хранене, изхожданията са около 2-3.
Дохранването ви отдалечава от кърменето. Можете да се посъветвате с консултант по кърмене. Слагайте бебета на гърда често, кърмете на поискване, не го оставяйте да спи по време на кърмене, оставяйте напълно да изпразни и тогава сменяйте гърдата. Не се фиксирайте върху грамажа и милилитри, а следете поведението на бебето, наддаването, броя напишкани и наакани памперси. Тук може да намерите изключително много полезна информация и съвети
https://xedra.me/
https://xedra.wordpress.com
И най-вече не забравяйте, че здрави бебета се отглеждат и с адаптирани млека. Кърменето не е на всяка цена и трябва да е удоволствие и за майката и за бебето.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт