(Ще) кърмите ли навън?

  • 3 748
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Привет от една все още не- майка Laughing. Понеже ми остава много малко време, започнах с размислите за какво ли не около майчинството ooooh!. Едно от тях е кърменето навън. Много ми се иска да кърмя и си самостискам палци да ме огрее Praynig. Но колкото повече чета тук, толкова повече ме мъчи мисълта: ами ако почне да реве половин час след като е изкарано навън? Да го изкарвам за по час не ми се нрави, защото все пак лято ще е, ще трябва повечко въздух, песен на птички... така поне си мисля... newsm78.
Уж не съм от най- притеснителните, ама... си се притеснявам Embarassed. Та я кажете, моля, ще ме гледат ли като извънземно ако извадя в градинката цица Laughing? Вие правите ли го? Как се справяте със срама (ако го имате Wink )?
Много мерси предварително и сори ако има такава тема, ама не я намерих Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 559
    чудесно е,че се интересуваш от кърменето преди появата на бебчо! Grinning И да, със сигурност "ще те огрее", щом наистина имаш желание Grinning
      Кърменето е нещо естествено и прекрасно, няма място за срам. Сигурно първият път ще се притесняваш да кърмиш навън, но ...свиква се Laughing Още повече,че бебчето ти ще е мъничко и кротичко ще си папа (а не като моят - дето все се върти и се оглежда наоколо), може да покриеш с тънка пеленка гърдата, от която папа, или да си ушиеш слинг.  Кърменето навън е изключително удобно и лесно - млекцето си е винаги с вас, на подходящата температура, стерилно и в правилното съотношение.
      Ето ти няколко полезни статии по темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23953.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24525.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/700/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20536



     

# 2
  • Мнения: 1 737
Ще кърмя, като стой, та гледай! Такъв ентусиазъм ме е обзел, че чак второ дете ми се заражда! 9 месеца цедене и хранене с шише направо ми възбудиха ехсибиционизма отвсякъде! smile3521

# 3
  • Мнения: 77
Редовно кърмя навън.Просто съм на някоя не централна алея в парка.Случвало ми се е и в някое кафе.Гледам да не прави много впечетление.

# 4
  • Мнения: 3 216
И аз в началото се притеснявах,но сега вадя цици навсякьде. Laughing

# 5
  • Мнения: 1 503
Аз кърмя навън от първото ни излизане.Кърмила съм даже във видеотека,на пейка пред частен дом,детски магазин ,а кефетата ми са специалитет вече.Според мен никой няма да ти обърне внимание.Все апк в Софиа хората по - не обръщат внимание на дреболии.Не е като в малките градове,където на мен пак не ми пука...Леко раждане

# 6
  • Мнения: 1 030
Ние сме още много малки, за да се кърмим навън. Но твърдо смятам, че ще кърмя навън. Чела съм, че в най-корсервативните арабски страни, където ислямът забранява на жената да покаже кичур от косата си изпод чадора, а недай боже да й се види коляното - в същото време е съвсем нормално жена да накърми детето си на улицата...
Не мисля, че има нещо срамно или неприлично в това да кърмиш на обществени места. На плажа повече от половината от жените са по монокини, защо да се притесняваме, когато става дума за здравето на децата ни?

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Това горното за кърменето на арабките, днес го видях на живо: на празника за 1-ви юни, деца вилнеят, куп родители наоколо, една от сирийките си седна настрани и си накърми бебето. А иначе ходи забулена, само лицето и се вижда и детето е на около годинка.
Та..наистина няма нищо неприлично да си нахраниш бебето.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 896
Да, кърмя си навън, ако се наложи, въпреки че детето ми е вече почти на година и половина. Аз много се гордея, че кърмя и дори ми е приятно да покажа, че още го правим. Само положителни реакции съм получавала досега, заговаряли са ме жени, за да ме поздравят и да ми кажат че повече такива майки трябва да има, и да ми разкажат те как са си кърмили техните деца.
Освен на пейки по градинките, съм кърмила още в супермаркет, в кафета, в ресторанти, в бар, в самолет, в художествена галерия, в такси, на плажа, във фоайето на хотел, сигурно има и още, но в момента това се сещам.

# 9
  • Мнения: 6 243
И аз като жабата!!! При последното ми ходене в Турция си прекарах мирно и кротко един ден в един голям търговски център. Там беше пълно със семейства с  деца, много от майките бяха облечени строго консервативно - с дългите роби и забрадки. Въпреки това видяхме поне 10 жени да кърмят деца на най-различна възраст, в т.ч.  и колкото дъщеря ми. Толкова хубаво ми стана. И си дадох сметка, че като съм си в БГ, единствените майки, които виждам да кърмят децата си, са мамите от старозагорската форумска група. От месеци не съм виждала друга кърмачка в града. (обаче пък форумските кърмят като за последно  Laughing)

# 10
  • София
  • Мнения: 830
Аз съм отявлен ехсибиционист. Отговора ми е ДА. Кърмя където ни свари нуждата.

# 11
  • Мнения: 3 760
Ами аз малко се притеснявах (даже доста  Embarassed ), но отскоро се развихрих и си кърмя на воля. Ако изобщо някой ме забележи и разбере какво правя - се усмихва. А иначе ми е по-удобно да кърмя в къщи - кърмим се легнали  Laughing Остава да започна да залягам по пейки и градинки  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 2 884
Написах цял роман и го изтрих  ooooh!, с две думи :
И мен ме е срам, но започва да ми писва с ношите разходки по час и половина и обратно в къщи да се храних, трамбоване яко Mr. Green

Та искам да ти кажа, че истината е , че хората се заглеждат, но важното е да не ти пука, тея цици си заслужават да се видят Mr. Green/това в кръга на шегата за проблемните като мен/

В края на краищата природата ни ги е дала тези гърди да си храним бебчетата, а на който му изглежда по друг начин значи е извратен Naughty

# 13
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Кърмя навън без притеснение. В началото си мислех да се разхождам по-близо до вкъщи, за да мога ако заплаче беба бързо да се прибера и да я накърмя. Така се случи обаче, че на първата ни разходка бях в една градинка с други майки, които ме насърчиха да я накърмя навън. После започнах да си нося шал, с който да се загърна да не се гледа много, но забелязах, че когато го ползвам бия повече на очи, отколкото без него.
Сега не изпитвам никакви смущения да си накърмя детето навън. В крайна сметка аз храня бебето си и не мисля, че трябва да се срамувам от това.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Изобщо няма от какво да се притесняваш... Кърмиш навън и толкова... Нито правиш нещо срамно, нито нещо забранено, нито нещо лошо... Стократно напротив... Ти правиш най-естественото нещо на този свят... Кърмиш детето си...
Мога да ти препоръчам да започнеш с по-малко посещавани обществени места... Закътани градинки, самотни скамейки, покрай които не минават много хора... Това ще ти помогне да се отпуснеш... Бързо ще свикнеш да се "показваш"... А и има безброй техники да скриваш гърдите... Постепенно ще се отпуснеш и ще започнеш да кърмиш на все по-оживени места... И в един хубав момент, хорското присъствие въобще няма да ти прави впечатление...
Е, вярно, тук-там се срещат "по-странни" погледи... Но досега никой не е казал открито... "Виж я пък тая"... Или поне не сме ги чули... Напълно подкрепям Хапката в казаното за старозагорската форумска група... Нашите мами кърмят ежечасно... Където и както им падне... В заведения, градинки, търговски центрове и прочие... Могат да напишат вече учебник за дискретно кърмене... А и снимков материал към него би могло да има... Wink И не стига общественото кърмене... Ами и на повечето от нашите мами малчуганите са попораснали и имат особено силното желание да покажат прелестите на мама в пълното им сияние... Не им стига едната, трябва и двете да са показани... И докато суче от едната, трябва задължително да си играе с другата... Те такива ми ти работи...
Пък ти си взела да се притесняваш за едното кърмене навън и то на новородено... Спокойно... Лесно е... Grinning Не че съм го усетил лично, ама... Все пак...
newsm10




В края на краищата природата ни ги е дала тези гърди да си храним бебчетата, а на който му изглежда по друг начин значи е извратен Naughty

Е, ти пък... Чак извратени... Все си мисля, че ако... Мъж или жена... Никога не са били свидетели отблизо на кърмене... За тях гърдите си остават ерогенна зона - по-силна или по-слаба... Едва ли ще си помислят точно за това, когато видят кърмеща мама, но... Според мен не е извратено да помислиш, че на една кърмачка гърдите са красиви...

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 23:35 от Ekcnpec

# 15
  • Мнения: 5 391
В Началото опитах, но сина ми така и не се събуди.А и тогава беше доста по-лек, сега ми тежи да го кърмя в скута си, в нас си се кърмим легнали и за това все още бягам към дома като стане време за папкане Peace

# 16
  • Мнения: 386
Ако си мама хаймана като мен, няма как, ще се научиш и ти да кърмиш навсякъде, където може да се поседне ( може и права в краен случай). Не е ли кърменето основно предназначение на женските гърди. Освен това не се вижда нищо повече от  мила композиция на мама с вкопчено бебче.
И за мен е голямо удоволствие, продължаваме на близо 10м.Благодарение на съвети и смелост от тук!

# 17
  • Мнения: 1 170
Абе вие сте ми много сладки с вашия ентусиазъм и подкрепа ( за което хиляди Hug ). Проблема е, че на теория нещата са ми ясни, знам, че е нормално, естествено и т.н.... Ама като се знам каква съм муха, ега си... Rolling Eyes Със сигурност ще се впрегна. Та за т'ва търся "рецепти" Laughing
А това да започна с по- закътанки места си е идея Peace. Барем се поотпусна newsm78
И, между другото за протокола, аз не съм виждала кърмещи навън жени, нищо, че почти не си мърдам от София Rolling Eyes (е, като изключим една чужденка отпреди няколко години...)

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
....
И, между другото за протокола, аз не съм виждала кърмещи навън жени, нищо, че почти не си мърдам от София Rolling Eyes (е, като изключим една чужденка отпреди няколко години...)
Ами ето ти повод да отскочиш до някоя от кърмаческите срещи  Party

# 19
  • Мнения: 386
Верно отначало излизахме по две, по три съмишленички, така май "се отсрамих". Една приятелка - старо куче кърмачка (като мен сега)  ми помогна. Дано намериш и ти.

# 20
  • Мнения: 4 155
Аз си взимам широко яке и се прикривам с него. Като ревне бебето е по-лесно да се обърнеш на някъде, където не те гледат и да го нахраниш, отколкото да реве и ти да бягаш към дома си. А гладно бебе се чува надалече.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Та за т'ва търся "рецепти" Laughing

Ето ти една.Кърми на места, където минават малко хора.Щом се притесняваш, засега не се изтипосвай пред НДК по цица, че от срам няма да ти слезне млякото LaughingПейки в парка дал Господ.Ако все пак някой нахал те загледа - гледай го и ти, ама в очите ShockedЩе се притесни повече от тебе, повярвай hahaha
Аз също не обичам да кърмя на оживени места.Ники е първа клюкарка откак е направил три месеца и просто не може да се направи дискретно.Пък и циците ми вече не са за показване hahaha

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не се съобразявам навън ли съм или не когато детето ми е гладно Grinning

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да. Често ми се налага. И хич и не ми пука кой гледа или какво ще си помислят хората.




# 24
  • Мнения: 2 309
и аз кърмя навън като се наложи, е не ми е най-приятното, а и обикновено закътаните пейки са заети от влюбени седмокласници, ама като врекне детенце няма как. аз лично мятам една пелена отгоре, предполагам че е по-очебийно така, щото веднъж една баба дойде до мен погледна под пелената, ухили ми се и и тръгна. направо изтрещях Shocked

# 25
  • Мнения: 3 447
Миналата година кърмех навън, та пушек се вдигаше - по пейки, по кафенета... Тази година обаче май ще съм по-дискретна Rolling Eyes Когато кърмиш няколкомесечно бебе, хората те гледат с умиление (повечето), но когато става въпрос за дете на година и нещо, погледите са доста по-различни, уви Rolling Eyes Особено като си бръкне само в деколтето и си извади цицата Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 44 100
оххх, много ми се иска, малко се притеснявам, пробвала съм 2-3 пъти. няма обаче кой знае какъв ефект. бебо е клюкарка като сме навън, хем е гладен, хем през няколко секунди пуска гърдата да се поогледа - какво ти ядене като има толкова много интересни неща наоколо - иначе реве от глад. и накрая като се е "нахранил", всъщност амо се е залъгал за има няма половин час...вероятно ще пробвам поне още няколко пъти, но ако е все така май ще се откажа и ще си тичкам послушно в къщи Sad

# 27
  • Мнения: 2 323
Кърмя навън вече без проблем - особено в парк с пейка! В началото обаче много се притеснявах - ама много!!! толкова много, че на първата разходка по далече с бебето огладня още в колата и понеже бяхме спряли ме беше срам и в калата да я накърмя Embarassed Е, от зор се прежалих като тръгнахме! Чак ми става смешно и мило като си спомня.... Rolling Eyes Сега пък се оглежда навсякъде и се забавлява...абе купон! Не се притеснявай! А това, че не си виждала мами софианки да кърмим навън - еми дискретни сме, бе Mr. Green Един пример да ти дам - онзи ден бяхме в София сити център - мола на хемус - две мами с мънички бебоци най-спокойно се пиеха кафенце в кафето и си кърмеха бебоците - ту едното, ту другото, ту двете заедо - абе сладка картинка. Бяхме седнали през една маса от тях и мойта щуротея като ги видя започна да вика щастливо ,,Беби,беби цо-цо(което е по-близо до звука на кончето, което значи бебетата папкат) И след малко се сети, че и тя си има цо-цо и с дяволит гласец - мамо-о-о цо-цо! голям смях! Ама беше доволна и на пица Mr. Green

# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кърмя навън и ще продължавам!
Я кво хубаво време, няма за едното ядене да се прибирам!

# 29
  • Мнения: 728
 Много ми хареса темичката ви! Laughing
И аз каката не съм я кърмила на вън, обаче малкия редовно, а го завивам с пелена точно защото се кокорчи и зяпа хората, дори онзи ден помолих една майка да седна при нея, за да не съм сама, оказа се, че и нейното бебе е на същата възраст обаче тя от срам си носеше шише, сигурна съм, че след разговора ни ще бъде по-смела! Laughing
 Откакто прочетох на едно място за една мама, която се скрила на закътъна пейка и там кърмила и зад гърба й изкочил някакъв "металист" и изкрещял и на нея и спряла кърмата (много гадно), аз вече се изтипосвам само на най-централните пейки и гледам наоколо да има мами! Laughing

# 30
  • Мнения: 8 917
Не бих кърмила навън Naughty

# 31
  • София
  • Мнения: 63
Не минава разходка, без да се кърмим. Хората рядко разбират какво правим, повечето си мислят, че "бебчето спинка". Тези, които все пак разбират, се усмихват със симпатия. Не се притеснявай, страшно е само първия път. И аз мисля, че кърмаческите срещи ще ти помогнат да се отпуснеш. Засега ти пожелавам леко раждане и здраво и красиво детенце.  Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 3 825
В началото много ме беше срам Embarassed,но сега ако се разплаче,че е гладен,а ние сме навън си го кърмя и въобще не ми пука,дали някой ме гледа.

# 33
  • Мнения: 2 556
Е, аз например не мога да кърмя навън - абсурд. Но това не пречи бебка да е вече 9 месеца само на кърма (яде по около 30 гр. друга храна на ден). Само 2 пъти ми се е случвало да ми вресне, че иска да суче, а сме далеч от вкъщи. Единия път се покрих в ъгъла на едно кафе, валеше дъжд и нямаше кой да ме види, а втория влязох в една стаичка за персонала на заведението. Така че не съм имала особени проблеми в това отношение  Simple Smile

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мнооооооооого отдавна не ми се беше случвало,но преди няколко дни Ели си поиска и то доста настоятелно,а откажа ли и настава голямо пищене и искам ,не искам дадох,но нямаше много хора около нас,та спокойно я накърмих.Simple SmileКато беше по-малка не съм се съобразявала особено,макар,че си ме беше срам.

# 35
  • Мнения: 631
Кърмя навсякъде и да ти кажа хич не ми дреме....
заглеждат те хората едни с добро, Hug други с недоумение,  Rolling Eyesтрети с неразбиране,  Thinkingчетвърти някак си по друг начин, Outta Joint newsm78 но в крайна сметка мен ме вълнува бебето ми да е добре...... че някой ме гледал .... "ами да дойде и да пипне" Laughing   bouquet



# 36
  • Мнения: 577
и аз отскоро се престраших и кърмя на вън благодарение на мамите от форума.Много е удобно,защото не трябва да се прибираш за 5 мин.  bouquet

# 37
  • Мнения: 619
чак и аз се насърчавам като чета,много съм мислила по въпроса преди да родя и бях решила да се прибирам у нас.обаче един ден бях с едни майки и едната си накърми детето в градинката т.е. две майки кърмеха.и от тогава си мисля,че не е толкова срамно и страшно де...тези дни ни предстои първото излизане та ще видим резултата от мисленето ми... newsm78

# 38
  • Мнения: 1 030
А какво мислят половинките ви по въпроса с кърменето навън?
Все ми се струва, че има по-консервативни, които биха се възпротивили...

# 39
  • София
  • Мнения: 44 100
А какво мислят половинките ви по въпроса с кърменето навън?
Все ми се струва, че има по-консервативни, които биха се възпротивили...

моя е от тях, в смисъл не знам каква е логиката - в парка става, но примерно в квартала - не.

# 40
  • Мнения: 2 655
Аз постоянно кърмех АЛИ навън, където ми падне, почти няма място да не съм кърмила. Такка не се лишавахме от нищо. Laughing
Сега отново е същото, вече кърмих Малвина в Морската градина във Варна. Mr. Green

# 41
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Миналата година кърмех навън, та пушек се вдигаше - по пейки, по кафенета... Тази година обаче май ще съм по-дискретна Rolling Eyes Когато кърмиш няколкомесечно бебе, хората те гледат с умиление (повечето), но когато става въпрос за дете на година и нещо, погледите са доста по-различни, уви Rolling Eyes Особено като си бръкне само в деколтето и си извади цицата Mr. Green
Същата работа. Само дето не ми рови в блузата, а я надига от долу-нагоре.
Наскоро скандализирах три пиещи кафе майки на 9-10 годишни момченца, които направо  #Crazy , като видяха Иво как се самообслужва.

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 22:36 от Despina

# 42
  • Мнения: 1 170
А какво мислят половинките ви по въпроса с кърменето навън?
Все ми се струва, че има по-консервативни, които биха се възпротивили...

Вчера като разправям на мъжа ми за какво си мисля сега, той: еми да, гадно е навън да кърмиш Shocked!!! И аз: МОЛЯ?!?!?! Направих го на две с'тинки (е, силно казано, но се пробвах Laughing). Важното е, че не само ми повярва, че не е прав, ами и се съгласи да идва да ми "пази страх" bowuu

# 43
  • Мнения: 273
Редовно кърмя навън.Просто съм на някоя не централна алея в парка.
Кърмили сме и на централната. Хубаво е когато има още поне една мама-кърмачка, та в дует съвсем не ти пука. Най-важно е доброто на бебето, а който каквото иска да гледа и да мисли ( от преминаващите наоколо)

# 44
  • Мнения: 1 393
Да, смятам да кърмя навън, но само когато ми се налага (а не за да правя демонстрации) и освен това задължително ще използвам нещо такова:

# 45
  • Мнения: 1 735
Ами аз малко се притеснявах (даже доста  Embarassed ), но отскоро се развихрих и си кърмя на воля. Ако изобщо някой ме забележи и разбере какво правя - се усмихва. А иначе ми е по-удобно да кърмя в къщи - кърмим се легнали  Laughing Остава да започна да залягам по пейки и градинки  Joy
И аз като теб ,предпочитам легнала.
Остави майтапа ,ама си нося винаги едно одеалце в количкака ,което отвреме навреме постилам в парка,хем бебето обожава да си играе сред природата с тревичките ,хем аз си го кърмя в любимата поза.  Mr. Green  Hug

# 46
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Кърмим се навън по няколко пъти на ден. Виляна се роди мъничка и до сега си се храни на 2 часа. Но от опит знам, че ако се прикриете с пелена, повече ще се набивате на очи. Най-добрия вариант е да не си сама и да се държиш както обикновено. Така няма да привличаш вниманието. Една от Пазарджишките мами също много се притесняваше от кърменето навън и в началото се оглеждаше като гърмян заек, но ела да ни видиш сега. Събрали сме се 4 мами, които всеки ден си кърмим навън и в кафета и по пейки. Само първите няколко пъти е притеснително. Кураж  bouquet

# 47
  • Мнения: 6 243
За мамите, които се притесняват да кърмят навън, искам да разкажа какво се случи вчера. Бяхме на едно кафе с детски кът и в един момент Ирина дойде при мен, разстроена от някакво дете. Взех я да посуче малко. Докато тя беше гушната в мене, наш приятел, който седеше на масата срещу двете ни, ме попита "Абе ти кърмиш ли още Иринката?" Нашият татко умря от смях и му вика - Ами сега в момента какво правят, според тебе Grinning

# 48
  • Мнения: 1 735
В Началото опитах, но сина ми така и не се събуди.А и тогава беше доста по-лек, сега ми тежи да го кърмя в скута си, в нас си се кърмим легнали и за това все още бягам към дома като стане време за папкане Peace
Абе момиче ,вземи се обади някой път да излезем 3-те с jkaterina ,да видиш ще те оставим ли да бягаш до у вас.  Mr. Green От русенските майчета Доминика също кърми навън.  Wink

Много ми хареса темичката ви! Laughing
И аз каката не съм я кърмила на вън, обаче малкия редовно, а го завивам с пелена точно защото се кокорчи и зяпа хората, дори онзи ден помолих една майка да седна при нея, за да не съм сама, оказа се, че и нейното бебе е на същата възраст обаче тя от срам си носеше шише, сигурна съм, че след разговора ни ще бъде по-смела! Laughing
 Откакто прочетох на едно място за една мама, която се скрила на закътъна пейка и там кърмила и зад гърба й изкочил някакъв "металист" и изкрещял и на нея и спряла кърмата (много гадно), аз вече се изтипосвам само на най-централните пейки и гледам наоколо да има мами! Laughing
Ох, попиках се от смях ,знам ,че на майката не й е било смешно ,ама не знам защо не мога да се спра!!!  Laughing  Joy Що не ми изкочи на мен  един металист да видим кво ще се случи-определено ще бъде интересно!  Laughing

Преди 6 години бях в Бахрейн за няколко месеца. Най-интересното там е ,че когато ходят на басейн ,забулените жени си остават забулени и облечени ,дори и на басейна ,единствено си събуват краката(глезените).НО кърмят без капка свян където сварят. Правете си изводи. Rolling Eyes

За тези ,които тепърва започват да кърмят навън: Мисля ,че ще ви е най-лесно да започнете с компания(мъжа ви или някоя кърмеща дружка) и на по-закътано място. Наметнатите одеалца са си жив сигнал ,че правите нещо "нередно". Mr. Green Затова аз винаги си нося ,широка риза отдолу в количката или якенце. Като кърмя ,завивам и бебчето - отстрани изглежда сякаш го гушкам,да го стопля ,или го приспивам Grinning

# 49
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ДА  Peace кърмим се навън и мен това не ме притеснява ... е отвреме на време има все по някой дето те позаглежда но ако се прави дискретно и най-важното да не ти пука  Wink

# 50
  • Мнения: 4 406
Що не ми изкочи на мен  един металист да видим кво ще се случи-определено ще бъде интересно!  Laughing

стана ми жал за потенциалния металист, като си представих картинката

# 51
  • Мнения: 1 735
Що не ми изкочи на мен  един металист да видим кво ще се случи-определено ще бъде интересно!  Laughing

стана ми жал за потенциалния металист, като си представих картинката
newsm65 newsm65   Така,така,на краставичаря ,краставици можеш ли продаде?!  superuu

# 52
  • Мнения: 4 242
Като начало ходи с дрехи в две части, може и лека наметка да си взимаш, така като вдигнеш леко блузката над едната гърда, докато бебето е в теб няма какво да се види, най-много кръста ти да се заголи, но ако имаш наметка и това ще избегнеш. Иначе казано- блузата над гърдата крие отгоре, бебето скрива всичко останало с глава и тяло Grinning Като му дойде времето опитай у дома пред огледалото ще се убедиш че нищо не се вижда. Освен това питай и таткото, повярвай че той няма да ти спести реплика ако се вижда нещо Wink

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Наметнатите одеалца са си жив сигнал ,че правите нещо "нередно". Mr. Green

Във връзка с оделацата, скоро попаднах на едно весело изречение:

If nursing in public offends you, please feel free to put a blanket over your head!  Mr. Green hahaha




# 54
  • Мнения: 1 735
Наметнатите одеалца са си жив сигнал ,че правите нещо "нередно". Mr. Green

Във връзка с оделацата, скоро попаднах на едно весело изречение:

If nursing in public offends you, please feel free to put a blanket over your head!  Mr. Green hahaha





хахахах -това беше върха!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Още малко и черен чувал да си сложим ,а?
"Ей ,жена ,свали малко чувала - имаме гости , ш' та показвам!" hahaha

# 55
# 56
  • Мнения: 3 161

Жалко. Такава Bulgarian Beauty (ако си ти на аватара), би била добра реклама на кърменето!  Grinning

# 57
  • Мнения: 590

Жалко. Такава Bulgarian Beauty (ако си ти на аватара), би била добра реклама на кърменето!  Grinning

Не не съм аз на аватара LaughingПо скоро за реклама на този постинг ставам.
Наметнатите одеалца са си жив сигнал ,че правите нещо "нередно". Mr. Green

Във връзка с оделацата, скоро попаднах на едно весело изречение:

If nursing in public offends you, please feel free to put a blanket over your head!  Mr. Green hahaha





хахахах -това беше върха!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Още малко и черен чувал да си сложим ,а?
"Ей ,жена ,свали малко чувала - имаме гости , ш' та показвам!" hahaha

 Peace

# 58
  • Мнения: 3 161
А Полежанова ли е случайно? Много е готина. Сори за спама.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
If nursing in public offends you, please feel free to put a blanket over your head!  Mr. Green :hahaha
хахахах -това беше върха!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Още малко и черен чувал да си сложим ,а?
"Ей ,жена ,свали малко чувала - имаме гости , ш' та показвам!" hahaha
[/quote]

Аааа, ник'ви чували на кърмачката. Ще вземе да и секне кърмата, че тя и без това е толкова нередовна по нашите ширини  Mr. Green

В случая се говореше за одеало върху главата на обидените съгледвачи Wink

# 60
  • Мнения: 1 735
Ей ,вярно бе!  Embarassed
И аз чела ,недочела,все бързам ...  Crazy

# 61
  • Мнения: 1 896
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug

# 62
  • Мнения: 1 170
А къде се правят тези кърмачески срещи? Всеки път на едно и също място ли или...? Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 735
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug
Потвърждавам за Норвегията!  Peace
И аз изкарах доста време там ,като кърмещите майки бяха много често срещана гледка навсякъде. Във всеки един хотел ,обществена тоалетна или хипермаркет има места за повиване на бебенца.Кога?! - питам аз , кога ще стане и тук така... Tired

# 64
  • Мнения: 4 242
А къде се правят тези кърмачески срещи? Всеки път на едно и също място ли или...? Rolling Eyes

Да, всеки път са на детската площадка зад грозния паметник пред НДК.
Виж в профила ми има линк към темата, следи там в понеделник за да разбереш за кога сме се разбрали.  Добре си дошла!:D

# 65
  • Мнения: 1 170
Добре си дошла!:D[/color]

Ох, аз още не съм за при вас, ама вече потривам ръчички smile3508

# 66
  • София
  • Мнения: 4 966
И ние се кърмим,но само в парковете.
За кафета още не ми е  стигнала смелостта.
Но определено заглеждат хората....

Понеже попитаха как реагират татковците-моя даже м е подстракава Laughing

# 67
  • Мнения: 4 242
Добре си дошла!:D[/color]

Ох, аз още не съм за при вас, ама вече потривам ръчички smile3508

Напротив мила, сега ти е времето да видиш и чуеш, да питаш за всичко което ти е интересно или изобщо възникне като питанка в главата ти без никакво притеснение. Така още при първата прегръдка на милата рожба ще си наясно какво се случва, защо, кога и как, как да отклинеш и кое е нормално, къде може да сбъркаш... Всички мами с първи рожби приемат че кърменето е естествен процес (какъвто си е де), но не знаят какво объркване настава след първия инструктаж от персонала още в родилния дом. Много са зле в това отношение родилните домове.
Така че не потривай ръцете а яхай кракомобила и пристигай във вторник Hug

# 68
  • Мнения: 1 170
Така че не потривай ръцете а яхай кракомобила и пристигай във вторник Hug[/color]

Мислиш ли, че ще е удобно??? newsm53
Ако ме искате- там съм Grinning

# 69
  • Мнения: 2 381
Вече няколко пъти кърмя навън.Важното е, че бебка е нахранена. Peace

# 70
  • Мнения: 498
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug
аз мога да кажа, че подобно е положението във Франция- бях там на екскурзия преди 3 години и ми направи впечатление, че майките изобщо не се притесняват и не обират втренчени маниашки погледи Peace

# 71
  • Мнения: 223
кърмя навън като стой та гледай. в парка, в кафета, в пицарията в мола. нашият татко няма абсолютно никакви възражения по въпроса. и да кажа, че още преди да забременея бях решила, че когато имам дете ще го кърмя където поиска, без да се притеснявам, точно гледайки мащехата си французойка и новородената си сестричка - това беше преди около 3 години.

# 72
  • Мнения: 670
Ekcnpec го е написал много точно. Не се притеснявай да храниш бебето си. Никоя майка не се крие когато дава шишето с млякото на детето си. Защо една кърмеща майка да се притеснява да нахрани своето...
Кърмя когато и където се наложи.

# 73
  • Мнения: 532
Каква чудесна тема се е заформила тук!

Научих доста неща за други страни - за Западна Европа и за насърчаване на кърменето и за масовостта на кърменето навън, за арабските страни и това че арабите смятат за нормално да се накърми детето навън ... много интересни факти ...

Хубаво е да има повече кърмещи майчета навън - това е абсолютна промоция на кърменето. Забелязвам го във Варна в Морската градина ... струва ми се, че се превръща в мода ..., което е много добре, с оглед това, че по-младите майчета се водят по модерните неща Simple Smile А какво по-хубаво от това удобното, здравословното ... да е модерно.

Хубаво е да има и кърмещи майчета на по-големи деца - да се промотира и това. Човешкият манталитет се променя ...

И аз си мислех навремето, че 4 1/2 месеца кърмене и нещо страшно много и предостатъчно ... горката аз в моето невежество  newsm78

Сега 3 годинки кърмене ми се струва нещо съвсем нормално  Mr. Green

И докато нещата в здравната ни система и педиатрията  вървят бавно и все по-неуспешно, то с кърменето навън ... кърмещите майчета малко по малко преобръщат нещата.

В Морската градина във Варна гледам, се събират цели тайфички кърмещи майчета и като заседнат на "кърмещите" пейки ... едно КЪРМЕНЕ НАСТАВА  Party ... пей сърце ... много им се радвам.

Преди 2 седмици станах свидетел на следната случка. Едно младо, фино, готино гадже с бебе на 7-8 месеца следобяд в Морската ... докато другите мами се чудят кога да дадат кашата, че мият лъжички, че вадят едни несесери, че децата се дърпат и не щат да ядат тези нишестета с прясно мляко от детска кухня ... та въпросното майче просто слагаше бебока на гърда през около 20 мин. за около 1-2 мин. сукане, щото на него му е интересно какво има наоколо, а през останалото време - хоп в количката, хоп слага го да скача по краката й, абе въобще се забавляваха, а ти си пийваше мин. водичка и през 20 мин хоп на гърда. Лесно и просто!

Така й се накефих, направо ми идеше да отида и да я попитам да не е форумка, със сигурност е такава, но ме досрамя.

Ако е тук и чете да си признае  Wink

И е много вярно, че родилните домове могат да те объркат непоправимо и бг педитата също. Затова с две ръце препоръчвам посещаване на кърмачески срещи от бременни мами

  bouquet

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 728
Кърмя навън и грам не ме интересува кой как гледа. За първи път кърмих в хипермаркет Хит. Пред витрината на Нилана със сладките неща. Само там имаше сложена пейка, там седнах и си нахраних детето, нищо че колоната от касите минаваше точно покрай мен. Кърмила съм в банка, в кафе, редовно в колата,на мъжа ми в работата, в поликлиниката и последно в зъболекарския кабинет докато прглеждаха зъбите на мъжа ми.
Даже си спомням един интересен случай: случайно срещнахме наши познати и седнахме да се видим в едно кафе. По едно време дребното взе да мрънка и аз й дадох да суче, а мъжа ми през това време си приказва с познатия ни а аз с жена му. Като почнах да се оправям след като бебка се нахрани мъжа ми  ме попита дали съм й дала да суче и аз му викам че не.А той обясни на приятеля ни че кърмя където ми падне. Ние с приятелката ми се засмяхме и мъжа ми чак тогава зацепи че съм кърмила ама никой не е забелязал.
Та във връзка с тая случка да кажа, че мъжа ми ме подкрепя във всяко отношение и хич не го притеснява че кърмя навън.

# 75
  • Мнения: 694
Кърмила съм в Градския парк в Пловдив и често ми се налага да го правя там.Интересно ми е ,че по-възрастни жени се заглеждат,но на младите хич не им пука.Не ме претиснява,че трябва да нахраня бебето си ,когато е гладно.Кърмячесто пред приятелките си,на пикници и т.н.Тук обаче в моя граднравите са малко закостенели и виждам подигравателни усмивки като ме видят да правя това,но на мен хич не ми пука.... Whistling

# 76
  • Мнения: 1 735
sneji_73 , а ти кърмиш ли още?
П.П: Много положително ми подейства постинга ти. Hug

# 77
  • Мнения: 386
Бяхме в Хиполенд, бебата се разрева сърцераздирателно, питах служителка къде мога да седна да накърмя,а тя  #Crazy - ми няма къде. 
!

# 78
  • Мнения: 728
  Е туй то Close
Тъпаци колкото щеш и навсякъде Close

# 79
  • Мнения: 412
Искам само да ви се зарадвам публично и да ви прегърна  Hug Аз, за разлика от polimoliкоято още не във вашия отбор, вече съм отпаднала от него  Grinning, но се унесох в мили спомени сега и особено като се сетих за информираността на акушерките и лекарите  Joy
Моят тигър е кърмен 1 година, така се получиха нещата, през цялото време съм действала интуитивно но и изпълнена със 100% увереност, че правя най-доброто за него  Grinning. В първите дни в болницата четях един флайър на гармастан, където съвсем кратко беше обяснено стъпка по стъпка кърменето, изцеждане, редуване на гърдите и т.н. Показах го на една педиатърка и тя ме помоли да оставя това хвърчащо листче в болницата, след като ме изпишат, за да го четат на другите майки  hahaha пак ще подчертая, че става въпрос за проста рекламна листовка  Grinning която беше повишена в учебно пособие...
Поздрави на всички   bouquet

# 80
  • Варна
  • Мнения: 758
И ние бяхме в Хиполенд вчера. И си мислех, че след като са се наредили там магазини по западен тертип ще им е хрумнало да се погрижат и за тази подробност.
Да ама не!
И се кърмихме на пейката на входа/изхода на Пикадили точно по обяд, когато от околните фирми прииждат хора да си вземат нещо за гризкане. Също вчера се наложи да се покърмим и на спирката пред КАТ във Възраждане, защото не можах да се кача на 3 поредни автобуса и да стигна в заветния Хиполенд, където си мислех че ще има по-спокойно местенце. Тя беше в слинга, седнала с лице към мен и отдалече не си личеше толкова, но все пак спирка е. Когато пристигна автобус, подходящ за колички момата продължи да си цока и чак след като седнах в самия автобус реши, че става нещо нередно и спря.
Както винаги, когато съм кърмила на открито, хората се правят, че не ни забелязват докато не свършим с кърменето.

# 81
  • Мнения: 1 735
Бяхме в Хиполенд, бебата се разрева сърцераздирателно, питах служителка къде мога да седна да накърмя,а тя  #Crazy - ми няма къде. 
!
А защо си питала ?  Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 1 877
днес дори си папахем в слинга , отирайки за сладолед с татито с квартала, вървим , а тя си суче, аз покрих леко с една тънка кърпа и така, няма да чакам да яде половин час у дома и да си губим време, да не ни видят , че кърмим навъм, то дори в слинга не личи какво става вътре!

само много ми се зверят ан слинга, да ви кажа, кенгуро ли е , какво ли е, сигурно се питат, по - скоро им прилича на негърска препаска Simple Smile), ама много важно Simple Smile, няма да вдигам количка за щяло и нещяло, тя има няма 4 кила Simple Smile
иначе като видят, че имам бебче вътре и едни погледи , едно чудо Simple Smile, многи интересно по кварталите, нали се знаем кои сме майките и зор като някоя е по - различна Simple Smile

# 83
  • Мнения: 532
vaniliaice, много си сладка! Браво на теб! Много се накефих на постинга ти!

Ей така се прокламира кърменето - с млади, хубави, интелигентни и знаещи какво правят кърмещи момичета.

Не стига, че кърмят, ами го правят и ходейки, и бебето горкото в някакво странно кенгуру и то толкова малко бебе, хихихих, просто си представям кварталните физиономии  Shocked

А само за инфо - слингът беше закупен или "направи си сам" и ако е опция 1 - откъде?  Heart Eyes

# 84
  • Мнения: X
Да,вече го правим-в градската градина в Пловдив явно вече си е установено като нормално явление/доста форумки се събират там/и на никой не му прави особенно впечатление...И аз си мисля,че няма нищо странно в това да си нахраниш/особенно с нещо полезно/ детето навън.

# 85
  • Мнения: 144
Да! Кърмя където сваря, в градинките , паркове,спирки, даже днес кърмх в таксито. Бях сама с бебчо, той се разплака и то половин час след последното хранене и нямаше как. Вече не се притеснявам изобщо, дори не обръщам внимание дали има зяпачи.

# 86
  • Мнения: 462
Този път няма да обяснявам, а направо ще покажа:


# 87
  • Мнения: 35 961
кърмя навън без проблем Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 425
Да, кърмя навън.  По паркове, градинки, магазини, тоалетни. Последно ми се наложи да кърмя в автобуса  Laughing.

# 89
  • Мнения: 619
влизам да кажа,че кърмя навън и е много приятно-хем си навън ,хем детенце е доволно   Party

# 90
  • Мнения: 1 353
Привет от една все още не- майка Laughing. Понеже ми остава много малко време, започнах с размислите за какво ли не около майчинството ooooh!. Едно от тях е кърменето навън. Много ми се иска да кърмя и си самостискам палци да ме огрее Praynig. Но колкото повече чета тук, толкова повече ме мъчи мисълта: ами ако почне да реве половин час след като е изкарано навън? Да го изкарвам за по час не ми се нрави, защото все пак лято ще е, ще трябва повечко въздух, песен на птички... така поне си мисля... newsm78.
Уж не съм от най- притеснителните, ама... си се притеснявам Embarassed. Та я кажете, моля, ще ме гледат ли като извънземно ако извадя в градинката цица Laughing? Вие правите ли го? Как се справяте със срама (ако го имате Wink )?
Много мерси предварително и сори ако има такава тема, ама не я намерих Embarassed

Хей Laughing
Я да не се притесняваш. От мен да знаеш, че ако се наложи да кърмиш детто си навън, в този момент изобщо няма да те интересува дали някой те гледа. За теб ще е важно да успокоиш своето ангелче. Досега съм кърмила и сменяла памперсите на дъщеря ми извън дома, а тя е на три месеца и половина, и няма нищо страшно. Проблема дойде от това, че и аз както и тя сме свикнали да се кърмим само легнали Embarassed. Не успях да я нахраня както трябва, но поне се успокои временно докато се приберем. За това съвет: кърми във всякакви пози, за да свиквате и двамата/двете.
Успех Joy

# 91
  • Мнения: 386
Питах в Хиполенд, защото не видях място за сядане.
А вчера кърмих в един нотариат. Срам ме бе ,не е туй градинка, но нямах избор. Опашката дълга, жега, беба се съкруши съвсем, а аз обляна в пот и притеснение. Едни млади адвокатки ме съжалиха и ми помогнаха избутвайки ме пред всички. Та бебе или работа, колко жалко ми е за мен си!

# 92
  • София
  • Мнения: 688
Малко е офф, ама може ли малко повече информация за слинговете, моля   bouquet

# 93
  • Мнения: 1 427
Кърмя навсякъде и хич не ми пука.....пък не сме толкова малки вече!

# 94
  • Мнения: 22 870
Да, кърмя си навън, ако се наложи, въпреки че детето ми е вече почти на година и половина. Аз много се гордея, че кърмя и дори ми е приятно да покажа, че още го правим. Само положителни реакции съм получавала досега, заговаряли са ме жени, за да ме поздравят и да ми кажат че повече такива майки трябва да има, и да ми разкажат те как са си кърмили техните деца.
Освен на пейки по градинките, съм кърмила още в супермаркет, в кафета, в ресторанти, в бар, в самолет, в художествена галерия, в такси, на плажа, във фоайето на хотел, сигурно има и още, но в момента това се сещам.
И аз бях така...Мнооого ми липсва....искам бебе.... Flutter

# 95
  • София
  • Мнения: 2 164
Няма  Mr. Green Поради простата причина, че вече кърмя само сутрин и вечер.
Иначе си я кърмех преди навън и хич не ми пукаше  Whistling

# 96
  • Варна
  • Мнения: 758
Относно слинга (всъщност са 3 вида) тук има статия за носенето на бебето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72647.0
Има и препратки към други теми
Тук има също малко картинки на единия вид - http://kari-me.com/positions.shtml#cuddly
Ако се навиеш да си правиш пиши на лични и ще помагам Simple Smile

# 97
  • Мнения: 3 550
Да, все още кърмя навън, ако се наложи. Е, гледам да избягвам есхибиционизма и да не правя излишни демонстрации.

# 98
  • Мнения: 1 737
Така, или иначе го обърнахте малко off, та и аз да се включа с въпрос за приспособленията за външно кърмене и разнасяне на бебета.

Интересувам се от дидимосите. Може ли човек сам да си ушие, или трябва да се поръча? В България доставя ли се? Като гледам следните картинки, ми се струва, че човек сам може да си направи от 15-тина мерта плат, но колко точно? Има ли някъде инструкции как се връзват различните варианти, като на тези снимки? Впечатлиха ме вариантите за носене на гръб, особено на мамата - планинарка.

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.didymos.de/neu/ … official%26sa%3DN

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ами честно казано те Дидимосите нямат много за шиене... едно парче плат просто, като дължината му зависи от това по какви начини мислиш да го връзваш.
Ето това е сайта на Дидимос, там са дадени дължините и методите по които може да се върже всяка от тях.

# 100
  • Мнения: 1 737
Ау, супрер, много благодаря! Най-дългия бил 5,20м, пък на мен ми прилича като че ли има 15 м в него... Crazy

# 101
  • Мнения: 6 243
AQ, от това, което съм виждала, няма да е много успешен опита да се направи "Дидимос" в домашни условия. Тия хора използват един много особен плат - хем е рехав, хем е здрав, така че като правиш възлите, не стават големи, освен това при кръстосванията на плата не се получават големи обеми от накатения и нагънат плат, а стои доста прибрано. Не знам дали ме разбираш, може би не мога да го обясня добре. На картинките не си личи добре какъв точно е платът, но тук не съм виждала такъв. Преди време една мама (но от чужбинските) беше писала,че видяла подобно нещо в някакъв индийски магазин, но бил толкова скъп, че като си го купиш на метър, излизала същата цена. На практика "Дидимос" се оказва, че е най-изгодно да си купиш употребяван - намирали се по 30 евро в и-бей, отголкото да правиш самоделка.

# 102
  • Мнения: 1 737
Благодаря за просветлението!
Аз за в бъдеще искам да се потготвя, евентуално  Blush Много ми се носи бебе в такова нещо, ама не 10 килограмово и да суче от цица по възможност  Joy
За сега смятам, че като му дойде ред бих си го поръчала нов, но така и не разбрах доставят ли ги в България и има ли към тях инструкции за начина, по който се връзват всичките варианти, защото на сайта са снимани само крайните резултати, но как се получават не е ясно.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 758
Всъщност аз си уших точно Дидимос. Плата ми не е рехав или еластичен, но е много тънък и възлите стават нормални. Дълъг е 4 м., широк 70 см. Ползвала съм го във вариант за новородено, а сега го ползвам като кенгуру (когато малката иска да спи) и по-рядко с лицето напред (когато се криви и иска да разглежда големия свят Simple Smile ).
В момента рошлата тежи 7,5 кг. и носенето не ми създава никакви проблеми. Суче както си е в позиция кенгуру, но малко по-отпуснато надолу.
За съжаление нямам снимка на дидимоса в действие, но смятам да направя скоро. Пфу  Sad Току що снимах плата, но нещо не схващам как да кача снимката.
Как се правят възлите научих от aabadjieva, мога да препратя снимките и на теб ако проявиш интерес към този вариант. 

# 104
  • Варна
  • Мнения: 758
Вече съвсем офф стана, но ме загриза съвестта.
Като помислих реших, че  може би е по-коректно вместо да си хваля моята стока да спомена, че повечето форумки май имат от типа Мая Рап.
Тук има инструкции за ушиването, а ако шиенето не е твоята стихия някои мами са казали къде са им ги ушили http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0
Докато търсих тази тема попаднах на тази "Откъде слинг?"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44646.0
и на снимките, които все обещавам на мейл  Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83573.msg1438259;topicseen#msg1438259

# 105
  • Мнения: 1 737
Ау, много полезно, направо си ги свалям и разпечатвам от сега!
  bouquet

Извинявам се, че на-офф-ихме и оспамихме темата, надявам се да е полезно и за други!

# 106
  • Мнения: 3 161
Всъщност аз си уших точно Дидимос. ...и по-рядко с лицето напред (когато се криви и иска да разглежда големия свят Simple Smile ).


Искам обаче да предупредя, че в моите инструкции на Дидимос изрично пише да не се поставя детето с лице напред.

Общи условия

Активация на акаунт