Майски бебета 2018

  • 67 712
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 360
Вашите бебоци хващат ли предмети вече? Забелязах,че малкия от няколко дни насам хваща любимите си играчки, когато са поставени в близост. Не знам до колкое съзнателно, но определено му доставя удоволствие да ги дърпа Simple Smile

# 256
  • Мнения: 633
Хваща младежът, заиграва се с удоволствие, ръмжи им, гука им.

# 257
  • Мнения: 698
Вашите бебоци хващат ли предмети вече? Забелязах,че малкия от няколко дни насам хваща любимите си играчки, когато са поставени в близост. Не знам до колкое съзнателно, но определено му доставя удоволствие да ги дърпа Simple Smile

Не
На етап " Лапам си ръката" е

# 258
  • Мнения: 360
И аз не завивам ръцете от начало още. Иначе през деня не понася завивка, но нощем спи дълбоко и не се развива.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 100
И аз не завивам ръце - не понася изобщо да има каквото и да било. Той и нощем избутва завивката - явно ще е с чувалче през зимата.

# 260
  • Мнения: 698
Мацки
Мисля да спра пробиотиците. Мисля, че няма колики, супер спокойна е.
Вие давате ли още?

# 261
  • Мнения: 2 288
Здравейте,
Записвам и аз тук да следим развитието на бебоците.
Имам малък мъж, роден на 04.05/ 3800, второ детенце ми е.
По въпросите, които разисквате, бибите на авент са му с 1на капка и то антирефлуксно мляко, държа шишето хоризонтално, за да запазва сукателните умения, т.к. е на смесено хранене с кърмене. Какво лошо има, че заспива детето? Като го изправиш не се ли събужда? Моя - да, като започва да си търси още ядене.
Режим на спането още няма, но спи по 4-5 пъти през деня за по половин час, като следобед откъртва за повече, но според мен е временно, много са малки за режим бетон.
Хваща си играчките, облизва ги, гука им.
За разлика от сестра си, той колики нямаше и не съм му давала пробиотик. Няколко пъти съм давала лефакс, когато са му били по-болезнени газовете.
Мисля да го прехвърлям да си спи сам в кошарата и ще стартирам от днес. Е, ако много ме разкарва за ядене през нощта може и да преустановя спането при мен.

Хич не ги завивам с чаршафи и одеала, използвам само чувалчета. Блага работа са. Възглавници не слагам, каката ми е на 1г10м и още няма възглавница. Тя спи много по корем и не й е нужна възглавница. За бебето ще видя как му е удобно да спи, ако спи по гръб ще му сложа възглавница към 2г.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Аз също си мислех, че коликите са изчезнали и един ден намалих капките, на следващия не дадох и вечерта беше адската драма. Върнах на всяко ядене капки за 1 седмица. Сега давам капки по 3-4 пъти на ден и пробиотиците не съм ги спряла. И пак понякога много реве по време на ядене, друг път не. Не мога да ги хвана тези колики - преди имаше страхотен ефект с капките, сега - не толкова. Стискаме зъби още малко, пък дано имаме късмет да има почивка преди зъбките Simple Smile)))

# 263
  • Мнения: 360
Да се оплача - бебчо ми е с подсечено дупе от вчера. От жегата ли, от смяна на кърпички и кремче ли - не знам. Много съм се притеснила да не стане по-сериозно. Днес му взех Биодерма и смрадлика да го плака с нея. Ако някой знае друго нещо,което да е ефективно, моля споделете.

# 264
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Да се оплача - бебчо ми е с подсечено дупе от вчера. От жегата ли, от смяна на кърпички и кремче ли - не знам. Много съм се притеснила да не стане по-сериозно. Днес му взех Биодерма и смрадлика да го плака с нея. Ако някой знае друго нещо,което да е ефективно, моля споделете.
Судокрем е много ефективен!

# 265
  • Перник
  • Мнения: 2 265
И аз съм с глас за Судокрем. Ползвам само него и до сега не сме имали проблем.

# 266
  • Мнения: 360
Точно със Судокрем смених Мустелата, която ползвах още от раждането и се получи това неприятно подсичане. А мокрите кърпички вместо Памперс взех на Бочко с лайка Neutral Face Преустанових използването и на двете и искрено се надявам скоро да мине.

# 267
  • Мнения: 698
И аз до скоро го хвалех Судокрема и с каката беше ок. Той обаче е с "по-тежка" формула май. Аз не го ползвам за ежедневна употреба. Всъщност редувам бочко, Судокрем и Мустела. Мустела-та се оказа по-добра от Судото при нашата рошличка. Много рядко и се зачервява малко, но бързо минава и то най-бързо от Мустела.
В началото ползвахме кърпички Памперс, смених ги с Бочко, че Памперс много скъпи. Бочко обаче са ми доста мокри и сапунени. Смених ги с Лидълските и за сега са ок.

kpm, не ползвай кърпички известно време, а го мии мъника с вода или там каквото си взела..смрадлика. И после кремчето. Ако имаш нерви да го подържиш без памперс понякога за да не е на влажно дупенцето мисля, че ще се отрази също добре.

# 268
  • Мнения: 520
Аз никакви мокри кърпи не ползвам, само в спешни случаи навън и то съм купила от water wipes, 8 лева е пакета, но стигат за дълго като не ги ползвам често и имат само една съставка вода. Голямо лигавене почна и ръката е постоянно в устата. Почнахме и да проявяваме характер, като не стане на момента това, което иска, всички наоколо разбират.

# 269
  • Мнения: 404
И аз това щях да ти предложа, мий го известено време с водичка, не с мокри кърпи. И дупето да диша малко и аз така съм чувала.
Инсче и аз ползвам судокрем и съм супет доволна, полЗвам го след всяко наакано дупе и вечер след баня. Мокри кърпички на памперс-аква ползвам, но като цяло гледам след всяко наакано дупе да я мия на чешмата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт