Майски бебета 2018

  • 65 859
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 25
Здравейте и ние сме майск

# 136
  • Мнения: 25
Здравейте и ние сме майско бебе и много се радвам че открих тази тема 😀. Относно коликите ние сме на колийф и сме много доволни. Извинявам се за предходния пост.

# 137
  • Мнения: 188
Ходих при педиатърката - нормално било да прави такава пауза. Мен също ме посъветва, че нощното хранене на тази възраст трябва да отпадне. Иначе да, изцяло на кърма е.
Педиатърката ме посъветва да не я будя нощем да я храня, да я оставя да спинка - щом не иска да яде, значи си набавя всичко необходимо през деня. И ми казаха, че жегите също им се отразявали така.
Чайчето с копър поне на мен не ми е известно да има други ползи освен за коликите.
Майчета искам да си купя на Dr. Brown шише, за да давам водичка с него. Някоя от вас има ли и от къде го поръчахте? Ориентирала съм се към тях защото се водят медицински, с добра антиколик система, а моята Алѝя е доста лакома и често гълта много въздух.

# 138
  • Мнения: X
Моето бебе спи по гръб от десети ден. Сам си държи главата настрани. На 2 м и 10дни е и се буди след яденето в 23ч.в3 пак, но от няколко дни се опитвам да го отуча.

# 139
  • Мнения: 1 050
Моето бебе спи по гръб от десети ден. Сам си държи главата настрани. На 2 м и 10дни е и се буди след яденето в 23ч.в3 пак, но от няколко дни се опитвам да го отуча.
Кое по ред хранене е това в 3 часа, кърмиш ли го или е на АМ? И моето бебе суче по същото време, но за кратко време и заспива, как се опитваш да го отучиш? Аз много се чудя.

# 140
  • Мнения: 26
Здравейте, мамита! 🤗
И аз се включвам в групата.
Ема бадема се роди на 22.05.2018. Има ли и други на същата дата?
Еми сама си нагажда някакъв режим, от скоро започна да прави пауза посред нощ. Последно след баня яде към 10:00/10:30 и се буди около 3:00 и после сутринта към 6-7.
Изцяло на кърма е.
Прави ми впечатление от 2 дена някъде, че много спи през деня. Будува около час и после иска да спи. А четох някъде, че би трябвало да стават на 2 месеца по-будни и дейни, а тя обратното.
Роди се 2980 и след месец и малко на прегледа я изтеглиха 4200.

# 141
  • Мнения: 84
Нашата госпожица не родена на 22-ри, но също се казва Емма ( нарочно с двойно м). Simple Smile Много се радвам, че така я кръстихме.
Относно режима - няма ден с ден да си прилича. Последните 2 седмици ме щади и спи мнооого през нощта. Има случаи да заспи в 10:30 и да стане в 7. Аз все си мисля, че е гладна, недохранена, а детето е спокойно и наддава. Явно майка й иска да я угоява Simple Smile
Иначе будува през деня доста. Рита, маха с ръце, беснее.
Има нещо друго, което ме озадачи много. Почна много странно да смуче залъгалката. Взима я с ръка и я гризе за върха. Все едно си чеше зъбите. А едва онзи ден стана на 2 месеца. За зъбки май е рано. Иначе се и лигави доста, бута ръцете в устата... Не знам. Първо дете ми е. Всичко ми е странно...

# 142
  • Мнения: 26
Еха... На една дата и същото име, нищо че е с двойно М. Heart Eyes
С ръцете и лигите сме по абсолютно същия начин. Постоянно ръцете й са в устата и много се плюнчи и лигави. Не знам защо така?! И на мен ми е първо детенце. На 31 сме на преглед и ще питам педито.

# 143
  • Мнения: 234
Момичета на мен ми дойде точно 40 дена след раждане 5 дена беше и доста обилно,но този месец ми закъснява,при вас вторият цикъл как беше закъсня ли?

# 144
  • Мнения: 1 050
Момичета на мен ми дойде точно 40 дена след раждане 5 дена беше и доста обилно,но този месец ми закъснява,при вас вторият цикъл как беше закъсня ли?
Кърмиш или не? Аз цикъл все още не съм имала. Аз 40 дни имах лохии, накрая по-леко течение.

# 145
  • Мнения: 234
Момичета на мен ми дойде точно 40 дена след раждане 5 дена беше и доста обилно,но този месец ми закъснява,при вас вторият цикъл как беше закъсня ли?
Кърмиш или не? Аз цикъл все още не съм имала. Аз 40 дни имах лохии, накрая по-леко течение.

Кърмих много малко и то бебето не засмука ами изцеждах в шише и му давах това продължи около 1месец,след това се разболях и кърмата поснепенно намаля и спря,и аз имах лохии точно 39 дена и на 40 ден ми дойде и продължи 5 дена,този месец нямам никакви признаци за предстоящ цикъл,затова реших да попитам при другите мами как е

# 146
  • Мнения: 73
Момичета на мен ми дойде точно 40 дена след раждане 5 дена беше и доста обилно,но този месец ми закъснява,при вас вторият цикъл как беше закъсня ли?
Кърмиш или не? Аз цикъл все още не съм имала. Аз 40 дни имах лохии, накрая по-леко течение.

Кърмих много малко и то бебето не засмука ами изцеждах в шише и му давах това продължи около 1месец,след това се разболях и кърмата поснепенно намаля и спря,и аз имах лохии точно 39 дена и на 40 ден ми дойде и продължи 5 дена,този месец нямам никакви признаци за предстоящ цикъл,затова реших да попитам при другите мами как е
От приятелки родили наскоро знам, че е напълно нормално да не е редовен цикъла първите няколко месеца след като е спряла кърмата, споделяли са ми също, че може да е кафеникаво и/или по-слабо от нормалното. Мисля че до половин година се нормализира, но и при всеки е индивидуално. Към тези, които кърмят - взимате ли витамини и какви, бих искала да започна да приемам? Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 14:42 от Bupe

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Здравейте, и ние сме на 22 май, Адриан. И той се плюнчи и муши ръцете в устата. Другото от една седмица ново е да стои с отворена уста и все едно да си движи езика по долната челюст - май е открил че има езиче Simple Smile)))) Той яде понякога към 22:00 друг път към 24:00 и спи до към 6:00, в най-добрия случай 7:00 - всеки ден е различно. Предимно на кърма сме и няма много точен режим.

# 148
  • Мнения: 1 050
И аз чакам отзиви за витамини, купих си една опаковка допелхерц мама. Вътре има доста витамини и минерали.
От няколко дни имам болки в коленете при ставане, дори не мога да клекна. От какво може да е? Качих малко кг по време на бременноста.

# 149
  • Мнения: 204
Слагате ли бебчетата по коремче и колко често? Успяват ли да вдигнат главички? Педиатърката ни се скара, че не я слагаме много по корем. Вдига главичката, но бързо се изморява. Притесних се и да попитам как е при вас, мислех, че е още мъничка. Вчера направихме два месеца...

Общи условия

Активация на акаунт