Майски бебета 2018

  • 65 967
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 403
Аз на няколко пъти прокървях малко, но не мога са кажа, че беше цикъл, даже се притеснявам малко. Иначе и на мен ми е много нередовен, т.е.беше, сега ще видим.
Ние още нямаме зъбче, но всичко е в устата и на моненти е ужаанооо кисела 😒

# 496
  • Мнения: 73
Привет, аз също нямам цикъл, но и все още кърмя де, също се притеснявам да не сме направили нещо, макар и да е малка вероятността...на моята мома, днес й изби първото зъбче. Последните дни беше много кисела, искаше много прегръдки, не заспиваше сама, дори и навън, но това беше само за 2 дни, а иначе почна да прави номера с яденето още преди 2 месеца, също го отдавам на зъбоникненето.

# 497
  • Мнения: 2 288
Оле, дойде ли време са озъбват, леле, колко бързо лети времето.
Аз имах цикъл на вторият месец, защото изцеждах с помпа, а след като започнахме отново да се кърмим, не ми е идвало.
Ние сме с породени и още от първият контакт се пазим сериозно, и двамата не рискуваме Wink

# 498
  • Мнения: 360
Още няма зъбче, но имам проблем с това,че като не сме навън и го приспя, ако го оставя веднага усеща и се буди. Нищо не мога да си свърша през деня, докато сме вкъщи...
Едва вчера го заведохме за втората доза от ваксините. Дано няма странични ефекти

# 499
  • Мнения: 2 288
Още няма зъбче, но имам проблем с това,че като не сме навън и го приспя, ако го оставя веднага усеща и се буди. Нищо не мога да си свърша през деня, докато сме вкъщи...
Едва вчера го заведохме за втората доза от ваксините. Дано няма странични ефекти
Аз връзвам бебока на гръб със слинга и съм машина, всичко си върша, е, само не мога да се изкъпя, но всичко останало е 6-ца. Той е моята ваденка, стои прикрепен към мен постоянно Simple Smile , но поне, когато откърти яко мога да го оставя някъде да лежи.
Всичко ще е наред с ваксините. Аз давам една доза Панадол вечерта след ваксината, за да спи спокойно. На него му остана само реимунизация за хепатит и после половин година почивка.

# 500
  • Мнения: 1 050
След ваксина задължително слагам лепенки Куулпач, сменям ги на 4 часа /в рамките на 24часа/, не давам панадол и др.подобни. Според нашия педиатър детето трябва само да се пребори и да изгради имунитет, затова не било препоръчително да се дават температуропонижаващи/болкоуспокояващи без признаци.

# 501
  • Мнения: 26
Момичета, направих си кръвен тест и резултата е <0.10 mIU/ml.
Отрицателен?

# 502
  • Мнения: 25
Здравейте, все още нямам цикъл, но и аз кърмя. Бубка много се лигави, всичко хапе, но още нямаме зъбче. Колкото до ваксините поставиха й вече 2 пентаксима  и 2 синфлорикс, до сега винаги ги деляхме- по една на месец, но този ще боцкаме и двете и много се притеснявам. Веднага след поставяне на ваксината слагам лепенка коол пач. Моята бебка още неможе да сяда, но аз и не опитвам, чакам са стане на 6 мес. и тогава.

# 503
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Здравейте, все още нямам цикъл, но и аз кърмя. Бубка много се лигави, всичко хапе, но още нямаме зъбче. Колкото до ваксините поставиха й вече 2 пентаксима  и 2 синфлорикс, до сега винаги ги деляхме- по една на месец, но този ще боцкаме и двете и много се притеснявам. Веднага след поставяне на ваксината слагам лепенка коол пач. Моята бебка още неможе да сяда, но аз и не опитвам, чакам са стане на 6 мес. и тогава.
Под “все още не може да сяда” имаш предвид, че не може да седи сама или че дори в скута ти не може да седи седнала?

# 504
  • Мнения: 25
Здравейте, все още нямам цикъл, но и аз кърмя. Бубка много се лигави, всичко хапе, но още нямаме зъбче. Колкото до ваксините поставиха й вече 2 пентаксима  и 2 синфлорикс, до сега винаги ги деляхме- по една на месец, но този ще боцкаме и двете и много се притеснявам. Веднага след поставяне на ваксината слагам лепенка коол пач. Моята бебка още неможе да сяда, но аз и не опитвам, чакам са стане на 6 мес. и тогава.
Под “все още не може да сяда” имаш предвид, че не може да седи сама или че дори в скута ти не може да седи седнала?
Не може да стои сама, аз я слагам в скута , но я държа, а в шезлонга и столчето за кола си седи в "полу седнало" положение. Педиатърката ни каза, че трябва да има навършени 6 мес. и тогава да я слагам седнала на 90 градуса.

# 505
  • Мнения: 360
Не знам как е при другите от вас,които кърмят, но при мен напоследък е голяма лудница.
Вечер преди си спеше почти непробудно, но от няколко седмици насам се буди по-често и иска не да яде, а да се приспива на гърда. Изобщо не приема биберони, и залъгалки. Не знам на какво се дължи, зъбки ли го мъчат, какво ли е, но се чувствам много уморена напоследък от това недоспиване. Все си мислех, че като става по-голям ще си спинка и по-спокойно. Освен всичко останало, го взимам по-често да спи при нас в просъница и се опасявам,че много лесно ще свикне и няма да си иска креватчето. Вашите бебчета къде спинкат, имате ли подобни проблеми?

# 506
  • Перник
  • Мнения: 2 265
При нас също го има този проблем. От два дни не сме спали както трябва, вчера изби и второто зъбче от долу и го отдавам на това. Боли ги малчовците, предполагам всеки знае как боли зъб и колко е неприятно. Като е гушнат се успокоява усещайки топлината. Гаден период е, изнервен сме, но ще отмине.

# 507
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Не знам как е при другите от вас,които кърмят, но при мен напоследък е голяма лудница.
Вечер преди си спеше почти непробудно, но от няколко седмици насам се буди по-често и иска не да яде, а да се приспива на гърда. Изобщо не приема биберони, и залъгалки. Не знам на какво се дължи, зъбки ли го мъчат, какво ли е, но се чувствам много уморена напоследък от това недоспиване. Все си мислех, че като става по-голям ще си спинка и по-спокойно. Освен всичко останало, го взимам по-често да спи при нас в просъница и се опасявам,че много лесно ще свикне и няма да си иска креватчето. Вашите бебчета къде спинкат, имате ли подобни проблеми?
Абсолютно същата схема е и при нас, както го описваш! Така е от 2-3 седмици насам! Снощи обаче (чукам на дърво) го приспах в неговото си легло (като в просъница се разплака 5 пъти), после се събуди след 2 часа и половина да яде и после спа още 4 часа , пак яде и се събуди сутринта в 7:30ч. Така че днес е добре. В началото и аз се бях шашнала, изнервила и тн. , но четох и реално това е, като състояние на превъзбуда от игрите през деня новите научени неща (завъртане, преобръщане и тн) . Спокойно , период е - ще отмине за няколко седмици. Взимай го при вас на спалнята. Така и той ще е по-спокоен и ти няма да се изнервяшни ще подремваш повече Simple Smile

# 508
  • Мнения: 403
И ние сме така, преди си спеше и най-много един път да се събуди, а сега по 100 пъти и почти всеки път сучи. И аз го отдавам на зъбки, но за сега няма избили.
А аз вчера започнах Захранването и беше абсолютен провал. Не искаше въобще, плюеше и ревеше 😆 пробвах да я накърмя и след това да и дам и пак същият филм. Днес пак съм приготвила моркова за борба, та да видим какво ще стане.

# 509
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Момичета, искам само да споделя с вас опита от последните дни, защото виждам, че няколко мами пишат , че захранването на бебчовци е придружавано от плач.
Синът ми е вече на 6+ месеца и го захранвам от почти 1 месец (5++). До момента има в менюто си включени 6 зеленчука (морков, картоф, тиква, тиквичка, сладък картоф и пащърнак). От началото на този месец давам и по-малко пуешко месо през ден, като добавка към зеленчуковото пюре на обяд. До сега не ми е отказвал пюре , но всеки път хапва различно количество. Понякога си изяжда всичко, понякога не, но аз и не го насилвам. Колкото му е сладко - толкова. Пюретата аз му ги правя.
Това което исках да споделя е, че поледните 2-3 дни оставях пюретата с малки парченца зеленчуци и малкия не изяждаше порцията и привидно мляскаше и преглъщаше по малко по-различен начин от обикновено. Днес пасирах пюрето гладко и си облиза чинията Grinning
Явно текстурата му е все още доста важна.

Четох дори за мами, които забелязват предпочитания у бебетата си и към температурата на пюрето (по-топло, по-студено).

Дано съм била полезна със споделеното. Поздрави на всички бебоци Hug

Общи условия

Активация на акаунт