Да се захранваме ли вече?

  • 1 154
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
Точно това ме интересуваше, дали можем да караме до шестия месец само на кърма?
Е дано да не ми спре де, че изглежда е хубава, детето си качва по кило и нещо Wink

/Сигурно свеки ще ми изяде, всеки ден ме пита"ти даваш ли му сокчета", ама не ми пука Joy/


Не си мисли за такива неща-няма да ти спре кърмата,може без сокчета спокойно до 6-я месец,даже така е най-добре Peace
А свекито няма какво да те ''яде''- тя нейното/-ите дете/деца си е отгледала,да не се бърка,защото ти си майката и ти взимаш решенията за своето дете(нищо лошо към свекървите Grinning)

# 16
  • Мнения: 2 381
Само на кърма до 6-ия, поне аз така ще направя Grinning
А свекито не я слушай Whistling

# 17
  • Мнения: 3 926
Точно това ме интересуваше, дали можем да караме до шестия месец само на кърма?
Е дано да не ми спре де, че изглежда е хубава, детето си качва по кило и нещо Wink

/Сигурно свеки ще ми изяде, всеки ден ме пита"ти даваш ли му сокчета", ама не ми пука Joy/

Можете да карате на кърма докато той решително не се намеси в обяда ви, ровейки по чинията Grinning Няма да ти спре, ако му даваш колкото си иска, но може да спре да качва по толкова много, което не намаля стойността на кърмата (както може би си прочела в тоз форум няма такова "хранителна" и "нехранителна" кърма - има различни бебета, с различен апетит и метаболизъм)
Свеки да си гледа работата. Кажи й, че онзи ден по Канал1 видна диетоложка се изказа в полза на късното захранване като обяви киселините от соковете за най-агресивни. Отделно морковеният сок за високо целулозен и пълен с нитрати, защото морковът е грудка. А и който си има деца, той си ги гледа.

# 18
  • Мнения: 435
Моя син е на 9 месеца и е САМО на кърма ! Ако някой иска  ще му го покажа как изглежда  Peace
Цитат
Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия.
Липсата на кърмене, ранното захранване с краве мляко и неправилното въвеждане на немлечни храни преди 6 месец след раждането създават предпоставки за хранителни дефицити при кърмачетата, което допринася за изоставане във физическото и психоемоционалното им развитие; създава риск за развитие на хранителни алергии и здравни проблеми в последващите периоди на живота им


Цитата е от страницата на Министерството на Здравеопазването от НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ”
2005 - 2010
най-долу на страницата

# 19
  • Мнения: 4 370
И мен ме интересуваше същия въпрос, благодаря ви че ви има. По принцип бях решила да не давам сокове заради коликите, но днес педи ми написа един план по дати и 4асове и количества , че направо да ти се прииска да захраниш. Но след като ви изчетох съм напълно убедена да не давам.  Peace

# 20
  • Мнения: 5 577
Почвай направо с кюфета.

 hahaha Ам'чи тъй де.

Аз рано захраних, но повечето мами не правят така - ти си прецени. Ти си реши как искаш да процедираш.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 614
Точно това ме интересуваше, дали можем да караме до шестия месец само на кърма?
Ами да можете да карате така! Даже е желателно!

Е дано да не ми спре де, че изглежда е хубава, детето си качва по кило и нещо Wink
Няма да спре, ако не започнеш да заместваш кърмения и не бързаш да премахнеш нощното кърмене. През нощта се образува основното количество кърма!
И да хубава е - кърмата на мама винаги е хубава, дори и когато децата не качват по кило, а и по-мъничко!  bouquet

/Сигурно свеки ще ми изяде, всеки ден ме пита"ти даваш ли му сокчета", ама не ми пука Joy/
Остави я свеки, ти гледай детенцето да е добре! Но я предупреди да не дава тя, ако прибягваш до нейните услуги понякога! По-добре и кажи, че педиатърката е забранила и и обясни за Националния план Храни и Хранене 2005-2010, а най-добре и го разпечатай да си чете и се просвещава, докато гледа бебето!
Успех!
Дано се кърмите дълго и дано това доставя радост и на теб и на бебо!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 370
Много огромен тоя план бе, аз съм по по-съкратените варианти!

Общи условия

Активация на акаунт