Милано - 10

  • 63 272
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 740
За съжаление музея на науката и технологията не работи в понеделник. Мъжа ми първо там отиде, но ... Добре, че вечерта в търговския център на изхода на противоположната страна на Дуомото видяхме музей на Леонардо. Там влязоха с дъщеря ми и бяха доволни. Имало обяснения за всичко, което е правил, интерактивно направено, като за всеки модел е можело да ти се даде разглобен и ти да си го сглобиш. Стъпваш на виртуалната работна площадка на Тайната вечеря. Общо взето това се оказа доста добър избор. Как пък не се усетихме вечерта като пристигнахме да отидем на музея, а не на Дуомото, а него да го оставим за понеделник Sad

# 151
  • Мнения: 6 306
Бих искала да да се възползвам от съвет относно еднодневно посещение на езерото Комо. Разполагам с 2,5 дни за Милано и обмислям дали да не "инвестирам" 1 от тях за разхода до езерото. Къде бихте ми препоръчали да отида в района на езерото, ако разполагам само с 1 ден вкл. отиване и връщане в Милано вечерта?

Благодаря ви предварително!
Най-често всички се качват с лифта на хълма Брунате, но според мен всъщност е доста скучно и с не чак толкова добра гледка.
По твоя въпрос бих препоръчала кораб до Беладжо и малка разходка там, примерно съчетана с обяд.
От вилите, ако ви интересува такова нещо, Villa Balbianello (спирка на кораба в Lenno).

# 152
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Благодаря ви за отговорите момичета!
Коригирам си въпроса за музея. Исках да разбера дали работи в неделя, но по грешка съм написала понеделник.

# 153
  • Мнения: 282
Да кажа и аз какво мисля за Милано, с ясното съзнание, че ще бъда разкъсан. Но това си е моето мнение и никой не е в състояние да го промени.
.....
Лично за мен това е един от най-грозните и неприветливи градове, в които съм бил някога.
.......
С две думи, Милано е една безкрайно надценена дестинация. За нищо на света не бих отишъл отново и не препоръчвам на никого.

Свят широк, хора разни...
Както ни учи Конфуций: "Където и да отидеш, отивай с цялото си сърце!"
Това правя винаги и до сега никога не съм имала случай да съжалявам, че съм била някъде Simple Smile

# 154
  • Мнения: 943
Добре сте ги отделили горните глупости но някои хора нямат сърца.Това което може да се види усети и чуе в Милано го няма никъде другаде по света

# 155
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Навсякъде може да се види и усети нещо Simple Smile Стига да позволиш.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте,
цопвам тук да се информирам по-добре за предстоящото ни пътуване до Бергамо и Милано. Вече няколко пъти сме ходили в Италия, но не и в тази част.
За сега планът ни е да отседнем някъде в Бергамо и да направим еднодневен трип с влак до Милано и още един еднодневен до езерото Комо (може би пак с влак). Последният ден е за обиколка на Бергамо.
Ако някой има актуално инфо или пресни впечатления по темата, нека да сподели: хотелчета в Бергамо, удачно ли е/ удобно ли е пътуването с влак от/до Бергамо. Какво по-напред за един ден в Милано?
Връщам се назад да попивам информация Simple Smile

# 157
  • Мнения: 1 030
Според мен позициониране в Бергамо не е добра идея. Препоръчвам Милано. От Летището в Бергамо до Милано цената е еднаква с дневната карта, която те отвежда до стария град.
1. Няма много предложения за нощувки на добри цени с добро местоположение. За сметка на това в Миланно предложенията са много и всякакви.
2. Няма добри транспортни връзки с останалите места наоколо /Милано го изключвам/. За сметка на това от Милано връзките са безброй.
3. Самото Бергамо е прекрасно, но може да придобиеш чудесна представа за него за 5-6 часа, докато в Милано има толкова много за гледане

# 158
  • Мнения: 101
Здравейте, едно въпросче бързо, ще пътуваме до Бергамо от Пловдив и пристигаме доста късно около  23.00.Още половин час за багажи и излизане на летището ! Туристическото бюро ще работи ли толкова късно за билети и автобуса също да се придвижим до Бергамо? Flowers Cherry Blossom

# 159
  • ...
  • Мнения: 513
Аз пътувах с такъв полет преди няколко месеца, но до Милано. Автобуси си имаше пред летището.

# 160
  • Мнения: 91
Благодаря на всички споделящи информация и оказващи помощ и съдействие на всички които се опитват да си организират сами пътуването.
 Опитвам се да организирам екскурзия  до Peschkiera del Garda / Гардаленд/ и Милано. Пътуването е от Бургас до Бергамо и 3 дни в Пескиера и 3-4 дни в Милано
Моля  за съвет по няколко  въпроса, като за начало:
Как е най удобно и бързо да се стигне от Бергамо-летището до Пескиера дел Гарда, има ли автобуси от Бергамо – летището до Пескиера или в тази посока с възможност за слизане в Пескиера, освен тези на flixbus
Как може де  стигне от летището до гарата,  за да се ползва евентуално  влак до Peschkiera del Garda, каква е цената на билета / до гарата/ ?
Благодаря

# 161
  • Мнения: 6 587
Момичета, от къде могат да се купят билети за трамвайните линии в Милано?
Няма да ползваме карта.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Здравейте, едно въпросче бързо, ще пътуваме до Бергамо от Пловдив и пристигаме доста късно около  23.00.Още половин час за багажи и излизане на летището ! Туристическото бюро ще работи ли толкова късно за билети и автобуса също да се придвижим до Бергамо? Flowers Cherry Blossom

Почти всички кацат в Бергамо за да отидат до Милано и затова 4 фирми организират шатъли , билет може да си купите дори от шофьора.За всеки кацащ самолет има осигурени достатъчно автобуси . Нищожната част пътуващи за Бергамо ползват градски транспорт .

# 163
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Да кажа и аз какво мисля за Милано, с ясното съзнание, че ще бъда разкъсан.

и за кухнята не съм съгласен
има и прекрасни заведения и прекрасни ястия
Има 5 ресторанта с по 2 звезди Мишлен  и 12 с по една и по този показател е на 15 място в света Simple Smile
За сравнение  Токио – 302 звезди , Париж – 141 звезди ,  Киото – 135 звезди , Осака – 116 звезди ,  Ню Йорк – 88 звезди , Хонконг – 87 звезди , Лондон – 87 звезди ,  Сингапур – 45 звезди , Чикаго – 35 звезди
т.е. от топ 5 - 3 са японски

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 10:41 от peterky2002

# 164
  • Варна
  • Мнения: 478
Привет! Ще ходя в Милано за почивните дни 22-24 септември. Взех да си търся хотел и попаднах на инфо, че било Мilan fashion week. Някакви идеи какво се случва? А и предложения за хотел в централната част до гарата или спирка на автобус водещ до летище Малпенса -няма да са излишни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт