Болки в корените на косата

  • 11 236
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
Проблемът ми е малко  странен...
Имам една определена част от скалпа, където сякаш ме болят корените на косата. Не знам как точно да го  обясня, но когато мърдам самата коса -дори и съвсем леко - усещам мястото доста чувствително. А при натиск на същото място -няма подобно усещане,няма болка. По това съде, че болката  е от мърдането на косата  и предполагам, че е нещо заради корените.

Има ли някой друг тук с подобен проблем? Нямам никаква идея на какво може да се дължи...появява се и изчезва от година и нещо...през този период започнах да нося косата си на опашка, но  нито косата ми  е мн тежка, нито опашката стягам силно...сега от два дни не съм била на опашка, а болка все още има.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
И аз имам моменти, в които ме боли по същия начин. Чувала съм, че е възможно да се получи от стрес. Другото е стягане на опашката, може да не е малко, пак ми се получава. Общо взето, не смятам, че е проблем, ще ти мине Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 572
Раздразнение по скалпа? Възможно ли е там да израства нова коса и просто да е по-чувствително? Случвало ми се е, но не съм се замисляла от какво, минава си без нищо. Даже сега малко ме дразни едно петно в задната част на главата и мисля, че точно от напрежение.

# 3
  • Мнения: 35 961
ползвай шнола и дръж косата небрежно хлабава, а не ластик на висока и/или стегната опашка
и да, трябват няколко дни, за до размине болката от опашката - от опит го казвам, от години връзвам ластик по изключение и то ниско на тила
купи си хубави и леки шноли (най-удобни са тези като щипки) и гледай на тях като на аксесоар Wink

# 4
  • Мнения: 8
Heart Decoration Благодаря много за бързите отговори, момичета!
Огледах си доста добре скалпа (друг човек го огледа,де) и затова съм изключила раздразнение или повърхностно възпаление.
Сега като внимавам и забелязвам едно постоянно премятане на косата с ръка...като по навик...
Хвърлям всички ластици Heart Exl

# 5
  • София
  • Мнения: 38 484
Къпи се по-често и се връзвай по-малко.
Някъде в нето имаше обяснение на явлението. Не е от раздразнение.

# 6
  • Мнения: 350
Една вероятна причина.
Повечето от усещанията в задната и горната част на главата се предават до мозъка от двата големи окципитални нерва. Има по един такъв нерв от всяка страна на главата. Те тръгват измежду костите на гръбначния стълб в горната част на врата, преминават през мускулите на задната част на главата и отиват към скалпа. Понякога стигат почти до самото чело, но не покриват лицето или областта близо до ушите - тези области се обслужват от други нерви.

  Дразненето на един от тези нерви, на което и да е място по него, може да причини остра, пронизителна, електрическа болка или болка от изтръпване, подобна на тази на тригеминалната невралгия, само че те се усещат от едната страна на скалпа, не на лицето. Понякога болката може да се движи напред (да „се излъчва“) към едното око. При някои пациенти скалпът става изключително чувствителен дори на най-леко докосване, което прави миенето на косата или лягането на възглавница почти невъзможно. При други пациенти може да има изтръпване на поразената област. Мястото, където нервите навлизат в скалпа, може да е изключително чувствително.

Витамини от група В.Могат да облекчат състоянието. Консултация с невролог.

# 7
  • Мнения: 11 339
Смени си шампуана - идва ти силен.

Трябва да пиеш магнезии за катък период от време  - понякога това показва тази болка.

# 8
  • Мнения: 161
Случи се и на мен преди три години-и аз намирах трудост да обясня състоянието ми, тъй като е рядко и е доста странно- "боли ме косата".
При мен съвпадна с обилен косопад-ама много обилен, обяснявам си го с това, че бях под голям стрес от падналата ежедневно коса и като в резултат нервните окончания точно там бяха станали страшно чувствителни.
Както и да е, отминава, аз си бях взела от Джъмбо един масажор за скалп и масажирах по няколко пъти на ден, в началото много болеше, но после като че ли мястото се отпусна. Пиех успоредно с това витамини от група Б. Също посетих невролог, но като че и той неглижира проблема. Желая ти успех!

# 9
  • Мнения: 12 769
Има едни много хубави витамини Милгама, но по-добре невролог да ти ги предпише, а не аз. Wink

# 10
  • Мнения: 1 436
И на мен ми се е случвало. Обикновено е било последвано и съпътствано от обилен косопад.... При мен НЕ е в следствие на механичен стрес (връзване на косата и т.н. - не "практикувам" подобни).
Наскоро ми се случи пак. Настръхнах от ужас, ноо този път отшумя след няколко дни, без последствия (косопад).
Наистина бих искала да разбера на какво се дължи и как ми се размина този път Thinking (липсата на Mg при мен се проявява по друг н-н и не е съпътствана от въпросните болки, но все пак, ако в бъдеще пак се появят, ще пия веднага Mg, пък да видим)

# 11
  • Мнения: 22 879
Опъването на косата: опашки, плитки и тн. причинява болка в корените й.
На мен често ми се случва.Косата ми е тънка и оривидно лека, но се оказа много гъста и явно тежи, а като е вържана се концентрира тежестта на едно място.

# 12
  • Мнения: 2 448
Ходих на лекар по такъв повод. Малко смешно за такава дреболия, но ме дразнеше. Каза ми, че е невралгична точка и че повечето хора могат да имат такива, които при определени стресови ситуации се обострят. Както се появява, така и изчезва и вече започнах да не обръщам внимание. Не знам дали е била права лекарката, но ме увери,че не е нищо сериозно.
И аз в началото мислех, че е вероятно от връзване на косата и се подстригах, но не оказа влияние.

# 13
  • Мнения: 4 734
На нервна почва е, може от стрес или уплаха също... Минава от само себе си, добре е да се прави масаж на главата с пръсти, да се отпусне мястото...
Не е нещо свързано с косопад, но е добре да се обърне внимание и на грижата за скалпа... Без агресивни козметични продукти, без стегнати опашки и кокове и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт