Студенти в Холандия/Нидерландия - 3

  • 82 756
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 205
Flowers Hibiscus

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 13:08 от morskibriz

# 271
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Като пращате колет какъв номер за връзка давате защото искат холандски? А новите студенти още нямат.

# 272
  • Мнения: 16
И една информация за преводите чрез Банките ... най-евтино излиза чрез Тексимбанк. Там преводът, независимо от сумата, е 9 евро таксата. Холандските банки нямат входящи такси на преводите.

В ЦКБ е 6 евро, аз вече една година правя преводи за наема на квартирата (350 евро) към холандски сметки. А отскоро ползваме и iCard - 1 евро взеха за превод към сметка в ING bank (Холандия) за горната сума.

# 273
  • Мнения: 34
И една информация за преводите чрез Банките ... най-евтино излиза чрез Тексимбанк. Там преводът, независимо от сумата, е 9 евро таксата. Холандските банки нямат входящи такси на преводите.

В ЦКБ е 6 евро, аз вече една година правя преводи за наема на квартирата (350 евро) към холандски сметки. А отскоро ползваме и iCard - 1 евро взеха за превод към сметка в ING bank (Холандия) за горната сума.

За сравнение - 30Е от Райфайзен...

# 274
  • Мнения: 17

И една информация за преводите чрез Банките ... най-евтино излиза чрез

Тексимбанк. Там преводът, независимо от сумата, е 9 евро таксата. Холандските банки нямат входящи такси на преводите.


В ЦКБ е 6 евро, аз вече една година правя
преводи за наема на квартирата (350 евро) към холандски сметки. А отскоро ползваме и iCard - 1 евро взеха за превод към сметка в ING bank (Холандия) за горната сума.

[/
Здравейте, аз също ще превеждам сумата за наема към ING банк , бихте ли ми дали малко повече информация за тази iCard.

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 11:10 от temix

# 275
  • София
  • Мнения: 4 493
Като пращате колет какъв номер за връзка давате защото искат холандски? А новите студенти още нямат.
Спокойно дай бг номера на студента, така или иначе детето ще си вземе телефона с бг картата там и в началрото ще си я ползва. А и ще е по-евтино да се чувате в началото.

# 276
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Като пращате колет какъв номер за връзка давате защото искат холандски? А новите студенти още нямат.
Спокойно дай бг номера на студента, така или иначе детето ще си вземе телефона с бг картата там и в началрото ще си я ползва. А и ще е по-евтино да се чувате в началото.
Проблема е че от СПИДИ искат местен номер за страната получател в случая холандски. Някой пращал ли е с български тел.номер за връзка с получателя?
А иначе дъщеря ми ще си вземе бг картата поне за в началото.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз така изпратих първият багаж. А може и да изчакате да се настани, да си вземе от унито безплатната карта /още първите дни им ги раздават/ и да посочите номера

# 278
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравейте! Аз съм нов потребител , имам голям проблем и търся помощ.Синът ми е приет студен в Холандия -Айндховен , не мога да му намеря квартира.

От старата тема.

# 279
  • Мнения: 3
Здравейте!Синът ми тази година завърши 11 клас и иска да учи туризъм в Бреда. Имам няколко въпроса:
- Качествено ли е обучението и особено тази специалност и дали това ще му помогне да се реализира след време?
- Тъй като изпуснахме срока за записване за екскурзията до Холандия от Unify, знаете ли дали скоро ще има друга, проведена от тази или някоя друга компания.Искам първо да отиде на място и да види каква е обстановката и дали ще му допадне.
- Другата специалност, към която се беше насочил по едно време беше Маркетинг. Да знаете подходящ университет за тази специалност?

Ще съм ви много благодарна! Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 01:02 от siviasia

# 280
  • София
  • Мнения: 1 942
- Качествено ли е обучението и особено тази специалност и дали това ще му помогне да се реализира след време?
За реализиране след време едва ли някой може да даде съвет. Но според актуалните новини в България, с които ни заливат през летния сезон, има постоянно нарастващ недостиг на кадри в туризма. А обучението в NHTV е много добро в тази сфера. Университетът е специализиран с такава насоченост. Момичетата от Unify са учили там и най-добре могат да ви ориентират.
- Тъй като изпуснахме срока за записване за екскурзията до Холандия от Unify, знаете ли дали скоро ще има друга, проведена от тази или някоя друга компания.Искам първо да отиде на място и да види каква е обстановката и дали ще му допадне.
Под "екскурзията" сигурно имате предвид дните на отворени врати през октомври/ноември? Ако е това и сте пропуснали да се запишете, то дни на отворените врати се организират и през февруари, можете да се запишете за тогава. Най-добре питайте в Unify, те ще ви обяснят. А също можете да поразгледате и да следите за новини в сайта на университета.
- Другата специалност, към която се беше насочил по едно време беше Маркетинг. Да знаете подходящ университет за тази специалност?
Сайтовете на университетите предлагат специалностите, които са застъпени в техния курс, разглеждайте и търсете там.

# 281
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Не съм им ползвала услугите, но тази обява циркулира из ФБ групите за Холандия:
“ПРЕВОЗ НА БАГАЖ, ПЪТНИЦИ И КОЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ ЗА ХОЛАНДИЯ И ОБРАТНО ТЕЛ: +31657525225 И 00359877126597”
Някой ползвал ли е този начин за изпращане на колет? И дали е до адрес?
Ще звънна но исках лично мнение ако някой е пробвал.

# 282
  • Мнения: 80
Търся стая в Бреда за момиче-някой да има инфо?Може от 2 август или от септември!

# 283
  • Мнения: 2
Някое дете ще пътува ли до Дортмунд на 21.08.2018.
Ще пътуваме тогава за Енсхеде.

# 284
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Не съм им ползвала услугите, но тази обява циркулира из ФБ групите за Холандия:
“ПРЕВОЗ НА БАГАЖ, ПЪТНИЦИ И КОЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ ЗА ХОЛАНДИЯ И ОБРАТНО ТЕЛ: +31657525225 И 00359877126597”
Някой ползвал ли е този начин за изпращане на колет? И дали е до адрес?
Ще звънна но исках лично мнение ако някой е пробвал.

Аз, за големият ми син миналата година изпратихме един голям кашон 30 кг. до Енсхеде. Понеже градът е встрани от стандартния маршрут ни таксата беше 40 евро. Иначе 30.

Общи условия

Активация на акаунт