ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 953
  • 733
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 458
А шишета големи или малки? Или едно голямо и едно малко примерно?

И още нещо, ще откача с тези колички. Grinning
Не мога изобщо да реша. Някой ползвал ли е Kika boo, Cangaroo, Chipolino, защото масово са те по магазините ...?

И последно, случайно да сте усещали странно движение от бебето, силно и сякаш много бързи движения, като тремор или силна вибрация .. дори не знам как да го опиша, но беше странно.

Стига толкова, че тези дни се активизирах нещо. Grinning
Аз съм усещала такова движение, няколко пъти дори-нямам обяснение какво точно е правил. Наскоро установих, че "пулсирането", което усещам, вероятно е хълцане. Миналата седмица беше доста активен и едно от нещата, които усетих беше все едно е в хоризонтално положение и си изпъва ръцете и краката едновременно.

# 331
  • Дубай
  • Мнения: 3 730
Здравейте майчета  Hug

Не съм влизала отдавна в темата и изобщо в интернет понеже бях на почивка и напълно се отдаддохна на релакс без социални мрежи и платформи  Peace

Да се отчета,към момента сме малко под 1 кг,доктора каза че е нормално за седмицата тоест 26, рвзултатите от изследванията ми са супер,чувствам се добре,само дето малко кисилини ме мъчат,но ще го преодолея.Щях да забравя моята Бебка се е обърнала вече което малко ме смути,но АГ ме успокои и обясни че е  напълно нормално.
За шишетата, както писах и преди не смятам да хвърлям кой знае какви пари, с баткото си бях взела 2 на камера и това е,па сега даже ако се кърмим ще ни трябва едно за водичка като за начало

# 332
  • Мнения: 304
Elfy, аз съм усещала веднъж това, което описваш и то беше някъде в началото, когато изобщо започваш да усещаш бебето, май беше 18  седмица. Не знам от какво е, но със сугурност няма да е нещо лошо, защото и аз и бебето сме добре, нищо ни няма Simple Smile

# 333
  • Мнения: 813
 И аз само се филмирам с тези движения Animal Hear No Evil „ама сега защо така мърда, не спира да мърда, сигурно нещо не е наред” и мин.седмица отидох на преглед, точно като ми се струваше буйно бебето и ме успокоиха, че това са напълно нормални движения Grinning
 За количката - ние бяхме с Чиполино, доволна съм Blush

# 334
  • Мнения: 5 112
Нашата количка беше точно в ценовия клас 500-600 лв, страшно съм доволна от нея. Да, ако я носиш на гръб ще ти тежи и рамата само ни заема целия багажник (количката не е виновна че сме с хетчбек), но ние сме я взели за разходки и за тази цел ми е повече от перфектна. Обаче точно нашия модел (Adbor S line) вече не се предлага, явно са я спрели от производство. Има други подобни на същата марка обаче...

# 335
  • Мнения: 16
здравейте мами, в 24седмица съм и ме док.ме праща на профилактичен ултразвук на гърдите, вие минахте ли на такъв?

# 336
  • Мнения: 313
здравейте мами, в 24седмица съм и ме док.ме праща на профилактичен ултразвук на гърдите, вие минахте ли на такъв?

А защо те изпраща? Имаш ли някакви оплаквания?

# 337
  • Мнения: 16
нямам никакви оплаквания, в описа на изследванията пише от 24 до 32 седм.ултразвуков преглед на гърдите. Всеки месец ми назначава кръвна картина,захар ,урина и други, а сега и това. Понеже ми е първа бременност не съм наясно защо се прави в този период точно-може би има връзка с бъдещото кърмене.Намирам се в Гърция, практиките са почти като в Бг доколкото разбирам от форума , но по тази тема никой не е споменал нещо

# 338
  • Spain
  • Мнения: 3 750
нямам никакви оплаквания, в описа на изследванията пише от 24 до 32 седм.ултразвуков преглед на гърдите. Всеки месец ми назначава кръвна картина,захар ,урина и други, а сега и това. Понеже ми е първа бременност не съм наясно защо се прави в този период точно-може би има връзка с бъдещото кърмене.Намирам се в Гърция, практиките са почти като в Бг доколкото разбирам от форума , но по тази тема никой не е споменал нещо
не живея в Б-я , но не са ми правени такива изследвания , нито с първата ми дъщеря, нито сега. потърси на гръцки в нета нещо, сигурно ще попаднеш на някаква информация, за в Б-я не съм чувала никои да споменава за такива изследвания

# 339
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Няма смисъл от ехографско изследване на гърдите в момента или след раждането. В момента има промяна в структурата,която не е обективна. Най-удачното време за такова изследване е 6 месеца след като спре кърменето,за да има време гърдите да си върнат нормалното състояние. Но ако е задължително изследване при теб,направи го,напълно е безвредно,просто няма диагностична стойност.

# 340
  • Мнения: 32
Здравейте мами, искам да попитам някой от вас поръчвал ли е от Алиекспрес някакви неща за бебчето си? Чудя се дали си заслужава Simple Smile Ако някой има покупка и е доволен моля да сподели Simple Smile Хубав ден от мен мами

# 341
  • Мнения: 313
Аз също разглеждах, но никога не съм поръчвала от там и не мога да кажа със сигурност. Иначе има интересни неща.

# 342
  • Мнения: 5 112
Аз лично им нямам вяра на китайците за такива неща, тук имаме изисквания за безопасност на материи, текстилни бои и т.н. От алиекспрес съм си поръчвала ваденки за маникюр, дори за себе си лакове от там не поръчвам.
Но в крайна сметка това че аз съм изтрещяла не значи че не са ок, просто аз не бих купила. Отделно не знам с размерите как са, дали отговарят...

# 343
  • Мнения: 16
благодаря за мненията, хубав ден!

# 344
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте мами, искам да попитам някой от вас поръчвал ли е от Алиекспрес някакви неща за бебчето си? Чудя се дали си заслужава Simple Smile Ако някой има покупка и е доволен моля да сподели Simple Smile Хубав ден от мен мами
дрехи за сега не сме поръчвали за бебка защото мъжа ми не иска да бързаме . Иначе имам във уиш листата си един куп неща които смятам да купя дрехи и обувчици. Специално по бебешкия въпрос 100 % ще си взема от там овлажнител за въздух, помпата за кърмене, вече пътува един барометър. Това,  което редовно пазаруваме от алиекспрес са телефони..лед лампи, мъжа ми за коледа купи един лап топ на дъщерята , мн. успешен...

Общи условия

Активация на акаунт