ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 915
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 726
И аз така си мисля ама уви имам си. Плюс това пия 3пъти на ден Магнерот. Явно си има дефицит.

# 481
  • София
  • Мнения: 97
Пия магнезий от доста време, но това не пречи да ми се появяват крампите. Питала съм си АГ-то. Отговорът е, че трябва да си търпя.

# 482
  • Мнения: 5 111
Еее, много кофти Sad На мен при първите крампи и бодежи в едната гърда ми изписаха Диаспорал 300 и от тогава, да чукна на дърво, съм пушка. Имам единични мнооого леки крампи (направо не ги броя) и обичайните единични контракции/стягания на корема.

# 483
  • София
  • Мнения: 3 715
Здравейте момичета включвам се в темата ви, не съм писала до сега, но от време на време отварям темата, по принцип съм за 5 ноември, но ми казаха, че може да го очакваме и октомври и за това. Да споделя за крампите и магнезия, понеже минах през това и в болница си полежах заради много контракции, говорих и с няколко лекари за магнезия.. В магнерота по принцип има много малко магнезий и дори три пъти на ден да го пиете, ако имате дефицит не е достатъчен. Препарати с достатъчно количество магнезий са Диаспорал 300 и Биолектра 365. Мен Биолектрата ме спаси, като почти месец бях на двойна доза - сутрин и вечер, но от три седмици да чукна на дърво, нямам вече контракции и схващания и си пия профилактично едно на ден. Ако ви притесняват може да пробвате с някое от тях и след това да си пиете Магнерота.

# 484
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте момичета включвам се в темата ви, не съм писала до сега, но от време на време отварям темата, по принцип съм за 5 ноември, но ми казаха, че може да го очакваме и октомври и за това. Да споделя за крампите и магнезия, понеже минах през това и в болница си полежах заради много контракции, говорих и с няколко лекари за магнезия.. В магнерота по принцип има много малко магнезий и дори три пъти на ден да го пиете, ако имате дефицит не е достатъчен. Препарати с достатъчно количество магнезий са Диаспорал 300 и Биолектра 365. Мен Биолектрата ме спаси, като почти месец бях на двойна доза - сутрин и вечер, но от три седмици да чукна на дърво, нямам вече контракции и схващания и си пия профилактично едно на ден. Ако ви притесняват може да пробвате с някое от тях и след това да си пиете Магнерота.

Благодаря! Yum В началото щях да пия Биоелектра, но бях за задържане в 5 месец и АГ-то ми си ми изписа Магнерот след това, като си помислих, че вероятно е по-силно и затова. Явно не е така и ще го обсъдя с нея на следващия преглед.
Сега видях обаче, че Магнерота е 500мг, докато Биелектрата е 365мг..... не би трябвало да е по-добра.

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 13:12 от I.Kravaeva

# 485
  • София
  • Мнения: 458
Не съм искала да стряскам никой с моите "проблеми"  с гърдите. Според мен не е нищо сериозно, по-скоро е свързано с хормоните и подготовката на гърдите за кърмене. Днес въпросната твърдина дори я няма.
Относно крампите - от известно време се будя с изтръпнали ръце, по-скоро пръсти. Най-новото е схващането на мускулите на прасците. А много ми е любимо да се събудя с болка в ябълките-може би е свързано с промяна на таза. Подуването на краката вече не го и коментирам - от време на време такива джоланчета си заформям Simple Smile
И въпреки всичко не се оплаквам.  Има бременни с много по-големи проблеми, така, че моето са бели кахъри.

# 486
  • София
  • Мнения: 3 715

Благодаря! Yum В началото щях да пия Биоелектра, но бях за задържане в 5 месец и АГ-то ми си ми изписа Магнерот след това, като си помислих, че вероятно е по-силно и затова. Явно не е така и ще го обсъдя с нея на следващия преглед.
Сега видях обаче, че Магнерота е 500мг, докато Биелектрата е 365мг..... не би трябвало да е по-добра.

Това, че е 500 мг нищо не значи, повечето са добавки разни, в него като прочетеш листовката има само 32,8 mg = 1,35 mmol магнезий. Демек дори да пиеш 3х 2 хапчета магнерот получаваш 8,1 mmol на ден, докато в едно хапче Биолектра има 15mmol, стответно ако приемаш две на ден както аз правех в началото приема ми е бил 30 mmol на ден. Диаспорала не помня, но пак беше голяма доза магнезий, ако искаш ще проверя. Аз бях толкова шашната и психясала, че изчетох толкова статии за този магнезий и различните му форми, които се предлагат на нашия пазар, че сигурно мога да защитя една докторантура по химия хаха. Шегувам се, но от значение е и под каква химическа основа се приема, това определя колко бързо тялото ще го усвои Simple Smile

# 487
  • Мнения: 5 111
То въпросът не е само в кое колко магнезия, а какво е самото съединение. В Диаспорал 300 пише 295,7 мг магнезий, но съдържа 1830 мг магнезиев цитрат и явно това съединение се усвоява по-добре от организма. Същото е например с фолиевата киселина...

# 488
  • София
  • Мнения: 6 726

Благодаря! Yum В началото щях да пия Биоелектра, но бях за задържане в 5 месец и АГ-то ми си ми изписа Магнерот след това, като си помислих, че вероятно е по-силно и затова. Явно не е така и ще го обсъдя с нея на следващия преглед.
Сега видях обаче, че Магнерота е 500мг, докато Биелектрата е 365мг..... не би трябвало да е по-добра.

Това, че е 500 мг нищо не значи, повечето са добавки разни, в него като прочетеш листовката има само 32,8 mg = 1,35 mmol магнезий. Демек дори да пиеш 3х 2 хапчета магнерот получаваш 8,1 mmol на ден, докато в едно хапче Биолектра има 15mmol, стответно ако приемаш две на ден както аз правех в началото приема ми е бил 30 mmol на ден. Диаспорала не помня, но пак беше голяма доза магнезий, ако искаш ще проверя. Аз бях толкова шашната и психясала, че изчетох толкова статии за този магнезий и различните му форми, които се предлагат на нашия пазар, че сигурно мога да защитя една докторантура по химия хаха. Шегувам се, но от значение е и под каква химическа основа се приема, това определя колко бързо тялото ще го усвои Simple Smile

Мерси наистина не знаех. Е надявам се да ми изпишат нещо по-добро. Simple Smile

# 489
  • Германия
  • Мнения: 41
На мен пък от няколко дни ми се бели кожата на корема😵Не съм го излагала  на слънце, пия си витамини редовно,храня се разнообразно. Това пък на какво може да се дължи... на разтягането евентуално?

# 490
  • Мнения: 317
Не съм искала да стряскам никой с моите "проблеми"  с гърдите. Според мен не е нищо сериозно, по-скоро е свързано с хормоните и подготовката на гърдите за кърмене. Днес въпросната твърдина дори я няма.
Относно крампите - от известно време се будя с изтръпнали ръце, по-скоро пръсти. Най-новото е схващането на мускулите на прасците. А много ми е любимо да се събудя с болка в ябълките-може би е свързано с промяна на таза. Подуването на краката вече не го и коментирам - от време на време такива джоланчета си заформям Simple Smile
И въпреки всичко не се оплаквам.  Има бременни с много по-големи проблеми, така, че моето са бели кахъри.
С първата бременност бях така, ужасно е. Сутрин, когато се събуждах бях с изтръпнали крака, много неприятно. Започвах с масажи точно от прасеца и после надолу, иначе няма ставане от леглото. Сега ми напомнихте за този проблем. Тогава нищо не пиех, в смисъл добавки, не разбрах до края на какво се дължи. Сега съм добре още, те май по-нататък се получават. А гърдите ми също наболяват от време на време и напипвам разни неща, но това по-скоро са някакви жлезисти изменения. Гледам много много да не ги мисля че ...А аз кисти си имам и на двете гърди, това не ме притеснява, дори очаквам да изчезнат, веднъж един доктор ми беше казал, при една бременност е вероятно. Следя ги редовно засега не пречат, но също знам че не са препоръчителни прегледи по време на бременност дори и само на хирург, който е ходил знае какво стискане и натискане пада отвсякъде, на такава болка не бих издържала, ха ха ще вземе да текне нещо

# 491
  • София
  • Мнения: 170
За крампите мажа схваната част с магнезиево олио - действа в рамките на 30-40 мин, локално е и не е необходимо всеки ден да се поемат огромни количества магнезии, ако е само заради крампи. Аз нямам дефицит за сега, но получавам крампи 1-2 пъти в месеца. С предината бременност в единични случаи съм го ползвала и за корема. Имо го във всяка аптека,  аз лично ползвам това на абофарма. Но не е хубаво повече от веднъж на ден  да се ползва за корема.

Относно кожата, и беленето трябва повече овлажняване - мажете се повече и п често с това което ползвате по принцип или го сменете с нещо по хидратиращо. Аз съм фен на Био кокосовото масло .

# 492
  • София
  • Мнения: 6 726
А магнезиево олио може ли да се прилага при чувствителна кожа?

# 493
  • Мнения: 313
Ох, момичета коя от вас беше споделила за коластра? Знам, че някоя от вас каза че е имала по няколко капки,но не си спомням коя беше. Преди малко изведнъж ме заболя гърдата и като погледнах имаше 2-3 капки. Дали трябва да споделя с АГ или как изобщо трябва да процедирам?

# 494
  • Мнения: 348
И при мен се получават крампи рано сутрин. В момента, в който усетя, че ме стяга мускула се изправям и това почти елиминира болката.
  dtodorova91 при мен се бяха появили фини капчици жълта течност някъде в 5ти месец като бях, от тогава още няколко пъти избиваха в минималнп количество, но не е имало Болка
  Момичета, повторих днес стерилната урина. Голямо чудене падна къде да я пусна и в крайна сметка пак в централата на Цибалаб. За момента пише в резултата, че не се се изолират бактерии, но по същия начин беше и преди няколко дни.в последствие вечерта го промениха както писах на "неготов" и след това ми излезе вчера сутринта стрептококи от група Б. Чудя се как да процедирам, да. Пускам ли трети път стерилна урина, да звъня ли в Цибалаб да питам на какво се дължи това разминаване?
П с- в обикновената урина от днес пише че се наблюдават бактерии, а тя е на база стерилната, тоест едно контейнерен стерилно само съм дала

Общи условия

Активация на акаунт