ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 947
  • 733
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 726
До колкото знам има някакъв гаден вирус сега с повръщане и диария... Може обаче и нещо да си си раздразнила коремчето. Пробвай топла вода и лимон дали ще те е поуспокои.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 317
Уф момичета пак кофти работа... Цяла нощ не съм спала. Жега ми, студено ми тежко ми на корема и сутринта като станах голямо повръщане беше... Опитах да хапна малко, но от първата хапка пак към тоалетната. Звънях на АГ каза да пробвам с активен въглен, защото и киселини имам. Обаче малкия се оплаква и той от стомах..засега не е повръщал. Дали има вирус някакъв или ми се е раздразнил корема от нещо?
И да питам за този активен въглен някой взимал ли е? Доколкото разбрах се сдъвква?
  не се дъвче, пие се, хапчета е, няма да навреди в никакъв случай

# 602
  • Мнения: 313
Уф момичета пак кофти работа... Цяла нощ не съм спала. Жега ми, студено ми тежко ми на корема и сутринта като станах голямо повръщане беше... Опитах да хапна малко, но от първата хапка пак към тоалетната. Звънях на АГ каза да пробвам с активен въглен, защото и киселини имам. Обаче малкия се оплаква и той от стомах..засега не е повръщал. Дали има вирус някакъв или ми се е раздразнил корема от нещо?
И да питам за този активен въглен някой взимал ли е? Доколкото разбрах се сдъвква?
  не се дъвче, пие се, хапчета е, няма да навреди в никакъв случай

Жената в аптеката казала на мм ако мога да го сдъвча... Леле няма по ужасно нещо. Ноо благодаря много ще го пия другият път. Мисля довечера да пия още едно.

# 603
  • Мнения: 20
Elfy,Anastasiya, точно това ме разколебава дали да го започвам, защото се чудя дали бебето е толкова зависимо вече от моите хормони,след като си има своя щитовидна жлеза. И ако тези ниски стойноти на Т3 не му влиаят зле, да рискувам ли да си разбъзиквам хормоните с хапчета и то точно по време на бременност. От това ,което прочетох разбирам,че моето е понижена функция и ако започна и наготово да й давам хормони ,може още по-ленива да стане......оф,защо точно сега трябва да се случва...Disappointed
Най-вероятно ще започна приема, защото не искам после да се чувствам виновна,ако има някакви дефицити за бебо.Лошото е,че не съм много компетентна по темата,за да взема информиран избор.Нямам и време да чета сега, а и на лекарят не му се обяснява много:rage:
Иначе ТСХ е 2,73 при референтни 0,27 - 4,2( в норма е,но април е било 2,08), а Т3 е 1,93, а трябва да е между 2 - 4,4
Не ми се струват толкова големи отклоненията, а дозата на л-тироксина не е малка - 75мг.
Референтните стойности, които си написала са за небременни. И моята лична в началото на бременността ми каза, че TSH 5 не било високо и идея си нямаше, че за бременни стойностите трябва да са други и трябваше аз да я осведомя... В последствие се оказа, че имам Хашимото и почнах с л-тироксин 50 и след месец TSH ми беше 1,7. Според мен също 75 е доста висока доза и също мисля, че ако предлагаш на организма наготово толкова много хормон, то щитовидната жлеза може да намали производството му.

# 604
  • Мнения: 304
Момичета виждам, че на доста от Вас са изследвали TSH. Искам да попитам по препоръка на Вашият лекар ли е или сте каьзали, че имате проблем и затова е изследвано? На мен до сега нито веднъж не са ми го изследвали Rolling Eyes
Аз го изследвах през януари, като причината беше, че дълго време не мога да забременея. Накрая се оказа, че тамън съм го изследвала и съм забременяла. И ми носи известно спокойствие това да знам, че всичко е наред със щитовидната жлеза, въпреки, че беше излишно да го изследвам, заради спокойствието си заслужава Simple Smile

# 605
  • София
  • Мнения: 6 726
Благодаря ви за отговорите момичета!Изследвах се и лечението са ми от ендокринолог, но ще търся второ мнение.Kravaeva,  мен личната ми лекарка тук ме накара да го изследвам, защото преди години имах възелче, което само си изчезна. Не съм го лекувала.

И аз имам 2 възела и са ми казвали, че няма лечение освен оперативно, което не ми е било препоръчвано поради ред причини. И аз съм си изследвала TSH регулярно, даже сега като се замисля в началото на бременността съм го изследвала по мое желание и е нямало отклонения. Сега обаче май като гледам е добре да го изследвам пак. Въпреки, че при бременните постоянно бушуват хормоните и незнам дали резултата все пак и няма да е повлиян и от това.

# 606
  • Мнения: 5 112
dtodorova91, ние всичките изкарахме (вероятно) ентеровирус - първо дребния от яслата, после аз, мъжа ми... изобщо ни натръшка наред. Аз го изкарах най-леко - три пъти повърнах (между тях само вода бях пила и хубаво ми се изчисти стомаха) и два пъти съвсем културно по голяма нужда без спазми и болки, без температура. Оправих се без лекарства, наливах се с много вода, хапвах препечен хляб и сирене и толкова. Даже в деня след като повръщах (и мен ме удари вечерта и през нощта) и кафе пих и нищо ми нямаше. Освен това по препоръка на АГ - Биозин мама (аз си го пия така или иначе), Цетебе и пробиотик (BioBalance) - започнах го още като се тръшна дребния.
Препоръчвам ти да си намериш нещо с джинджифил (има даже бонбони билкови по аптеките с джинджифил срещу повръщане) ако много ти се гади или от детските близалки за целта. Въпреки че ако го караш като мен по-добре да си повърнеш, на мен ми ставаше по-леко и ми мина по-бързо. Само внимавай да не се обезводниш. Може ако имаш корен джинджифил да си правиш чай, хем няма да ти се гади и няма да имаш киселини, хем ще приемаш течности.
Тогава АГ-то ми каза и Emil против повръщане (показано си е при бременност). Обаче изобщо не стигнах до него, много бързо ми мина. Дтидксм палци да се разминеш леко Simple Smile

# 607
  • Мнения: 2 173
Аз го изследвах самосиндикално заради мисед. И така си хванах Хашимото. Директно на 50 микрограма ме сложи Начев (ТСХ 4.63). Каза ми, че жлезата може да произвежда определено количество от хормона за денонощие, а при бременност нуждата се покачва с минимум 50 микрограма и затова почваме с толкова. За месец стана 1.2. А, досега ми се движи в порядъка на 1.5-1.8. 

В ноемврийската група има една мама с Т и повръщане, там също споменават, че има летен вирус.

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 263
Момичета, светнете ме как става с педиатрите, колко преди раждането трябва да се уговоря с някого? Как става това влизам в кабинета и питам дали ще ме поеме? Нямам познат педиатър, та явно ще е трудно ако са натоварени.

# 609
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, светнете ме как става с педиатрите, колко преди раждането трябва да се уговоря с някого? Как става това влизам в кабинета и питам дали ще ме поеме? Нямам познат педиатър, та явно ще е трудно ако са натоварени.

Следя и аз нямам, но знам че е в началото на 9-тия звъниш да питаш дали може да те поеме и първото посещение е на 3-тия ден като се приберете от родилното или на 2-тия не помня вече.

# 610
  • Мнения: 313
dtodorova91, ние всичките изкарахме (вероятно) ентеровирус - първо дребния от яслата, после аз, мъжа ми... изобщо ни натръшка наред. Аз го изкарах най-леко - три пъти повърнах (между тях само вода бях пила и хубаво ми се изчисти стомаха) и два пъти съвсем културно по голяма нужда без спазми и болки, без температура. Оправих се без лекарства, наливах се с много вода, хапвах препечен хляб и сирене и толкова. Даже в деня след като повръщах (и мен ме удари вечерта и през нощта) и кафе пих и нищо ми нямаше. Освен това по препоръка на АГ - Биозин мама (аз си го пия така или иначе), Цетебе и пробиотик (BioBalance) - започнах го още като се тръшна дребния.
Препоръчвам ти да си намериш нещо с джинджифил (има даже бонбони билкови по аптеките с джинджифил срещу повръщане) ако много ти се гади или от детските близалки за целта. Въпреки че ако го караш като мен по-добре да си повърнеш, на мен ми ставаше по-леко и ми мина по-бързо. Само внимавай да не се обезводниш. Може ако имаш корен джинджифил да си правиш чай, хем няма да ти се гади и няма да имаш киселини, хем ще приемаш течности.
Тогава АГ-то ми каза и Emil против повръщане (показано си е при бременност). Обаче изобщо не стигнах до него, много бързо ми мина. Дтидксм палци да се разминеш леко Simple Smile

Благодаря ти. Надявам се да минава бързо. От сутринта 3 пъти повърнах. Ядох и аз препечена филийка, но резултатът беше към т... Пих активен въглен,но май няма да стане с него. И ремонт започна мм преди 2 дни... И малкият си е в къщи... Изобщо ми иде да хвана гората.

# 611
  • София
  • Мнения: 288
Момичета, светнете ме как става с педиатрите, колко преди раждането трябва да се уговоря с някого? Как става това влизам в кабинета и питам дали ще ме поеме? Нямам познат педиатър, та явно ще е трудно ако са натоварени.

Следя и аз нямам, но знам че е в началото на 9-тия звъниш да питаш дали може да те поеме и първото посещение е на 3-тия ден като се приберете от родилното или на 2-тия не помня вече.

А има ли отношение адреса на майката спрямо изборът на педиатър?
Защото все отлагам да си сменя адресната регистрация, а пък искам да ми е близо до настоящия адрес.

# 612
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Момичета, светнете ме как става с педиатрите, колко преди раждането трябва да се уговоря с някого? Как става това влизам в кабинета и питам дали ще ме поеме? Нямам познат педиатър, та явно ще е трудно ако са натоварени.

Следя и аз нямам, но знам че е в началото на 9-тия звъниш да питаш дали може да те поеме и първото посещение е на 3-тия ден като се приберете от родилното или на 2-тия не помня вече.

А има ли отношение адреса на майката спрямо изборът на педиатър?
Защото все отлагам да си сменя адресната регистрация, а пък искам да ми е близо до настоящия адрес.

Никакво - можеш при който си пожелаеш, където искаш.
Аз звъннах тази седмица, дамата каза да й се обадим като ни изпишат да дойде на първо посещение и тогава вече ще видим документи и т.н. Към настоящия момент било само това.
Доста педиатри и лични не приемат нови пациенти, та не е лошо да прозвънните тези които сте набелязали.

# 613
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, светнете ме как става с педиатрите, колко преди раждането трябва да се уговоря с някого? Как става това влизам в кабинета и питам дали ще ме поеме? Нямам познат педиатър, та явно ще е трудно ако са натоварени.

Следя и аз нямам, но знам че е в началото на 9-тия звъниш да питаш дали може да те поеме и първото посещение е на 3-тия ден като се приберете от родилното или на 2-тия не помня вече.

А има ли отношение адреса на майката спрямо изборът на педиатър?
Защото все отлагам да си сменя адресната регистрация, а пък искам да ми е близо до настоящия адрес.

Ами на мен лично ми препоръчаха най-близката болница до там където живея, защото ако ти е притеснено нещо или честите водения да не те затрудняват. Попринцип няма отношение адреса до педиатъра може да запишеш бебето където сметнеш за добре ти.

# 614
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И аз избрах сравнително близък педиатър, да можем и без таткото с колата, ако се наложи.
Исках да работи с часове и бебетата да са отделно  по някакъв начин. Четох отзиви тук-там, пък ще видим.
Ако не ми допадне ще го водим някъде платено или ще я сменим. Поне ми е спокойно, че тая работа я свърших.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт