ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 936
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 170
Лелеее, като ви чета виждам колко много съм се разбързала 😂 Аз вече съм готова с абсолютно всичко за беба. Даже и дрехите са изпрани и наредени, козметика, чак лепенки за пъпче....Абе всичко е готово от миналата седмица. Само трябва да си купе една нова чанта за количката и край! Така ми е по-спокойно, пък и бъдещия батко вече е свикнал с обстановката и знае, че скрина и кошарата са за бебето. Не съм се разбързала да раждам, но така като само бебето липсва не мисля вече за покупки и гледам да се наслаждавам на времето само с малчо, че напоследък си мисля, че след два месеца няма да имам само едно дете вече и вниманието ми няма да е насочено само към него.
Иначе и на мен ми е постоянно горещо. Относно килограмите, до тук са 6-7, но ги чувствам като 67! 🤣🤣🤣

# 661
  • София
  • Мнения: 6 726
Лелеее, като ви чета виждам колко много съм се разбързала 😂 Аз вече съм готова с абсолютно всичко за беба. Даже и дрехите са изпрани и наредени, козметика, чак лепенки за пъпче....Абе всичко е готово от миналата седмица. Само трябва да си купе една нова чанта за количката и край! Така ми е по-спокойно, пък и бъдещия батко вече е свикнал с обстановката и знае, че скрина и кошарата са за бебето. Не съм се разбързала да раждам, но така като само бебето липсва не мисля вече за покупки и гледам да се наслаждавам на времето само с малчо, че напоследък си мисля, че след два месеца няма да имам само едно дете вече и вниманието ми няма да е насочено само към него.
Иначе и на мен ми е постоянно горещо. Относно килограмите, до тук са 6-7, но ги чувствам като 67! 🤣🤣🤣

Може ли да поясниш какви са тези лепенки за пъпче и от къде могат да се набавят?

# 662
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Вълшебство, уж да, но на практика си трябват неща: Хавлия, превръзки, гащи - аз взимам и еднократни и чисто нови памучни, козметика, сапун, мокри кърпички, помпа, лосион за зърна, чаша искам моя си, жилетка, чорапи, мои си нощници, сутиен за кърмене, подплънки за кърмачки и тн. Аз раждах там предния път, та знам, че ще ми трябват тези неща. Те осигуряват нощници, чехли и не помня друго да съм ползвала от тях.

И аз засега като гледам съм само на корем качила, даже като си гледам снимките от бременната фотосесия и той не ми се струва много голям. Хапвам много тестено, и искам да намаля малко, не заради килограми, ами защото не виждам много полза. Ама как се лишава човек от паста 😁 От седмица насам и по 1, 2 парчета торта опатквам, та нещо здравословното хранене ми убягва 😁

# 663
  • Мнения: 130
пумпалче тъкмо и аз тези дни като гледах коментарите и си мислех аз ли нещо не съм наред и съм толкова безотговорна, че за някои изследвания даже не съм чувала 😂 До сега съм пускала само кръв и урина и един биохимичен скрининг, който беше в самото начало и нищо повече 😃 ходя си при АГ на прегледи всеки месец, но честно казано прегледът трае най-много 10минутки като предимно тя си гледа на ехографа и си вписва неща в картона и аз съм си спокойна явно без да знам почти нищо 🤣

# 664
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство, уж да, но на практика си трябват неща: Хавлия, превръзки, гащи - аз взимам и еднократни и чисто нови памучни, козметика, сапун, мокри кърпички, помпа, лосион за зърна, чаша искам моя си, жилетка, чорапи, мои си нощници, сутиен за кърмене, подплънки за кърмачки и тн. Аз раждах там предния път, та знам, че ще ми трябват тези неща. Те осигуряват нощници, чехли и не помня друго да съм ползвала от тях.

Идеята ми беше,че ако стане нещо по спешност ще оцелея и без багаж  Blush Ама ще го обмисля тез дни по-сериозно ..не ми пречи да го наглася да си стои да чака  Simple Smile

# 665
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
То ще оцелеем ясно, но абсурд мъжът ми тепърва да поръчва гащи, нощници, подплънки за кърмене, сутиени и тн 😁

# 666
  • Мнения: 5 112
Леле, колко сте изписали...
Пумпалче, почти всички жени в семейството по майчина линия имат проблеми с щитовидната жлеза (то ако ме питаш който не се е изследвал той не е установил отклонение де, както с всяко друго нещо) и въпреки това аз никога не съм си изследвала хормони. Правила съм си само два пъти ехография профилактично и толкова. АГ-то ми знае за "фамилната обремененост" и ми е казвала, че ако има проблем изискващ внимание изобщо няма да забременея, а и двете деца станаха буквално от първия път, даже сега с второто сме изумени с мъжа ми колко бързо стана и така открихме всъщност колко ми е ранна овулацията. За обременяване с глюкоза никога не сме коментирали, пуска ми изследвания както са по график. Единствено в началото на тази бременност заради боледуванията ми пусна по-рано кръвни, за да видим дали съм ок и до сега ми е пускала два пъти антитела, спомена че с тази бременност ще ми ги пусне три пъти (би трябвало да са два) тъй като ми е втора. Та в общи линии не си сама Wink спокойно Simple Smile Кръвни последно си пусках в началото на юни, хемоглобинът ми беше 116 и нито ми е изписвала желязо, нито сме пускали на следващата консултация пак, освен магнезий редовно пия Биозин мама и толкова. Другата седмица съм на консултация и сигурно тогава ще пускаме пак кръвни.
Днес купихме още две бодита с къс ръкав от Лидл, направо без пари бяха, а са им хубави техните дрешки, така че ако пазарувате и ви трябват такива се огледайте. Взех размер 50/56 см и искам да ви кажа че са абсолютно еднакви във всички посоки с бодитата на H&M размер 62 см. А по принцип дрешките на H&M и Next идват по-големки и въпреки че нашият дребосък си върви по-висок ги носи доста време след като е стигнал и подминал и възрастта и ръстта за съответната дреха. Ей сега си носи едни панталонки размер 1,5-2 г от миналото лято, при положение че е почти на 2г 6м и новите дрехи му ги купувам 2-3 г и са му ок. Може би при дрешки с дълги ръкави и крачоли повече ще се усеща разлика, не знам...
Относно приготовления и багаж за болницата - и на мен ми е рано. Тук си имаме едни магазини Тема за бебешки и санитарни неща, по принцип от там съм си купувала превръзки за родилки, които ми се налагаше да използвам само в болницата, после си използвах нормални превръзки. Подплънки за кърмачки е малко вероятно да трябват още в болницата (ако е нормален тридневен престой е направо невероятно), а после у дома не съм слагала защото са си като превръзки и много ме дразнеха и запарваха. Слагала съм само навън като излизам, в къщи каквото се измокреше го хвърлях за пране. При нас освен в тези магазини Тема, всички такива превръзки и подплънки и т.н. ги има и в ДМ, Лили и Хиполенд. Та не дай Боже да тръгнат бебета по-рано, мисля че всеки близък може да отиде да купи такива неща. Крем за зърна си бях купила примерно две седмици преди термин и се мажех всяка вечер след баня за подготовка уж, та такова нещо си имах, но пак не е купувано в седмия месец.
Сега гледам приоритетно да преместим дребния в неговата стая, с което мъжа ми се е заел сериозно и действа по въпроса. Така ще му преместя нещата от моя в неговия си гардероб, ще пренаредя моя и ще се отвори място да подреждам неща за бебето и за моите кърмачески неща.
И аз всеки път като дребния изпадне в тантрум и има нужда да го гушкам и утешавам въпреки че крещи и ме бута по 20 минути се чудя как ще му понесе вниманието на мама да се сподели с бебето. А сега нещо хич не иска на ясла, не му харесва в сборната група и всяка сутрин изпада в такава истерия... Успокоявам се че живи и здрави като изляза в болничен ще го спрем от ясла и няма да има повод да плаче и крещи всяка сутрин...

# 667
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ооо, аз без подплънки не мога - първо, че ще съм 5 дни (секцио), второ, че и капки да са откачам ако има мокри петна. А и при нас акушерките веднага ми казаха са сложа от хигиенна гледна точка, не било хубаво да засъхва по зърната или нощницата.

Ката цяло при всеки е различно, но при мен ако не съм си подготвила нещата, ще откача. Нито може мъжът ми да ми избере, купи и изпере тепърва сутиени и нощници, пък и аз обичам аз да съм си избрала нещата. А като си спомням с ентерита като ме приеха по спешност в 6-ти месец бременна със сина ми, колко се обяснявах по телефона какво да ми вземе, се изприщвам 😁 Аз ще си взема и 5 броя памучни нови бикини, и 10 еднократни вече съм взела. На мен еднократните не ми бяха кой знае колко удобни, ама пак взех да има. За мен от 30-та седмица натам лека полека е съвсем ок да се подготвя по нещо. Ей го на, аз съм с термин 4.10, живи здрави секцио края на септември значи, и то като погледнеш са си 2 месеца.

Дрешките на лидл и некст и по мое мнение са една идея уголемени. Аз затова колкото и бързо да се израстват 50 рр, не мога без тях в началото, просто мразя висящи дрехи.

# 668
  • Мнения: 5 112
То от хигиенна гледна точка и на подплънката като има кърма си седи и или ще засъхне или ще ти мокри, все пак не я сменяш на 5 минути... а и колкото и да е си спарва... В къщи си използвах едни подобни на пелени парчета плат с които се подсушавах и хвърлях за пране, или се миех, а дрехите които се намокреха с кърма ги хвърлях и тях за пране веднага след кърменето. Хем не ми дразнеха гадните подплънки, хем и от гледна точка на природата - по-добре да пера, отколкото да хвърлям в кофата по десет чифта подплънки на ден, които сигурно 500 години няма да се разградят. Не знам какъв ми е проблема на мен, ама такива неща много ме жегват Grinning Стига ми дето само мисля памперсите и мокрите кърпи Grinning

# 669
  • Мнения: 2 224
Вълшебство, тъкмо щях да питам какво става с ментовата стая. Все още ли си на ментова вълна? 😊

# 670
  • Мнения: 71
Тук пък точно обратното препоръчват, да се оставят зърната на въздух и да се остави кърмата да засъхне, а не да се мажат с кремчета и отгоре подплънки. Аз използвах вълна вместо подплънки, хем по-бързо ми зарастнаха раните по зърната хем не се запарваха от подплънките.
От хигиенна гледна точка, ако питате мен колкото по-малко козметика/химия толкова по-добре. Но това всеки сам си го преценява.
Мокри кърпи в къщи не съм ползвала, само парцалче и водичка. Навън разбира се няма как без тях.
Аз също още не съм приготвила чантата, последния път май беше готова чак 2-3 седмици преди термина. Но и аз по принцип много мразя да опаковам багажи и винаги оставям за последния момент Blush.

# 671
  • Мнения: 2 173
Кърмата е антибактериална и се препоръчва от всички консултанти да се оставя да засъхва върху зърната. Аз не мога да търпя подплънки, но и не ми е текло толкова, че да става много мокро. Спомням си, че не можех да си търпя дрехите, толкова ми бяха чувствителни. Сега ще взема лансинох и ще започна да ги мажа по-рано, ще жертвам един сутиен и ще си го цапам на воля.

Purpletka, не леж на тая кълка, че при проблеми с щитовидната не се забременява или се забременява трудно. Имам три бременности. Две от раз и една от раз, два. С Хашимото съм, което установих при третата ( вече бях бременна).

# 672
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство, тъкмо щях да питам какво става с ментовата стая. Все още ли си на ментова вълна? 😊

Определено сме на синьо-зелена вълна още  Blush Вече дали ще е точно ментово или по към тюркоаз.. като отворя някой каталог и ме заболява главата. Та сега си нося в чантата три палитри и ги преглеждам от време на време на пресен акъл. Иначе сиво, синьо-зелено светличко и бял таван с бели корнизи и первази. Много исках топъл паркет, ама май не се връзва много много, та нещо в бяло-сива гама ще е .  Blush Харесала съм едни пердета от икеа със сини облачета, изобщо .. облачно-звездно ми е в главата за тази стая  Blush

# 673
  • Мнения: 5 112
Ами, това ми е казала следящата АГ, аз нищо не разбирам от тези неща... И при двете забременявания изрично съм я питала има ли нужда да пускаме изследвания за хормони, не е като да не се интересувам. В твоя случай няма как да знаеш това Хашимото кога се е отключило и дали си го имала преди и по време всичките бременности. Или си си пускала редовно хормони и е излязло отклонение чак след третото забременяване? Как го откри - имаше симптоми или рутинно си пусна хормони?

# 674
  • Мнения: 317
Кърмата е антибактериална и се препоръчва от всички консултанти да се оставя да засъхва върху зърната. Аз не мога да търпя подплънки, но и не ми е текло толкова, че да става много мокро. Спомням си, че не можех да си търпя дрехите, толкова ми бяха чувствителни. Сега ще взема лансинох и ще започна да ги мажа по-рано, ще жертвам един сутиен и ще си го цапам на воля.

Purpletka, не леж на тая кълка, че при проблеми с щитовидната не се забременява или се забременява трудно. Имам три бременности. Две от раз и една от раз, два. С Хашимото съм, което установих при третата ( вече бях бременна).


Ооо и аз забременях с Хашимото от раз. Янна ти знаеш какво притеснение и проблеми, в друга група писахме. Освен това според ендокринолога аз не произвеждам яйцеклетки и да забравя за деца. С Хашимото се забременява, по-скоро не се задържа лесно, но и това е божа работа. Само че аз съм против безразборни изследвания, то човек ако тръгне да рови по гените все нещо ще излезе. Всеки има по нещо в рода си. Гледам да не мисля, на доктори не вярвам и на Интернет, чувствам се прекрасно. Чакам финала. Пожелавам на всички успех.

Общи условия

Активация на акаунт