Майчинството счетоводно-77

  • 54 220
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 478
Хм, доста тъпо ще е повече от месец да прескочат....

Верчето, ще трябва да дадеш новия iban в НОИ, само не знам дали лично. Аз съм в същата ситуация с двете банки... По друг параграф, но пак се наложи да ги върша тези неща. Grinning

# 391
  • София-Младост
  • Мнения: 23 362
Новата сметка с едно от приложенията, май беше 7 до работодателя, той ще декларира прочяната.

# 392
  • Мнения: 274
Мами от 21.07 до 06.08 бях в болничен преди 45 дневният ми. За август имам пуснати 24часа - те са ок , всичко е точно. Проблемът е за месец юли - имам изплатени дамо 16 часа  , а по мои сметки трябва да са  56. Аз ли се бъркам или НОИ са в грешка? Как да процедирам? До сега не съм имала проблеми?

# 393
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Мами от 21.07 до 06.08 бях в болничен преди 45 дневният ми. За август имам пуснати 24часа - те са ок , всичко е точно. Проблемът е за месец юли - имам изплатени дамо 16 часа  , а по мои сметки трябва да са  56. Аз ли се бъркам или НОИ са в грешка? Как да процедирам? До сега не съм имала проблеми?
А как изплащат този 45 дневен болничен? На два пъти ли?

# 394
  • София-Младост
  • Мнения: 23 362
Това с чсовете не го разбирам, но за юли имаш 3 работни дни за сметка на работодателя.

# 395
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Това с чсовете не го разбирам, но за юли имаш 3 работни дни за сметка на работодателя.

Вероятно лицето е на СИРВ и часовете по график са, както са посочени.

# 396
  • Мнения: 274
Болничният е без прекъсване. Продължение е.

# 397
  • Мнения: 467
Мами от 21.07 до 06.08 бях в болничен преди 45 дневният ми. За август имам пуснати 24часа - те са ок , всичко е точно. Проблемът е за месец юли - имам изплатени дамо 16 часа  , а по мои сметки трябва да са  56. Аз ли се бъркам или НОИ са в грешка? Как да процедирам? До сега не съм имала проблеми?
предходния болничен за кой период е?

# 398
  • Мнения: 274
 Оправих се. Грешката е в работодателя. Пуснал е с 5 дни по - малко

# 399
  • Мнения: 304
Здравейте, мога ли да попитам - не ми е ясно този текст дали е проблем за мен или не  -" За последните три осигурявания майката трябва да се осигурява върху високия процент, който включва вноски за ОЗМ (общо заболяване и майчинство). Той се обявява при започването на дейност или до 31.01. на текущата година."

Имам необходимите повече от 12 месеца общ осигурителен стаж, през които съм осигурявана за майчинство.
От февруари до началото на август бях към бюрото за безработни. Започнах трудов договор веднага след това, като работата ми ще продължи един месец ( до началото на септември) след което започва  45 дневния болничен преди термин.

Нали това не е проблем за получаване на майчинство, тъй като тези 3 месеца,  за които сега прочетох нещо ме притесниха.
Благодаря предварително

# 400
  • Мнения: 193
ver4eto_sv
СиБанк/Обб предполагам са банките. До колко съм запозната, банката е поела ангажимент да информира единствено НОИ като институция за промените, т.е. не би трябвало да е Ваш ангажимент, но за всеки случай се обадете до банката за потвърждение.

# 401
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте, мога ли да попитам - не ми е ясно този текст дали е проблем за мен или не  -" За последните три осигурявания майката трябва да се осигурява върху високия процент, който включва вноски за ОЗМ (общо заболяване и майчинство). Той се обявява при започването на дейност или до 31.01. на текущата година."

Имам необходимите повече от 12 месеца общ осигурителен стаж, през които съм осигурявана за майчинство.
От февруари до началото на август бях към бюрото за безработни. Започнах трудов договор веднага след това, като работата ми ще продължи един месец ( до началото на септември) след което започва  45 дневния болничен преди термин.

Нали това не е проблем за получаване на майчинство, тъй като тези 3 месеца,  за които сега прочетох нещо ме притесниха.
Благодаря предварително
Този текст не те касае, щом си на трудов договор.

# 402
  • Мнения: 726
Здравейте, когато болничния е първичен и е застъпил два месеца, НОИ наведнъж ли изплаща обезщетението или на 2 пъти.

# 403
  • Сливен
  • Мнения: 4 055
На два пъти.

# 404
  • Мнения: 4 087
Момичета, може ли да помоля, за една бърза справка с вас. По това , което изчетох из нормативите, относно болничните листове, имам право на 180 дни непрекъснат болничен от ЛКК, преди да се наложи ТЕЛК или 360 с прекъсване, за 3 години?

Аз сега съм в болничен след Ин витро процедура, издадена от ЛКК, но ще се върна за месец може би на работа/ще си пусна отпуск платен/ след което ще се наложи да излезна в болничен до края на бременността. При все че има прекъсване, следва този болничен да не влиза в тези 180 дни, нали така?

Другото, което ме интресува е , ако знаете какво точно означава тълкованието на следният текст:
Чл. 28. (1) Лекарските консултативни комисии насочват болните към ТЕЛК в следните случаи:
 ........(изм. – ДВ, бр. 62 от 2018 г., в сила от 27.07.2018 г.) когато лицето е ползвало 360 дни отпуск за временна неработоспособност с прекъсване в две предходни календарни години и в годината на боледуването;


От кога започват да се броят тези две предходни години? От датата на започване на болничният или до тата на последният ден, който се отпуска с ЛКК. Благодаря ви предварително за коментарите.

Общи условия

Активация на акаунт