Венеция /Тема 6/

  • 64 112
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
Здравейте Hug
Предстои ни пътуване до западната част на Австрия и с мъжа ми решихме да удължим екскурзията ни с минаване през Любляна и Венеция. Резервираме си вила в близост до Punta Sabbioni
https://maps.app.goo.gl/6gutzX1tpTmvM9zq8. Виждам, че има корабчета с номер 12,14,15 предполагам на място ще се ориентираме какво да хванем и купуването на билет/карта. Дали ако вземем ката ще можем да ползваме и за водните автобуси във Венеция? Темата е много добре направена с примерни маршрути, ще се опитаме да се възползваме. Иска ми се да си платим през букинг или от къде ще ме посъветвате возене със споделена гондола. Посещение на двореца на Дождите струва ли си да се посети и базиликата св.Марко може ли да се влезе или задължително се плаща вход. Хареса ми идеята да се посети и часовниковата кула и да се види Венеция от високо. Приемам всякакви идеи и предложения за програмата. По принцип пристигаме на мястото, където ще спим две вечери следобед на 10.05.23. Предполагам няма да можем да отидем до Венеция вечерта, така ми се иска един вечерен винен тур, но не зная дали ще има възможност да се приберем след 20ч. И така ни остава един цял ден 11.05.23 за Венеция.
Благодаря на всички, които ще се включат и ме ориентират.

# 736
  • Мнения: 20




Понеже попитах, но никой не ме отрази - вече на място да покажа цените на билетите и картите за транспорта. Разбира се на който му е нужно като информация

# 737
  • Ст.Загора
  • Мнения: 685
Благодаря ви момичета за прекрасната тема . Много научих от тук , но имам няколко въпроса.
Резервирахме полет на райен аер в понеделник които излита от София в 19:40 и каца в Тревизо в 20:30 . Полета е 1:50 мин. Нали не греша като си правя сметка , че ако няма закъснение ще кацнем  в 20:30 италианско време ? Дори и да има закъснение ще успеем да хванем последния влак за Местре.
 Картите ако ги купим от летището важат ли за транспрта от Тревизо до Венеция ?

# 738
  • София
  • Мнения: 5 260
Излитането и кацането винаги е в местно време, да, ще кацнеш в 20.30 италианско време.
Имаш предостатъчно време за да стигнеш до Венеция, да.
Не ми е известно да има карти, които да покриват транспорта от летището на Тревизо до Венеция.

# 739
  • Ст.Загора
  • Мнения: 685
Излитането и кацането винаги е в местно време, да, ще кацнеш в 20.30 италианско време.
Имаш предостатъчно време за да стигнеш до Венеция, да.
Не ми е известно да има карти, които да покриват транспорта от летището на Тревизо до Венеция.
  Много Благодаря !!!  Живот и здраве когато се прибера , ще напиша отзиви тук .

# 740
  • София
  • Мнения: 5 260
Много Благодаря !!!  Живот и здраве когато се прибера , ще напиша отзиви тук .
Ще е полезно, да 👍
От летището на Тревизо има няколко линии до гарата на Тревизо. В 23.27 последен влак от Тревизо за Венеция за идния понеделник. Всички спират на Местре задължително.

# 741
  • София
  • Мнения: 4 023
Ние пътуваме до Венеция/Тревизо на 14.04. Гледам има стачка на транспорта тогава...Това означава ли, че ще има недостиг на таксита (май риторичен въпрос)? Колко струва таксито от Тревизо до Местре?
Благодаря!❤️

# 742
  • Мнения: 1 840
Здравейте, как се стига от Тревизо до Венеция? Помня някакви автобуси, но беше отдавна...

# 743
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 470
На самото летище като излезеш има автобуси до Венеция, миналата година струваха 12евро на човек. Друг вариант е с обществения транспорт да отидеш до гарата на Тревизо и после с влак до Венеция.
Ние използвахме автобусите в двете посоки и сме доволни. Билетите ги бях купила предварително.

# 744
  • Мнения: 1 840
Colibri, много благодаря за информацията! Малко ме е страх да купувам предварително с тези стачки, но се надявам да стигнем до Венеция все някак:)

# 745
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 470
На място също можеше да се купи билет или в деня на полета, когато имаш яснота.

# 746
  • Мнения: 347
Здравейте,
Моля за малко помощ - има ли вариант като кацна на летище Тревизо, Венеция, директно да пътувам до Падуа и с какъв транспорт?

# 747
  • София
  • Мнения: 5 260
Здравейте,
Моля за малко помощ - има ли вариант като кацна на летище Тревизо, Венеция, директно да пътувам до Падуа и с какъв транспорт?
Aвтобусна линия 101, превозвач Mobilita Di Marca.

# 748
  • Мнения: 1 681
1 час е пътят. Преди излизане от летището вдясно се продават билетите.

# 749
  • Мнения: 265
Здравейте , прекрасни сте Purple Heart  много полезно инфо в темата .
Тръгнала съм с една малка госпожичка на 5 г , крайна цел Гардаленд .
Имам няколко уточнения по това което разбрах и няколко допълнителни въпроса .Ще съм благодарна на всеки който помогне  , тъй като ще сме само двете .
Кацаме в Тревизо в 20,30  , автобус до Пиацеле Рома , от там вапорето 1 до Лидо , там ще са нощувките .
Да ама ...последното вапорето тръгва 21:55 , ако има закъснение полета , не дай си боже Rolling Eyes и не успея да го хванем ? Опция - нощното , което нещо мн . ми е объркано .
Цитат
   https://www.visit-venice-italy.com/water-bus-venice-line-n.html        
Тръгва от Сан Марко и Сан Закария  .. минава на Пиацеле Рома   пак ще го хванем Smile и няма да спим на гарата , но всички тия линии ме стресират , може би в 00, 30 ще бъдем в Лидо Stuck Out Tongue Closed Eyes мънинка   не знам дали ще издържи толкова Rolling Eyes
Та , ако евентуално нещо се обърка , някой ползвал ли е тоя маршрут и колко време продължава ?
Ще взема еднократен билет  за мен , тя  е безплатно нали ? Ако имам време ще  взема  и 2 дневна карта за следващите дни , ако няма време  мога ли да взема такава от Лидо ?
Имам и още питания , но едно по едно Smile

Последна редакция: пт, 21 апр 2023, 13:17 от anisavd

Общи условия

Активация на акаунт