Пубертетът при момчетата - Тема 2

  • 62 083
  • 779
  •   1
Отговори
# 285
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Моят не дава на никой,освен баба си, да му прави фризура.Един-два пъти съм го водила при кварталната фризьорка и все излиза 1-ви номер,защото не дава да го пипат с ножица,а само с машинка.А има такава хубава коса диването...За обувки-и той носи 37 номер,зимата сигурно ще мине на 38.Засега му намирам детски в Матстар,ама с връзки,пък не може да ги вързва и хич не ги обича...Дрехите си ги избира сам,основно по цветове.На марки не обръща внимание,но обича да ходи в Уайкики и винаги си харесва нещо от там.На училище ако знае, че някой има рожден ден или ще ги снимат по някакъв повод винаги държи да е добре облечен-риза,сако,панталон.Миналата година за 1-вия учебен ден сам си избра от магазина риза и елек, с които да отиде.В раницата си носи гребен и ако е с шапка,като влезе в клас и я свали ,първата му работа е да се среши...

# 286
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Сладури са всички,моят мнооого държи на външния си вид.Прическа и тогава навън,всички дрехи се съчетават и когато се избира е едно чуденее.Иначе сме 38 номер и обувки намираме лесно в Zara и H&M

# 287
  • Мнения: 47 996
Моят е само на 12, а вече 42 номер. Иначе е дребосък, слаб, ама с големи крака

# 288
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Моят е само на 12, а вече 42 номер. Иначе е дребосък, слаб, ама с големи крака
Леле,браво на момчето.

# 289
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Моят е на 10 и носи моят номер(37-38), баща му носи 42, ама дядо му и чичо му 44-45,та не знам какво точно да очаквам...

# 290
  • Мнения: 3 879
От към обувки е капризен, спортува и знае колко е важна удобната обувка. Беше ми лесно докато не схващаше, че 36,37 номер са всъщност дамски, пазарувахме спокойно, сега мисли дали не е видял момичета с такива обувки
А и вчера си поиска слънчеви очила, тази година позахвърли шапките с козирка

# 291
  • Мнения: 97
Благодаря ви за насоките,момичета!Ходи на лятна занималня,но само за 2 часа дневно,пък и тази седмица приключва.Вкъщи все се опитвам нещо да измисля,но за минути губи интерес.Нали ви казах,че е особен характер...В провинцията няма много спортни занимания,а и август месец всички почиват.Пък и аз имам домакински задължения,не мога цял ден да го разнообразявам.

# 292
  • Мнения: 191
Аз много се радвам, че вече минахме към мъжката номерация, в момента е с 41 номер, но аз очаквам да е с доста голям крак, защото баща му е с 49-ти. Относно дрехите - облича каквото му попадне в гардероба. Няма претенции, но предпочите анцузи и къси гащи пред дънки. Основно ходи с тениски - зиме и лете. Блузи с дълъг ръкав тая година май не съм купувала. Но и баща му е същия. С прическата се пробва да е модерен, ама няма нерви да се занимава. Първо беше с перчем на една страна, сега е с уж иглички. Ама като не слага гел (защото го помръзва), не можеш да разбереш, че е с прическа. Занимава се първите един-два дни след фризьора, после му минава мерака.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Беше ми лесно докато не схващаше, че 36,37 номер са всъщност дамски, пазарувахме спокойно, сега мисли дали не е видял момичета с такива обувки


Абе моля ти се онзи ден му беше свършил душгела и му натиках моя в ръцете и ми отказа, защото пишело Woman на него  Rolling Eyes

# 294
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте, моя 10 годишен младеж снощи ме притесни с небрежния си въпрос, докато играе на компа, какво е това дето го имам в гърдата и ме боли. Като пипнах лявата гърда наистина се напипва малка бучка под зърното. И естествено това е преди да замине на почивка с баба си и дядо си и нямам време за реакция.
Рових из нета и пише, че се случвало в пубертета. Ама той е на 10 и се шашнах да не е ранен пубертет, а и други диагнози намерих 😐.
Вашите младежи имали ли са подобен проблем?

# 295
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте, моя 10 годишен младеж снощи ме притесни с небрежния си въпрос, докато играе на компа, какво е това дето го имам в гърдата и ме боли. Като пипнах лявата гърда наистина се напипва малка бучка под зърното. И естествено това е преди да замине на почивка с баба си и дядо си и нямам време за реакция.
Рових из нета и пише, че се случвало в пубертета. Ама той е на 10 и се шашнах да не е ранен пубертет, а и други диагнози намерих 😐.
Вашите младежи имали ли са подобен проблем?
Точно на тази възраст, както и една-две години след това синът ми имаше подуване на зърното на едната гърда, както и болки. Според педиатърката това било от хормоните и с времето, когато мъжките хормони забушуват повече, ще отмине. Отмина, но не е приятно за децата - него го беше срам, особено на плажа. Точно по това време започна и мутирането на гласа, както и наченки на окосмяване.

# 296
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Благодаря за отговора!
Аз напипвам и малка бучка, което ме притесни.

# 297
  • Русе
  • Мнения: 7 796
И ние сме минали по този път. Нищо страшно и според нашата лична  Peace

# 298
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Другата седмица ще посетим личната и дано всичко е наред!
Чудя се дали да не го заведа на ендокринолог или друг специалист, но не знам какъв!

# 299
  • Мнения: 407
И моят син имаше - бучка с болка при натиск, беше на 11-12. Личната каза, че е от хормоните и, че при много момченца се получава. При него отшумя за 2-3 мес., но според лекарката може да продължи и няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт