Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 986
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 22 867
Неотразими сте до една, нямате грешка, за разлика от мен която цял ден мързелува с книга в ръка.

Лабрекс, какво и това "силти от вишни", за първи път чувам, покажи ми, моля ти се, благодаря! Освен от вишни с какво друго може да се приготви, защото искам да сваря сладко от малини, то ми е важно заради коледните сладки.

marchеva14, за тоя  СИЛТ-ШВЕДСКО СЛАДКО става дума, аз понеже съм го пускала, пък и сме го обсъждали, затова така си пиша, все едно всички трябва да се сещат! Simple Smile bouquet

# 451
  • София
  • Мнения: 11 721
Labrex, благодаря. Ще се прави!! Hug Ще опитам и с малини, да видим как ще се получи. Тази година беше слаба откъм кайсии, май ги пропуснах, може  с прасковки/ нектарини да пробвам.

# 452
  • Берлин
  • Мнения: 4 514
 Аз сготвих ей сега уж по по-хладно...
Свински пържолки, мариновани в червено вино, пушен червен пипер, чаена лъжичка мед, малко горчица и щипка анасон. Уникално вкусни и крехки

Докато снимам и порциите изчезнаха,та директно от тавата

# 453
  • София
  • Мнения: 11 721
Labrex, и още нещо да уточня, не видях да се добавя лимонтузу, нещо, а---какво ще кажеш  трябва ли, все пак ще го приготвя за зимата. Благодаря, отново!

# 454
  • Мнения: 22 867
Labrex, и още нещо да уточня, не видях да се добавя лимонтузу, нещо, а---какво ще кажеш  трябва ли, все пак ще го приготвя за зимата. Благодаря, отново!

Няма лимонтозу в рецептите и аз не слагам. Нормално си изтрайва една зима най-много вкъщи, не ми остават бурканчета за следваща година. Държа бурканчетата в килера, т.е. на стайна температура.

# 455
  • Мнения: 18
Чили карне (от вчера) - не е много подходящо за лятото, освен за тези, които го обичат Simple Smile

# 456
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 507
 Индивидуални банички

# 457
  • Мнения: 7 290
Отчитам се със "силта на Лабрекс "
  1 кг.почистени и нарязани прасковки се вариха 20 мин.,отдръпнах от котлона и прибавих 500 гр.захар.,след като се разтвори се получи това :

Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 18:09 от denyil

# 458
  • Мнения: 22 867
denyil, като отвориш бурканче по-нататък, трябва вече да има леко желиране. Аз пък си преполових прасковите, та няма да имам за варене. Освен да направя с 4-5 бройки, колкото ми останаха. Simple Smile

# 459
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Тази вечер така

# 460
  • Мнения: 1 265
Привет вълшебници в кухнята Sparkling Heart
Що за чудо показвате тук? Силт Dizzy Face - амии, ако купя пак плодове за сладко май ще спя на терасата Smirk И понеже пише че може със замразени плодове - ще оставя операцията за зимата.
АлаБала - и ние така,  Карбонара ще има за вечеря.
Иланг-иланг - разкошни банички

У дома днес за обяд  - панирани тиквички на фурна, млечно -майонезен сос

* печени пилешки бутчета (от крилото)

* пълнени с кайма конкильони

салатите и таратора не ги снимах
* За закуска - лучник

и пълнена "пита" с кренвирши и цяло парче Камамбер (от останалото тесто малки кренвиршки

Скрит текст:
*десерт - сладолед и риване по турски, плодове
 

# 461
# 462
  • Берлин
  • Мнения: 4 514
Вечерята ни днес: салата от моркови и семена,таратор (без снимки) и солен кекс с тиквички,сирене и мноооого магданоз

# 463
  • Мнения: 978
Гофрети в тостер за сандвичи.



# 464
  • Мнения: 978
Мъфинчета с овесени ядки, които смелих и използвах това брашно, тъй като от доста време стоят така овесените ми ядки.



Правя ги за втори път и едвам успявам да ги снимам. Хапват св бързо.

Общи условия

Активация на акаунт