Хитринки за всякакъв случай - 17

  • 76 408
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 10 064
Ааа, Diorela   bouquet
Това е много полезно.
Тъкмо имам проблем за тази хитринка. Peace

# 196
  • Мнения: 6 895
Ако има възможност да се сложи и парче плат, става много по-здраво, но и малко грубо.
Намазваш първо отдолу, залепяш платчето и го промазваш добре, да попие в него.

# 197
  • Мнения: 10 064
Точно идеята с платчето си мислех да пробвам.
Тъкмо навреме идваш с поясненията. bouquet

# 198
  • Мнения: 9 876
10х благодаря за лимонтозуто. От няколко дена ми се върти в главата и все като ида до магазина и забравям. У нас имам и веднага си го слагам в чантата. Каната в офиса ще стане като нова:-)

# 199
  • Мнения: 328
Това с лимонтозуто ще помогне ли да се ОТПУШАТ отворите за пара на ютия?

# 200
  • Мнения: 2 333
[
Скрит текст:
quote author=Diorela link=topic=1047086.msg37024488#msg37024488 date=1531245428]
А ако в оптиката не се справят, опитай следния начин:
В метална купа заливаш  с малко кореселин нарязани парченца кофичка за кисело мляко, чашка за кафе (от белите, цветните, не от прозрачните)  - такива, мисля че са полистирол, но не съм сигурна. Разбъркай  с клечка (за зъби)
Като се разтворят, може да опиташ да докараш цвета на очилата - оцветявала съм с молив за очи, за устни, с червила и т.н.
С това лепило леко залепяш частите и задържаш да стегне.
Лепила съм дръжка на очила така, с добавка - намазвам парченце хасе и го завих около дръжката, да стане по-здраво.
Това е много добро лепило, ако кореселинът разяжда пластмасата на това, което ще лепиш. Става за спукана вътрешност на хладилник, за касетофони, капак на лаптоп, строшена тръба на прахосмукачка,  за какво ли не.
За пръв път го видях - изтърбушено дъно на кола лепиха така - в кофа много пазтворена пластмаса и мажеха на пластове парчета плат. Стана доста здраво.

[/quote]
Благодаря, страхотна идея! Ще пробвам, само се притеснявам да не стане много грубо, защото счупеното е точно над стъклото.

# 201
  • Мнения: 21 275
Здравейте,с какво мога да изчистя бяла лачена чанта ?

# 202
  • Мнения: 15
а ... зимните обувки - боти например, мушкате ли в пералнята? Аз сега съм ги заредила ДО пералнята, и все се колебая дали да ги мушна. Вероятно ще го направя, нямам сили да пера обувките на толкова народ на ръка. Приемам идеи
Аз пера моите в пералнята или на 30 градуса или със студена вода (според зависи от обувките). Преди прането почиствам подметките и ги слагам в стара калъфка. Ако има токчета (особено тънки) ги пускам и с няколко парцала вътре.

# 203
  • Мнения: 6 895
[
Скрит текст:
quote author=Diorela link=topic=1047086.msg37024488#msg37024488 date=1531245428]
А ако в оптиката не се справят, опитай следния начин:
В метална купа заливаш  с малко кореселин нарязани парченца кофичка за кисело мляко, чашка за кафе (от белите, цветните, не от прозрачните)  - такива, мисля че са полистирол, но не съм сигурна. Разбъркай  с клечка (за зъби)
Като се разтворят, може да опиташ да докараш цвета на очилата - оцветявала съм с молив за очи, за устни, с червила и т.н.
С това лепило леко залепяш частите и задържаш да стегне.
Лепила съм дръжка на очила така, с добавка - намазвам парченце хасе и го завих около дръжката, да стане по-здраво.
Това е много добро лепило, ако кореселинът разяжда пластмасата на това, което ще лепиш. Става за спукана вътрешност на хладилник, за касетофони, капак на лаптоп, строшена тръба на прахосмукачка,  за какво ли не.
За пръв път го видях - изтърбушено дъно на кола лепиха така - в кофа много пазтворена пластмаса и мажеха на пластове парчета плат. Стана доста здраво.

[/spoiler]
Благодаря, страхотна идея! Ще пробвам, само се притеснявам да не стане много грубо, защото счупеното е точно над стъклото.
[/quote]

Има опасност да стане грубо. И трябва на цвят да го докараш. Пробвай първо в края на дръжката където не се вижда, дали лепи. Опитай само с намазване на двете части отвътре. Ако не  е здраво, тогава с много фина лентичка отгоре, но ще личи.
Има разни лепила по магазините, едни като пластилин и се смесват, може и с епоксидна смола, но трябва да фиксираш да не мърда 24 часа. За всичките е най-добре да пробваш на дръжката, защото може и да не лепят този материал.  Прецени и дали да махнеш стъклото - да не го оплескаш. Аз сум правила разни фини залепяния, но имам опит с фини неща, покрай хобита. Добре е под лупа да работиш, за да е по-фино.
Виж първо в оптиките какво ще кажат.


Точно идеята с платчето си мислех да пробвам.
Тъкмо навреме идваш с поясненията. bouquet
Какво ще лепиш?
Може и да потопиш парченцето в разтвора да се напои, после с пинсети и внимателно наместване.

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 11:53 от Diorela

# 204
  • Мнения: 2 128
Здравейте,с какво мога да изчистя бяла лачена чанта ?
Не съм пробвала,но скоро в едно списание прочетох,че бели лачени чанти или обувки се почиствали,като се натърквали с кората на банана и после с памучна кърпичка се избърсвало.

# 205
  • Мнения: 21 275
Здравейте,с какво мога да изчистя бяла лачена чанта ?
Не съм пробвала,но скоро в едно списание прочетох,че бели лачени чанти или обувки се почиствали,като се натърквали с кората на банана и после с памучна кърпичка се избърсвало.

Благодаря ти ,точно бяла е  bouquet

# 206
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Идеи за почистване на бели платнени кецове? Изпрах ги на ръка, но избиха жълти петна като от влага. Пуснах ги в пералня на 30 градуса с прах за пране, отново избиха петна при сушене. Суша ги в стаята, че няма как да ги изкарам навън. Като ги прах, имаха леки замърсявания от обичайно носене, не са били петносани с нещо.

# 207
  • София
  • Мнения: 5 547
Идеи за почистване на бели платнени кецове? Изпрах ги на ръка, но избиха жълти петна като от влага. Пуснах ги в пералня на 30 градуса с прах за пране, отново избиха петна при сушене. Суша ги в стаята, че няма как да ги изкарам навън. Като ги прах, имаха леки замърсявания от обичайно носене, не са били петносани с нещо.
Имаше клипче да се смеси сода и паста за зъби и да се натъркат, има избелващ ефект, пробвах на дрехи става. Може да ги пуснеш след това само на центрофуга да им излезе водата и ги постави вертикално да съхнат с петите надолу.

# 208
  • Мнения: 2 194
При сушенето сложи вътре хавлия, кърпа някаква или памучен парцал.След половин час смени кърпите, вече са поели влага и сложи сухи.Може няколко пъти да се сменят, зависи от материята.

# 209
  • Мнения: X
Едно залепване на рамка в оптиките е максимум 2 лева. Всико останало ми се струва фантастика.

Общи условия

Активация на акаунт