Хитринки за всякакъв случай - 17

  • 76 387
  • 736
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 879
Този препарат за дамаската ще го пробвам и аз. Благодаря!

# 31
  • София
  • Мнения: 385
Скрит текст:
Скрит текст:
кафявия нагар по стъклото на фурната. Вие с какво го чистите? Също така - как махате петна от текстилна дамаска на диван, която не се сваля?
специално за стъклото на фурната  ползвам а1 за фурни - намазвам, престоява малко и после с домакинска тел - почти без търкане, просто веднага се чисти. върши работа и спрея за фурни от лидл WD- по същия начин, но А1 е по-ефикасен.
за дамаска - също  от лидл - спрей препарат за сухо пране WD - напръскваш, престоява и обираш с прахосмукачка. така чистих тапицирани седалки на столове за хранене - доста бяха накапани, но добре се изчистиха.
[/quote]

Много благодаря! Flowers Bouquet

# 32
  • Мнения: 2 957
Искам съвет за мазно  петно върху блуза от естествена коприна - пробвах с Тайфун - убиец на петна на Изи, ама не се махна...А друг път този Тайфун ми е помагал - явно зависи от материята...

# 33
  • Мнения: 2 193
Наръси петното с талк или бебешка пудра, без да мокриш.Ако има мазно, талка попива.На другия ден изтупай талка и изпери.

# 34
  • Мнения: 2 879
Мазни петна махам с Тест гел. Намазвам, преседява през нощта и после пера в пералнята. Не знам, обаче дали няма да стане нещо с коприната. Тя е по-деликатна.

# 35
  • Мнения: 8 218
Здравейте и от мен. Като хитринка мога да споделя само, че ползвам т.нар. магически гъби и се справят с доста трудни замърсявания по твърди повърхности, с търкане.

Обаче.. не се справят добре с кафявия нагар по стъклото на фурната. Вие с какво го чистите? Също така - как махате петна от текстилна дамаска на диван, която не се сваля?

С Медикс грил ги почиствам. Намазвам и оставям, времето зависи от степента на нагара. после разтърквам с обикновена гъба. Ползвай ръкавици обаче.

# 36
  • Мнения: 547
Здравейте и от мен. Като хитринка мога да споделя само, че ползвам т.нар. магически гъби и се справят с доста трудни замърсявания по твърди повърхности, с търкане.

Обаче.. не се справят добре с кафявия нагар по стъклото на фурната. Вие с какво го чистите? Също така - как махате петна от текстилна дамаска на диван, която не се сваля?

С Медикс грил ги почиствам. Намазвам и оставям, времето зависи от степента на нагара. после разтърквам с обикновена гъба. Ползвай ръкавици обаче.

Дали ще свърши работа за нагар по външната страна на тиган?

# 37
  • Мнения: 8 218
Здравейте и от мен. Като хитринка мога да споделя само, че ползвам т.нар. магически гъби и се справят с доста трудни замърсявания по твърди повърхности, с търкане.

Обаче.. не се справят добре с кафявия нагар по стъклото на фурната. Вие с какво го чистите? Също така - как махате петна от текстилна дамаска на диван, която не се сваля?

С Медикс грил ги почиствам. Намазвам и оставям, времето зависи от степента на нагара. после разтърквам с обикновена гъба. Ползвай ръкавици обаче.



Дали ще свърши работа за нагар по външната страна на тиган?

Да. И тигани, и тенджери чистя с него. Само внимавай за покритието, моите са така наречените неръждаеми и няма проблем, но ако са разни шарени и цветни - да не ти свали боята.

# 38
  • Мнения: 10 263
И аз Медика грил бих препоръчала. Няма и нужда от търкане.  Само убираш с нещо за да отмиеш. Ако някъде има по-упорит загар затърквам по-детайлно с четка за зъби. Фурната е добре да се загрее малко. Намазваш с Медикс. Малко задушливо идва, но изчиства до ново. В сива туба в моя препарат.

# 39
  • Мнения: 1 154
А някакъв трик за почистване на електрическа кана? Става въпрос за метална с наслоявания на дъното от котлен камък?

# 40
  • Мнения: 2 299
А някакъв трик за почистване на електрическа кана? Става въпрос за метална с наслоявания на дъното от котлен камък?
Слагаш вода и лимонтузу, пускаш я да се загрее и изплакваш.

# 41
  • Мнения: 2 333
Аз също използвам Медикс грил за загорелите съдове. Просто оставям да постои известно време с препарата и после дори не се налага кой знае какво търкане.
Стъклото на фурната - също с Медикс грил, но само намазвам и след това изтърквам налепите със шпатулата за стъклокерамичния котлон. После просто изтривам добре стъклото.
За мазни петна ползвам препарат Клири. Но има два вида от него. Почистват: кръв, плодове, мазни петна, ръжда, захабени яки и маншети, вино и др. Без него не оставам.

# 42
  • Мнения: 17 987
Внимавайте с А1 за бани, смъкна ми инокса на душ кабината

# 43
  • Русе
  • Мнения: 764
А някакъв трик за почистване на електрическа кана? Става въпрос за метална с наслоявания на дъното от котлен камък?
Слагаш вода и лимонтузу, пускаш я да се загрее и изплакваш.

Дори няма нужда да се загрява. Аз преди съм си почиствала каната с резени лимон. Нарязвам, слагам ги в нея и заливам с вода и я пускам да загрее.
Снощи обаче изсипах 2 пак. лимонтузу, залях с вода и я оставих така без да я пускам цяла нощ. Сутринта само я изплакнах хубаво. Сега е като нова. Smiley

# 44
  • Мнения: 39 334
Термокана почиствам с вода и оцет(на око). Кипвам и....готово.
Фурната и аз чистя с А1, но да е спрей. Загрявам фурната, пръскам обилно, изчаквам и всичко излиза много лесно с минимално търкане. Препаратът е много силен- задължително ползвам ръкавици и се пазя да не го вдишвам. После мия хубаво, за да не останат следи от него по фурната и я оставям включена за 20 минути на макс, за да изгорят миризмите.
Препарата за дамаски от Лидъл действа ли на стари петна?

Общи условия

Активация на акаунт