Конски шампоан за бърз растеж на косата и здрав косъм

  • 83 920
  • 54
  •   2
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, някой ползвал ли е конски шампоан? Може ли да дадете малко повече информация за него какъв точно използвате или сте използвали и да споделите дали е имало ефект при Вас? Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Ползвала съм , дори още имам в шишенцето но много ми изсушаваше косата, не съм видяла кой знае какъв резултат.

# 2
  • Мнения: 403
Преди година си бях взела литър от този Dermocan. Косата ми тръгна буквално с "конски" темпове... Flushed Израстнаха ми даже и късите кичурчета отпред, около лицето, които по принцип са си къси. Като провиснат понякога и са ми като израстнал бретон...
В момента, в който свърши тубата, обаче, секна и бързият растеж. Не ми е изсушавал косата, не намерих разлика от обикновен шампоан, освен рядката консистенция. Може би вече знаеш, че трябва миеш косата с наведена надолу глава, някои ползват и ръкавици(аз не).

# 3
  • Мнения: X
При мен може затова да не е подействал както трябва, защото явно не съм го ползвала правилно не съм мила косата с наведена глава.

# 4
  • Мнения: 2 721
Колко пъти в седмиьата е препоръчително да се използва? Защото моята се омазнява бързо и си я мия малко по-често от колкото трябва. Имах нужда от тема за конските шампоани,защото ми скъсиха косата маааааалко повече от това ,което исках и сега търся решението на проблема и си искам дългата коса..🙂

# 5
  • Мнения: 955
И аз се каня да си купя от сума време. Каква е логиката да си миеш косата с главата надолу?

# 6
  • Мнения: 403
Blush Логиката е, за да не станеш по-космат, отколкото ти се иска и по гърба.
За честотата на миене, не искам да давам съвет... аз си го ползвах както обикновен шампоан - през ден.

# 7
  • Мнения: 46 520
Шампоан като шампоан. Косата ми изглеждаше добре, но така изглежда и с други шампоани. Всички вкъщи го ползвахме, нито растеше по-бързо, нито друг ефект усетихме. Космите по телата ни също нищо не казаха Joy
Иначе мирише хубаво, приятен е за употреба.

# 8
  • Мнения: 1 327
Вземете тривитаминол и сложете три супени лъжици в любимия ви шампоан .Също така една лъжица,разтопен мед.

# 9
  • Мнения: 884
От къде го взимате този шампоан?

# 10
  • Мнения: X
От къде го взимате този шампоан?
От ветеринарна аптека

# 11
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В Испания  преди 6 години беше абсолютен хит(не точно тази марка).Избълваха едун куп вариации , можеше да св купи от който и да е супер маркет.
Липно аз не съм гонползвала  , но познавам хора, които бяха негови фенове. Не познавам очевидци на магическите му способнисти.
Но пък съм чуваля за познати, на познати, които познавали някой на който косата се сгъстила и станала плътна и блестящта.
Беше всяко чудо за три дни.Отдавна изчезна от рафтовете и  вепе ме е популярен.След него изгря шампоана с екстракт от лук, но и той  отдавна отшумя.

# 12
  • Мнения: 955
Моя приятелка имаше УАУ ефект с такъв шампоан, посоянно се налагаше да показва, че не си е удължавала и сгъстявала косата. Струва си да се пробва, ще дам отзив след месец-два

# 13
  • Мнения: 884
Днес си го поръчах и утре ще е при мен.Ще давам отзиви ако има ефект.

# 14
  • Мнения: X
Моя приятелка имаше УАУ ефект с такъв шампоан, посоянно се налагаше да показва, че не си е удължавала и сгъстявала косата. Струва си да се пробва, ще дам отзив след месец-два
Сигурно трябва и редовно да се ползва, на всяко измиване на косата Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 884
Моя приятелка имаше УАУ ефект с такъв шампоан, посоянно се налагаше да показва, че не си е удължавала и сгъстявала косата. Струва си да се пробва, ще дам отзив след месец-два
Сигурно трябва и редовно да се ползва, на всяко измиване на косата Rolling Eyes

Явно зависи и от организма как ще го приеме.На шампоана пише два пъти седмично.Аз си мия косата всеки ден,защото попива като гъба миризмите и трябва да преценя как ще процедирам.Иначе се мажа с тривитаминол и жълтък,сега съм си взела и кокосово масло,което ми препоръча фризьорката ми маже се в корените и се спи така една вечер.

# 16
  • Мнения: X
При мен от тривитаминола страшно бързо расте, дори имам нова коса, която стърчи отвсякъде, чак ме дразни.

# 17
  • Мнения: 884
При мен няма кой знае какъв ефект или аз не забелязвам ,беше стигнала до кръста ми но я скъсих с 4 пръста,защото беше много зле от февруари не подстригвана.Почнала и да пада много,и сега съм почнала с ударно с маски да я мажа.

# 18
  • Мнения: 2 024
Ползвам точно този и аз-на  Dermocan.УАУ ефект не съм забелязала, но може би, защото го използвам 1 път седмично.При мен също забелязвам изсушаване на косата и поява на пърхот.

# 19
  • Мнения: 2 721
Кое е  най-ефикасното за бърз растеж? Постригаха ме много повече от това ,което пожелах и не мога да си гледам косата..

# 20
  • Мнения: 884
Dermocan една седмица всеки ден го ползвах косата ми стана лъскава,спря да ме сърби кожата на главата.Спрях го защото моято по принцип е суха и се изсуши повече.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 818
от известно време се замислям и аз дали да не си купя такъв, че съм чувала че косата уж издържала 10 дена в перфектно състояние, но само тази марка ли е добра?

# 22
  • Мнения: 884
Пише че два пъти се мие през седмицата,аз понеже си мия косата всеки ден бях  я мила 5 дена с шампоана ами първите дни добре,но после изсушава.Иначе на ММ оредялата коса се сгъсти.Нашият е Дермокан.

# 23
  • Мнения: 132
Вземете тривитаминол и сложете три супени лъжици в любимия ви шампоан .Също така една лъжица,разтопен мед.
За какво количество шампоан е тази пропорция? Косата не се ли омазнява ?

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте. Относно темата за шампоана, пише, че трябва да се мие 2 дена в седмицата максимум. Днес си го купих, косата ми е мека, блестяща не я изсушава. По принцип е хубаво косата да не се мие много често и не само с този, а и с други шампоани, защото се омазнява по-лесно.

# 25
  • Мнения: 2 024
Здравейте. Относно темата за шампоана, пише, че трябва да се мие 2 дена в седмицата максимум. Днес си го купих, косата ми е мека, блестяща не я изсушава. По принцип е хубаво косата да не се мие много често и не само с този, а и с други шампоани, защото се омазнява по-лесно.

И аз в началото бях доволна, миех се с конския 1 път седмично, но с времето толкова ми изсуши скалпа, при положение, че имам мазен скалп, че взе да ми се чупи на огромни парцали и го спрях.
А за миенето на косата е така, но лично аз не мога да вървя ката къпана с олио и да замаскирам с разни сухи шампоани, за да не я мия често, че видиш ли бело вредно.А тази мазнотия по скалпа не е ли вредна?Въпрос на виждане и разбиране е. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 19 250
Не, така наречената мазнотия не е вредна. И не, не е въпрос на виждане, а на биология.
Дерматолозите казват, че не трябва да се изсушава прекалено нито кожата, нито косата.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 583
Здравейте, ще ви споделя какво работи специално за мен и моята коса. Расте страшно бързо откакто се занимавам активно със спорт. Казват, че косата иска подхранване, а част от това подхранване са белтъчините, които приемаме. Та от тях растат мускулите, нормално е да расте и косата. Отделно един път на 10-14 дни си правя домашна маска за коса, когато съм в почивен ден и няма да излизам никъде, разбира се, с тривитаминол, който е с допълнително витамин А и арганово масло (поръчах си шишенцето по интернет) и две супени лъжици зехтин и нанасям в корените и после с гребен с широки зъбци сресвам, за да се разнесе и надолу по дължината. Стоя така цял ден, пак казвам, ако няма да излизам, че иначе приличам на полята с олио Joy Не се шегувам за белтъчините, диетата ми е основно от месо, риба и яйца и не мисля, че си втълпявам, защото никога досега не ми е растяла така косата, а съм я мазала с каквото се сетите, включително и чесън. Къпя се с най-обикновен шампоан наза Орзен, малко преди да стане толкова популярен го открих и аз, гръцки е и бил с бира. Не третирам по никакъв начин косата си, само сешоар и то рядко, прикрепям една снимка след фризьора в офиса. Вече не е толкова дълга, за съжаление, но пак ще стане.

# 28
  • София
  • Мнения: 19 250
Разбира се, че от външно третиране не могат да се очакват чудеса за растежа.
Пия биотин за коса и нокти и мисля, че има ефект. Но все пак да се има предвид и възрастта, има разлика как ми растеше косата преди 10 години и сега.

# 29
  • Мнения: X
На мен като дете и в пубертета ми растеше по-бавно сега на 33г. по-бързо.
Конския ш-н го позабравих, но ще взема пак да го включа.

# 30
  • Мнения: 46 520
Има ли SLS в конския?
Не си пазя опаковката, а се оказа, че май правя алергия към това и си издирвам шапоани без него.
...Не се шегувам за белтъчините, диетата ми е основно от месо, риба и яйца и не мисля, че си втълпявам, защото никога досега не ми е растяла така косата...
Моята пък винаги е била много гъста и расте бързо, но от НВД-то става адски зле. Омазнява се и пада голямо количество.

# 31
  • Мнения: X
[video][/video]На този вид

# 32
  • София
  • Мнения: 19 250
Има ли SLS в конския?
Не си пазя опаковката, а се оказа, че май правя алергия към това и си издирвам шапоани без него.
Слага се за добро измиване, така че вероятно да има. На Дермокан не откривам състава, освен разни хвалебствени страници. Ето нещо по-нормално, не виждам SLS ама http://www.pferdeladen.eu/Dermocan-Horse-Shampoo
Кератинът е вид протеин, но не зная доколко протеините за фитнес/спорт влияят на него.
Не бих се изказвала категорично, с дъщеря биолог вече знам, че нищо не знам  Laughing

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 13:28 от Cuckoo

# 33
  • Мнения: 46 520
Благодаря ви! Щом има в този, почти сигурно е, че има и в Дермокана...

# 34
  • Мнения: 3
Дами, вие сте хора, не използвайте шампоани, предназначени за животни. Замислете се - гъстотата на гривата на коня, нейният блясък и плътността на косъма не са резултат от миенето с шампоана за коне, а резултат на генетиката на коня.
 Нормално е да ви изсушава косата и да доведе до много алергични реакции, защото самите съставки на шампоана са концентрирани и не подходящи за хора. Ѕоdіum Lаurуl Ѕulрhаtе може би най-изсушаващата съставка. Да не говорим, че човек с по-чувствителен скалп и кожа, може да получи такава алергична реакция, че да остане без коса.
Мислете разумно. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 9 193
Марлен0416

Казва се конски, заради картинката на конете на опаковката.
иначе си е съвсем човешки Joy

# 36
  • Мнения: 57
Ползвам го 1-2 пъти седмично. Прави косата ми много хубава. Като цяло от тривитаминола съм по-доволна, но после косата ми мирише по 5 дена на него.

# 37
  • София
  • Мнения: 19 250
Марлен0416

Казва се конски, заради картинката на конете на опаковката.
иначе си е съвсем човешки Joy
Нищо подобно, за коне е

# 38
  • Мнения: X
Даа, мият гривите на конете с него.

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 707
Ползвам дермокан и съм 50/50 доволна и не. Косата ми става лъскава и жилава, но изобщо не ми допада като консистенция и аромат. Също така се налага да слагам по много, за да се разпени добре, явно няма пенители в състава. ( Това може и да е добре в общия случай, но на мен ми липсва пяна:))

# 40
  • Мнения: 2
Искам да попитам, понеже живея в Испания, от къде мога да си го закупя, ако някой знае нека ми отговори.

# 41
  • София
  • Мнения: 19 250
Онлайн

# 42
  • Мнения: 1
Този шампоан не става за нищо нито ми расте косата нито е здрава не знам защо публикувате лъжливи постове сигурно да върви на пазара но хората не са хлпрости използвам го от доста време ефекта е никакъв

# 43
  • Мнения: 884
Този шампоан не става за нищо нито ми расте косата нито е здрава не знам защо публикувате лъжливи постове сигурно да върви на пазара но хората не са хлпрости използвам го от доста време ефекта е никакъв
Това,че при теб няма ефект не значи че за нищо не става. Всеки човек е с различен скалп и различно му влияят различните шампоани.Wink

# 44
  • Мнения: 884
Здравейте на няколко пъти съм ползвала конски шампоан, но ефект никакъв.
От скоро открих шампоан който придава на косата блясък, спира косопада и наистина има ефект с разтеж. Ако някой иска повече информация, може да ми пише.
То и аз намерих за себе си. Казвам за себе си ,защото не на всички има същия ефект. Както казах по-нагоре,всеки скалп е различен,както и всеки косъм на косата. Даже намерих и шампоан ,който ми спря косопада през бременността. Никога не съм си бях виждала четката за коса без един косъм на нея след сресване.

# 45
  • Мнения: 42
Колко време трябва да се използва тривитаминола за да даде резултат? Аз ползвах преди година ама беше само за месец и не видях резултат.

# 46
  • Мнения: 13
Здравейте, преди 3 години докато бях в Германия  ползвах конски шампоан, който една приятелка ми беше препоръчала и бях изключително доволна. Мисля, че беше този на снимката, но спомените ми за опаковката са бледи. Във всяко описание към него пише "шампоан за коне", но не е уточнено дали е подходящ за хора и това ме прави несигурна дали е същия, от който останах така доволна. Моля, ако сте го ползвали да споделите мнението си за него. Благодаря предварително.

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте. Относно темата за шампоана, пише, че трябва да се мие 2 дена в седмицата максимум. Днес си го купих, косата ми е мека, блестяща не я изсушава. По принцип е хубаво косата да не се мие много често и не само с този, а и с други шампоани, защото се омазнява по-лесно.

И аз в началото бях доволна, миех се с конския 1 път седмично, но с времето толкова ми изсуши скалпа, при положение, че имам мазен скалп, че взе да ми се чупи на огромни парцали и го спрях.
А за миенето на косата е така, но лично аз не мога да вървя ката къпана с олио и да замаскирам с разни сухи шампоани, за да не я мия често, че видиш ли бело вредно.А тази мазнотия по скалпа не е ли вредна?Въпрос на виждане и разбиране е. Simple Smile
Точно обратното. “Тази мазнотия” е изключително полезна за подхранването на скалпа и затова е хубаво косата да се мие възможно най-рядко. Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 19 250
Точно обратното. “Тази мазнотия” е изключително полезна за подхранването на скалпа и затова е хубаво косата да се мие възможно най-рядко. Simple Smile
Да, но рекламите и манията по външния вид са промили мозъците на много хора. Измиваш една мазнотия и после, тъй като косата ти става суха, нанасяш друга мазнотия, но рекламирана.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 583
Това, че мазнотията е полезна за скалпа сигурно е вярно. Но то по тази логика и ушите да не си чистим, поне не толкова редовно, защото ушната кал е полезна, което при мен поне нито едното, нито другото могат да се случат чисто от хигиенна гледна точка.

# 50
  • Мнения: 30
На мен пък, когато ми се омазни косата пада много повече, така че не смятам, че „мазнотията” е полезна.

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте, дами! Имам въпрос , спрямо конският шампоан на Дермокан. Вчера си го закупих и прочетох внимателно инструкциите, но тъй като шампоанът е предназначен предимно за коне не съм сигурна дали този инструктаж важи и за нас. Въпросът ми е има ли проблем шампоанът да се нанася на омазнена коса и трябва ли да се мие повече от 1 път, както е при конете за мръсна коса, или това не е под значение и не променя ефектът, който би трябвало да получим? Моля ви, ако сте използвали тази марка шампоан да ми съдействате. Благодаря предварително!

# 52
  • Мнения: 5
Здравейте аз също използвам конски шампоан от седмица и половина , редовно през ден , доволна съм всичко е , но може би от 4 дни насам усещам една горещина на скалпа  с ужасно , ужасно главоболие съм и се чудя да  не би да е от шампоана Sad  Надявам се да не е , но ако има и други като мен моля да ми пишете .
Благодаря !

# 53
  • Мнения: 2 443
Шампоанът не се ползва през ден,първо,има много масла в него,второ има кератин,който при постоянна употреба изсушава косата.Количество колкото лешник е достатъчно на измиване,оставя се на скалпа за половин до една минута и се изплаква.Един път на седмица е достатъчно,като се редува с други продукти.
В състава няма нищо притеснително,но винаги може да се развие алергия към някоя съставка.Спри го за известно време

# 54
  • Мнения: 11
Мога ли да използвам dérmocan докато съм бременна

Общи условия

Активация на акаунт