Защо да чакам със захранването?

  • 10 948
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 926
Честно казано преведените етикети на повечето пюрета, внесени в България не отговарят на оригиналния, чуждоезичен надпис.
Мисти, колкото и да не искаш да чуваш реплики от рода "Детето е твое - ти решаваш!" ще ги чуваш и занапред. В тази крехка възраст ние сме тези, които взимат съдбовни решения - тежка отговорност Confused но няма как. И наистина ранното захранване е "вторият, нов" път. Нали не мислиш, че прабаба ти е цедила сок от ябълка или е давала водичка? А мога да гарантирам, че дядо ми на 75 години има такъв стомах, за който аз бих могла само да мечтая. За протокола - захранена рано, на 4 месеца съм яла попара, от третия си ден съм била на квасено мляко... , а майка ми е педиатрична сестра Confused По настоящем - гастрит, който се поуспокои с хомеопатия и колит, с който ще има да се боря с години. От година и половина не съм близвала бобови... просто не е тук мястото да обяснявам защо.
Та мисълта ми е - съобразявай се с твоето усещане, с твоето разбиране и с природата. Както ти го усещаш, така е най-правилно. Спри да четеш и поживей с бебето, ама все едно не сте в цивилизацията... и си помисли би ли изпитала желание да откъснеш нещо от природата и да му го дадеш... Чувствай Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 505
Как се убедих самата аз, че не е необходимо да се дава сок на двумесечно бебе? - представих си, че живея сред природата, например в пещера /нямам сокоизстисквачка/ и месецът е юни /няма ябълки по дърветата/? Според мен щом природата не е създала лесен и достъпен начин за получаване на ябълков сок от майката и простичък метод за даването му на бебето, а в същото време човечеството е оцеляло, значи на този етап човешкото същество няма нужда от сок!

# 47
  • Мнения: 764
Честно,не разбирам това неустоимо нетърпение на майки да захранват бебетата си рано.?!!!

# 48
  • Мнения: 2 556
Аз захраних първото си дете по безумната Бг схема - от 40-я ден сокче, от 3-я месец пюре, за което много съжалявам. Детето получи и колики, и разстройство, което едвам го овладяхме после. Затова втория път не повторих грешката си - жалко, обаче че първото ми дете излезе като опитно зайче на българската педиатрия  Confused

А иначе - да, и аз имам приятелка, дето на 2 месеца е яла боб и е жива на 30 години  Mr. Green Но такъв експеримент с мое дете няма да направя. Който гори от желание да се похвали, че бебчето вече пие сокче и яде пюренце - да действа. Аз реална полза от това не виждам  Naughty А вредата още си я спомням.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат на: bla_bla
Как се убедих самата аз, че не е необходимо да се дава сок на двумесечно бебе? - представих си, че живея сред природата, например в пещера /нямам сокоизстисквачка/ и месецът е юни /няма ябълки по дърветата/? Според мен щом природата не е създала лесен и достъпен начин за получаване на ябълков сок от майката и простичък метод за даването му на бебето, а в същото време човечеството е оцеляло, значи на този етап човешкото същество няма нужда от сок!
newsm10
Аз пък си казвах,че ако Господ искаше бебето да пие сок толкова отрано,щеще да направи така,че от гърдите на майка му да тече сок след 40ия ден. Wink

# 50
  • Мнения: 1 327
Цитат на: bla_bla
Как се убедих самата аз, че не е необходимо да се дава сок на двумесечно бебе? - представих си, че живея сред природата, например в пещера /нямам сокоизстисквачка/ и месецът е юни /няма ябълки по дърветата/? Според мен щом природата не е създала лесен и достъпен начин за получаване на ябълков сок от майката и простичък метод за даването му на бебето, а в същото време човечеството е оцеляло, значи на този етап човешкото същество няма нужда от сок!
newsm10
Аз пък си казвах,че ако Господ искаше бебето да пие сок толкова отрано,щеще да направи така,че от гърдите на майка му да тече сок след 40ия ден. Wink

интересно ако Господ беше съгласен да се дава и на 2ри месец пюре.........................  Joy Joy

# 51
  • Мнения: 6 164
Благодаря на всички! Wink

# 52
  • Мнения: 1 327
е, малко ти спамихме темата, малко се посдърпахме... но ти не се сърдиш, нали?  Laughing

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Спам,не спам,ама сега се замислих.Пънем се ние всеки път да обясняваме ползата от късното зхранване като някои сектантки едва ли не (според думите на една майка).Ами нека някой от другата група да ми обясни ползата от ранното захранване!Готова съм да чуя аргументи!
По принцип не съм от тези,които се хвърлят във върли спорове.Има толкова статии тук.Който се интересува,ще прочете.Ще види и едната гледна точка,и другата, и ще прецени за себе си.
Моля,някой,който е захранил рано, да ми обясни защо смята,че ранното захранване е по-добро.Съвсем сериозно питам!Интересно ми е.Но без аргументи от сорта:ами баба ми каза така,ами педито така каза.На мен това не ми звучи убедително.Аз лично като правя нещо за детето си,се опитвам да преценя плюсовете и минусите.Много бих искала да чуя плюсовете на ранното захранване!

# 54
  • Мнения: 27 524
Заради заблудата ( в която и аз вярвах дори и след като родих  Wink ), че не е добре за никой организъм да кара дълго време само на мляко и без вода. Но с повечко четене се разсейват тези заблуди. Иначе ползи няма, със сигурност  Naughty

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Блноди,на мен ми е интересно да чуя доводите на рано захранилите майки. WinkДаже си мисля и отделна тема да пуна-ей така,от любопитство.

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Блноди,на мен ми е интересно да чуя доводите на рано захранилите майки. WinkДаже си мисля и отделна тема да пуна-ей така,от любопитство.
Ще стане война там  Joy
Иначе който иска да захранва рано, който иска късно. Както vesi1 е казала, за какво бързаме да си усложняваме живота с пюретата  newsm78 много по-лесно е само на АМ, а още по лесно на кърма  Laughing Може би има майки, които приемат захранването като съревнование, хайде да видим кое първо ще започне с кебапчето  Laughing
И аз съм захранена рано, със сокчета и тем подобни. Жива съм, както виждате по писанията ми Wink Алергии нямам. Синчето също рано го захраних, да чукна на дърво нямаме проблеми за сега, 9 години  Whistling Малката захраних от 5 месеца, с надеждата да започне да спи нощем, но не помогна. Ако знаех щях да изчакам до 6  Mr. Green При късното захранване по тукашната система храните се въвеждат много по-бързо. Не се чака по цял месец, за да се даде нова храна, пак става за съревнование, даже и с ранно захранените Twisted Evil

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Ми аз съм от другите сектантки- захраних рано. Който ще да ме гледа на кръв, който каквито и доводи да ми изкара- това е положението. Реших- захраних. Имах информация по въпроса, много четох ( и продължавам да чета), но решението си е мое. За сведение- синът ми беше захранен сравнително по- късно от малката, макар че той беше на АМ, а тя- на кърма. Учудващо е, че и преди 5 години поназнайвах нещичко за късното захранване, м?!

А причините за ранното захранване- защото така ми харесва. Защото реших да се водя по детето си и не мисля, че съм сбъркала. Защото не се впечатлявам от 2 пъпки, малко запек или хълцане. Защото има много по- страшни неща от прословутото ранно захранване. И не на последно място- защото имам късмета детето ми досега не е проявило алергия към нищо Praynig

И още- не може нищо да ме убеди, че ако детето ще ми направи алергия към дадена храна, то тази алергия ще се избегне, ако въведа храната месец по- късно. Нима не е всичко на принципа проба- грешка?!

# 58
Ми аз съм от другите сектантки- захраних рано. Който ще да ме гледа на кръв, който каквито и доводи да ми изкара- това е положението. Реших- захраних. Имах информация по въпроса, много четох ( и продължавам да чета), но решението си е мое. За сведение- синът ми беше захранен сравнително по- късно от малката, макар че той беше на АМ, а тя- на кърма. Учудващо е, че и преди 5 години поназнайвах нещичко за късното захранване, м?!

А причините за ранното захранване- защото така ми харесва. Защото реших да се водя по детето си и не мисля, че съм сбъркала. Защото не се впечатлявам от 2 пъпки, малко запек или хълцане. Защото има много по- страшни неща от прословутото ранно захранване. И не на последно място- защото имам късмета детето ми досега не е проявило алергия към нищо Praynig

И още- не може нищо да ме убеди, че ако детето ще ми направи алергия към дадена храна, то тази алергия ще се избегне, ако въведа храната месец по- късно. Нима не е всичко на принципа проба- грешка?!
                                                                                                                                                            Браво Димана много се искефих на публикацията ти.Напълно те подкрепям!!! Peace

# 59
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Как се убедих самата аз, че не е необходимо да се дава сок на двумесечно бебе? - представих си, че живея сред природата, например в пещера /нямам сокоизстисквачка/ и месецът е юни /няма ябълки по дърветата/? Според мен щом природата не е създала лесен и достъпен начин за получаване на ябълков сок от майката и простичък метод за даването му на бебето, а в същото време човечеството е оцеляло, значи на този етап човешкото същество няма нужда от сок!

По подобен начин се убедих и аз Wink Още докато бях бременна и четях всичко наред из форума и бях изправена пред дилема - ранно захранване<>късно захранване; подсладена вода<>кърма. Тогава се запитах - Как са давали вода на пеленачетата преди да съществуват бибероните? Как са изцеждали сок? Защо да даваме на бебето твърда храна преди то да може да седи? Защо зъбите ни порастват едва на 4-5-6 месеца? Ами защо - защото така го е измислила природата. Да вървим срещу природата си на БОЗАЙНИЦИ полза няма. Някои ще кажат, че човекът не е животно...е да, ама е точно такова! И същата тази Природа, Господ, Силата, както искате го наречете го е създал такова, че да може да оцелява, хранейки се от майка си докато организма му не се развие дотолкова, че да може да посегне към храна, да може да я сдъвче, да може да я преглътне. Има смисъл да сме такива каквито сме...

Общи условия

Активация на акаунт