САЩ, Англия или Скандинавия за емиграция?

  • 16 877
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13 806
Тук таме в цивилизацията няма расизъм, не знам дали конкретно в Америка.

Имало е , има и вероятно винаги ще има. Амин.

# 196
  • Мнения: 3 726
Абаджиева, чували сме, чели сме и за Тръмп, и за Живков.. Но като не съм била там да видя.. Не се изказвам категорично. Например в съседна тема се убиха да обясняват, че в Холандия сексуалното образование е задължително от 4годишни.. Ами познавам десетки деца тук, на различна възраст, от различни краища на Холандия, най-близо до сексуално образование е обучението по поставяне на презервативи върху дръжка на метла, за хлапета около 12-14 години. Ама нищо де, то в нета пише друго :/

# 197
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Абаджиева, чували сме, чели сме и за Тръмп, и за Живков.. Но като не съм била там да видя.. Не се изказвам категорично. Например в съседна тема се убиха да обясняват, че в Холандия сексуалното образование е задължително от 4годишни.. Ами познавам десетки деца тук, на различна възраст, от различни краища на Холандия, най-близо до сексуално образование е обучението по поставяне на презервативи върху дръжка на метла, за хлапета около 12-14 години. Ама нищо де, то в нета пише друго :/
Коя е тая за Холандия?

# 198
  • Мнения: 3 726
Elwonora, в клюкарника,за педофилията.

# 199
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Elwonora, в клюкарника,за педофилията.
Лейди Рамкин, в темата става въпрос за Щвейцария, и конкретно за Базел. Там беше историята за сексуалното обучение от 4-годишна възраст. Накрая суспендираха реформата заради протести.

Но това каква връзка има с темата, къде да имигрира Иван. Той търси държава, където няма масова миграция на мюсулмани.

# 200
  • Мнения: 3 726
Няма лошо да прочетеш цялата тема, не да вадим разни удобни моменти от контекста. Какво общо има, съм обяснила в предния пост, който беше отговор на въпроса на друга потребителка.
Четене с разбиране.. Изучава се в началните класове Simple Smile

# 201
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Той търси държава, където няма масова миграция на мюсулмани.

В Русия няма такава масова миграция, но там си има местни мюсюлмани.

# 202
  • Мнения: 1 458
Сериозно ли още му търсите на авторЪТ място за емиграция? Няма такова, или аз поне не се сещам къде ще го чакат с отворени обятия и жените всите ще са негови, само защото е пич та дрънка... Европата вече я е видял, не му отърва, в Щатите било истината. Успех!

# 203
  • Мнения: 3 898
A.... търсим му.... Нищо не му търсят хората вече. Стана ясна раотата каква е. Твърде е умен за нашите стандарти. Това Excel, SAP... той тези неща отдавна ги е минал, те са му скучни. (като разбира се под excel винаги се разбира таблица. Под SAP също. Щото то SAP какво е - има редчета. Демек - па таблица).
Касиерките даже усещат, че не е роден за тука тоз чиляк. Щото като им каже "Приятен ден" го гледат странно. Значи видимо не е за нашите географски ширини. Трябва му простор за израстване.

Не знам дали е фейк юзър, но аз лично много се радвам когато такива надарени млади хора заминават за чужбина. Там им е мястото. Там така или иначе вече има много като тях.

Офффф, преди 15-20 лета беше супер модичка това. Голяма част от нас изтрезняха. Очевидно обаче малките тепърва започват поркането. Е, па наздраве, юнаци. Наслука.

# 204
  • Мнения: 10 210
Хахаха. Едва след прочитане на коментарите ми светна какво иска господинът от шадраваните. Satisfied Първоначално реших, че търси къде да си хвърли монетите за късмет, че да му е успешна релокацията....

# 205
  • Мнения: 36
И трите не стават.
САЩ е просто един огромен трудов лагер. Забрави за свободно време, дълги ваканции и подобни луксове. Както в Европа в американските фирми те доят от работа и мачкат, там е още по-зле, защото законът не поддържа работника, а само капиталиста-работодател. Всичко което става и у нас и там е така, че и по-зле, защото не си сред роднини. Да не говорим, че се стрелят за най-малкото нещо и има много друсани. Много малък процент живеят така както по филмите и ситкомите. Имат повече престъпления от колкото дори и в Западна Европа и нямат никаква култура. Холивудските филми и сериали толкова затъпяха, че карат турските сапунки да звучат като Шекспир и Достоевски. От 2014-та година хубава американска песен не се чува, само някакви бози. Надути до ента степен, защото колят и бесят буквално по целия свят, за да прилапат парички, живеят на чужда сметка. Фалшиви усмивки и т.н. Там само сред латиносите има свестни, белите са white trash. А черните си го изкарват на де що видят бял, и не те питат българин ли си или американец.

В Англия не искат българи, евентуално само да им работят на полето, в мизерни условия като бели роби. В сайтовете им за работа вече пише "Съжаляваме, но не примаме сивита от граждани на ЕС". Те си избраха да не са част от Европа. Постоянно в пресата им пишат лоши статии за нас и други източно европейци, от къде тази омраза не знам. Нима ние нямаме повече основания да ги мразим с техния империализъм? Всичкото им богатство е от открадване и потъпкване на други народи. Бомбардирали са София през войната и винаги са се държали с нас като врагове. Най-големите ни душмани. Културата им отдавна не е релевантна, тъпи бозави песни, дори и филми не правят като хората. Бях в семейство в Англия 2006-та и постоянно ми натякваха как моите хора ще им вземат работните места от 2007-ма.

Скандинавието пък е с трудни езици, които извън там никъде не важат и като цяло ако човек отиде там съвсем ще му се смръзне душата. Кофти климат, но за разлика от Канада и хората са леко дръпнати - масово са на антидепресанти. Не умеят да се веселят и са интроверти на квадрат. Дори в Белгия и (Северна) Франция ще е по-добре, но трябва фламандски или френски съответно.

Вече мина хубавото на емиграцията, евентуално може да се намери нещо по Испания, защото там са като нас - весели и щури. Забавни и приятни, определно са по-добри от хората в София например. Но облъчването от наши и международни медии продължава - постоянно въртят американски песнички по радиото и ни заливат с техни филми. От англо-езичните само за Ирландия и Канада казват, че хората са свестни и не са съвсем като трудов лагер и с по-малко идиотска култура за разлика от САЩ и Англия.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2018, 15:38 от Tyrone

# 206
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Вече мина хубавото на емиграцията, евентуално може да се намери нещо по Испания, защото там са като нас - весели и щури. Забавни и приятни, определно са по-добри от хората в София например. Но облъчването от наши и международни медии продължава - постоянно въртят американски песнички по радиото и ни заливат с техни филми. От англо-езичните само за Ирландия и Канада казват, че хората са свестни и не са съвсем като трудов лагер и с по-малко идиотска култура за разлика от САЩ и Англия.

Болднатото е истина. За съжаление!

Каквото било, било.

# 207
  • Мнения: 36
Смисъл няма ако искаш да ходиш към т.н. богати общества вече - в Англия е гаден климата, все вали. На север пък няколко месеца нощ. В Германия, Бенелюкс са труден езиците и културата е трудна за свикване. Франция също. Мисля си че те са твърде претъпкани. Има смисъл само в Испания, САЩ евентуално зависи къде и каква професия. В големите корпорации е ад, но малка фирма може и да е добре.

Полша много прилича на нас, но имат доста по-добра инфраструктура, ако го кефи културата човек защо не? Един малък Люблин изглежда по-добре от градове с такъв размер у нас. Румъния, Турция, Гърция - зависи от заплатата, по-скоро не. Но не всеки бяга заради парите. Например аз не смятам че София вече става за живот, не мога да го трая вече този град, но тук само в нея имам работни възможности... или имах, защото тази година 1000 интервюта и нищо.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 22:16 от Tyrone

# 208
  • Мнения: 63
За да няма толкова носталгия се търси място като родното, но по-богато.

Страните и местата, които малко или много приличат на родните са или закъсали финансово (Гърция, Португалия) или са извън ЕС и още по-бедни (Македония, Сърбия, Турция). От богатите страни пък няма такава, която да го докарва като БГ по климат (освен САЩ, но е далеч и трябва виза) и визия на градовете.

Повечето градове в Европа са коренно различни от нашите и един българин трудно ще свикне с коренно различна архитектура, култура, липсата на дървета по улиците (което е масово в Европа). А и това културно "обогатяване" и тероризъм!

Остава Вишеградската група - Прага е хубав град, но претъпкан, мн тесни улици, фраш туристи, улици почти без дървета и лятото яко те напича. Така е и Словакия - там ги няма сводовете от клони лятото които ги има у нас, придаващи красота. В Полша е по-студен климата и градовете им са някак мрачни. Остава Унгария, т.е. Будапеща - наистина хубав град, много зелен, широки булеварди, има и хълмиста и равна част. Като че ли прилича най-много на БГ град от всички чужди столици. Само че успех с езика, а и В4 трудно приемат чужденци. Simple Smile И аз се чудя къде, защото СФ стана невъзможна за живот, извън нея няма работа, а от 10 години ни управляват хора, които не понасям.

Общи условия

Активация на акаунт