За изневярата и семейните ценности

  • 18 991
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
Темата ми е провокирана от редица случки покрай мен. Почти не ми останаха приятелки,които да не са разведени. Най-гадното според мен,е че причата при всички тях е изневяра. Чак започвам да се плаша. Масови изневери,паралелен таен живот. Жената разбира след няколко години,че мъжа й я е крил с години. Любовницата от друг град идея няма,че той е женен с 3 деца. Жената разбира се усещаше,просто нямаше доказателства.И това от хора на по 35+. Казвам годините,за да не си помислите че е тинейджърска работа. Не пиша за да коментираме примера,който дадох. Пускам темата с въпрос- останаха ли моногамни хора? Не казвам,че само мъжете изневеряват. Жените също го правят. За мен изневярата на човек с деца е равна на предателство към цялото семейство. Не предаваш само половинката,а си правиш кефа на гърба на децата. Рискуваш семейството си,когато всичко се разбере много малкп жени прощават. И какво става? Заради единия път,децата ти растът в разбито семейство. Променят ли се подобни хора? Възможно ли е да го направят,а когато всичко излезе на яве,да си седнат на задника? Ама не временно,докато се успокои половинката. Как мислите? Особено тези с подобен опит нека споделят.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 560
Задаваш отговори.
Изневери е имало винаги. Просто сега хората реагират повече, не си мълчат.

Обаче "Заради единия път,децата ти растът в разбито семейство." Според мен еднократната изневяра не е равна на разбито семейство.

# 2
  • Мнения: X
Мисля, че повечето хора са полигамни.
"Едният път" не разваля семейства, виж, ако човек стане нагъл, не се крие добре, влюби се и т.н. - хващат го.

Винаги се е кръшкало много, баба ми ми е разказвала за нейните времена - разликата е, че тогава стремежът е бил да се запази семейството заради "какво ще кажат хората". Иначе целият град е знаел.

Според мен е възможно да се променят изневеряващите и да спрат да кръшкат. Но не всеки. Много зависи какво поражда изневярата. Тук във форума изневярата се свежда до секс и сърбежи, а причините могат да са много и различни.

# 3
  • Мнения: 4 808
И аз правя разлика между еднократно залитане и дълга тайна връзка. Прощавала съм еднократни забежки, и на мен са ми прощавали. И да, някои след време си сядат на задниците и спират с това, а други цял живот не. Аз като цяло изобщо не съм ревнива, за разлика от ММ. Но съм му казала ако има съмнения, или да ме пита директно, или да си запази съмненията, ако няма доказателства. Като доказателствата да не са от типа: "Комшийката леля Пенка те видяла с един мъж на улицата", щото този мъж може да ми е братовчед, може да е шефът ми или просто познат. За мен еднократната изневяра изобщо не е повод за развод, много по-голям повод е ако вече сте се отдалечили, не правите секс, не сте близки, не си говорите и живеете заедно само защото сте обвързани от един подпис или от имотни и финансови отношения. Най-уместния повод за развод за мен е насилието - физическо и психическо, всичко друго май бих могла да простя.

# 4
  • Мнения: X
Сред моите познати обвързани мъже се сещам само за още един, който да не заявява интерес към чужди жени. Естествено знам със сигурност за изневери от една много малка част от тях, но ми се струва, че който демонстрира принципен интерес към чужди жени, дава заявка за подобна готовност.

Под "принципен интерес" имам предвид примерно да се каже, че едикъде си с нас ще дойде колежка, после се уточнява, че е хубава. Аз казвам, че съм женен (демек - не ме интересува дали е хубава, грозна и т.н.), Отговорът е "какво от това". За мен това е склонност към изневяра - ако е хубава и ако се натисне (или приеме), човекът вероятно би изневерил. Разбира се само малка част правят активни стъпки към намиране на любовница и е възможно този "принципен интерес" да е мачизъм просто; също така обаче е възможно да избягват да ми споделят (да се фукат) за забежки, понеже знаят отношението ми по този въпрос.

# 5
  • Мнения: X
Темата ми е провокирана от редица случки покрай мен.
Скрит текст:
Почти не ми останаха приятелки,които да не са разведени. Най-гадното според мен,е че причата при всички тях е изневяра. Чак започвам да се плаша. Масови изневери,паралелен таен живот. Жената разбира след няколко години,че мъжа й я е крил с години. Любовницата от друг град идея няма,че той е женен с 3 деца. Жената разбира се усещаше,просто нямаше доказателства.И това от хора на по 35+. Казвам годините,за да не си помислите че е тинейджърска работа. Не пиша за да коментираме примера,който дадох.
Пускам темата с въпрос- останаха ли моногамни хора?
Скрит текст:
Не казвам,че само мъжете изневеряват. Жените също го правят. За мен изневярата на човек с деца е равна на предателство към цялото семейство. Не предаваш само половинката,а си правиш кефа на гърба на децата. Рискуваш семейството си,когато всичко се разбере много малкп жени прощават. И какво става? Заради единия път,децата ти растът в разбито семейство. Променят ли се подобни хора? Възможно ли е да го направят,а когато всичко излезе на яве,да си седнат на задника? Ама не временно,докато се успокои половинката. Как мислите? Особено тези с подобен опит нека споделят.
Ами, в моето близко и не толкова близко обкръжение, знам само за две (2) изневери.Като единия брак се разпадна, той се събра с втората, роди им се дете и се раздели и с нея.Сега, доколкото знам, е сам.Второто семейство замина за Канада, та идея нямам заедно ли са още или не.
Всички останали-приятели, близки, роднини, съседи, са си в първи брак.Дали си кръшкат, не знам, не съм им "под юргана", на външен вид са си нормални семейства, обичат се, уважават се, гледат си децата/внуците, ходят по почивки-заедно, излизат с приятели-пак заедно.Ако трябва по видяното и споделеното да преценявам, да, моногамни са и май такива ще си останат.
Дали се променят кръшкащите?
Според мен-не.
Както не се променя и лъжеца, мързеливеца, гадняря, крадеца...то си е направо черта на характера.А от себе си не можеш да се скриеш.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има още моногамни хора. Не знам дали са много или малко, но ги има. Една част са моногамни по убеждение - обичат си партньора, имали са късмета да немарят голямата любов и нямат нужда да изневеряват. Други са моногамни от страх - да не загубят нещо, ако ги хванат. Дали ще е брак, деца, материална осигуреност или нещо друго няма значение. Важното е, че не всички изневеряват и не съм съгласна да се слагат хората под общ знаменател. А иначе е вярно, че живеем във времена без авторитети. И с все по-малко задръжки. За това децата по-лесно вземат наркотици от преди, възрастните по-лесно изневеряват... Не че не го е имало и преди. Но сега е много по-лесно достъпно.

# 7
  • Nice
  • Мнения: 946
Има много изневери и те не са тийейджърска работа. На какво съм се нагледала от набори на родителите ми (между 40 и 50 годишни), хора с професии, издигнати.
Страшно грозни истории има, не с еднократни забежки, а с връзки, които продължават с десетилетия. Не знам от къде сили да се подържа такава лъжа.
За сега не съм видяла неверник да се промени. Даже са страшно нагли и насаждат вина, че видиш ли изневеряват заради партньора им, той е виновен.

Както има лъжци, интриганти и тн. така има и неверници.

# 8
  • Мнения: 4 808
Аз имам две приятелки, които са абсолютно моногамни, омъжиха се за първата си любов и вече поне 25 години са заедно. Аз лично смятам, че и жените и мъжете трябва да имат сексуален опит с различни партньори, преди да се решат да встъпят в брак. Казвала съм им, че нямат база за сравнение и представи си, в края на живота си да разбереш, че това, което си мислела за хубав секс, не струва. Обаче те казват, че никога не са имали нужда да бъдат с други хора и аз им вярвам. Едната ми каза: "Ние сме си самодостатъчни".  Така че да, има моногамни хора. Но пък най-редовно научавам за забежки на разни други хора, които никога не съм предполагала, че са способни на това и съм изумена. Защото някои изглеждат света вода ненапита, примерни, кротки, пък като науча после какви са ги вършили... И то без да искам, го научавам. Иначе аз много обичам да провокирам клюкарите, просто ме дразнят и не им мълча, кой знае какви неща говорят зад гърба ми.

# 9
  • Мнения: 35 962
до колкото схващам изневярата в случая е свързана със секс - било то еднократен или паралелна връзка
не е ли изневяра и влюбването в друг без консумация? или дори без споделени чувства?
ако изневярата задължително включва секс - да, около мен има моногамни хора - от любов или по принуда
но ако включва и само емоция не към собствения партньор, то моногамни не познавам

# 10
  • Мнения: 10 993
Около мен хората, които се разведоха беше поради преумора от работа и гледане на деца и липса на помощ в семейството.

За мен хората които изневерява имат много пари и нямат работа. Аз лично не се определям за моногамна , но нямам никакво време за изневери, мъжа ми тоже. Въобще не знам как хората намират време за това.

# 11
  • Мнения: 305
Много погрешно е да се смята, че хората са моногамни. Моногамността е наложена и неприсъща за човек, с което не твърдя, че няма хора верни на партньора си през цялата връзка.
Всеки в даден момент е способен да се пусне по наклонената крива. Често той не е нито "разтропан", нито някакво нерморално чудовище. Изневярата обикновено запълва огромните празноти, които има в постоянната връзка.

# 12
  • Мнения: 35 962
Всеки в даден момент е способен да се пусне по наклонената крива. Често той не е нито "разтропан", нито някакво нерморално чудовище. Изневярата обикновено запълва огромните празноти, които има в постоянната връзка.

тези оценки са доста различни според това от коя страна на барикада си
но да, има и много свестни хора /ако приемем, че светът не е само черен и бял/, които изневеряват

# 13
  • Мнения: 305
Аз съм била от двете страни на барикадата. Нито съм морално чудовище, нито този, който ми е изневерил, е бил.
Стремя се да проява разбиране, какво е довело до това, пратньорът ми да се обърне към друга жена.

# 14
  • Мнения: 522
Обаче "Заради единия път,децата ти растът в разбито семейство." Според мен еднократната изневяра не е равна на разбито семейство.
Аз съм доста краен човек,при мен на това е равна. А и мисля,че щом е станало веднъж и простиш,може след време да е но ще се случи пак. Никой не е застрахован наистина,няма как да знаеш дали ще ти се случи. На мен лично към момента не ми е известно мъжа ми да ми е изневерявал. Не съм имала и повод за съмнение,просто приятелките ми са "грозна картинка" От към емоционално състояние.Чувствам се виновна,че не мога да им помогна и в същото време уплашена за себе си. Луда работа,покрай хората и аз откачих.

# 15
  • Мнения: 3 683
Темата ми е провокирана от редица случки покрай мен. Почти не ми останаха приятелки,които да не са разведени. Най-гадното според мен,е че причата при всички тях е изневяра. Чак започвам да се плаша. Масови изневери,паралелен таен живот. Жената разбира след няколко години,че мъжа й я е крил с години. Любовницата от друг град идея няма,че той е женен с 3 деца. Жената разбира се усещаше,просто нямаше доказателства.И това от хора на по 35+. Казвам годините,за да не си помислите че е тинейджърска работа. Не пиша за да коментираме примера,който дадох. Пускам темата с въпрос- останаха ли моногамни хора? Не казвам,че само мъжете изневеряват. Жените също го правят. За мен изневярата на човек с деца е равна на предателство към цялото семейство. Не предаваш само половинката,а си правиш кефа на гърба на децата. Рискуваш семейството си,когато всичко се разбере много малкп жени прощават. И какво става? Заради единия път,децата ти растът в разбито семейство. Променят ли се подобни хора? Възможно ли е да го направят,а когато всичко излезе на яве,да си седнат на задника? Ама не временно,докато се успокои половинката. Как мислите? Особено тези с подобен опит нека споделят.
Понеже много се спекулира с децата, искам да попитам ако те са пълнолетни, тогава може ли всеки да си има нещо странично?

# 16
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Аз лично смятам, че и жените и мъжете трябва да имат сексуален опит с различни партньори, преди да се решат да встъпят в брак.

И задължително да поживеят 2-3 години заедно преди брак и децата ... че после да не се окаже, че си се оженил за човек който не познаваш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 522
По принцип без значение възрастта на децата,аз не съм ок да имам или мъжа ми да има нещо странично. Ако вече не можем да се "забавляваме" заедно,всеки да си хване пътя и да си търси нещо нормално. Друго мое лично мнение,е че секса е едва 10% от цялостната връзка между двама души. НО! Куцат ли или липсват ли тези 10% ,вече всичко друго остава на заден план.Намира се за какво да се заядеш,дразниш,съмняваш и т.н. За случаите на раздели,първото оплакване което съм чувала е за секса. Доста рядко и "ей така". След това се започнаха драмите. За мен има връзка.

# 18
  • Мнения: 456
Ако двама души се обичат не би трябвало да има такива  събития между тях. Ако всеки е на работа и си мисли за другия, ако копнее да се прибере по-бързо у дома, за да се видят с половинката и да гушнат децата си, това няма да се случи. Сега е лесно вземаш телефона, харесваш няколко снимки на колежката от съседната стая, пишеш на тази от долния етаж по вайбъра, с колко хубава рокля е дошла на работа днес, но и панталона от вчера е много готин, та чак как не са се нахвърляли останалите да те разсъблекат. Ето таквиз работи хващат декиш, после излизате на обед заедно, оплаквате се от брачните си партньори, после обедите се прехвърлят във вечери, пишеш й колко ти е било приятно да вечеряте заедно, как те топли спомена, как искаш сега тя да е до теб, та да можеш и ти да й зготвиш, че та види как не си по-слаб готвач от тези в ресторанта до работата. Ако си окумуш, като ти каже какво й се яде, ще я изненадаш като поръчаш от „Фууд панда“ и ще й го доставят до вратата и вече е твоя. Толкова е лесно да завъртиш една нелепа връзка, а после…Семейство не се гради така лесно.

# 19
  • Мнения: 5 468
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие. При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.

# 20
  • Мнения: 4 808
Не съм съгласна, че изневеряват само тези, на които им липсва нещо във връзката. Това го казват обикновено млади хора, които са живели заедно само няколко години. Напълно съм съгласна с горното мнение, че хора на по 40-50 са по-склонни да изневеряват, първо защото децата са поотраснали и вече имат повече време и второ, защото когато си 20-30 години с един човек, обикновено вече го познаваш толкова добре, че знаеш във всеки един момент какво ще направи. Имам познати, на които абсолютно всичко си им е наред, изневеряват просто за разнообразие. Тръпката на изневярата е много сладка.
Но пък да се влюбиш на 40-50 години до безпаметност, за мен това си е пълна глупост. Големи хора, да не могат да се контролират. И си разбиваш семейството и спокойния живот и отиваш при следващия с някакви илюзии, които обикновено се оказват лъжливи.
А изневярата винаги е свързана със секса и той е важна част от общуването между двама души.

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие.
При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.
Eй това, ама никога няма да го разбера....
Значи, кръшкача не мисли хич какво би последвало от тъпите му постъпки и един евентуален развод, обаче потърпевшия трябва да мери на кантар какво би загубило семейството от един развод.
Ами, сори, ама еднократно-нееднократно, няма начин просто другия да ми "плюе в лицето", а аз да мисля вместо него какво би или не би загубило семейството ни.Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.


# 22
  • Мнения: 12 760
Някои просто обичат "разнообразието".
Други в един момент си казват, че ето, животът свършва, а аз не съм живял/а. И почват да търсят нещо - тръпка, каквото и да е.
При трети единият партньор се е променил - изпростял, пропил се, загубил интерес, и другият партньор се чувства в капан. Или обратното - единият си е същият, а другият се е развил към по-добро. Важното е, че ако не си говорят и не се разберат, и не намерят начин да оправят брака си, тогава някой от двамата може да потърси отдушник.
Децата са си деца, според мен те не са създадени, за да крепят брака, а за да бъдат отглеждани с любов. Не мисля, че любовта към децата задължава родителите да се превърнат в роботи-детегледачи.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 09:04 от Uncommon

# 23
  • Мнения: X
Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.

Разбира се, че трябва да се мисли, нали последиците ще са за всички. Последиците не остават някъде във вакуум и касаещи само изневерилия.

# 24
  • Мнения: X
Скрит текст:
Някои просто обичат "разнообразието".
Други в един момент си казват, че ето, животът свършва, а аз не съм живял/а. И почват да търсят нещо - тръпка, каквото и да е.
При трети единият партньор се е променил - изпростял, пропил се, загубил интерес, и другият партньор се чувства в капан. Или обратното - единият си е същият, а другият се е развил към по-добро. Важното е, че ако не си говорят и не се разберат, и не намерят начин да оправят брака си, тогава някой от двамата може да потърси отдушник.
Децата са си деца, според мен те не са създадени, за да крепят брака, а за да бъдат отглеждани с любов. Не мисля, че любовта към децата задължава родителите да се превърнат в роботи-детегледачи.
Не, но когато имаш деца, нещата не толкова прости.
Тогава трябва (поне един мислещ човек би го правил) да премисляш всяка своя "стъпка", защото всяко действие на родителите се отразява и върху децата.Дали сменяш работа, дали сменяш квартал, дали се пропиваш, дали кръшкаш и т.н., всичко това рефлектира и върху детето и предопределя бъдещия му начин на живот, мисли, разбирания.Накратко, ВСИЧКО извършено от родителите се отразява, пряко или косвено, върху детето.

# 25
  • Мнения: 35 962
Но пък да се влюбиш на 40-50 години до безпаметност, за мен това си е пълна глупост. Големи хора, да не могат да се контролират. И си разбиваш семейството и спокойния живот и отиваш при следващия с някакви илюзии, които обикновено се оказват лъжливи.
А изневярата винаги е свързана със секса и той е важна част от общуването между двама души.


защо да не може? и по-възрастни се влюбват безпаметно, и не винаги и всичко е свързано със секс - хората, които не могат да правят секс по някаква причина са предпазени от влюбване и кръшкане? Simple Smile Simple Smile Simple Smile
освен това какво означава 'безпаметно' - кой дава определението за това освен самият изпитващ тези чувства?
и "безпаметното влюбване" не означава смяна на половинката

# 26
  • Мнения: 25 600
Не знам защо хората винаги свързват изневярата само и единствено със секса. Клишето "не получава достатъчно/качествен секс вкъщи, затова кръшка" е напълно погрешно, ако изключим някои съвсем първични хорица, които за мислене използват само половите си органи. Но според мен те са съвсем малък процент от населението.
Ако причината за изневярата е сексът, този, на когото му липсва, ще се обърне към професионалист и ще си получи количеството и качеството, от които се нуждае. Малцина обаче го правят. И причината е, че не точно сексът е в основата на проблема, а е следствие.
Хората изневеряват, защото търсят любов, уважение, значимост. Търсят влюбения поглед, замъглен от пеперудките, тръпките и т.н., търсят магията, която превръща всяка жаба в принц или принцеса.
Защото принцът и принцесата от приказката, след като са се оженили и народили деца, постепенно са загубили блясъка си.
Принцът се е превърнал в скучен чичак, който някак си неусетно е започнал да гледа на принцесата до себе си като на майка си или още по-зле – като на слугиня. Т.е. жената, която е длъжна да го обгрижва, да търпи нервните му изблици и демонстрациите колко е проста, тъпа... абе, жена. Която по никакъв начин не може да стъпи и на малкия пръст на Негово Светейшество, защото той е поставен от природата и социума на върха на хранителната верига и целият останал свят е създаден само и единствено да му служи.
Принцесата пък, от своя страна, се е превърнала в отпусната лелка, затънала до гуша в битовизми – децата, къщата, мъжа... Забравила какво е да се огледаш във влюбените очи срещу себе си, за нея  принцът отдавна се е превърнал в ходещ портфейл или абсолютен некадърник, който не успява да осигури базовите нужди на семейството си, или Мунчо, мишкуващ под чехъла на майка си. В такава конфигурация не само любовта, но и елементарното уважение един към друг отдавна са се изпарили в небитието.
Да, ама човек има нужда да се чувства важен, уважаван, значим. И това търси и намира в новата връзка, поне в началото. Следват втора, трета...
Защото при професионалистите ще намери качествен секс, но не и онова другото, което му е по-важно и от секса. Затова и кръшкащите не ходят по проститутки/жигола, ами завъртат любов с цел да се издигнат в нечии очи. Да станат отново умни, красиви, интересни, желани... Дори и когато са достатъчно интелигентни, за да осъзнаят, че и този път ще е временно. Животът е кратък, хората се научиха да искат всичко – сега и веднага, без значение от цената, която плащат.

# 27
  • Мнения: 2 760
Знам за два брака, в които не е имало изневяра. И твърдо го вярвам, защото хората са ми изключително близки, ясно, че няма как да ви убедя, но аз го вярвам. За съжаление и в двата случая браковете бяха "докато смъртта ги раздели". Единият човек след няколко години си намери половинка, другият остана сам и отблъсква всякакви намеци за сближаване.

# 28
  • Мнения: 4 808
Аз абсолютно оправдавам някои изневеряващи. Имам две приятелки с мъже пияници. На едната мъжът даже почина от пиене. На другата пък се разболя, пак заради пиенето. И тя прави всичко възможно, мъкне го по лекари в София и къде ли не, тъкмо го изправят на крака, изпишат го от болницата и той пак в кръчмата. И пак се започва всичко отначало. Иначе - кротки, добрички, ама нищо не ги интересува особено, само да имат пари за пиене. Напълно естествено беше и двете да си потърсят отдушник някъде другаде, при някой, който им обръща внимание. И какво, да си напуснат уютния дом, в който са вложили и пари, и сърце?! Едната, тази на която мъжът почина, казваше: "Децата ми си имат баща, а аз имам право на малко щастие, макар и тайно". Сега има млад приятел - с десетина години по-малък и двамата се скъсват да пътуват и да се забавляват.

# 29
  • Мнения: 1 267
Без да съдя изневеряващите, аз пък казвам, че има изневяра и изневяра. Ако се прави нагло, показно - това си е направо гнусно. Когато се прави с такт няма да го коментирам.

# 30
  • Мнения: 4 577
Не знам защо хората винаги свързват изневярата само и единствено със секса. Клишето "не получава достатъчно/качествен секс вкъщи, затова кръшка" е напълно погрешно, ако изключим някои съвсем първични хорица, които за мислене използват само половите си органи. Но според мен те са съвсем малък процент от населението.
Ако причината за изневярата е сексът, този, на когото му липсва, ще се обърне към професионалист и ще си получи количеството и качеството, от които се нуждае. Малцина обаче го правят. И причината е, че не точно сексът е в основата на проблема, а е следствие.
Хората изневеряват, защото търсят любов, уважение, значимост. Търсят влюбения поглед, замъглен от пеперудките, тръпките и т.н., търсят магията, която превръща всяка жаба в принц или принцеса.
Защото принцът и принцесата от приказката, след като са се оженили и народили деца, постепенно са загубили блясъка си.
Принцът се е превърнал в скучен чичак, който някак си неусетно е започнал да гледа на принцесата до себе си като на майка си или още по-зле – като на слугиня. Т.е. жената, която е длъжна да го обгрижва, да търпи нервните му изблици и демонстрациите колко е проста, тъпа... абе, жена. Която по никакъв начин не може да стъпи и на малкия пръст на Негово Светейшество, защото той е поставен от природата и социума на върха на хранителната верига и целият останал свят е създаден само и единствено да му служи.
Принцесата пък, от своя страна, се е превърнала в отпусната лелка, затънала до гуша в битовизми – децата, къщата, мъжа... Забравила какво е да се огледаш във влюбените очи срещу себе си, за нея  принцът отдавна се е превърнал в ходещ портфейл или абсолютен некадърник, който не успява да осигури базовите нужди на семейството си, или Мунчо, мишкуващ под чехъла на майка си. В такава конфигурация не само любовта, но и елементарното уважение един към друг отдавна са се изпарили в небитието.
Да, ама човек има нужда да се чувства важен, уважаван, значим. И това търси и намира в новата връзка, поне в началото. Следват втора, трета...
Защото при професионалистите ще намери качествен секс, но не и онова другото, което му е по-важно и от секса. Затова и кръшкащите не ходят по проститутки/жигола, ами завъртат любов с цел да се издигнат в нечии очи. Да станат отново умни, красиви, интересни, желани... Дори и когато са достатъчно интелигентни, за да осъзнаят, че и този път ще е временно. Животът е кратък, хората се научиха да искат всичко – сега и веднага, без значение от цената, която плащат.
+1000
Ако не друго, изневеряващият иска да се чувства минимум пожелан и избран, дори и само за секс. А при жените основното е да се усетят отново красиви, привлекателни, значими за някой друг.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Причините за изневяра могат да бъдат различни, като липсата на любов и уважение не е задължително да присъстват (както е валидно и обратното- вярност без любов и уважение). Всеки човек си има своя малка вселена в главата, поради която действа по определен начин. Това включва и реакцията на потърпевшата страна.
Всеки брак може да бъде спасен при желание и от двете страни.
Всеки човек и всяка ситуация могат да се променят при правилен подход.
Хората трябва да са по-отворени към диалог и търсене и коригиране причините на проблемите, а не да се фокусират толкова върху резултата. Така могат да бъдат избегнати погрешни изводи и модел на поведение, водещ до едни и същи капани.

# 32
  • Мнения: 9 152
Не знам има ли мъж (може би и жена) , които да не са изневерявали. Имам предвид онова изневеряване (прелюбодейство) , описано в Евангелието. Там се казва, че всеки поглед към жена, в който има усещане /чувство на пожелаване, вече е прелюбодействие. С тези красавици, дето са по реклами, клипчета, филми, модни подиуми и пр. , не знам има ли мъж, който дори и неосъзнато не е бил провокиран да си развинти мислите, фантазията и помислите. И по този начин директно да е изневерил на благоверната си половинка.
По принцип се имам за изключително моногамен човек, но ако погледна Библейските Закони, влизам в графата на блудниците, най -малкото понеже преди да се омъжа, със съпруга ми вече водехме сексуален живот.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839

 Понеже много се спекулира с децата, искам да попитам ако те са пълнолетни, тогава може ли всеки да си има нещо странично?
Хич не се спекулира- обикновено се изцепва максимата:
" Ако мама е щастлива и детето задължително е щастливо".
А, мама е щастлива с някакъв нов, когото е натресла и като втори баща на щастливото дете.

Когато вече нямаш грижи за децата, можеш да правиш каквото искаш, както и половинката ти.
И точно в такъв момент, мои приятели се събраха в бившето семейно жилище, дадоха другото под наем и си живеят като приятели- всеки в стаята си, но обединени в хола от страстта към " тото 1" и лафейки си на ракийка и салатка вечер.
Кой и дали има нещо настрани, не знам.
Но, когато някой има нужда от помощ за каквото и да било- има я.

# 34
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Не знам има ли мъж (може би и жена) , които да не са изневерявали. Имам предвид онова изневеряване (прелюбодейство) , описано в Евангелието. Там се казва, че всеки поглед към жена, в който има усещане /чувство на пожелаване, вече е прелюбодействие. С тези красавици, дето са по реклами, клипчета, филми, модни подиуми и пр. , не знам има ли мъж, който дори и неосъзнато не е бил провокиран да си развинти мислите, фантазията и помислите. И по този начин директно да е изневерил на благоверната си половинка.
По принцип се имам за изключително моногамен човек, но ако погледна Библейските Закони, влизам в графата на блудниците, най -малкото понеже преди да се омъжа, със съпруга ми вече водехме сексуален живот.

"Денят, в който спрем да се оглеждаме, Чарли, е денят в който умираме"

# 35
  • Мнения: 18 530
Жаба, темата е малко .... колко е страшно, че всички изневеряват, оу, ужас. Така е, в днешно време всеки си прави каквото си иска. Ако иска да кръшка, задължително ще го направи. Партньора му се справя с това както може. И да, ако не му изнася, децата растат с разделени родители, защото на изневеряващия в този момент за това изобщо не му пука Simple Smile Той е в плен на силни чувства, успокоява се, че децата все ще са си му деца и акъла му го няма на мястото си Simple Smile Тези случаи ще се множат все повече, защото в България с лекота се гледа на връзките с ангажиран мъж/жена. Казват си: "Е - да, той изневерява, ама жена му като не може да си го задържи вкъщи, тя си е виновна". Тоест даже отговорния партньор е накрая виновен, че другия лети нанякъде Simple Smile Животът по принцип е странен.

Аз самата никога не съм имала такива мераци. Може да съм извънземна де, защото все се пише как всеки изневерявал. Но да си разваля семейството заради нова тръпка - няма начин да ми се случи. Заради моя тръпка имам предвид. Виж, ако мъжът ми хвръкне нанякъде,развеждам се и окото ми не мига. Не е края на света.

# 36
  • Мнения: 3 732
Поста на кака Сийка е много верен.

Заради добро отношение и поведение съм била вярна и не ми е тежало.
Не вярвам, че тези с които съм била са ми били верни, но аз поне не съм разбрала.

Изневерявала съм когато бях приета за даденост.
Сега ако имам партньор е слабо вероятно да изневеря. Мързи ме, трябва да си помня лъжите, да внимавам какви ги върша.

Последния случай на който съм свидетел - приятелка гаджето й я зарязва защото еднократно е кръшнала със случаен. Попитах я защо е допуснала той да разбере. Могла е да го направи и никой да не знае. Споделила е с най - добрата си приятелка и тя отишла да каже на гаджето й.


# 37
  • Мнения: 162
Като ви чета морално-назидателните разсъждения .. Да се чудиш с кого изневеряват тези мъже Wink

# 38
  • Мнения: 18 530
Има с кого - няма да закъсат горките Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 28 560
Скрит текст:
Поста на кака Сийка е много верен.

Заради добро отношение и поведение съм била вярна и не ми е тежало.
Не вярвам, че тези с които съм била са ми били верни, но аз поне не съм разбрала.

Изневерявала съм когато бях приета за даденост.
Сега ако имам партньор е слабо вероятно да изневеря. Мързи ме, трябва да си помня лъжите, да внимавам какви ги върша.

Последния случай на който съм свидетел - приятелка гаджето й я зарязва защото еднократно е кръшнала със случаен. Попитах я защо е допуснала той да разбере. Могла е да го направи и никой да не знае. Споделила е с най - добрата си приятелка и тя отишла да каже на гаджето й.



Муня. А т.нар. "приятелка" е муня на квадрат.

# 40
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие.
При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.
Eй това, ама никога няма да го разбера....
Значи, кръшкача не мисли хич какво би последвало от тъпите му постъпки и един евентуален развод, обаче потърпевшия трябва да мери на кантар какво би загубило семейството от един развод.
Ами, сори, ама еднократно-нееднократно, няма начин просто другия да ми "плюе в лицето", а аз да мисля вместо него какво би или не би загубило семейството ни.Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.




И аз така мислех преди, но сега съм на малко по-различно мнение. Откакто имам дете гледам на семейството по различен начин. С всеки изминал ден семеен живот и грижи за детето, семейството се изгражда. Вече не възрастните, а децата са на преден план. От тази гледна точка, не е толкова лесно да се развали семейството, съграждано с години. Дори и общите навици, които са си създали членовете на семейството, е трудно да се оставят. Знам, че е трудно човек да преглътне егото си и да види общата картинка, но не е невъзможно. Като цяло, семейните отношения са толкова сложни и семействата са толкова различни, че е трудно да се обобщи "Изневерят ли ми, си тръгвам."

# 41
  • Мнения: 18 530
Развалят се семействата, градени с години - точно за няколко дена. Като стане отровна атмосферата поради сериозен проблем, просто вече не е никакво семейство и това е. А една изневяра в повечето случаи отравя всичко.

Happy_mommy, аз бях от тия, дето мислех, че не бих се развела заради изневяра. Но като ми се случи реално - видях, че не е живот, и вече съм на обратното мнение. Разведох се доста бързо. И сега имам втори брак и мъжът ми е предупреден - спретне ли ми номер, край веднага. Знае, че не са празни заплахи Simple Smile За късмет е на същия акъл като мен.

Сега, която жена е склонна да търпи изневери, там са други нещата вече.

# 42
  • Мнения: 12 473
Склонноста към изневяра е право пропорционална на личната осъзнаност и самооценка.
И ваши и за дата пола.

# 43
  • Мнения: X
Склонноста към изневяра е право пропорционална на личната осъзнаност и самооценка.
И ваши и за дата пола.

В превод? Колкото си по-осъзнат, толкова си по-склонен към изневяра?

# 44
  • Мнения: 1 945
А, понякога нещата просто се случват без непременно
да има разрив или липси между съпрузите .
Срещаш човек който сякаш познаваш много отдълго и
протича както е модерно да се казва -химия .
На сърцето човек не може да заповяда .

Преди бях много крайна -изневяра, абсурд , край ..анатема за изневеряващите .
Сега вече не бързам с изводите и соченето с пръст ,
защото живота наистина е много кратък
и чувството да се влюбиш си е благословия

# 45
  • Мнения: 18 530
Така е. Лошото е когато след това следват кофти развод и други гадости. Но нали си влюбен и благословен - всичко ти е простено Simple Smile И из фейсбука така пише Simple Smile

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не знам защо хората винаги свързват изневярата само и единствено със секса. Клишето "не получава достатъчно/качествен секс вкъщи, затова кръшка" е напълно погрешно, ако изключим някои съвсем първични хорица, които за мислене използват само половите си органи. Но според мен те са съвсем малък процент от населението.
Ако причината за изневярата е сексът, този, на когото му липсва, ще се обърне към професионалист и ще си получи количеството и качеството, от които се нуждае. Малцина обаче го правят. И причината е, че не точно сексът е в основата на проблема, а е следствие.
Хората изневеряват, защото търсят любов, уважение, значимост. Търсят влюбения поглед, замъглен от пеперудките, тръпките и т.н., търсят магията, която превръща всяка жаба в принц или принцеса.
Защото принцът и принцесата от приказката, след като са се оженили и народили деца, постепенно са загубили блясъка си.
Принцът се е превърнал в скучен чичак, който някак си неусетно е започнал да гледа на принцесата до себе си като на майка си или още по-зле – като на слугиня. Т.е. жената, която е длъжна да го обгрижва, да търпи нервните му изблици и демонстрациите колко е проста, тъпа... абе, жена. Която по никакъв начин не може да стъпи и на малкия пръст на Негово Светейшество, защото той е поставен от природата и социума на върха на хранителната верига и целият останал свят е създаден само и единствено да му служи.
Принцесата пък, от своя страна, се е превърнала в отпусната лелка, затънала до гуша в битовизми – децата, къщата, мъжа... Забравила какво е да се огледаш във влюбените очи срещу себе си, за нея  принцът отдавна се е превърнал в ходещ портфейл или абсолютен некадърник, който не успява да осигури базовите нужди на семейството си, или Мунчо, мишкуващ под чехъла на майка си. В такава конфигурация не само любовта, но и елементарното уважение един към друг отдавна са се изпарили в небитието.
Да, ама човек има нужда да се чувства важен, уважаван, значим. И това търси и намира в новата връзка, поне в началото. Следват втора, трета...
Защото при професионалистите ще намери качествен секс, но не и онова другото, което му е по-важно и от секса. Затова и кръшкащите не ходят по проститутки/жигола, ами завъртат любов с цел да се издигнат в нечии очи. Да станат отново умни, красиви, интересни, желани... Дори и когато са достатъчно интелигентни, за да осъзнаят, че и този път ще е временно. Животът е кратък, хората се научиха да искат всичко – сега и веднага, без значение от цената, която плащат.
Точно исках да напиша същото  Simple Smile и все едно аз съм го писала. Самата истина е.
Около мен се разделиха много хора на около 50 и 50+ г. Децата са самостоятелни, връзките са изчерпани, няма и за какво да си говорят даже, всеки предпочете да живеее сам без дразнител, или да се събере с дългогодишната си тайна връзка, която стана явна.
С времето личността се развива и човек започва да има други потребности. А пък ако на някого си му търпял простотиите цал живот, раздялата с годините става още по-лесна.
Най-често срещаното, което виждам е, че един си живее в апартамента в града, а другият - на вилата и реално развод няма, сигурно по икономически причини, но фактически са се резделили. И всички са си доволни, че са намерили баланса  Simple Smile Ама това при големи и самостоятелни деца.

# 47
  • Мнения: 1 945
Така е. Лошото е когато след това следват кофти развод и други гадости. Но нали си влюбен и благословен - всичко ти е простено Simple Smile И из фейсбука така пише Simple Smile
Може и да не последва развод ако не си лека мара и дърдориш на приятелки
за интимните си тайни , държиш си на семейството и не искаш раздяла със съпруга
или съпругата си .
Взимаш си от живота за кратък период от време любовта и
чакаш да ти отмине .

# 48
  • Мнения: 18 530
Да бе, тя така отминава любовта за седмица... Simple Smile И хората пасат трева и никой не разбира хех

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Скрит текст:
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие.
При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.
Eй това, ама никога няма да го разбера....
Значи, кръшкача не мисли хич какво би последвало от тъпите му постъпки и един евентуален развод, обаче потърпевшия трябва да мери на кантар какво би загубило семейството от един развод.
Ами, сори, ама еднократно-нееднократно, няма начин просто другия да ми "плюе в лицето", а аз да мисля вместо него какво би или не би загубило семейството ни.Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.
Винаги много се палиш по тия теми. Има преживяване в миналото ти, което е оставило дълбок белег. Бих те посъветвала, ако приемаш, да се справиш с това.

Приемаш нещата лично. Осъждаш резултата, като по-същественото е причината. А същинската причина е някъде назад, по-вероятно да е от времето преди да срещне теб.
Хората в днешно време са доста повърхностни, обърнати към себе си, търсещи "храна" за егото си, обърнали гръб на съществените и стойностните неща в живота. Важи въобще за човешките взаимоотношенията... от там тръгват и проблемите в любовните отношения, и в колегиалните отношения, и в отношенията родители-деца... Винаги винейки другите, без да търсим причина в себе си. И трупаме гняв, приемайки нещата лично. А би било толкова просто и лесно да осъзнам кой е източника на проблемите ни и да се справим с него- най-просто казано Егото.

# 50
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие.
При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.
Eй това, ама никога няма да го разбера....
Значи, кръшкача не мисли хич какво би последвало от тъпите му постъпки и един евентуален развод, обаче потърпевшия трябва да мери на кантар какво би загубило семейството от един развод.
Ами, сори, ама еднократно-нееднократно, няма начин просто другия да ми "плюе в лицето", а аз да мисля вместо него какво би или не би загубило семейството ни.Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.




И аз така мислех преди, но сега съм на малко по-различно мнение. Откакто имам дете гледам на семейството по различен начин. С всеки изминал ден семеен живот и грижи за детето, семейството се изгражда. Вече не възрастните, а децата са на преден план. От тази гледна точка, не е толкова лесно да се развали семейството, съграждано с години.
Скрит текст:
Дори и общите навици, които са си създали членовете на семейството, е трудно да се оставят. Знам, че е трудно човек да преглътне егото си и да види общата картинка, но не е невъзможно. Като цяло, семейните отношения са толкова сложни и семействата са толкова различни, че е трудно да се обобщи "Изневерят ли ми, си тръгвам."
Аз не казвам, че е лесно, а че често не е възможно да се запази семейството.
Защо?
Понеже отговора ми се припокрива и за това
Скрит текст:
Скрит текст:
Според мен, точно хора на по 40-50 години, които имат дългогодишно семейство и пораснали деца, са склонни да изневерят на партньора си. Дълги години семеен живот, еднообразие, деца тийнейджъри със собствени интереси  и занимания или по-големи, които вече отлитат от семейното гнездо и т.н., са част от причините, заради които на много семейства се случва. При по-младите семейства с бебета и малки деца, заради грижите по децата, все още съществуващия интерес към партньора и т.н., е по-нехарактерно да се случи изневяра.

По повод многото разводи в днешно време, съм съгласна с първите мнения, че изневеряващи винаги е имало, просто едно време на разводът не се е гледало с добро око и хората са се стараели да си запазят семейството. Сега, според мен, сме отишли в другата крайност-хората се развеждат за щяло и нещяло, защото им е по-лесно да си тръгнат отколкото да положат усилия.

Лично за мен, паралелната дългогодишна връзка с трети човек е причина за развод. Не бих простила такова нещо заради това, че в този случай се касае за емоционална връзка, а не само за секс. Няма как година, две, три, да се виждаш с някого и да нямаш чувства към него. Колкото до еднократна забежка или краткотрайни отношения с цел само и единствено секс, не мисля че е нещо, което да не може да се прости. Не си заслужава да се разваля семейство с деца заради такова нещо. Разбира се, всеки случай си е индивидуален и трябва да се видят причините, довели до изневярата. Понякога се стига до там заради дълбоко отчуждение и неразбирателство между съпрузите, докато друг път се касае просто за търсене на тръпка и разнообразие.
При всички случаи, трябва добре да се обмисли какво ще спечели и какво ще загуби един човек при евентуален развод, а не да се вьимат емоционални решения.
Eй това, ама никога няма да го разбера....
Значи, кръшкача не мисли хич какво би последвало от тъпите му постъпки и един евентуален развод, обаче потърпевшия трябва да мери на кантар какво би загубило семейството от един развод.
Ами, сори, ама еднократно-нееднократно, няма начин просто другия да ми "плюе в лицето", а аз да мисля вместо него какво би или не би загубило семейството ни.Да е мислил той, като си е свалял гащите не където трябва.
И за семейството, и за децата си.Няма как АЗ да мисля ВМЕСТО друг възрастен индивид.
Винаги много се палиш по тия теми. Има преживяване в миналото ти, което е оставило дълбок белег. Бих те посъветвала, ако приемаш, да се справиш с това.

Скрит текст:
Приемаш нещата лично. Осъждаш резултата, като по-същественото е причината. А същинската причина е някъде назад, по-вероятно да е от времето преди да срещне теб.
Хората в днешно време са доста повърхностни, обърнати към себе си, търсещи "храна" за егото си, обърнали гръб на съществените и стойностните неща в живота. Важи въобще за човешките взаимоотношенията... от там тръгват и проблемите в любовните отношения, и в колегиалните отношения, и в отношенията родители-деца... Винаги винейки другите, без да търсим причина в себе си. И трупаме гняв, приемайки нещата лично. А би било толкова просто и лесно да осъзнам кой е източника на проблемите ни и да се справим с него- най-просто казано Егото.
отговарям общо:
Да, има перживяване.И в семейството на родителите ми, и на мен лично ми се е случвало, писала съм в други подобни теми за това.
Скрит текст:
Изневериха ми.След 1,6 годишна връзка.Вярно, гаджета, но почти пред годеж.Дали еднократно или не, не питах, просто си "тръгнах" от връзката.След милион извинения и "Прости ми" от негова страна, се "върнах".За да отровя живота и на двама ни.Нямах му грам доверие повече.Всеки път, като излезеше сам, или с приятели, или с колеги, или като закъснее след работа да се прибере, аз изживявах малък (или пък голям, кой знае) кошмар:къде е, с коя е , защо не е с мен и т.н.Като изобщо не му спестявах въпросите, разпитите, съмненията и обвиненията.След 2-3 месеца и двамата стигнахме до извода, че така просто няма как да я караме и се разделихме.
За мен лично, няма никакво значение дали става дума за 1-2 годишна връзка, или 10-20 годишен брак с деца.Аз, и в двата случая, бих реагирала по гореописания начин.Дори мъжът ми да се заключи у дома, за да ми доказва, че повече не би изневерил, никога не бих му имала доверие повече.А как се живее в подобен ад?
Та, може и да има хора, които успяват да стъпчат егото/гордостта/недоверието в другия, и да продължат, все едно нищо не се е случило.Аз не мога.Характер.И мъжът ми е предупреден, (почти от началото на връзката ни), че налегнат ли го подобни мераци, не искам да го хващам.На Марс ли ще ходи да кръшка, в пустинята ли, просто да гледа никой и никога да не разбере.Щото хвана ли го, следват Деветте кръга на Ада.Не защото ще отмъщавам, не защото нарочно така искам, просто не мога да се правя, че нищо не се е случило и да вярвам отново на човека, който ме е предал по такъв грозен начин.

Относно причината:Да, важна е.Но когато другия има причина да "гледа навън", нека бъде така доблестен и честен, да каже къде го боли/сърби и да търсим начини да оправяме нещата, ако е възможно.
А не като изневярата стане факт и известна, тогава да се оправдава "Ама, аз така...това беше криво...еди какво си ми липсваше!".


# 51
  • Мнения: 5 468

Happy_mommy, аз бях от тия, дето мислех, че не бих се развела заради изневяра. Но като ми се случи реално - видях, че не е живот, и вече съм на обратното мнение. Разведох се доста бързо. И сега имам втори брак и мъжът ми е предупреден - спретне ли ми номер, край веднага. Знае, че не са празни заплахи Simple Smile За късмет е на същия акъл като мен.

Сега, която жена е склонна да търпи изневери, там са други нещата вече.

Разбирам напълно твоята гледна точка, след като си го преживяла. Хората сме различни и всеки вижда ситуацията от различен ъгъл. Моята гледна точка е, че трудно се гради семейство, лесно се разваля. Затова във всяка една конфликтна и проблемна ситуация, полагам и бих положила усилия първо за подобряване на отношенията.

# 52
  • Мнения: 18 530
Разбира се. Но трябва да ги положат и двамата, иначе - край, и то за нула време става. Давам най-прост пример - ако мъжът ти се е заплеснал по някоя друга жена, какви усилия трябва и можеш да положиш ти? Каквото и да направиш, все тая. Той трябва да ги положи, ама ако не ще... Wink

Това му е трудното на семейството - състои се от двама души. Не можеш да накараш другия да прави каквото и да е, ако той не го иска. Можеш да контролираш обаче себе си според ситуацията.

# 53
  • Мнения: 8 891
През целия ми 19-годишен брак не съм попадала в ситуация, когато изневярата е неизбежна.Simple Smile

# 54
  • Мнения: 35
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.

# 55
  • Мнения: 46 511
Склонноста към изневяра е право пропорционална на личната осъзнаност и самооценка.
И ваши и за дата пола.

В превод? Колкото си по-осъзнат, толкова си по-склонен към изневяра?
Обраното - по-неосъзнат и с ниска самооценка = изневяра.

Преди бях много крайна -изневяра, абсурд , край ..анатема за изневеряващите .
Сега вече не бързам с изводите и соченето с пръст ,
защото живота наистина е много кратък
и чувството да се влюбиш си е благословия
Въпросът е какво правиш след като те връхлети благословията - правиш човека до теб на глупак, лъжейки го в очите или си казваш какво се случва и всеки търси щастието си по нос път.

# 56
  • Мнения: 9 152
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.

# 57
  • Мнения: 18 530
Това съм го видяла във филмите - Фатално привличане и Принцът на приливите.

Иначе в живота добре се получава ако и двамата са по-палави да речем.

# 58
  • Мнения: 8 891
Дори и простена, една изневяра винаги ще си остане слабото място в един брак.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Краси, изневярата може да се преодолее само ако не се приема лично от партьора. Тя е проблем връзката, не на единия или другия. Ако си избрала един човек с неговите индивидуални слабости и несъвършенства (всички ги имаме), би следвало да превъзмогнеш егото си (осъзнавайки, че изневярата не е насочена срещу теб) и да напавиш опит да запазиш брака (при положение, че има желание от дригата страна) и да работите взаимно по откриване и коригиране на причините, довели до този ситуация. Това би било от полза и за двамата, дори и да не сработи и брака да се разпадне. Всеки човек има изграден модел на поведение и откривайки своите слаби места в него, би бил по-добре подготвен за евентуална следваща връзка.

# 60
  • Мнения: X
Скрит текст:
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Предполагам, това ти е казал съпругът ти, след като си го хванала в крачка....Че той всъщност ти е изневерил, само за да се увери, че обича единствено теб, а другите са просто.....забава.   Smiley
Клише.От най-циничните.

Имаше дори тема такава преди години тук....един мъж така обяснявал на жена си.Че с всяка изневяра той все повече се убеждавал, че всъщност обича само нея.Как да не го "обичаш и разцелуваш" такъв съвестен и обичлив мъж.....  Smile


# 61
  • Мнения: 2 024
Според мен изневерите (в какъвто и аспект да ги погледнем) се случват заради две основни причини:

* Разминаване в представата за това "що е то изневяра?" между партньорите;... В тоя случай реално изневяра няма как да има, т.е. "няма измяна на вярата"(всеки си вярва и поддържа своята си представа за изневяра)... Огорченият партьор би трябвало да търси проблема у себе си, че не е усетил изначало това разминаване в представата за изневяра.

* Съвпадение в представата (по-горе) но съвсем съзнателна "измяна на вярата" от единия или и двамата партньори . Т.е., те нарушават дадено обещание - няма значение дали ще ги хванат, или изневярата ще остане тайна за другия до живот. ИЗНЕВЯРАТА е ФАКТ за този, който я прави.

Днес реалните изневери са масово явление, защото обществото масово абдикира от най-основната морална ценност, каквато е личното самоуважение (достойнство). Какво самоуважение има човек решил да наруши свое обещание? Ми това е като да плюеш на самия себе си...

Разбира се, в годините на съвместен живот двойките минават през всякакви трудности, но ако у някой от партньорите се зародят нови желания (към друг), би следвало да сподели това с половинката си и заедно да търсят решение, защото те са едно цяло... Търсиш ли решенията си сам, то ти не си половината от това цяло, човекът до теб не ти е другата половинка... Дори да стигнете до решение за  проби за секс навън, или даже раздяла  и пр - решението трябва да е взето от двамата, а не само от единия ...

***

Според мен бракът (целящ щастие с човек до теб до живот) е опция само за моногамни.

# 62
  • Мнения: 1 945
Дори и простена, една изневяра винаги ще си остане слабото място в един брак.
А, едни живяли 20, 30, 40 години и спали само с съпрузите си и не залитнали
са светци ...или ..друго нещо ...
Защото когато стана на 50, 60 и стана грозна и ме закопат със ковчега
и червеите ми изпият очите красивите и изядат нежната плът -
некой ще ми каже -евала , беше вярна и добра съпруга . След 40 дни няма и да ме помнят ,
а междувременно хората ще се влюбват, правят любов и ще летят от пеперудите в стомаха
Сега, докато те има на този свят и се появи този който ти създава тръпка
сега е време да бъдеш обичан и любен .
Ако го захвърлиш няма как да знаеш -печелиш ли нещо
което другите нямат или губиш ...

# 63
  • Мнения: X
Краси, изневярата може да се преодолее само ако не се приема лично от партьора. Тя е проблем връзката, не на единия или другия. Ако си избрала един човек с неговите индивидуални слабости и несъвършенства (всички ги имаме), би следвало да превъзмогнеш егото си (осъзнавайки, че изневярата не е насочена срещу теб) и да напавиш опит да запазиш брака (при положение, че има желание от дригата страна) и да работите взаимно по откриване и коригиране на причините, довели до този ситуация. Това би било от полза и за двамата, дори и да не сработи и брака да се разпадне. Всеки човек има изграден модел на поведение и откривайки своите слаби места в него, би бил по-добре подготвен за евентуална следваща връзка.
Всичко звучи логично и ...донякъде разумно.Обаче, описах какъв е моя изграден модел на поведение.Дори дете на 5 трудно, да не кажа невъзможно да промени модела си на поведение, резултат от характер, а как би се случило това при възрастен индивид?
Колкото и да си повтарям, че лягането с друга няма общо с мен и нашите отношения, или пък че е било моментна "загуба на разсъдък", или подобни, не мога да избягам от себе си и да повярвам отново.
Аз съм Везни.И точно честността, справедливостта, изтъквани като черти на тази зодия, при мен са май в пъти повече....Излъже ли ме веднъж някой, той завинаги губи доверието ми.Дори да ми каже "Добро утро!", аз първо гледам къде е Слънцето.
Дори и на 1000% да имам желание да запазя брака си, да обичам този мъж, въпреки че ме е предал/излъгал и да искам да остане в живота ми, няма да мога да спра с тормоза върху него...писах в какво се изразява той.
А кой би изтърпял в следващите 1-5-15 или повече години да живее като вечния престъпник?
Да се обяснява за всяка секунда закъснение?За всяко странно телефонно обаждане?За всеки женски глас по телефона?За всяка нова позната?За всяко излизане с приятел?
Мъжът ми работи с хора.Та, ако се стигне до подобни отношения, то той ще трябва да дава отчет за всяка клиентка-какво/защо/как/къде, до "десето коляно".
Дали би издържал?
не мисля.
А аз ве мога да имам милион съмнения, породени от неговата лъжа и да ги тая в себе си.това би означавало да се зачеркна като личност и да си докарам милион здравословни проблеми.
Ами, сори, ама колкото и да го обичам, себе си обичам ПОВЕЧЕ.
Говорили сме "милион" пъти по темата, по разни поводи/филми/случки с разни познати.....И след като той знае моето отношение към изневярата, да ми причини нещо подобно, без грам да се замисли до какво би довело, ами сори, ама значи, че 5 минутния кеф му е бил по-важен от мен, от семейството ни, от децата ни.
И след като той поставя на първо място собственото си удоволствие пред всичко останало, аз също съм в правото си да реагирам според моето разбиране за това.


# 64
  • Мнения: 46 511
SaRaNia, много романтично представяш нещата. В 99% от случаите около мен изневерилият се възползва от превъзмогването на егото на човека до себе си и го върти на пръста си както иска. Колкото повече усилия за запазване на семейството полага лъганият, толкова другият се чувства по-сигурен, че е на верен път и си продължава със същите действия...

# 65
  • Мнения: 18 530
Какво да кажа, и аз съм Везни и вече мисля по същия начин. Wink Поради което хич не бих се занимавала да спасявам брак след изневяра. Животът е шарен, ако ми се занимава изобщо с мъже - те са доволно много по света. Така че време за губене и излишни нерви не бих си причинила

# 66
  • Мнения: 4 808
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Аз съм на мнение, че изневярата даже понякога може да подейства благотворно на брака. Приятелка, която живееше с мъжа си от 15 години, имаше голямо желание да опита с друг. Представяше си някакви страстни изживявания, едва ли не да литне в облаците, а аз я предупредих: "Внимавай, защото нещата, които дълго чакаме и мечтаем, никога не се случват така, както си ги представяме, та да не останеш разочарована." Е, направи го и след това ми се обади и каза: "Права беше, през цялото време си мислех как ме предупреждаваше..."

# 67
  • Мнения: 8 891
Аз съм на мнение, че изневярата даже понякога може да подейства благотворно на брака. Приятелка, която живееше с мъжа си от 15 години, имаше голямо желание да опита с друг. Представяше си някакви страстни изживявания, едва ли не да литне в облаците, а аз я предупредих: "Внимавай, защото нещата, които дълго чакаме и мечтаем, никога не се случват така, както си ги представяме, та да не останеш разочарована." Е, направи го и след това ми се обади и каза: "Права беше, през цялото време си мислех как ме предупреждаваше..."
А мъжът ѝ разбра ли?

# 68
  • Мнения: 18 530
Не се сърди, аз мога да ти кажа защо се получава така. Този, на когото са изневерили, често се опитва в началото да се държи умерено и спокойно, да не стават скандали. Надява се, че с времето на другия ще му дойде акъла и нещата ще се правят (супер тъпо, но нали надеждата крепи човека.)Изневеряващия пък се радва на всяко ведро и весело поведение на партньора си, защото си казва: "Ехееее, тя гледай как хубаво го приема моето изпълнение, може да пострада още месец и после ще си е спокойна и аз ще си правя занапред винаги каквото си искам пак" Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 024
Дори и простена, една изневяра винаги ще си остане слабото място в един брак.
А, едни живяли 20, 30, 40 години и спали само с съпрузите си и не залитнали
са светци ...или ..друго нещо ...
Защото когато стана на 50, 60 и стана грозна и ме закопат със ковчега
и червеите ми изпият очите красивите и изядат нежната плът -
некой ще ми каже -евала , беше вярна и добра съпруга . След 40 дни няма и да ме помнят ,
а междувременно хората ще се влюбват, правят любов и ще летят от пеперудите в стомаха
Сега, докато те има на този свят и се появи този който ти създава тръпка
сега е време да бъдеш обичан и любен .
Ако го захвърлиш няма как да знаеш -печелиш ли нещо
което другите нямат или губиш ...


Така е когато печалбата/загубата ЗАВИСИ от имането/нямането на ДРУГИТЕ.  Има си и по-кратко и по-точно определение: "Щастие базирано на завист."
Hands V

# 70
  • Мнения: 673
А, едни живяли 20, 30, 40 години и спали само с съпрузите си и не залитнали
са светци ...или ..друго нещо ...
Защото когато стана на 50, 60 и стана грозна и ме закопат със ковчега
и червеите ми изпият очите красивите и изядат нежната плът -
некой ще ми каже -евала , беше вярна и добра съпруга . След 40 дни няма и да ме помнят ,
а междувременно хората ще се влюбват, правят любов и ще летят от пеперудите в стомаха
Сега, докато те има на този свят и се появи този който ти създава тръпка
сега е време да бъдеш обичан и любен .
Ако го захвърлиш няма как да знаеш -печелиш ли нещо
което другите нямат или губиш ...
Е, ако разсъждаваш така - че си роден да изпиташ всяка една тръпка и да не пропуснеш всяко едно любене - изневерявай! Но тогава защо се жениш изобщо? Наистина, доста е тежко да си верен, мислейки си как живота си отива и пропускаш разни възможности. Но ако живееш с мисълта, че си с точния човек, обичате се и си допадате и допълвате - тогава това да си верен не е никаква тежест и усилие, а напротив - нещо естествено. А и грешна тактика е да си мислиш, че някой ще ти каже "Браво!" както и да живееш. Смятам, че човек трябва да бъде такъв, какъвто вътрешния му глас и усещане му подсказват да бъде.

# 71
  • Мнения: X
Скрит текст:
Дори и простена, една изневяра винаги ще си остане слабото място в един брак.
А, едни живяли 20, 30, 40 години и спали само с съпрузите си и не залитнали
са светци ...или ..друго нещо ...
Защото когато стана на 50, 60 и стана грозна и ме закопат със ковчега
и червеите ми изпият очите красивите и изядат нежната плът -
некой ще ми каже -евала , беше вярна и добра съпруга . След 40 дни няма и да ме помнят ,
а междувременно хората ще се влюбват, правят любов и ще летят от пеперудите в стомаха
Сега, докато те има на този свят и се появи този който ти създава тръпка
сега е време да бъдеш обичан и любен .
Скрит текст:
Ако го захвърлиш няма как да знаеш -печелиш ли нещо
което другите нямат или губиш ...
Добре де, ако не се чувстваш обичана и любена от съпруга си, защо не се разведеш и да търсиш нови тръпки, любови и пеперуди?
Защо е нужно да го правиш зад гърба му?Защо трябва да се отнасяш с него като с идиот?
О.к., приемам, че мъжът ти ти е омръзнал до степен да не го понасяш, всеки друг мъж ти изглежда като Принца на бял кон, който би ти доставил неземни удоволствия....Ами, поне бъди Човек и дай шанс и на мъжа си да търси своите "пеперуди".Не е нужно да падате на ниво лъжци/измамници....

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Краси, когато има желание, всичко може да се промени. Стига да го искаш със сърцето си и да вярваш, че може да стане. Понякога става изведнъж, с гръм и трясък, по-често обаче за траен резултат е нужно постоянство и търпение. Хората  постоянно се развиваме и променяме по малко, и всеки с волята си може да насочи тази промяна в желана посока.
Не съм психолог, нито раздавам непоискани съвети, само споделям мнение, съвсем чистосърдечно- тази травма е като белег в душата ти, макар, че вероятно не го съзнаваш. Всички имаме такива, оставени от времето. Успеем ли да се справим с тях, става неочаквано по-леко. Опитай да се освободиш от този товар на миналото, който неизбежно оставя отпечатък в настоящето.

# 73
  • Мнения: X
Краси, когато има желание, всичко може да се промени. Стига да го искаш със сърцето си и да вярваш, че може да стане. Понякога става изведнъж, с гръм и трясък, по-често обаче за траен резултат е нужно постоянство и търпение. Хората  постоянно се развиваме и променяме по малко, и всеки с волята си може да насочи тази промяна в желана посока.
Не съм психолог, нито раздавам непоискани съвети, само споделям мнение, съвсем чистосърдечно- тази травма е като белег в душата ти, макар, че вероятно не го съзнаваш. Всички имаме такива, оставени от времето. Успеем ли да се справим с тях, става неочаквано по-леко. Опитай да се освободиш от този товар на миналото, който неизбежно оставя отпечатък в настоящето.
Да, знам, че е травма.И че това се отрази на всичките ми последващи връзки, че доста мъже го "отнесоха" заради един....Мога само да благодаря на Бог за търпението на съпруга ми в началото на нашата връзка.Той, с поведението си и отношението си към мен, успя да върне доверието ми в мъжете като цяло....
Разбирам разумността на написаното от теб.....И го осъзнавам.И психолог ми го е казвал...на теория звучи логично, правдиво и изпълнимо.
Но, моля се, никога да не ми се наложи да проверя на практика дали бих могла да го изпълня.   Simple Smile   

# 74
  • Мнения: 46 511
***vasilena***, само че от тези 50-60 до времето, когато ще ни копат, да се надяваме, че ще има още годинки. И имам подозрения, че след тази възраст повече хора ще реват заради това, че са загубили семействата си, защото не са си държали гащите вдигнати, а не защото имат до себе си любим човек, деца и внуци.
А тръпката, никой не е казал да не си я изживее човек. Нали и с този, до когото сме, пак тя е била факт.
А и тръпки животът предлага под всевъзможни форми, нещо, което ми е било тръпка на 15, сега ми е скука, за всяко нещо си има време...

# 75
  • София
  • Мнения: 28 560
Не смятам, че еднократната секс. изневяра е голям проблем и мисля, че не бих се развела заради това. Но заради връзка вероятно бих.

# 76
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Предполагам, това ти е казал съпругът ти, след като си го хванала в крачка....Че той всъщност ти е изневерил, само за да се увери, че обича единствено теб, а другите са просто.....забава.   Smiley
Клише.От най-циничните.

Имаше дори тема такава преди години тук....един мъж така обяснявал на жена си.Че с всяка изневяра той все повече се убеждавал, че всъщност обича само нея.Как да не го "обичаш и разцелуваш" такъв съвестен и обичлив мъж.....  Smile



Напълно погрешно предположение. Със съпруга ми не се е налагало да говорим  и дискутираме за изневери, до сега, слава на Бога.

# 77
  • Мнения: 456
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.

Всеки вижда в изневярата, както и във всичко останало, това което иска, което е готов да види. За повечето е деградивна, но за някои наистина е конструктивна. И ако вярват наистина в това, това и се получава като резултат. Човек е това, което мисли, че е.

# 79
  • Мнения: 18 530
Да, може да бъде конструктивна, ако и двамата силно го искат.

# 80
  • Мнения: 8 891
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.

# 81
  • Мнения: 4 808
Аз съм на мнение, че изневярата даже понякога може да подейства благотворно на брака. Приятелка, която живееше с мъжа си от 15 години, имаше голямо желание да опита с друг. Представяше си някакви страстни изживявания, едва ли не да литне в облаците, а аз я предупредих: "Внимавай, защото нещата, които дълго чакаме и мечтаем, никога не се случват така, както си ги представяме, та да не останеш разочарована." Е, направи го и след това ми се обади и каза: "Права беше, през цялото време си мислех как ме предупреждаваше..."
А мъжът ѝ разбра ли?
Не знам дали му е казала, но те си били говорили, че сега им е времето да живеят, а не като остареят. Тя му е казвала, че иска да усети някакви такива емоции и тръпки и най-интетесното е, че казваше: "Искам и на мъжа ми да му се случи". Много се обичат, прекрасно семейство са, може би просто са по-широко скроени.

# 82
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Предполагам, това ти е казал съпругът ти, след като си го хванала в крачка....Че той всъщност ти е изневерил, само за да се увери, че обича единствено теб, а другите са просто.....забава.   Smiley
Клише.От най-циничните.

Имаше дори тема такава преди години тук....един мъж така обяснявал на жена си.Че с всяка изневяра той все повече се убеждавал, че всъщност обича само нея.Как да не го "обичаш и разцелуваш" такъв съвестен и обичлив мъж.....  Smile



Напълно погрешно предположение. Със съпруга ми не се е налагало да говорим  и дискутираме за изневери, до сега, слава на Бога.
Ами...така категорична беше, че изневярата може да е като спойка за брака, та приех, че при теб така са се случили нещата.
Иначе, не си обяснявам тази категоричност, ако никога не ти се е случвало.

# 83
  • Мнения: 18 530
Визирам случаите, в които човекът, който е изневерил така яко си изпати от новата тръпка (като във Фатален инстинкт например), че всякакви мисли за бъдещи кръшкания му излетят от главата хихи

# 84
  • София
  • Мнения: 28 560
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.

Скрит текст:
Всеки вижда в изневярата, както и във всичко останало, това което иска, което е готов да види. За повечето е деградивна, но за някои наистина е конструктивна. И ако вярват наистина в това, това и се получава като резултат. Човек е това, което мисли, че е.
Аааа, не! По дупета на жени не се заглеждам.

# 85
  • Мнения: 4 808
Амур, и аз съм везни, но не мога да си представя да се живее в непрекъснати подозрения, т.е. мога, защото ММ е много ревнив, добре, че с времето успях да го превъзпитам. Ама навремето като се оженихме, беше ад, разпити, обвинения, сега да ми се случи, изобщо не бих търпяла, ама тогава млада и влюбена... Ревността е болест, ужасна болест!

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.
За всеки поотделно или всички заедно. Зависи с какви очи погледнеш на този опит.
Последното ти изречение е валидно за теб, за твоя мироглед. За човек, възпитан по различен начин, живял в различна среда и с различен от твоя опит, ще е друго. И ничие възприятие не е грешно.

milenaka, ако си жена- ок Wink Всъщност всичко е ок. Заглеждаме се в нещата, които ни правят впечатление.

# 87
  • Мнения: 18 530
Тук не говорим за безпричинна ревност, а за недоверие към партньора след реална изневяра. Двете неща са коренно различни. Аз също не съм ревнива изобщо. Но да ми кръшне някой и аз да блея и да съм отново ведра и доволна - не. Не става.

# 88
  • София
  • Мнения: 24 839

Преди бях много крайна -изневяра, абсурд , край ..анатема за изневеряващите .
Сега вече не бързам с изводите и соченето с пръст ,
защото живота наистина е много кратък
и чувството да се влюбиш си е благословия

Да, ама тая благословия вече си я преживяла с гаджетата преди съпруга ти и съвсем на друго- "по- божествено ниво" с него, щом си решила и деца да ти направи.
Затова, всеки трябва да си даде сметка, че и на децата му живота е много кратък, за да ги прегази заради поредната си благословия.
За съжаление, все по- малко родители се интересуват от тази толкова досадна подробност.

# 89
  • Мнения: 18 530
Съгласна съм. Но няма да стават по-малко разводите, напротив, ще зачестяват. Поне единия ще се чувства благословен де.

# 90
  • София
  • Мнения: 28 560
Съгласна съм. Но няма да стават по-малко разводите, напротив, ще зачестяват. Поне единия ще се чувства благословен де.
Разводът или изневярата е проблемът?

# 91
  • Мнения: 46 511
За съжаление, все по- малко родители се интересуват от тази толкова досадна подробност.
Все пак е сме им в къщата. Атмосферата вътре може да е по-отровна за децата, отколкото тази при един развод. Не са едно и две децата, които се молят родителите им да се разделят и да се свърши с тази мъка.
По принцип съм съгласна с теб, но не мисля, че много лесно се взима решението за раздяла (не само заради изневяра), напротив, прави се след доста обмисляне. Но и не се стои на всяка цена. Поне ми се иска да вярвам, че е така...

Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.
Аз и по деца се заглеждам по улиците, и по животинки Joy

# 92
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки би следвало да живее собствения си живот, а не този на децата си, съпруга си, родителите си, комшиите или обществото. Проблемите ни тръгват от там, че търсим щастието на грешното място- навън. Извън дома, и още по-точно- извън нас. То не е в нищо материално- секс, пари, деца, съпрузи... Просто трябва да потърсим любовта в сърцето си- всички я имаме в неизчерпаеми количества. Тогава ще се оправят и взаимоотношенията между хората, които са токова влошени и нехармонични.

# 93
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Аз и по деца се заглеждам по улиците, и по животинки"
И аз Simple Smile Най-истинските, невинни и сладки същества Heart

# 94
  • Мнения: 19 848
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

# 95
  • Мнения: 8 891
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.
За всеки поотделно или всички заедно. Зависи с какви очи погледнеш на този опит.
Последното ти изречение е валидно за теб, за твоя мироглед. За човек, възпитан по различен начин, живял в различна среда и с различен от твоя опит, ще е друго. И ничие възприятие не е грешно.
Грешно е използването на думата изневяра в случай, че говорим за отворени връзки, в които партньорите нямат нищо против паралелни отношения. A темата е все пак за изневяра и семейни ценности. А ако създаваш семейство с мисълта, че ще е за кратко и си свободен за други връзки, просто не го създавай. И както се твърди, че полигамността ни е заложена, така ни е заложено и егото, заради което, дори и да не обичаме силно, дори да не обичаме партньора си, пак ще се почувстваме засегнати, ако разберем, че той има и друга връзка.

# 96
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

[/spoiler]
Ами да.....козите,  дето ще бъдат отделени от овцете по време на Страшния съд....
Ама аз се чудя, няма ли шанс някои кози като се осъзнаят, покаят и полагат усилия, да се превърнат /бъдат превърнати в овце?
Един материал в малко по -духовен план -как се отразява изневярата на самия човек, който я извършва и на човечеството като цяло.

# 97
  • София
  • Мнения: 24 839
Съжалявам, ама хич ме няма в ралигиозността- изчерпва се с факта, че съм кръстена и вярвам, че има нещо, някъде там.
Та, няма как някой да ми каже как аз се чувствам, когато съм изневерила, нито как Пенка се чувствУва, защото двете сме  отделни вселени, а не програмирани от някого.

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Блу, егото ни поставя окови. То е противоположност на божествената любов, която носим в сърцата си. То е е дявола в нас (метафорично казано)... превръща "ние" в "аз", източник е на обида и горчивина.
Аз не бих квалифицирала хората като полигамни или полигамни. Мисля, че е въпрос на емоционална/духовна зрялост да не си чешеш егото извън семейството и да не лъжеш хора, които ти се доверяват.

# 99
  • Мнения: 171
За мен изневярата в каквито й да е форми е непростима. Това е моето, макар и остаряло мнение....
Единственото нещо, което не бих простила е изневярата.

От както съм женена нямам проблеми с това, но когато бях на около 18 имах една дълга връзка (от 15 години до 18).........заради тази връзка имаше й изневяра, която беше много жестока за мен (няма да изпадам в подробности) От тогава не мога да простя такова нещо.........

# 100
  • Мнения: 607
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     

# 101
  • София
  • Мнения: 28 560
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     
Може да не могат да си позволят да бъдат разведени. Или са си хванали любовник/ца поради съвсем прозаични причини – изневеряват, защото могат; изневеряват, заради тръпката, разнообразието; защото чуждото е по-интересно, ново...
От няколко седмици "наблюдавам" как се развива една изневяра. Изневеряващият го прави, защото може. Това е. Няма някакви сълзливи причини.

# 102
  • София
  • Мнения: 24 839
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     

Защо да не им стиска?
В днешно време дори не се и женят официално, та ако можеш, позамисли се, защо наистина, имат любовник/ любовница, но не искат да се разведат?

# 103
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Девойки, носете си новите дрехи.
Бъдете щастливи заради самите себе си.  Деца, мъже.... Обичаме ги, понякога прекалено....
Но няма нищо по-важно и истинско от това, да обичаш най-напред, себе си.
Животът е прекалено кратък, за да плащаме дори и 10%.  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 24 839

Животът е прекалено кратък, за да плащаме дори и 10%.  Peace



Повярвай ми, плащаш си на 100%.
По- рано, по- късно, на по- големи траншове, на по- малки, но винаги си плащаш цената на това, което постигаш.
Кофти е, когато се окаже, че тя е прекалено висока или въобще не си е струвала, защото " бой и........" не се връщат. Peace

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Склонноста към изневяра е право пропорционална на личната осъзнаност и самооценка.
И ваши и за дата пола.
В превод? Колкото си по-осъзнат, толкова си по-склонен към изневяра?
Обраното - по-неосъзнат и с ниска самооценка = изневяра.
Би било твърде просто, ако е така. Освен при определени личностни предиспозиции, склонността към изнерява е много по-отрано детерминирана и от изградения стил на привързаност още в детска възраст. Привързаността  зависи от нашите способности да изпитваме  доверие към самите себе си и към другите, която се формира много рано. Крайна точка на този процес е формиране  на стила привързаност  и нашият модел за партньорство/ или трудностите в създаването на трайно и зряло такова/. Така например хората с несигурен, тревожен или избягващ стил на привързаност, казано най-просто, може да нямат емоционален ресурс за поддържане и удоволетвореност във връзката. А това може да се  изрази в различни десткувтивни поведения, едно от които е невъзможността да си моногамен. За всички заинтригувани повече по темата препоръчам ,,  Създаване и унищожаване на емоционални връзки“ Дж. Боулби.

# 106
  • Мнения: 9 152
Оле..ле, колко сложни обяснения, извинявам се много,  какво означава личностни предиспозиции?

# 107
  • София
  • Мнения: 24 839
Дрън- дрън, Дж. Боулби.

# 108
  • Мнения: 1 439
Всеки би следвало да живее собствения си живот, а не този на децата си, съпруга си, родителите си, комшиите или обществото. Проблемите ни тръгват от там, че търсим щастието на грешното място- навън. Извън дома, и още по-точно- извън нас. То не е в нищо материално- секс, пари, деца, съпрузи... Просто трябва да потърсим любовта в сърцето си- всички я имаме в неизчерпаеми количества. Тогава ще се оправят и взаимоотношенията между хората, които са токова влошени и нехармонични.

Много,много вярно!

# 109
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

Животът е прекалено кратък, за да плащаме дори и 10%.  Peace



Повярвай ми, плащаш си на 100%.
По- рано, по- късно, на по- големи траншове, на по- малки, но винаги си плащаш цената на това, което постигаш.
Кофти е, когато се окаже, че тя е прекалено висока или въобще не си е струвала, защото " бой и........" не се връщат. Peace

Кой както го разбира... Моите 10 за теб може и да са 100! Ако съм в мир със себе си - цената съм я приела.  Peace
Пропуснах ли да кажа, че съм от моногамните...

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
какво означава личностни предиспозиции?
това, на което разговорно казваме: "ами такъв си е, в природата му е" т.е. нещото, което е  заложено да се прояви при определени обстоятелства

# 111
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Аз съм човек, който никога не е изневерявал (на 32г съм). Колкото и проблеми да съм имала във връзките си, никога не съм лъгала, не съм се крила по тъмните улички.

Ако нещата не вървят, много по-достойно е двойката просто да се раздели, така или иначе в безпроблемните връзки, изнервери няма. Освен, ако партньорът ти не е някое малоумно същество, но тогава пак - какво правиш с него/нея?

Не мога да си представя как ще изневеря и после ще се държа все едно нищо не е станало, за мен това си е автоматичен край на връзката, без значение дали аз или човекът до мен се е провинил.

# 112
  • Мнения: 3 683
Аз съм човек, който никога не е изневерявал (на 32г съм). Колкото и проблеми да съм имала във връзките си, никога не съм лъгала, не съм се крила по тъмните улички.
Ако нещата не вървят, много по-достойно е двойката просто да се раздели, така или иначе в безпроблемните връзки, изнервери няма. Освен, ако партньорът ти не е някое малоумно същество, но тогава пак - какво правиш с него/нея?
Не мога да си представя как ще изневеря и после ще се държа все едно нищо не е станало, за мен това си е автоматичен край на връзката, без значение дали аз или човекът до мен се е провинил.
Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това? Нима този човек преди да ви срещне не е правил секс с други? Нима мислите, че този човек е ваша собственост? Не е и не може да бъде, нали? Един пример: ако един човек преди брака е имал n-брой партньори, а друг 2 х n, това не би ви спряло да  изберете единия и другия, ако го харесвате, или греша? Според мен дали един човек е имал n брой партньори, или n + 1 не е важно, защо тогава сте толкова против? Да, според вас има значение дали е било преди, или след като сте се запознали, а според мен няма. Това е чисто балкански манталитет, заради който стават побои, дори и убийства. А не би трябвало, големи и разумни хора сме. Вразумете се и погледнете философски на нещата. Така мисля аз.

# 113
  • Мнения: 455

 Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това? Нима този човек преди да ви срещне не е правил секс с други? Нима мислите, че този човек е ваша собственост? Не е и не може да бъде, нали? Един пример: ако един човек преди брака е имал n-брой партньори, а друг 2 х n, това не би ви спряло да  изберете единия и другия, ако го харесвате, или греша? Според мен дали един човек е имал n брой партньори, или n + 1 не е важно, защо тогава сте толкова против? Да, според вас има значение дали е било преди, или след като сте се запознали, а според мен няма. Това е чисто балкански манталитет, заради който стават побои, дори и убийства. А не би трябвало, големи и разумни хора сме. Вразумете се и погледнете философски на нещата. Така мисля аз
Ако ти си съгласен жена ти да я ощастливяват напред-назад, аз не съм съгласна моят да си хойка! И съвършено не мога да си обясня от къде ти хрумна това с балканският манталитет. 🙄

# 114
  • Мнения: X
Тя цялата тирада е уникална по своята логика.

# 115
  • София
  • Мнения: 24 839
Това е чисто балкански манталитет, заради който стават побои, дори и убийства. А не би трябвало, големи и разумни хора сме. Вразумете се и погледнете философски на нещата. Така мисля аз.

Да, ама не!
Не сме изключение, нито сме изключителни- навсякъде по света има изперкващи, които стигат до убийство, че и до самоубийство при изневяра на партньора.
С колко е бил преди, е без значение по една проста причина- било е преди да си легнеш с него.
След това вече е друго и ако ти не можеш да разбереш защо, няма как да ти се обясни.

За себе си винаги съм знаела, че ако разбера за друга, мога да простя, но не мога повече да позволя да ме докосне.
Глупаво, ще кажеш, но съм гнуслива и това е.

# 116
  • Мнения: 9 152
Маnekenа, питаш какво представлява изневярата..... изневярата представлява явна проява на болест на душата. Една от най -трудно лечимите - гордостта.
Осъждането на хората, паднали в този грях,  е проява на  същото,  нещо като обратната страна на медала.
Много хубаво даваш пример с убийство и самоубийство - друго проявление на същото -  силна и страшна проява на гордостта. Нея трябва да лекуваме ....и да се молим за тези, които са паднали в този грях, а не да ги осъждаме. Старците и отците казват: молете се, да не  ни остави благодатта.....защото ако ни остави, и убийство можем да извършим. А ако сме обхванати от гордост и не се стремим с всички сили да се лекуваме от нея, място за благодатта не остава...



# 117
  • Мнения: 304
Практически съвети за лекуване от "гордост" ще има ли?

# 118
  • Мнения: 18 530
Тотално забъркани неща чета вече тука Simple Smile

# 119
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Маnekenа, хората са различни, за едни изневярата е едно, за други друго.

А и ще те видя какъв философ си, ако се окаже, че жената, която обичаш (ако има такава, разбира се) обича да си практикува правата и свободите насам-натам.

# 120
  • Мнения: 3 683
За себе си винаги съм знаела, че ако разбера за друга, мога да простя, но не мога повече да позволя да ме докосне.
Глупаво, ще кажеш, но съм гнуслива и това е.
Не е лошо да си гнуслива, но защо не си била такава когато сте се срещнали, знаейки, че преди теб е бил с други? Близко съм до мисълта, че скоро ще поискате да сте първите и единствени жени на мъжа до вас. Наистина не мога да го разбера, ако един човек е гнуслив, той е такъв винаги, а не избирателно.

Маnekenа, хората са различни, за едни изневярата е едно, за други друго.

А и ще те видя какъв философ си, ако се окаже, че жената, която обичаш (ако има такава, разбира се) обича да си практикува правата и свободите насам-натам.
Ние правата и свободите си ги практикуваме заедно, но това би могло да е обект на друга тема.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 01:02 от Manekena

# 121
  • Мнения: 304
Защо да не ги практикува?
Нали са права и свободи?
Само от него зависи дали ще я обича с правата и свободите, но това, вече не е неин проблем!

# 122
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Всеки е в правото си да спи с който иска, както и другия е в правото си да му набие шута след това.

# 123
  • Мнения: 46 511
Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това?
Осъждаме лъжата. А дали е за изневяра или нещо друго, няма значение.
Никой никого не е спрял да се пердаши на воля, но хем да казва, че иска семейство, хем да върши друго зад гърба ти, няма как да не се осъжда.

Преди си е било за преди. Сексът не е като да седнеш на сладки приказки с някой - болести, бременност, отнемане от времето за децата, семейството, харчене на парите на семейството в повечето случаи...
Който иска, нищо против, това си е негова работа, да си намери човек с такива възгледи и да си си обикалят по чужди. Другите пък, които не искат да си обменят всичко с целия град, също имат право да живеят, както са избрали.

# 124
  • Мнения: 3 683
Защо използвате силни и страшни думи, когато не можете да дадете разумни доводи? Изневеряващите обменяли нещо си (не поясни какво), но каквото и да е то, те са го обменяли и преди да ви срещнат. Не ви разбирам, честно, сякаш съм от друг свят, или от бъдещето.

# 125
  • Мнения: 46 511
Обменят се полово предавани болести.
Включително човешкият папиломен вирус (който води до рак на шийката на матката), рискът нараства с нарастването на броя сексуални партньори. Презервативите донякъде намаляват този риск, но не го елиминират.

Увеличава се и вероятността за бременност, няма 100% сигурен метод за предпазване.

Но, както казах, основният проблем се крие в маменето.

# 126
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
От бъдещето не си със сигурност, някъде в каменната ера бих те сложила.

# 127
  • Мнения: 304
Където и да го сложиш, все тая! От каменната ера до днес съществуваме благодарение на обмяната на телесни течности.

# 128
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Да, добре, че е изневярата, без нея човечеството щеше да си е заминало отдавна Wink

# 129
  • Мнения: X
Аз съм човек, който никога не е изневерявал (на 32г съм). Колкото и проблеми да съм имала във връзките си, никога не съм лъгала, не съм се крила по тъмните улички.
Ако нещата не вървят, много по-достойно е двойката просто да се раздели, така или иначе в безпроблемните връзки, изнервери няма. Освен, ако партньорът ти не е някое малоумно същество, но тогава пак - какво правиш с него/нея?
Не мога да си представя как ще изневеря и после ще се държа все едно нищо не е станало, за мен това си е автоматичен край на връзката, без значение дали аз или човекът до мен се е провинил.
Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това? Нима този човек преди да ви срещне не е правил секс с други? Нима мислите, че този човек е ваша собственост? Не е и не може да бъде, нали? Един пример: ако един човек преди брака е имал n-брой партньори, а друг 2 х n, това не би ви спряло да  изберете единия и другия, ако го харесвате, или греша? Според мен дали един човек е имал n брой партньори, или n + 1 не е важно, защо тогава сте толкова против? Да, според вас има значение дали е било преди, или след като сте се запознали, а според мен няма. Това е чисто балкански манталитет, заради който стават побои, дори и убийства. А не би трябвало, големи и разумни хора сме. Вразумете се и погледнете философски на нещата. Така мисля аз.
Стига и ти да нямаш против жена ти да се почесва с колегата си Пешо, със съседа ви Гошо, с палавия сервитьор от ресторанта... изобщо с всеки, предизвикал й сърбеж в слабините. И не с теб в групови оргии, а сама, с когото си иска.

# 130
  • Мнения: 15 619
Много е просто, Манекен.
Първо, всеки, който си задава въпроса на темата, следва да си отговори на въпроса - Какво е семейството и какви са ценностите, които крепят и носят едно семейство, че и го карат да върви напред и да създава стабилна опора за децата, родени в него... Изключете сексуалните си връзки преди или след семейството ви, даващи или не разрешаващи ви сексуална слободия. Това е друг дял на ЧО.
Изневярата се случва като нещо лошо и разнебитващо в едно семейство. А съвсем човеколюбиво и свободно човек  може да се почесва както, когато и с който му е кеф, без да изневерява, сиреч като си знае разнообразните желания на дупето, да не го застопорява на едно място /в брака, създаването на семейство/, само и само да си подсигури някакви битови или други нужди и удобства, ами си го вее свободно, без да лъже някого/без да участва в създаването на семейство половинчато и поради тази причина неефективно/. Правете онова,  в което сте най-добри, инак резултатите са посредствени.
Във всяка следваща тема, чоплеща тоя малоумен въпрос, се пише едно и също. Чак да му доскучее на човек.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 12:06 от luna

# 131
  • Мнения: 3 683
Стига и ти да нямаш против жена ти да се почесва с колегата си Пешо, със съседа ви Гошо, с палавия сервитьор от ресторанта... изобщо с всеки, предизвикал й сърбеж в слабините. И не с теб в групови оргии, а сама, с когото си иска.
А защо й е да го прави без мен? Ако чак толкова си е харесала някой, да го доведе в къщи. Защо трябва да се крие, когато всичко е позволено? Разбрали сме се да не правим секс поотделно. Не е ли честно така?

# 132
  • Мнения: 46 511
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1

# 133
  • Мнения: 3 683
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?

# 134
  • Мнения: 46 511
Отговорих на въпроса защо да не го/я доведе вкъщи, нали това попита? Simple Smile

За двойката - двойка значи интимните неща да се споделят м/у двама. Потърси ли се помагач отвън вече няма двойка.
Пак казвам - ок съм, ако някой не успее да си намери партньор, който го задоволява да продължава да си спи с много хора. Това си е негова работа. Просто открито да каже на човека до себе си и той сам да прецени дали това го устройва.
Както ти сам решаваш как да живееш, така всеки друг има право. Ако иска ще живее сам, ако иска в двойка, в тройка, в харем, няма значение. Решението си е негово, спрямо това как усеща нещата и какво му харесва. Няма как всички да харесват едно нещо.

И припомням, че темата не е за отворените бракове, а за изневярата. Т.е. хем искаш пред обществото, пред човека до тем и децата ти да си играеш на семейство, хем ги гледаш в очите и лъжеш какво правиш зад гърба им.

# 135
  • Мнения: 4 577
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Тогава жена ти защо да не може да поиска да е с друг не в твое присъствие? Ако тя се влюби в друг, но ти каже - не искам да се развеждаме, но обичам друг, не ми се прави секс с теб, нито в тройки, четворки, искам да сме просто съквартиранти , това пак ще е "право да си живее живота, както на него му харесва", ти ще бъдеш ли ОК?

# 136
  • Мнения: 3 683
Отговорих на въпроса защо да не го/я доведе вкъщи, нали това попита? Simple Smile

За двойката - двойка значи интимните неща да се споделят м/у двама. Потърси ли се помагач отвън вече няма двойка.
Пак казвам - ок съм, ако някой не успее да си намери партньор, който го задоволява да продължава да си спи с много хора. Това си е негова работа. Просто открито да каже на човека до себе си и той сам да прецени дали това го устройва.
Както ти сам решаваш как да живееш, така всеки друг има право. Ако иска ще живее сам, ако иска в двойка, в тройка, в харем, няма значение. Решението си е негово, спрямо това как усеща нещата и какво му харесва. Няма как всички да харесват едно нещо.

И припомням, че темата не е за отворените бракове, а за изневярата. Т.е. хем искаш пред обществото, пред човека до тем и децата ти да си играеш на семейство, хем ги гледаш в очите и лъжеш какво правиш зад гърба им.
При нас няма лъжи, което би трябвало да означава, че не си изневеряваме. Съгласна?

Тогава жена ти защо да не може да поиска да е с друг не в твое присъствие? Ако тя се влюби в друг, но ти каже - не искам да се развеждаме, но обичам друг, не ми се прави секс с теб, нито в тройки, четворки, искам да сме просто съквартиранти , това пак ще е "право да си живее живота, както на него му харесва", ти ще бъдеш ли ОК?
Напротив, може. Може и аз съм ОК с всичко. И тя е ОК. Има ли проблем?

# 137
  • Мнения: 46 511
Да, не си изневерявате, вие сте просто приятели, които спят заедно, освен с други хора.
Т.е. нищо общо с темата, така че да спрем със спама.

# 138
  • Мнения: 522

Да, не си изневерявате, вие сте просто приятели, които спят заедно, освен с други хора.
Т.е. нищо общо с темата, така че да спрем със спама.
Абсолютно съм съгласна!

# 139
  • Мнения: X
След 5-10 години и две деца ела пак да се похвалиш тук, че сте страхотни партньори с жена ти. Ще те чакам с трепет!

# 140
  • Мнения: X
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.

# 141
  • Мнения: 18 530
Ужас - да искаш одобрение от мъжа си за гадже хихихи

# 142
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо използвате силни и страшни думи, когато не можете да дадете разумни доводи? Изневеряващите обменяли нещо си (не поясни какво), но каквото и да е то, те са го обменяли и преди да ви срещнат. Не ви разбирам, честно, сякаш съм от друг свят, или от бъдещето.

Казах ти, че ще е трудно да разбереш- не очаквам да си от бъдещето, защото не го искам такова за децата и внуците.
Преди да се срещнем, не е имало "ние" с цялата палитра от чувства и усещания, които са само наши и неповторими.
Когато той си нарами неговата част от "ние"- то и я завре и пряко, и фигуративно казано, между краката на някоя, и целостта, и "ние" се разпада.
И разбира се, боли.
Това е, накратко разликата в отношението към епохата отпреди "ние".

# 143
  • Мнения: 3 683
След 5-10 години и две деца ела пак да се похвалиш тук, че сте страхотни партньори с жена ти. Ще те чакам с трепет!
Ако това е към мен, този период сме го минали отдавна. Още сме страхотни партньори.

# 144
  • Мнения: 3 683
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.

# 145
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Manekena, пишеш си тук сякаш нещата, които правите с жена ти са напълно в реда на нещата, в грешка си. Повечето хора нямат нужда от оргии и не са отдадени изцяло на задоволяването на физическите си нужди.

Правете си каквото искате, но не го пробутвай тук за нормално или някаква висша форма на доверие.

# 146
  • София
  • Мнения: 24 839

 Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.

Важното е на теб да ти харесва факта, че сте се намерили двамата с еднакъв бъг в системата.

# 147
  • Мнения: 9 152
Като го чета Manekena и се сещам за едно семейство, в което съпругата е съгласна на забежките на мъжа й. Имах веднъж един такъв разговор с нея, с намеци я питах как възприема това негово поведение. Аз се изумих, но за нея си беше ОК.   Имат 4 деца, християни са (тя носи кръстче) , обичат си много децата и изглеждат много щастливи, успели, подкрепящи се. Познавам ги от 20 години ( тогава бях още несемейна - млада и зелена) , точно им се беше родило първото бебче. Не знам дали тя се е срещала с други мъже, не мисля. Не ме и интересува.

# 148
  • Мнения: X
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.
На мен ми е все едно как си задоволяване секс-страстите. Щом и двамата ви устройва, какъв ти е проблема и в какво ни убеждаваш? Нито ние ще хванем да се опрашваме с всеки срещнат, нито ти ще станеш верен и честен. Всички са доволни.

# 149
  • Мнения: 3 683
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.
Важното е на теб да ти харесва факта, че сте се намерили двамата с еднакъв бъг в системата.
Бъг в системата? Зависи от гледната точка. За теб ние сме бъгнати, но пък за мен е обратното. Важното е всеки да харесва това, което прави и да е щастлив. 

# 150
  • Мнения: 8 891
Момичета, това момче така си пише просто или наистина си вярва?

# 151
  • Мнения: 9 152
Момичета, това момче така си пише просто или наистина си вярва?
Има всякакви хора, с всякакви светоусещания. За някои хора и канибализма е ОК.
По време на обсадата на Лениград е имало случаи майки да изяждат децата си, за да оцелеят от глада....
Писах по- напред за благодатта........като ни остави, вършим неща, които за нас са ОК. Сега само като пиша и изтръпвам, но това са факти. Факти, показващи човешката психика, ценности, сила на духа....

# 152
  • София
  • Мнения: 24 839

 Бъг в системата? Зависи от гледната точка. За теб ние сме бъгнати, но пък за мен е обратното. Важното е всеки да харесва това, което прави и да е щастлив. 

Да, ако е сам и не отговаря за щастието на други около него.

# 153
  • Мнения: 3 683
Момичета, това момче така си пише просто или наистина си вярва?
Ако питаш за мен, то аз отдавна не съм момче и съм щастливо семеен напук на всички очаквания.


 Бъг в системата? Зависи от гледната точка. За теб ние сме бъгнати, но пък за мен е обратното. Важното е всеки да харесва това, което прави и да е щастлив. 

Да, ако е сам и не отговаря за щастието на други около него.
За първи път чувам, че някой може да бъде отговорен за щастието на другите. Всеки човек си е отговорен за неговото си щастие.

Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 00:57 от Manekena

# 154
  • София
  • Мнения: 24 839

 За първи път чувам, че някой може да бъде отговорен за щастието на другите. Всеки човек си е отговорен за неговото си щастие.

Това как кореспондира с хвалбата ти  с това, как си се справил с родителството?

# 155
  • Мнения: 3 683

 За първи път чувам, че някой може да бъде отговорен за щастието на другите. Всеки човек си е отговорен за неговото си щастие.

Това как кореспондира с хвалбата ти  с това, как си се справил с родителството?
Права си, родителството няма връзка. Изтрих частта, която ти приемаш за хвалба, макар, че според мен истината не може да бъде нито обида, нито хвалба.

# 156
  • Мнения: 46 511
След 5-10 години и две деца ела пак да се похвалиш тук, че сте страхотни партньори с жена ти. Ще те чакам с трепет!
Ако това е към мен, този период сме го минали отдавна. Още сме страхотни партньори.
Имаш деца с настоящата си жена?

# 157
  • Мнения: 18 530
И на мен не ми се вярва семейство с 21 годишен син да се скъсва от тройки и четворки - винаги двама, винаги, не поотделно Simple Smile

# 158
  • Мнения: 15 619
Мда. Той, бизнесменът, ще седи 21-22 години все на квартира.
Семейството с жена и деца е в миналото според мен. Сега е друго.

# 159
  • Мнения: 18 530
Все едно ние трева пасем Simple Smile

# 160
  • Мнения: 46 511
Може и да го бъркам с друг потребител, но мислех, че има от предишна връзка дъщеря на годините на моята щерка. Чак се изненадах, че за няма година вече имат още 1-2 деца с новата.

Което ме наведе на мисълта да се запитам, при различни партньори ДНК ли правят, за да знаят чие е бебето?

# 161
  • Мнения: 18 530
Не, разбира се, първо правят детето, а после се отдават на оргиите.

# 162
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако такъв живот го прави щастив, ако и хората около него са удовлетворени и никой не страда- значи е ок. Това, че нещо е извън общоприетото, не значи, че е грешно. Не е нужно всички да сме по калъп, все да се приспособяваме и да сме едакви. Груповите сексуални занимания не са най-оригиналния и възвишен начин да изразиш своята индивидуалност и креативност, но щом него го устройва- защо не.

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 00:04 от SaRaNia

# 163
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Може и да го бъркам с друг потребител, но мислех, че има от предишна връзка дъщеря на годините на моята щерка. Чак се изненадах, че за няма година вече имат още 1-2 деца с новата.

Което ме наведе на мисълта да се запитам, при различни партньори ДНК ли правят, за да знаят чие е бебето?
На кого му пука чие е ?!  Mr. Green

# 164
  • Мнения: X
Манекенка ви провокира и гледа реакциите ви.
Само дето темата е прекалено сериозна за такива "лафчета".

# 165
  • Мнения: 15 619
Мине се, не мине някой и друг месец и изскокне нов мислител.
Роден сега е нужен, сегааа. И тук.

# 166
  • Мнения: X
Темата не е заключена.

# 167
  • Мнения: 15 619
Точно така.

# 168
  • Мнения: 1 121
Все едно ние трева пасем Simple Smile

Не само. И ниско растящи храсти.

# 169
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Тук повечето теми са странно изродени, но тъй като скоро обсъждах тази тема с приятелка, ще си събера и тук мислите:
За мен варианти има няколко при дълга връзка (да кажем, 10+ години с деца, или 15-20 без деца).
1. Цветя и рози, вечни дъги и еднорози, 30+ години никой не поглежда друг и ежедневно им треперят краката от желание. Според мен това в чист вид- не е възможно. Но, във форумите всеки втори е така :Д
2. Периоди на кризи, на промени в някой от двамата, водещи до изневяра- емоционална, физическа или и двете. Оставане заедно поради преодоляване на този период (или пък с любовник/ца- някои ги устройва).
3. Горното + раздяла, защото единият не си е преглътнал егото.
4. Поява на нови тръпки, но сдържане в името на семейството. Тоест липса на изневери, но силното желание за такива и обичайно разпускане в хобита и спорт.
5. Отворени връзки- изживяването на нова тръпка не е проблем, ако се спазват определени правила. Както една позната каза- нас ни свързват светове извън секса. Защо не.


Може да съм пропуснала много варианти, има хора, които сменят сексуални наклонности и т.н., но това горе според мен са вариантите при 99% от хората. Всеки избира кое го устройва (а понякога избор няма, животът повлича).

# 170
  • Мнения: 225
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.











# 171
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.
Е, те кралете не са някакви богове...и те са хора като всички останали, със своите слабости, комплекси и недостатъци.
А изневярата не е природа, а обикновена подлост, лъжа и глупост.
Ама който го влече.....никой не може да му налее акъл и да му сложи спирачки.

# 172
  • Мнения: 522
Как ще кажете,че изневярата е природа?? Ама сериозно ли го мислите? Надявам се,че не!

# 173
  • Мнения: 3 231
Тук повечето теми са странно изродени, но тъй като скоро обсъждах тази тема с приятелка, ще си събера и тук мислите:
За мен варианти има няколко при дълга връзка (да кажем, 10+ години с деца, или 15-20 без деца).
1. Цветя и рози, вечни дъги и еднорози, 30+ години никой не поглежда друг и ежедневно им треперят краката от желание. Според мен това в чист вид- не е възможно. Но, във форумите всеки втори е така :Д
2. Периоди на кризи, на промени в някой от двамата, водещи до изневяра- емоционална, физическа или и двете. Оставане заедно поради преодоляване на този период (или пък с любовник/ца- някои ги устройва).
3. Горното + раздяла, защото единият не си е преглътнал егото.
4. Поява на нови тръпки, но сдържане в името на семейството. Тоест липса на изневери, но силното желание за такива и обичайно разпускане в хобита и спорт.
5. Отворени връзки- изживяването на нова тръпка не е проблем, ако се спазват определени правила. Както една позната каза- нас ни свързват светове извън секса. Защо не.


Може да съм пропуснала много варианти, има хора, които сменят сексуални наклонности и т.н., но това горе според мен са вариантите при 99% от хората. Всеки избира кое го устройва (а понякога избор няма, животът повлича).
Според мен масата живее  в точка 4. Аз съм изцяло в нея. Иска ми се, но изцяло съзнавам, че рисковете са неоправдани. Също така съзнавам и че нямам емоционалната издържливост да си развалям съня с такива неща. Остарявам Simple Smile И спокойствието с всеки ден се превръща във все по-голяма и по-голяма ценност Simple Smile

# 174
  • BG
  • Мнения: 892
Природа-да бе.Толкова години еволюция и пак оправдания. Ми айде тогава да се качваме пак по дърветата и да ядем банани и всеки със всеки Simple Smile)))))

# 175
  • Мнения: 18
Донякъде си е в природата ни. Науката твърди, че хомо сапиенс сме моногамни за периоди от живота, но и за цял живот.

# 176
  • BG
  • Мнения: 892
Оправдания винаги ще има когато човек не мисли и няма самоконтрол!

# 177
  • София
  • Мнения: 24 839
Да бъдеш актьор и двуличник не е трудно.
Хубаво щеше да е да чувстваме болката на другия за да разберем какво причиняваме но и тогава не вярвам да има дълготраен ефект.
        Аз се ожених  за перфектна жена но с времето,средата , децата, бизнеса  и всичко останало, чувствата си някак не ги чувствах и не ме спират да изневерявам.
Не се оправдавам но след като  и в кралските семейства от 1000 години изневярата съществува значи не е въпрос на възпитание и манталитет а природа.

Не се оправдаваш, че си понамирисваш лошо, а оправдаваш миризмата си, равнявайки се с кралските семейства, които изневерявали били от 1000 години. hahaha
Което е грешка.
Като нямаш финансовата възможност на кралските семейства да си платиш цената на изневярата, ако имаш грам мозък, ще си туриш безопасна на дюкяна, щото накрая, като разбере жена ти и те изрита, ще си псуваш и възпитанието, и природата, и манталитета,

# 178
  • Мнения: 330
А на мен ми е любопитно следното - колко от вас, хардкор моралистите, са попадали в ситуация, в която везните са били сериозно наклонени, но са устоявали на изкушението? И буквално имам предвид - сериозно наклонени, а не че някой си си поискал, но тя с гордо вдигната глава го отсвирила. Визирам ситуация, в която сте срещнали точно този мъж, от който ви се подкосяват краката и който ви спира дъха - и с визия, и с маниери, и с интелект. При това срещнат в точно подходящия момент - и не, няма предвид момент, в който сте били уязвими, напротив, щастливо обвързани и с ярко розови очила. Точно подходящият момент, в който случайно сте били без партньора и сте имали категоричното усещане, дори увереност, че това мимолетно преживяване ще остане само ваша тайна и никой, и никога не би разбрал за тази крачка встрани?
Адресирах въпроса си по-скоро към жените, защото като цяло - те не са така първосигнални и лесно податливи, а и далеч повече се бият в гърдите като пазители на семейните ценности.

# 179
  • BG
  • Мнения: 892
Ами при мен лично това взаимно изключваща се ситуация-няма как да обичам човекът до мен и в същото време да се увлека по някой друг, ако ще и принц на бял кон да е. Simple Smile Ако пък ми се подкосят краката-това е знак, че няма смисъл да бъда с първия. А  мимолетни преживявания не са ми по вкуса, ако ще и с холивудски актьор да е примерно.

# 180
  • Мнения: X
Ами при мен лично това взаимно изключваща се ситуация-няма как да обичам човекът до мен и в същото време да се увлека по някой друг, ако ще и принц на бял кон да е. Simple Smile Ако пък ми се подкосят краката-това е знак, че няма смисъл да бъда с първия. А  мимолетни преживявания не са ми по вкуса, ако ще и с холивудски актьор да е примерно.
+1

Аз дори не ги забелязвам другите мъже, а камо ли интерес, че чак и до  влюбвания да се стига. Флирт и дотам като не влагам нищо в него.
 Безинтересни са ми другите мъже и поддържам заинтересуван разговор с всеки, с който се налага да сме в някаква соц. ситуация, но отдавна съм се убедила, че ако се гледа външността първо то повечето красиви и поддържани като си отворят устата и настава тишина. И дотам.
А пък другите не могат да преминатдо след първото впечатление и така.



Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 23:36 от Анонимен

# 181
  • София
  • Мнения: 24 839
А на мен ми е любопитно следното - колко от вас, хардкор моралистите, са попадали в ситуация, в която везните са били сериозно наклонени, но са устоявали на изкушението? И буквално имам предвид - сериозно наклонени, а не че някой си си поискал, но тя с гордо вдигната глава го отсвирила. Визирам ситуация, в която сте срещнали точно този мъж, от който ви се подкосяват краката и който ви спира дъха - и с визия, и с маниери, и с интелект. При това срещнат в точно подходящия момент - и не, няма предвид момент, в който сте били уязвими, напротив, щастливо обвързани и с ярко розови очила. Точно подходящият момент, в който случайно сте били без партньора и сте имали категоричното усещане, дори увереност, че това мимолетно преживяване ще остане само ваша тайна и никой, и никога не би разбрал за тази крачка встрани?
Адресирах въпроса си по-скоро към жените, защото като цяло - те не са така първосигнални и лесно податливи, а и далеч повече се бият в гърдите като пазители на семейните ценности.

То си е казано- най- сигурният начин да преодолееш изкушението е, да му се отдадеш. Simple Smile
Оттам нататък зависи от способността ти да включиш здравия разум.

# 182
  • Мнения: 2 024
Тук повечето теми са странно изродени, но тъй като скоро обсъждах тази тема с приятелка, ще си събера и тук мислите:
За мен варианти има няколко при дълга връзка (да кажем, 10+ години с деца, или 15-20 без деца).
1. Цветя и рози, вечни дъги и еднорози, 30+ години никой не поглежда друг и ежедневно им треперят краката от желание. Според мен това в чист вид- не е възможно. Но, във форумите всеки втори е така :Д
2. Периоди на кризи, на промени в някой от двамата, водещи до изневяра- емоционална, физическа или и двете. Оставане заедно поради преодоляване на този период (или пък с любовник/ца- някои ги устройва).
3. Горното + раздяла, защото единият не си е преглътнал егото.
4. Поява на нови тръпки, но сдържане в името на семейството. Тоест липса на изневери, но силното желание за такива и обичайно разпускане в хобита и спорт.
5. Отворени връзки- изживяването на нова тръпка не е проблем, ако се спазват определени правила. Както една позната каза- нас ни свързват светове извън секса. Защо не.


Може да съм пропуснала много варианти, има хора, които сменят сексуални наклонности и т.н., но това горе според мен са вариантите при 99% от хората. Всеки избира кое го устройва (а понякога избор няма, животът повлича).

Естествено, че не е възможно -  толкова невъзможно, колкото и вечната младост на телата... Просто с остаряването на телата остарява и физическата тръпка. Но пък физическото привличане остъпва място на душевното.

Двойките в такава връзка са способни да се надсмиват искрено и в задоволство на глупостите и кавгите си от младостта и все по-дълбокото да осъзнават късмета си да срещнат и прекарат пълноценно живота си точно с този човек. Така че - тръпката все така си я има, но преминава в по-горно измерение. 

# 183
  • Мнения: X
Природа-да бе.Толкова години еволюция и пак оправдания......
Е, те мъжете са царе на оправданията......    Laughing    в повечето случаи звучат адски тъпо, ама важното е, че ги има.

# 184
  • София
  • Мнения: 5 883
Скрит текст:
А на мен ми е любопитно следното - колко от вас, хардкор моралистите, са попадали в ситуация, в която везните са били сериозно наклонени, но са устоявали на изкушението? И буквално имам предвид - сериозно наклонени, а не че някой си си поискал, но тя с гордо вдигната глава го отсвирила. Визирам ситуация, в която сте срещнали точно този мъж, от който ви се подкосяват краката и който ви спира дъха - и с визия, и с маниери, и с интелект. При това срещнат в точно подходящия момент - и не, няма предвид момент, в който сте били уязвими, напротив, щастливо обвързани и с ярко розови очила. Точно подходящият момент, в който случайно сте били без партньора и сте имали категоричното усещане, дори увереност, че това мимолетно преживяване ще остане само ваша тайна и никой, и никога не би разбрал за тази крачка встрани?
Адресирах въпроса си по-скоро към жените, защото като цяло - те не са така първосигнални и лесно податливи, а и далеч повече се бият в гърдите като пазители на семейните ценности.

То си е казано- най- сигурният начин да преодолееш изкушението е, да му се отдадеш. Simple Smile
Оттам нататък зависи от способността ти да включиш здравия разум.
Е, ако никой не разбере, все едно не се е случило. Sunglasses
Мостовете на Медисън.

# 185
  • Мнения: 330

То си е казано- най- сигурният начин да преодолееш изкушението е, да му се отдадеш. Simple Smile
Оттам нататък зависи от способността ти да включиш здравия разум.
[/quote]
Мен лично повече ме радва друго негово проникновение, absurT - "Винаги се отнасям много дружелюбно с тези, които са ми безразлични", но да, цитираното от теб е винаги перфектното извинение за хипотетичната ситуация.
Звучи очарователно, Stronger, но очевидно нито ти, нито Barefoot сте попадали в подобна ситуация и вероятно - по-добре, че и не сте.
Благодаря ви за споделените мнения.
Позволих си да полюбопитствам, защото винаги ме е дразнила нагласата, че мъжете са по-лесни и податливи, което е факт, но пък същевременно съм се сблъсквал с достатъчно много категорични и непоколебими в принципите си жени, които в крайна сметка са се пропуквали. И то всъщност даже не се пропукват, а направо се срутват, минавайки в другата крайност.

# 186
  • BG
  • Мнения: 892
Аз и да попадна имам едно качество, което като гледам доста мъжа нямат, а ни отличава от животните. Нарича се самоконтрол.

# 187
  • Мнения: 330
Аз и да попадна имам едно качество, което като гледам доста мъжа нямат, а ни отличава от животните. Нарича се самоконтрол.
Възхищавам се на увереността ти, но да не те среща мечка, че независимо, че човек с човека не си прилича - вярата и оптимизмът в теб са чисто теоретични. Констатацията е изцяло добронамерена.

# 188
  • София
  • Мнения: 24 839

Е, ако никой не разбере, все едно не се е случило. Sunglasses
Мостовете на Медисън.

Всъщност, това е и замисъла.
Само че има хора, които нямат правилна преценка за възможностите си и се навират в шамарите Joy.

# 189
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Да,само дето химията е като физиката,но в друг кабинет!

# 190
  • BG
  • Мнения: 892
Аз и да попадна имам едно качество, което като гледам доста мъжа нямат, а ни отличава от животните. Нарича се самоконтрол.
Възхищавам се на увереността ти, но да не те среща мечка, че независимо, че човек с човека не си прилича - вярата и оптимизмът в теб са чисто теоретични. Констатацията е изцяло добронамерена.

И да ме срещне-какво-моето не е вяра и оптимизъм, а познание на характера ми. И като казвам, че имам самоконтрол, значи имам-все пак не съм на 20 и вече съм наясно със себе си.
Просто за мен изневеряващите са слабохарактерни хора, които не могат да се владеят.

# 191
  • София
  • Мнения: 24 839

И да ме срещне-какво-моето не е вяра и оптимизъм, а познание на характера ми. И като казвам, че имам самоконтрол, значи имам-все пак не съм на 20 и вече съм наясно със себе си.
Просто за мен изневеряващите са слабохарактерни хора, които не могат да се владеят.

Ми, сладка си ми с тази самоувереност, че познаваш себе си като силнохарактерна, едното желязо, ковано! Hug

# 192
  • BG
  • Мнения: 892
absurd, доколкото си спомням ти в доста теми обвиняваш, че почти всеки на днешно време бяга след "пеперудите" и "тръпката" и с лесна ръка си разваля семейството, а когато виртуално попаднеш на такъв-точно обратното-почваш да твърдиш, че няма начин някой да е верен. Последно?

# 193
  • Мнения: 15 619
Още ли дъвчете тая глупост?

# 194
  • Мнения: 330
Stronger, 20, 40, 60 години - разликата, вероятно, е само във времетраенето на колебанието и вътрешната борба. Зададох семпъл въпрос, на който получих отговор от теб - смело доверяваща се в своя самоконтрол, но реално без никакъв подобен опит, от Barefoot, чийто пък отговор беше напълно противоречащ си - тя не забелязва никой и не влага нищо, подкрепяйки твоята теза, но всъщност - просто не отговарят на критериите и, за да прекрачи границата - сиреч непоклатима съм, ама не съвсем и последното мнение на absurT, която елегантно си "върза гащите", с ясното съзнание, че никой не е толкова брониран, колкото си въобразява.
Уважавам мнението ти, Stronger, приемам го на доверие и с разбираща усмивка.

# 195
  • Мнения: 522
Още ли дъвчете тая глупост?

'що четеш "глупости"? 
П.п. поискала съм ключ по-рано днес.

# 196
  • София
  • Мнения: 24 839
absurd, доколкото си спомням ти в доста теми обвиняваш, че почти всеки на днешно време бяга след "пеперудите" и "тръпката" и с лесна ръка си разваля семейството, а когато виртуално попаднеш на такъв-точно обратното-почваш да твърдиш, че няма начин някой да е верен. Последно?

Последно, не твърдя това, в което ме обвиняваш. Peace
Верни хора има, разбира се, но е твърде самоуверено и самозаблуждаващо вярването, че познаваш себе си из основи и няма как да се промениш или самоизненадаш в даден момент.
И не, не твърдя, че ако се поддадеш на пеперудите/ изкушението, което може да се случи и на най- съвестния и моногамен човек, ще хукнеш да съобщиш във фейса и да си развалиш семейството.
Затова казах, че да се отдаде на изкушението, не е за всеки. Simple Smile

# 197
  • BG
  • Мнения: 892
То и без да съобщиш във фейса пак се разбира, колкото и на хитрец да се правиш. Затова съм на принципа, който иска да се отдава на изкушения-ок, но без мен. Веднъж вече пробвах да си затварям очите-ами не, не става просто.

# 198
  • Мнения: 35 962
П.п. поискала съм ключ по-рано днес.

Общи условия

Активация на акаунт