За изневярата и семейните ценности

  • 19 051
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 577
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Тогава жена ти защо да не може да поиска да е с друг не в твое присъствие? Ако тя се влюби в друг, но ти каже - не искам да се развеждаме, но обичам друг, не ми се прави секс с теб, нито в тройки, четворки, искам да сме просто съквартиранти , това пак ще е "право да си живее живота, както на него му харесва", ти ще бъдеш ли ОК?

# 136
  • Мнения: 3 693
Отговорих на въпроса защо да не го/я доведе вкъщи, нали това попита? Simple Smile

За двойката - двойка значи интимните неща да се споделят м/у двама. Потърси ли се помагач отвън вече няма двойка.
Пак казвам - ок съм, ако някой не успее да си намери партньор, който го задоволява да продължава да си спи с много хора. Това си е негова работа. Просто открито да каже на човека до себе си и той сам да прецени дали това го устройва.
Както ти сам решаваш как да живееш, така всеки друг има право. Ако иска ще живее сам, ако иска в двойка, в тройка, в харем, няма значение. Решението си е негово, спрямо това как усеща нещата и какво му харесва. Няма как всички да харесват едно нещо.

И припомням, че темата не е за отворените бракове, а за изневярата. Т.е. хем искаш пред обществото, пред човека до тем и децата ти да си играеш на семейство, хем ги гледаш в очите и лъжеш какво правиш зад гърба им.
При нас няма лъжи, което би трябвало да означава, че не си изневеряваме. Съгласна?

Тогава жена ти защо да не може да поиска да е с друг не в твое присъствие? Ако тя се влюби в друг, но ти каже - не искам да се развеждаме, но обичам друг, не ми се прави секс с теб, нито в тройки, четворки, искам да сме просто съквартиранти , това пак ще е "право да си живее живота, както на него му харесва", ти ще бъдеш ли ОК?
Напротив, може. Може и аз съм ОК с всичко. И тя е ОК. Има ли проблем?

# 137
  • Мнения: 46 539
Да, не си изневерявате, вие сте просто приятели, които спят заедно, освен с други хора.
Т.е. нищо общо с темата, така че да спрем със спама.

# 138
  • Мнения: 523

Да, не си изневерявате, вие сте просто приятели, които спят заедно, освен с други хора.
Т.е. нищо общо с темата, така че да спрем със спама.
Абсолютно съм съгласна!

# 139
  • Мнения: X
След 5-10 години и две деца ела пак да се похвалиш тук, че сте страхотни партньори с жена ти. Ще те чакам с трепет!

# 140
  • Мнения: X
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.

# 141
  • Мнения: 18 613
Ужас - да искаш одобрение от мъжа си за гадже хихихи

# 142
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо използвате силни и страшни думи, когато не можете да дадете разумни доводи? Изневеряващите обменяли нещо си (не поясни какво), но каквото и да е то, те са го обменяли и преди да ви срещнат. Не ви разбирам, честно, сякаш съм от друг свят, или от бъдещето.

Казах ти, че ще е трудно да разбереш- не очаквам да си от бъдещето, защото не го искам такова за децата и внуците.
Преди да се срещнем, не е имало "ние" с цялата палитра от чувства и усещания, които са само наши и неповторими.
Когато той си нарами неговата част от "ние"- то и я завре и пряко, и фигуративно казано, между краката на някоя, и целостта, и "ние" се разпада.
И разбира се, боли.
Това е, накратко разликата в отношението към епохата отпреди "ние".

# 143
  • Мнения: 3 693
След 5-10 години и две деца ела пак да се похвалиш тук, че сте страхотни партньори с жена ти. Ще те чакам с трепет!
Ако това е към мен, този период сме го минали отдавна. Още сме страхотни партньори.

# 144
  • Мнения: 3 693
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.

# 145
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Manekena, пишеш си тук сякаш нещата, които правите с жена ти са напълно в реда на нещата, в грешка си. Повечето хора нямат нужда от оргии и не са отдадени изцяло на задоволяването на физическите си нужди.

Правете си каквото искате, но не го пробутвай тук за нормално или някаква висша форма на доверие.

# 146
  • София
  • Мнения: 24 839

 Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.

Важното е на теб да ти харесва факта, че сте се намерили двамата с еднакъв бъг в системата.

# 147
  • Мнения: 9 152
Като го чета Manekena и се сещам за едно семейство, в което съпругата е съгласна на забежките на мъжа й. Имах веднъж един такъв разговор с нея, с намеци я питах как възприема това негово поведение. Аз се изумих, но за нея си беше ОК.   Имат 4 деца, християни са (тя носи кръстче) , обичат си много децата и изглеждат много щастливи, успели, подкрепящи се. Познавам ги от 20 години ( тогава бях още несемейна - млада и зелена) , точно им се беше родило първото бебче. Не знам дали тя се е срещала с други мъже, не мисля. Не ме и интересува.

# 148
  • Мнения: X
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?
Ами на жена ти може да й хареса да ходи по домовете на тъпкачите.Тя няма ли право да си живее живота както й харесва? Защо трябва да ти го води  на оглед, ако не й трябва одобрението ти? Значи разрешаваш й да ти кръшка, ама само ако й "светиш" или участваш. Ама това е "Така искам аз.", а не както иска тя.
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.
На мен ми е все едно как си задоволяване секс-страстите. Щом и двамата ви устройва, какъв ти е проблема и в какво ни убеждаваш? Нито ние ще хванем да се опрашваме с всеки срещнат, нито ти ще станеш верен и честен. Всички са доволни.

# 149
  • Мнения: 3 693
Съжалявам, ако отговора ми не ти хареса, но това, което искам аз, се покрива на 100% с това, което иска и тя.
Важното е на теб да ти харесва факта, че сте се намерили двамата с еднакъв бъг в системата.
Бъг в системата? Зависи от гледната точка. За теб ние сме бъгнати, но пък за мен е обратното. Важното е всеки да харесва това, което прави и да е щастлив. 

Общи условия

Активация на акаунт