Тест за овулация - въпроси / тема 8 /

  • 66 882
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 772
Добре дошли в новата тема  Hug
 

Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията.
Нормално е да има един до два последователни (+) теста за О.,
три и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.


Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня - от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-4 часа преди теста
Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  в зависимост от дължината на МЦ


  Тестът за О. е положителен, когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия



О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ
 



                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.



2 положителни теста и пика на ЛХ


Цервикален секрет
При фертилната ЦС  - нишките са успоредни и подпомагат движението на сперматозоидите
А. Напречно сечение.
Б. Надлъжно



Различните типове ЦС:
L - преди и след Овулаторна фаза, 
S - фертилен прозорец с Овулаторна фаза




Да за покажете снимки на тестовете, може да използвате:  
http://www.img-share.eu/main/index
https://postimage.org/  
http://tinypic.com/
 
Старата тема

# 1
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Записвам се и аз, явно е голямо гадаене за повечето момичета относно тестовете.
Аз отново препоръчвам дигитални там няма да се чудите има или няма две черти. Не знам дали се предлагат в България и на каква цена са, но на мен една опаковка от 10 теста ми стига за два до три цикъла.

# 2
  • Мнения: 5 340
Аз малко се изненадах днес.
Цикълът ми е 30-32 дена винаги, затова не очаквах положителен на 12ти ден.
За какъв проблем говори ранната овулаци при дълъг цикъл?
Възможно ли е ЛФ да е повече от 16 дена?



# 3
  • Мнения: 39
Здравейте, малка предистория. Заради проблеми с хормоните искам да изследвам прогестерон, но понеже цикъла не ми е по часовник, а знам че се изследва 7 дни след доказана овулация. Имам и хашимото. От този месец правя тестове.  Започнах от 11-ти ден. Днес е 17-ти ден и бих искала да видите теста дали мога да го считам за положителен. Другите не съм ги снимала, защото са с бледи черти и със сигурност не са положителни. Какво мислите за този? Ще правя още тестове.

# 4
  • Мнения: 15
Скрит текст:
Здравейте, малка предистория. Заради проблеми с хормоните искам да изследвам прогестерон, но понеже цикъла не ми е по часовник, а знам че се изследва 7 дни след доказана овулация. Имам и хашимото. От този месец правя тестове.  Започнах от 11-ти ден. Днес е 17-ти ден и бих искала да видите теста дали мога да го считам за положителен. Другите не съм ги снимала, защото са с бледи черти и със сигурност не са положителни. Какво мислите за този? Ще правя още тестове.

Мисля че е (-)

а това са мойте последния ми също е от 17 ден и аз се чудя (+) или(-)

Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 09:21 от AnMary

# 5
  • Мнения: 39
Скрит текст:
Здравейте, малка предистория. Заради проблеми с хормоните искам да изследвам прогестерон, но понеже цикъла не ми е по часовник, а знам че се изследва 7 дни след доказана овулация. Имам и хашимото. От този месец правя тестове.  Започнах от 11-ти ден. Днес е 17-ти ден и бих искала да видите теста дали мога да го считам за положителен. Другите не съм ги снимала, защото са с бледи черти и със сигурност не са положителни. Какво мислите за този? Ще правя още тестове.

Мисля че е (-) а това са мойте последния ми също е от 17 ден и аз се чудя (+) или(-)
За жалост и аз съм от невежите и явно ще изчакаме някой опитен да каже Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 09:21 от AnMary

# 6
  • Мнения: 1 472


А тук виждате ли нещо положително...или по-скоро не...?

# 7
  • София
  • Мнения: 398
Рокет, предишни месеци на кой ден си имала положителни тестове?
Може този път овулацията да ти е на 13-14 ден и цикъла ти да е по-кратък.

# 8
  • Мнения: 5 340
Lace, миналия месец правих тестовете за пръв път. Започнах ги от 15 ден, както се съветва при 32 дневен цикъл. Нямаше положителен тогава.
Затова този реших да ги почна по-рано. Освен това днес забелязах и прозрачната, разтеглива ЦС.

# 9
  • София
  • Мнения: 398
А мериш ли БТ? Мисля, че по нея може да се види дали е имало О., дори и без тестовете.
Предполагам Денис ще се включи за ЛФ дали е проблем, ако се окаже толкова дълга.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
И аз уж с Ц 31 32 дни ову не хванах миналия месец .Почнах ги от 14 до 25 ден.Сега мо дойде на 28 ден и приключи вчера 7ден днес имам разтеглива слуз прозрачна като сопол и бодежи .Та явно е Ову ранно ......всичко е възможно!Но започнах да пия неофолик и инозитол 2 месеца вече.
Тестовете които виждам са отрицателни всичките .Трябва две еднакво ярки черти даже тестовата по-наситена да е .

# 11
  • София
  • Мнения: 35 772
Аз малко се изненадах днес.
Скрит текст:
Цикълът ми е 30-32 дена винаги, затова не очаквах положителен на 12ти ден.
За какъв проблем говори ранната овулаци при дълъг цикъл?
Възможно ли е ЛФ да е повече от 16 дена?

Дължината на МЦ - когато няма проблем с О. - се определя от деня на О.
Или, ако теста за О. е положителен само на 12 ден от МЦ, О. ще бъде на 13-14 ден + 14 дни = 28 дни.
По-дългата ЛФ, напр. 16 дни, не е нормална и може да показва проблем или неуспешна имплантация.
Ако се повтаря често, е добре да се изследват ЧХГ и Прогестерон.

# 12
  • Мнения: 5 340
Благодаря Денис. Simple Smile
Ще го обсъдя и с Док като отида на преглед септември.
Просто търся информация, но навсякъде има за къса ЛФ и последствията от нея, но за по-дълга от нормалното почити нищо не се намира.

# 13
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, не знам дали е тук мястото да питам но съм нова във бг мама. Аз съм със СПКЯ от дете  лекарите казват, че така съм се родила, до преди няколко месеца не съм имала проблеми с цикъла но изведнъж почна да ми идва през 5 дни и да и с продължителност 10 дни. Бях на лекар изписа ми Дуфастон от 14 до 24 ден, и този месец реших да следя овулацията с тестове почнах от десетия ден и всички бяха отрицателни, но сега в събота (14.07) беше положителен, вчера също и днес също е положителен това според вас нормално ли е??

# 14
  • Мнения: 5 340
Renito, защо не пуснеш снимки и на 3те теста? Така по-лесно ще се види дали всички са положителни реално, или само 1

Общи условия

Активация на акаунт