Aхондроплазия-Изоставане в растежа

  • 7 767
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
здравейте,ние сме нормално семейство , но на нашето дете също дадоха диагноза  ахондроплазия.аз се казвам ирена и съм от гр.софия,искам да се свържа с сем-ва. със същия проблемза да поговоря.имаме надежди от д-р стефанова че в зависимост от детето и от направеното му лечение може да се достигне ръст от 1:50-1:55.  моля всички с този проблем да не се отчайват и повече да вярват.

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Болестта е вродено, генетично обусловено заболяване, с честота от 1:100 000 до 1:26 000 , в 80% от случаите има спорадични мутации, един от основните фактори за това е възрастта на родителите , особена на бащата. Ако владеетеруски или английски можете да намерите много информация, групи за поддръжка и др. В здравния форум е писала майка с такъв проблем : http://archives.bg-mamma.com/archive/000/086/820/86820/86820.html

# 47
  • Мнения: 83
Здравеите на вси4ки които се интересуват от това заболяване. Аз бях запо4нала темата за ахондроплазия в този форум отдавна не бях го отваряла виждам,4е за тази година малко хора за писали .Е аз съм ве4е тук някои ако иска да пита нещо ............

# 48
  • Мнения: 83
Когато се роди дъщеря ми мажът ми беше на 22 така 4е не ми се вярва и не виждам връзка  аз знам 4е едно на хиляда е възможно да се слу4и

Общи условия

Активация на акаунт