ВтОРА юНСка теМА ни ЗАВАри - и кРАй плаЖА коЙ щЕ разТОВари 5-11.06

  • 6 047
  • 196
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 476
Хай Хуй и от мен!  Hug

Ще ви дам няколко рецепти с шафран! Wink
Ориз с шафран
Необходимите продукти са: 1 чаена лъжичка масло, 2 глави кромид лук, 1 чаена чаша бял ориз, 2 чаени чаши пилешки бульон, щипка шафран. Разтопете маслото в тенджера и към него прибавете ситно нарязания кромид лук. Разбърквайте много добре, докато зеленчукът леко се запържи. След това добавете предварително изчистения и измит ориз, пилешкия бульон и шафрана. Разбъркайте много добре. Оставете сместа на слаб огън, докато оризът напълно поеме течността.
Така приготвеният ориз е идеална гарнитура към месни специалитети. Може да го използватe и като добавка към задушени зеленчуци.

Картофки за чревоугодници
Необходимите продукти са: 1 кг картофи, 1 чаена лъжичка шафран, 3 супени лъжици зехтин, сол. Картофите обелете, измийте и нарежете на парчета. Смесете половината от шафрана с 1 супена лъжица зехтин и разбъркайте добре. Поставете картофите в тенджерка, залейте ги с вряла вода и добавете сол на вкус и останалата част от шафрана. Покрийте с капак и варете около 5 минути. Картофите не трябва да се преваряват. Свалете от огъня и ги отцедете от водата. Предварително загрейте фурната до 220 градуса. Намажете дъното на тава с 2 супени лъжици зехтин и поставете във фурната да се загреят добре олиото и тавата. Изсипете горещите картофи в предварително загрятата тава. Обилно ги полейте със зехтина, смесен с шафран. Поставете тавата във фурната и печете, докато картофите станат златисти и хрупкави.

Пилешки пържоли с бадеми
Необходимите продукти за специалитета са: 4 пилешки пържоли или филе, 3 супени лъжици масло, 1/4 чаена лъжичка шафран, 1 чаена чаша сметана, 2 супени лъжици кетчуп, 1/2 чаена чаша бадеми, сол, черен пипер и подправки на вкус. Измийте пилешкото и обилно го поръсете с черен пипер и сол. Разтопете маслото в по-голям съд, така че да можете да подредите в него месото на един ред. Когато маслото е готово, поставете вътре и пилешкото, оставете да се запържат до златисто и обърнете от другата страна. Изсипете мазнината и в същата тенджера към пилешкото месо изсипете сметаната, шафрана, кетчупа и подправките. Разбъркайте много добре на слаб огън и оставете на котлона, докато месото е крехко. Поставете пържолите в тава, чието дъно сте намазали с мазнина, и поръсете с нарязаните на едро бадеми. Отгоре изсипете и соса с кетчупа, сметаната и шафрана. Оставете за около 10 минути да се запекат в предварително загрята фурна. Специалитетът трябва да се сервира топъл.

Да ви е вкусно!  Peace

Слънчев поздрав от Италия!
Приятен уикенд на всички!

  bouquet


# 151
  • Мнения: 6 390
Хай хуй банда Mr. Green

Маймунке
ама сестра ти да не е в Холандия  newsm78 Wink Mr. Green че аз нещо съм пропуснала такава реклама тук  Laughing

Да кажа за Шафрана, че и тук е страшно скъп, и го наричат Шафран но и билката на аристокрацията  Whistling / едно време не била за всеки тая билка  Wink, само за богоизбрани един вид Wink Laughing/ значи голяма работа е , да ви е вкусно по рецептите на Гери  Wink

и като съм на тема манджи  Wink аииии колко вкусно изглеждат чушките Нана Кул Mr. Green Mr. Green, за жалост таратора се слива и не се забелязва... но получаваш отличен тази седмица за вечеря   bouquet Mr. Green
а за снимките, голям сладур е Габи  Hug не видях татито, но мисля че много ти прилича  Wink а малката пчеличка ... нямам думи  Heart Eyes Grinning на карнавал ли сте били  newsm78
и като готвиш такива вкусотии, как успяваш да си толкова слабичка  Shocked Flutter направо си много Кул  Party
я разкажи малко интересни неща от вашия край newsm78
близко ли сте до Лох Нес  Party, ходили ли сте там  Thinking
не видях да се разхождат мъже с полички по улиците / за жалост  Mr. Green/ кога се развяват така само на празници ли или като са големи жеги също  Wink  Laughing

Tali Dan
регистрирай се в снимка.бг, това бг фото много бавно, и напоследък все не работи  Confused
Я разкажи и ти любопитни истории  Wink морето ви е супер като гледам  Party направо завиждам на малките щтурчета на плажа  Heart Eyes колко големи жеги стават при вас  newsm78
аз докато си публикувам отговора, и ти вече си направила албумче в снимка.бг
Звезди
вече сме готови с първия урок по холандски, давай 2.  Laughing че много станахме чакащите  Wink

Гери
вие на къде ще пътувате този уикенд Party

Амейке
приятно пътуване, ще чакаме подробен снимков материал  Wink

Тук е супер слънчев ден  Party най после идва лятото  Wink
а Бадемката вече е с яка хрема, и май трябва някакви капки за нос, че с Стеримара няма да се оправи  Tired

На всички кандидат мами, пожелавам плодотворни и плодни дни    Wink bouquet
а на всички останали весел и топъл уикенд Mr. Green

# 152
  • Мнения: 5 476
Ели,ние стягаме багажа за лаго ди Гарда,отиваме на уикенд с преспиване при една приятелка!  Wink
Че слънчевия уикенд не е за пропускане!  Peace

# 153
  • Мнения: 6 390
Ели,ние стягаме багажа за лаго ди Гарда,отиваме на уикенд с преспиване при една приятелка!  Wink
Че слънчевия уикенд не е за пропускане!  Peace
аууууу пак ме вкара в стараната на сънищата  Wink Laughing
Благородно ти завиждам  Flutter Wink
Поздрави на мойто любимо лаго, и се надвам да се срещем скоро  Wink Grinning

# 154
  • Мнения: 5 183
Ммммммммм, Нана, пълнените 4ушки са на голяма по4ит у нас. Мерси за по4ерпката. А и таратор много та4им  Wink До сега ти разглеждах снимките. Много сте сладки. А ти откъде си ина4е родом?

А като заговорихте за п4ели4ки и калинки, вижте в какъв вид заварих моя Томи в4ера в градината. Познахте ли животното? Вси4ки деца бяха неузнаваеми  Mr. Green



Амей4е, радвам се 4е Шокито е добре. Лек път ви желая!

Тали Дан, и твоите снимки са гот. стана ми едно лятно и плажно, въпреки 4е тук ... бррррр, не мога да се плацикам сега  Wink

Джорджи, тук също се продава шафран в супермаркетите. Скъпи4ък ми се 4ини, а и не съм знаела какво да го правя де, както и колко се слага от него. Я кажи какъв вкус придава?  newsm78

Ели, а ина4е, освен "яката" хрема, как е Емката? Отпаднала ли е или е жизнена? Хапва ли? Спи ли спокойно?

# 155
  • Мнения: 7 605
Здравейте, мили приятелки,
Бай Хуй  Mr. Green

малеее какви са сладки де4ицата ви, пу пу  Hug  Мариякара, много се радвам да те видя zа първи път  Hug 

И при нас дойде ляяяяятооооооотоооооооооо  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses Днес мъжът ми ми обеЩа да се раzходим до Джелатерията  Sunglasses  Той се прибра в4ера сутринта с едно Немо zа Милена и лигавник с Мики Маус (zа 10$, егати цената  Shocked) и една тениска и един Мики Маус zа Мама  Mr. Green  Преz деня ходихме в центъра, СаШо си купи нови обувки zа работа и zа мънинкото вzехме нови дреШки 4е пак й намалиха  Crazy  Вzехме и летни Шапки, едната е даже с Немо, хаха, да отива към игра4ката  Wink  В центъра беШе пълно с народ, ниЩо 4е бяхме там когато обикновенните хора по принцип са на работа, но покрай световното е малко иzвънредно положение. Тук в понеделник Ще има ма4.

Калидка, ти сигурно си видяла ве4е де, но сайта на Кондор е преведен и на английски (и други еzици) и дори има настройка да ти покаzва цените направо в САД  Peace 

Хайде, оставям ви zа сега, имам малко работа да върШа и после бегом на вън. Лек ден  Hug

# 156
  • Мнения: 7 837
Кейси, ето един линк с още снимки и историята на слона  Grinning

Супер е, 10 х  Simple Smile Обожавам да гледам паради, а и този е от мащабните  Simple Smile


Какво най-много те впечатли от твоята ваканция?

Ами, аз съм си от впечатлителните и дори понякога зяпах като невидяла наляво и надясно  Laughing Може би, косатките  Wink

# 157
  • Мнения: 7 914
Нана , каква страхотна вечеря ...ммм...и да знаеш, че си имаш многооо красива пчеличка  Hug

какви страхотни снимки видях   Heart Eyesтолкова мили и сладки... smile3501


момичета само да ви кажа, че тук при нас страшна жега.. не се стои ни вътре , ни вънка...

Пожелавам ви прекрасен weekend!   bouquet

Последна редакция: сб, 10 юни 2006, 15:53 от zwezdi4ka

# 158
  • Мнения: 5 183

момичета само да ви кажа, че тук при нас страшна жега.. не се стои ни вътре , ни вънка...

Ехааааа, маистина ли? 4е колко градуса е?  newsm78
Тук днес доста духа, но поне не валя  Peace

# 159
  • Мнения: 7 914

момичета само да ви кажа, че тук при нас страшна жега.. не се стои ни вътре , ни вънка...

Ехааааа, маистина ли? 4е колко градуса е?  newsm78
Тук днес доста духа, но поне не валя  Peace

Около 29 ама няма грам ветрец и се чувстваш като риба на сухо... Sick

Да дадеш поне една   love001 на тигърчо ( това разпознах)!

# 160
  • Мнения: 5 183

Да дадеш поне една   love001 на тигърчо ( това разпознах)!

 hahaha Грешка!  Joy
А за целувката нямаш грижи Simple Smile
Друго животно са имали в предвид, оба4е:)

# 161
  • UK
  • Мнения: 1 334
Майка, Томи да не е коте ?  Grinning Аз сега се сещам, че беше питала за бутилката на снимката-това е на баща ми бирата   Grinning Засега минаваме само с пипане-като и дадем да пипне чаша,бутилка и подобни е щастлива и и минава мерака за тях.
Ели, тази година световното по гребане е на езерото до нас. Кану-каяка и гребането по едно и също време ли си правят първенствата или отделно? Не помня вече  newsm78 

# 162
  • Мнения: 5 183
не е изобщо от семейство котки Simple Smile Друго са искали да нарисуват и долу-горе си ли4и на живо, но на снимката не става ясно, а?Simple Smile

А Ивана опитвала ли е бира?  Wink

# 163
  • UK
  • Мнения: 1 334
само си е топила пръста  Grinning
Томи е акула  bowuu

# 164

Общи условия

Активация на акаунт