Паническо разстройство - 33

  • 72 907
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 782
Определено се губи личният  контакт"очи в очи"също скайп консултация не се препоръчва при по-тежки ,психолочически състояния.А това,че сте в чужбина там няма ли специалисти.
Препоръчах на Кайлин, тъй като при нея е от 3-4 седмици.
За мен нищо не може да замести говоренето на родния език и ще го предпочета, та дори и по скайп да е.
Да не говорим, че ако живееш в неанглоговоряща страна - за една сесия на английски и до 200 лева може да ти поискат. Е мерси...

# 691
  • Мнения: 18
Е,хубаво

# 692
  • София
  • Мнения: 17 851
А за ИР изследването (натоварване с глюкоза) има ли значение на кой ден се прави при жените?
Изискване е за ядене и пиене само, нали? И да си сутрин рано-рано там. Мерси!

1. Няма значение денят, но трябва 10 дни преди това да си си яла въглехидрати поне по 100гр/дневно. Т.е. ако си на нисковъглехидратен режим- трябва да спреш преди изследването, защото ще даде завишени резултати.
2. Препоръчително е да седиш по време на изследванията и да не щъкаш насам- натам.
3. Гладна и жадна (не се пие вода нито преди това, нито между 4-те бодения)
4. Не гледаш референтните стойности, щото в повечето лаборатории са скапани. Инсулинът трябва да е 5-6-7 на гладно, да се качи до 5 пъти на първи час и след това да спадне обратно.

# 693
  • Мнения: 1 782
Много благодаря! Доки ми пусна само 0'-120'. Ще взема книжка и ще си седя 2часа пред лабораторията май. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 4 978
Здравейте. Вече съм сигурна, че имам паник атаки. Снощи 2 пъти получих жестоко сърцебиене и чувството, че умирам. Сутринта се събудих отново със сърцебиене. Не мога са се справя сама и не мога да се успокоя. Вчера ги получих, когато уж бях спокойна. На какъв лекар да ходя? Психиатър ли? Моля ви за име на лекар от София от който сте доволни. Не му виждам края вече.
На психиатър, да, но нали знаеш, че той/тя ще ти изпише АД. Тези хапове отнемат време, докато подействат и трябва търпение и настройка. Аз ходя при Петя Димитрова, работи и с направления и на частно. Не съм ходила засега при друг, но съм чела, че има много доволни от Владимирова мисля, че в Александровска работи.
И аз ходя при Петя Димитрова, добър специалист. Проявява голямо разбиране и е страшно мила.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 550
Здравейте. Вече съм сигурна, че имам паник атаки. Снощи 2 пъти получих жестоко сърцебиене и чувството, че умирам. Сутринта се събудих отново със сърцебиене. Не мога са се справя сама и не мога да се успокоя. Вчера ги получих, когато уж бях спокойна. На какъв лекар да ходя? Психиатър ли? Моля ви за име на лекар от София от който сте доволни. Не му виждам края вече.
На психиатър, да, но нали знаеш, че той/тя ще ти изпише АД. Тези хапове отнемат време, докато подействат и трябва търпение и настройка. Аз ходя при Петя Димитрова, работи и с направления и на частно. Не съм ходила засега при друг, но съм чела, че има много доволни от Владимирова мисля, че в Александровска работи.
И аз ходя при Петя Димитрова, добър специалист. Проявява голямо разбиране и е страшно мила.
Дейзи, тя каква терапия ти изписа ?

# 696
  • Мнения: 4 978
Здравейте. Вече съм сигурна, че имам паник атаки. Снощи 2 пъти получих жестоко сърцебиене и чувството, че умирам. Сутринта се събудих отново със сърцебиене. Не мога са се справя сама и не мога да се успокоя. Вчера ги получих, когато уж бях спокойна. На какъв лекар да ходя? Психиатър ли? Моля ви за име на лекар от София от който сте доволни. Не му виждам края вече.
На психиатър, да, но нали знаеш, че той/тя ще ти изпише АД. Тези хапове отнемат време, докато подействат и трябва търпение и настройка. Аз ходя при Петя Димитрова, работи и с направления и на частно. Не съм ходила засега при друг, но съм чела, че има много доволни от Владимирова мисля, че в Александровска работи.
И аз ходя при Петя Димитрова, добър специалист. Проявява голямо разбиране и е страшно мила.
Дейзи, тя каква терапия ти изписа ?
Два, три деанскита на ден, при нужда половинка Ривотрил или ксанакс. Но само при нужда едно от последните две.

# 697
  • Мнения: 2 062
Здравейте, мили ми паникьори Simple Smile Ето ме пак. Не бях влизала във форума от доста време. Днес за пореден път мой близък ме разстрои и се замислих, че трябва да изхвърля някой хора от живота си окончателно. Да не кажа - почти всички. В последните седмици се наложи да общувам с разни хора - чужди и по-близки (уж) и ме осени мисълта, че никой не разбира как се чувствам и всички са супер коне с капаци. Много съм потресена от това какви са станали хората. Явно седенето ми в къщи покрай безработността ме е направило тотално неадекватна на реалността. Извода ми е, че хората са просто ужасни. Озлобени, готови на всякакви мизерии, за да постигнат дадена цел, лицемерни. Просто кошмар. Вече сериозно почвам да се чудя аз ли имам наистина проблем и паническо разстройство или съм заобиколена от нетърпими хора. Винаги съм мислела, че проблема си е в мен и аз съм твърде чувствителна, обаче почвам да се чудя...май не е точно така.

# 698
  • София
  • Мнения: 17 851
И аз съм чувствителна и съм (била) заобиколена от гадове и лицемери, но нямам ПР.
Въпрос на податливост на психиката е. Което не означава, че не бива да внимаваш с кого общуваш.
Аз стигнах до извода, че не е нужно всеки да те разбира, щото не всеки работи на твоята честота и има твоите възприятия. Да те изслушат, когато те мъчи нещо и да проявят емпатия пак е доста и говори за добри намерения.
Но в общия случай хората наистина са коне с капаци, за да се съхранят. А някои така са си родени, де.

# 699
  • Мнения: 4 406
И аз съм на тоя хал. Дразнят ме някой хора, даже и баща ми. Уж е на долния етаж, а аз получавам едва ли не ПА като тропне врата. С едната позната поддържах връзка и нея отбягвам, в асансьора не искам да има хора.

Що ми е толкова зле сутрин, не мога да стана, лошо ми е, нямам сили, за час се пооправям, ама докато стана.

# 700
  • Мнения: 1 782
Lovely, според мен и от двете по малко. Ние сме си по-чувствителни, но бих казала, че малко и преувеличаваме. Примерно една малка забележка е в състояние да ни срине. Това си мисля е от ПР, щото аз не бях такава преди, ама знам ли... Това се опитвам да променя сега - как аз възприемам света. Simple Smile
Странното е, че за по-съществените неща съм доста по-спокойна и неемоционална. Наложи ми се операция и дори не усетих тревожност тогава. Отидох, мина, възстанових се.

От друга страна хората са станали още по-лоши. Завиждат, клюкарят, прецакват, използват, никакво уважение към останалите.
Аз и преди съм го казвала - имам чувството, че социалните мрежи имат голяма вина за това.
Показва се страндарт, който не е достъпен за всички. Създава се една представа за идеален и охолен живот, която в 90% от случаите не е реална. И това създава една неудовлетвореност у хората и озлобява.
Хората вече пътуват, спортуват (wtf) и ходят по заведения, за да могат да се отбележат във Фейсбук. И някак в един момент те сами започват да си вярват, че имат невероятен живот (това след като съберат лайковете и възхищенията).
Живееш в панелка 50 квадрата, бачкаш гадна работа за малко пари от 9 до 6  и чакаш с нетърпение да се прибереш вечер, за да сипеш ракия и салата (и снимка във фейсбук задължително!!!) ... ама нали си бил един път в ДОбай (нищо, че си ял в Макдоналс и си се стискал като кокоши г*з) или пък в неделя си отишъл НА МОЛ.

Махай ги тия хора, ще ти се отрази добре мисля.

# 701
  • Мнения: 4 406
Лвли, нали почнах работа. Забележки, грешка си направила. Е кскво на прптоколи със сметки и то общо 20 стр. човек дето хабер си няма от тази работа ще сбърка. Пък и да си има пак ще сбърка. В обявата пишеше компютърна грамотност. Е към това едва ли спада аутокад, корела, добре, че ги знам. Та аз след една забележка се разревавам и треперя. В тоалетната де.

Нямам познати, от работа у нас. Телевизия, депресия, тревожност.

Май сутрин ми е кофти от деанксита и успокоителните. И друг път е било така. Да хвърля всичко, че и с тях все тая.

# 702
  • Мнения: 5 459
Ох, Джери, милата. И ти ли по тоалетните ревеш като мен. Чакам с нетърпение да дойде петък. Петък вечер съм маааалко щастлива и в събота вече ме тресе тревожността и депресията, че понеделник пак ще видя гнусната шефка. Колежката в петък ме зарадва, че гаднярката била отпуска другата седмица, но то е една седмица.....после пак ще се върне и пак започва психичния тормоз...

# 703
  • Мнения: 4 406
Али, една седмица ще ти е по-леко. Петък в 5,00 почвам да летя от щастие. Събота от кеф де търкалям до 14 в леглото.
А сега съм се заразтреперила.

# 704
  • Мнения: 294
Момичета имам въпрос за АД. Някоя пие ли и помага ли или влошава нещата? Сега проучвам психиатри и психолози и ще ида в най-скоро време, но предпишат ли ми АД както най-вероятно ще стане, искам да съм подготвена. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт