На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 16

  • 119 041
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Гърция е в европейски съюз и пълномощно не искат. или ако искат може на Английски, който е признат за европейски. Турците ще ти поискат, но те дали влизаш от Гърция или България винаги ти искат.

На теория...

На практика явно не е така. Върнали ли са ги? И какво могат да направят, освен да обикалят като замаяни?

Скрит текст:
Като казах "ако са външна граница на ЕС", точно това имах предвид - Гърция, също като нас, се явява външна граница в посока Турция.

Намерете текста, който задължава гърците да ги пуснат с пълномощно на английски и им го дайте за другия път. Защото аз, примерно, намирам това и както се вижда, няма яснота какво и как искат те.

Тъй като не ми се е налагало... Да не би да искаш да кажеш, че в рамките на ЕС детето може да пътува без пълномощно от другия/от двамата родители, ако не пътуват с него?

# 46
  • София
  • Мнения: 13 148
Тъй като не ми се е налагало... Да не би да искаш да кажеш, че в рамките на ЕС детето може да пътува без пълномощно от другия/от двамата родители, ако не пътуват с него?
Не, Беличке, не може. Трябва пълномощно/декларация. И до скоро това важеше само за напускане на България, т.е. да е на български език. Обаче от известно време съфорумка, която е българска гражданка, но живее в Холандия писа няколко пъти, че и холандците вече искат. Наложило се да вади и документ на английски.

# 47
  • Мнения: 955
Аз ще попитам още веднъж - в Одрин има ли магазини за реплики, както в Истанбул? Говоря за маркови чанти, обувки, часовници?

И още нещо - препоръчайте ни къде в Одрин да отседнем за една вечер

# 48
  • Мнения: 3 271
Записвам се, на 28 юли ще ходим с организирана екскурзия. Била съм и преди и все не успявам да накупя всичко, което ми се иска. Времето все не стига.
С организираните екскурзии е така.Времето е ограничено.Ще очаквам отзиви за десерта Simple Smile

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Таня, благодаря! Знам, че е така, макар лично да не съм правила или да са ми правили подобен документ.
Така и трябва да бъде.
Именно поради това изречението
Цитат
Гърция е в европейски съюз и пълномощно не искат или ако искат...
е подвеждащо. Надявам се всеки пътуващ щателно да се информира преди тръгване, за да няма неприятни изненади.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 97
Здравейте, ако пълномощното за управление на фирмен автомобил е на английски достатъчно ли е или тпябва изрично да е преведено на турски? Благодаря!

# 51
  • Мнения: 32
Благодаря, потърсих информация и май първо в ЦКБ ще пробвам, после Стринг на Бенковски , за последното не видях курса , затова на място ще идем.

С банките във Варна ще удариш на камък. Понеже курса е нисък казват че нямат налични. Казвам го от опит, защото аз търсих в понеделник. Пробвах ЦКБ, Турската банка под общината, Пощенска. Другите банки не търгуват с лири.  Най-изгодно излиза в Тавекс, разликата с централния курс е малка. А за другите чейнджове разликата е около 3-4 стотинки.  Най скъпо излиза Black Sea... нещо си. Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 52
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Относно пълномощното,да разбирам ли,че моето пълномощно ,издадено ми от брат ми ,трябва да е преведено и на английски/турски и др. език, ако искам да извеждам племенницата ми извън границата? newsm78

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте, ако пълномощното за управление на фирмен автомобил е на английски достатъчно ли е или тпябва изрично да е преведено на турски? Благодаря!
Да искат го на турски
Относно пълномощното,да разбирам ли,че моето пълномощно ,издадено ми от брат ми ,трябва да е преведено и на английски/турски и др. език, ако искам да извеждам племенницата ми извън границата? newsm78
Ако нито единият от родителите не е с детето, ти трябва пълномощното да е подписано и от двамата родители,а не само от брат ти.И него признават само на турски.

# 54
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Здравейте, ако пълномощното за управление на фирмен автомобил е на английски достатъчно ли е или тпябва изрично да е преведено на турски? Благодаря!
Да искат го на турски
Относно пълномощното,да разбирам ли,че моето пълномощно ,издадено ми от брат ми ,трябва да е преведено и на английски/турски и др. език, ако искам да извеждам племенницата ми извън границата? newsm78
Ако нито единият от родителите не е с детето, ти трябва пълномощното да е подписано и от двамата родители,а не само от брат ти.И него признават само на турски.

Божеее,добре,че стана въпрос  ooooh!
PS: Другия родител не е между живите,знам от кой трябва да съм упълномощена...

# 55
  • Мнения: 599
Аз ще попитам още веднъж - в Одрин има ли магазини за реплики, както в Истанбул? Говоря за маркови чанти, обувки, часовници?

И още нещо - препоръчайте ни къде в Одрин да отседнем за една вечер
A в Истанбул къде има магазин за реплики?

# 56
  • Мнения: 955
Аз ще попитам още веднъж - в Одрин има ли магазини за реплики, както в Истанбул? Говоря за маркови чанти, обувки, часовници?

И още нещо - препоръчайте ни къде в Одрин да отседнем за една вечер
A в Истанбул къде има магазин за реплики?

На всеки ъгъл в Лалели

# 57
  • Мнения: 1 339
Здравейте, ако пълномощното за управление на фирмен автомобил е на английски достатъчно ли е или тпябва изрично да е преведено на турски? Благодаря!
Питала съм митничарите - можете да минете с пълномощно преведено на английски. За пример - моето пълномощно е с превод на турски език, но на приятелите ни пълномощното е с английски превод - минахме заедно граница (Лесово) без проблеми.

# 58
  • Мнения: 1 804
Гърция е в европейски съюз и пълномощно не искат. или ако искат може на Английски, който е признат за европейски. Турците ще ти поискат, но те дали влизаш от Гърция или България винаги ти искат.
А преводът на декларацията къде се закрепя? На копие или на оригинала? Извинявам се, ако въпросът ми звучи глупаво Flushed , но не си го представям.

# 59
  • Мнения: 563
Тук говорим за пълномощно за кола. Там няма декларации.

Общи условия

Активация на акаунт