На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 16

  • 119 249
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 497
В сайта на Тавекс има информация с коя куриерска фирма доставят. Избор на Еконт е по-скъпо.

Благодаря !

# 676
  • Мнения: 2
Момичета, виждали ли сте в някой магазин в Одрин да продават помпи за кърма на Авент - електрическа?

# 677
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен! Хем съм изчела всичките теми и всеки път по нещо ми се губи Sad  Ние със сестра ми и мъжо сме се заканили да ходим на 21 септември точно на петъчния пазар. Видях, че някои казаха че може да се плаща и с карта, но се разрових да видя как изглежда пазара и малко се чудя как пък на такъв битак ще може с карта... Та гледах интересни дрехи и въпроса ми беше за там да се запасим с кеш, а за мола може и с карта... Моля ако не съм разбрала правилно да ме светнете Simple Smile Благодаря!

# 678
  • Варна
  • Мнения: 46
Аз на пазара плащах кеш, но видях на една от сергиите имаше табела, че приемат карти. В магазините в града и в МОЛ-а плащах с карта, дори и много дребни покупки. Единствено в Баргело ми отказаха карта, не им работеше устройството, но може и да ме излъгаха, защото настояваха да платя в левове или евро. В крайна сметка платиха 40 лв. за сметка от 120 лири, което пак беше приемливо. Да не забравя - за това , че платиха в лева получих два ароматизира за автомобил подарък.

# 679
  • Мнения: 5 397
Ниното,  логично е, че на пазарите не навсякъде ще има пос терминали, аз и не търся такива, не съм и забелязала дали има - купувам мандарини - плащам с банкноти, купувам сандвич - пак банкноти, купувам кестени  от сергия- пак. Не бих си помислила 2-3 лири да платя с карта. Най-малкото, мисля, бих се забавила.
Носи си кеш, въпреки настояванията на изискани потребителки. Те просто не ходят по пазари тип битак.
В моловете вади картата и не мисли за курс. Аз поне не мисля. Като се прибера вкъщи, до 3 дни получавам имейл с извлечение за транзакциите и такса превалутиране, ако има такова, и тогава каквото-такова Simple Smile пито-платено.

ПП За доставката на лири - вече споделих, но явно не се чете.
1000 лири, безплатна доставка с Европът за нов клиент, застраховка и такса 3,21 лв.
Чакам си лирите, още не са ми  писали или звъняли.

# 680
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Здравейте, ние мислим да ходим до Лозенград, но като чета по добре да отидем до Чорлу.
Можете ли да ни кажете в Лозенград пазара къде е и до колко работи?
Има ли перилни препарати?
Много ви благодаря, имаме намерение да отидем утре.
Всяка сряда има пазар в Лозенград, тръгвате по една централна уличка, която е в ляво от джамията. Джамията остава в дяснодясно, по същата улица има магазини БИМ, за дрехи, зеленчуци, платове, пилета на грил. Вървите само направо, където свършва улицата има авт.спирка и завивате в ляво има магазин за дом.потреби и Мигрос, пазарут се пада малко по-долу и вдясно покрай института. Който и да питате ще ви каже, всички говорят български.

# 681
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Всяка сряда има пазар в Лозенград. В Бизим има перилни препарати на най-ниски цени. Кипа е по-малка, няма МОЛ, има магазин на Уайкики. Мигрос е близо до Общината и джамията. БИМ и в ляво точно до джамията. Има Мигрос и до пазара.

# 682
  • Мнения: 70
Да попитам защо поръчвате лири, в Одрин няма ли Change бюра?Аз планирам да ходим на 01.09. Ходим често в Истанбул и там си сменявам Евро за лири. Също и на някой конфискували ли са му млечни храни на границата?

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 00:22 от Elito K

# 683
  • Мнения: 5 397
Ами, може би, има хора, които получават заплати в левове , а не в евро и оттам няма какво да сменят в бюро в Одрин. Всъщност, от тази тема разбрах колко много българи разполагат с евро - ех, изоставам тотално от тренда....
Или може би в България купувате евро и после го сменяте за лири ? И защо е тази гимнастика-светнете ме, че аз не схващам. Предварително ви благодаря за съветите.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Здравейте!
Взехме решение семейно да посетим в петък Одрин. От вълнение за малко да се забравя и едва днес се замислих за важни неща и отправям въпросите си към вас, пък дано получа отговор..
Така, ...
1....аз съм руски гражданин, децата ни са с двойно гражданство, а ММ е българин, но нямаме сключен брак. Да очаквам ли някакви изненади на границата?
2. .. ще бъдем със собствен автомобил. Срещнах информация за необходимостта от зелена карта или някаква международна застраховка за колата - актуално ли е това? Какво представлява и къде да я оформим и колко ще ни струва?
3. ... в петък ще има ли пазар в Одрин, заради празника в Турция и ще работят ли големите вериги и молове?
4. ... ако не успеем утре да намерим лири в Пловдив, да обърнем ли кеш в евро и да се надявам на златарски и чейдж в Одрин за кеш в лири?

Благодаря на всички за насоките!!! Дано ни се получи,...

# 685
  • Мнения: 70
Ами, може би, има хора, които получават заплати в левове , а не в евро и оттам няма какво да сменят в бюро в Одрин. Всъщност, от тази тема разбрах колко много българи разполагат с евро - ех, изоставам тотално от тренда....
Или може би в България купувате евро и после го сменяте за лири ? И защо е тази гимнастика-светнете ме, че аз не схващам. Предварително ви благодаря за съветите.
.   Защото дори да смениш левове за Евро при нас и там с Евро да си вземеш лири, пак ти излиза по изгодно от колкото да купуваш лири от България.В Change бюрата в Истанбул курса е като на  Бнб.

# 686
  • Мнения: 569
Момичета, виждали ли сте в някой магазин в Одрин да продават помпи за кърма на Авент - електрическа?
В мола Ераста има един магазин специализиран за бебешки неща --ЕБЕБЕК--провери в него другаде не се сещам.
https://www.e-bebek.com/

# 687
  • Мнения: 117
Моля, кажете, петък ще работят ли магазините и пазара?

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Да попитам някоя мама дали е закупувала от Одрин имуностимулатори за децата - в частност ми трябват Имунотрофина и Рибуномил и дали ще са със същите търговски названия?

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Някой купувал ли си е витамини от Турция и по-специално от Одрин?
Интересувам се от Б12 и витамин Ц, отделно и от пробиотици. Знаете ли дали таблетните/капсулните форми са със свободен режим на покупка или трябва да си приготвя рецепта от тук? А българска рецепта въобще дали ще важи?
И още нещо - някой срещал ли е продукти (билки, масла и козметика) на професор Ибрахим Сарачоглу в Одрин? Ако да, дали мога да помоля за някакво упътване към магазина/аптеката?
И последно. Simple Smile
Бои за коса, маски за коса, Шампоани, масла... Някакви съвети за турски марки, които действително помагат? Приятелка е с ужасен косопад - коса не й остава... Искам да й намеря нещо за нея..
Благодаря ви много за всички насоки!

Общи условия

Активация на акаунт