галено име на Александър?!

  • 11 682
  • 188
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 11 003
Алекс  Peace

Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Сашко май викаха в Русия, оттам е дошло и у нас.

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Алекс  Peace

# 3
  • Мнения: 1 259
Сашко не ми се нрави много,много.Алекс е по-добре

# 4
  • Мнения: 7 474
Винаги досега на Александър се е викало Сашо, просто на мода излезнаха зап. имена и се появи Алекс. Нормално е възрастните хора да харесват Сашо - няма лошо. Но решението е ваше! Дори и да му викат така, а вие по другия начин, детето ще свикне newsm78
Алекс
Съни
Сашо

# 5
  • Мнения: 390
Добре е и детето и вие да свикнете и с двата варианта, защото
Алекс ще го наричат, докато е малък. Като порасне, всички ще му викат Сашо.

# 6
  • Мнения: 4 965
Има и други варианти, освен Алекс и Сашо.
Примерно, Акси, Ати, Лекси и т.н.
От всички - единствено Сашко/Сашо не ми харесва.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Али  Laughing

# 8
На една приятелка детето и се казва така,само да чуе ,че му викат Сашко и почва да се обяснява"това не е Сашко ами Алекс".От сега се е зачудила децата как ще му викат  Shocked Имам една позната тя си е кръстила детето направо Алекс

# 9
  • Мнения: 686
Саше - много ми харесва

# 10
  • Мнения: 4 195
Аги - Алекс мила, Сашко също става но вие си му викате Алекс - нека така си остане и бабите да се съобразят, а защо тогава на Алкесандрите не им викат Сашки ами Алекс newsm78 newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 830
Алекс
Сани
Унисекс са и двете  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 035
Аз съм с две ръце за Алекс, на мъничко човече му ходи много  Heart Eyes
Примерно на мъжа ми от едно време му викат Саше/о/ко и така си е до днес, никой не му вика Алекс, няма как да си изкривят езика  Joy
Затова си го свикнете от сега да си е Алекс, нека да порасне детенцето с хубаво кратко име Wink

# 13
  • Мнения: 1 146
Може и Алек  Peace.
Но Али не ми харесва, като Али Баба ми звучи  Joy

# 14
  • Мнения: 14 654
на мен лично,повече ми харесва сашо или сашко .алекс също не е лошо .според мен всеки да го нарича както му харесва . на моето дете всички му казват както на тях им харесва и нямам нищо против. аз си го наричам цецо , свекървата - цветан , майка ми -цецко или цецик ,сестра ми -кокчо?! , кумът - цецундре и разни такива измислици .

# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Саше - много ми харесва
Peace

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Алекс  Peace

Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Сашко май викаха в Русия, оттам е дошло и у нас.

На Александър в Русия галено се казва Шурик, Шура и т.н. А за това как да се вика галено на едно дете бих казала, че когато го видиш човечето, то само ще ти дойде как да го наречеш. Съвсем не е задължително да е нещо свързано с името му, може да е просто нещо мило, галенко, което самото дете ще си хареса. Аз на племенниците ми им викам, мушмулки, въшчици, шебечета и не знам още какво, но всичко това е с много любов. Та не смятам, че това е повод за спор. На мен как ли не ми казнат също и в различните компании и среди по различен начин съм известна, та това не пречи и вашто момченце за едни да е Сашко, за други Алекс. В Банско пък на мой колега, който се казва Александър, му викаха Цанката ........ а сега де?!!?!?!?!

# 17
  • Мнения: 14 654
Може и Алек  Peace.
Но Али не ми харесва, като Али Баба ми звучи  Joy


нуни -  bouquet  така ме развесели ,още се смея

# 18
  • Мнения: 407
Сашко не ми се нрави много,много.Алекс е по-добре
Wink

# 19
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Може и Санди Peace

# 20
  • софия
  • Мнения: 495
Алекс Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 2 242
Понеже доста се увеличиха Алекс-ите  Mr. Green и може да става объркване из градинките и пързалките. Гласувам за Алек Peace, по-интересно и запомнящо се е Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 551
Саши,Саше

# 24
  • Мнения: 109
Всичко може, ама все пак помни, че няма да е винаги на няколко месеца или годинка. Ще стане някои мъж 2 м и Пухи, Мимчо, Дидко, малейййййй  Naughty Помните ли Емануил Йорданов (министърът на вътрешните работи при Костов) що подигравки отнесе за това Мими. Затова мисля, че Сашо си е най-добре - наложило се е наи-отдавна. Така както Димитър е Митко, Иван - Ваньо....

# 25
# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ал
Алекс
Сашо също става  newsm78

# 27
  • Мнения: 301
аз си му казвам Сашко Саши даже и Саша  Mr. Green Алекс е много модерно сега и както с ти казали всяко второ дете по градинките е Алекс  #Crazy
някои мами се обиждат като им кажеш Сашко на детето ама аз нищо обидо не виждам  newsm78
на Георги напр. като стане голям Жорко ли? Гого ли? ще му казват или Гошо-Жоро-Гопе Joy hahaha

# 28
  • Мнения: 2 381
Саши- звучи сладко;
Алекс

# 29
  • Мнения: 1 284
същия проблем и при мен бабите и почти всики Сашо Саши а ние с баща му Алекс, аз им казах да му викат както искат

# 30
# 31
  • Мнения: 748
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!
наричай си детенцето както на теб ти харесва Peace а на разните роднини ако не им обръщаш внимание ще видят, че не е интересно да се налагат и сами ще се откажат да настояват  Wink

а и не се знае като порасне дали няма да е модерно друго съкращение.  Wink

иначе на мен ми харесва Алекс.  Peace

# 32
  • Мнения: 801
санди също върви, но в крайна сметка както вие си решите, да ви е жив и здрав

# 33
  • Мнения: 924
Алекс, Алек, Сашко.... Нека всеки му казва както му харесва. Аз лично смятам, че това е ваше решение и намесата на баби, дядовци, лели и т.н. не е никак умесна.

# 34
# 35
  • Мнения: 63
Санди е готино хем за малко бебче хем за голям мъж. Peace

# 36
  • Мнения: 1 555
Моя приятелка има момченце на име Александър и му викат Аши Баши  Joy

# 37
  • Мнения: 1 150
Имах едно гадже Александър, викаха му Алек или Ати

# 38
# 39
Браовчед ми се казва Александър - ние му викаме на кратко Сандо и нетолкова на кратко Сандокан, приятелите Сашо, Алекс.
Амема приятел италианец, който също носи това име, но по тяхному Алехандро - казваме му Аля, както неговите родители.
Избери си сама как да викат на детето ти.
Имам приятелка, на която всички и казваме Рина. До скоро си мислех, че се казва Ирина  Embarassed , но всъщност носи името Катерина Simple Smile А Рина е наложено от майка й, доколкото знам.

# 40
  • Мнения: 7 186
Саше, Алекс.

# 41
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моя мъник е Алесксандър. Казваме му Алекс, но в яслата лелките и децата му викат Сашко  #Cussing out. Той милия и на двете се обръща. Аз точно по тази причина, защото Сашко не ми харесва исках да си го нарека Алек или Алекс, но баща му настоя да е Александър и така  Simple Smile.

# 42
  • Мнения: 1 001
Казвам се Стоян, но всички ми казват Тони, а раздвоение на личността не съм получил (или поне не знам).
Когато се роди дъщерята (Александра) аз (а мисля и всички други) я нарих Александра. Когато проговори сама се нарече Аля и така до първи клас. В началото на първи клас заяви, че иска да й казваме Саша (тъщата е рускиня), но май ефекта е, че всеки си я нарича както на НЕГО му хареса, а Аленка си е една.

# 43
  • Мнения: 1 237
На мен лично Алекс по ми харесва.

# 44
  • Мнения: 911
Както на вас ви харесва, я!
Алекс е много хубаво, Алек също.

# 45
# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Ние когато мислихме име за момче много държах да има  галено.Когато кръстихме малкия Александър се майтапихме,че ние ще му викаме Сашко,а мадамите Алекс.Сега всеки си му вика както му харесва:Сашко,Алекс,Санди,Саши и даже наш познат от време на време му казва Шаши  Laughing На нас не ни пречи,не мога на всеки да правя забележка,а и ако толкова съм искала да не му викат Сашко,да съм го кръстила само Алекс(нали така)Така,че според мен вие си му казвайте както на вас ви харесва и не се ядосвайте толкова на другите WinkС колко ли вариации на името му  още ще го наричат в живота му.......Да ви е жив и здрав Peace

# 47
  • Мнения: 3 360
Любимото ми мъжко име!Алекс-разбира се! Hug

# 48
  • на село
  • Мнения: 3 916
Аз моя мъж си го карам на Саше и винаги така съм си го наричала, това Алекс стана модно последните години, а на вас както ви харесва така си му викайте  Simple Smile  Hug
и не предирайте толкова на хората, че някой го е нарекъл Сашо, неможе всеки да знае как му е галеното име, аз например се дразня, ако ми направят забележка, че съм била объркала и той бил Алекс, а не Сашо...

# 49
  • Мнения: 14 654
моята свекърва пък се дразни като наричам синът и кирил (моя мъж) кирчо , а не киро -ужасно било и лигаво .не можело кирчо да се казва на такъв голям човек

# 50
  • София
  • Мнения: 100
Моята дъщеричка се казва Александра и от самото раждане със съпругът ми предупредихме, че искаме на галено да и викат Алекс.Всички се съобразиха с желанието ни.Ще му викаш както си искаш , все пак си  е твое детенце.

# 51
  • Мнения: 394
Имам приятели-дъщеря им е Александра-казват и Сани.Иначе за това име аз знам само Алекс и Сашко.

# 52
# 53
  • Мнения: 13 512
Синът ми е Александър и е на 12 години.Всички му казваме Алек от бебе- понякога забравям,че се казва Александър.

# 54
  • Мнения: 4 629
Алекс  Peace Сашко хич не ми харесва. Случвало се е като ме питат как се казва детето и аз кажа Алекс сандър - отсеща "Аааааааааааа Сашко". Затова вече като ме питат по градинките как се казва сина ми казвам Алекс

# 55
  • Мнения: 2 567
И аз не харесвам това Сашо. Алекс е по добре.
На шефа на мъж ми му казват Алик. Той е немец и може би за там такова умалително е нормално. По нашенски Алек по добре май звучи Thinking
Друг вариант е и Санди.

# 56
  • Мнения: 3 478
Алекс, Сашо хич не ми се нрави нещо Confused Някак спомени от едно време.

# 57
  • Мнения: 4 181
Lika,аз затова го кръстих само Алекс  Joy
Миличка, на теб като ти харесва Алекс нека се съобразят с желанието ти  Peace
Като порасне по-голям в детска градина или на училище сигурно все ще се намери някой , който да му казва Сашо, ама сега докато е мъничък, не виждам какво толкова ще им стане на бабите и дядовците да му казват Алекс Crossing Arms В крайна сметка детето си е твое, ти си му избирала името и щом искаш Алекс нека да е така.
А наште баби пък никога не му казват по име, все измислят разни галени щуротии и аз съм ги оставила кой както иска, но съм им казало Сашко не Naughty

# 58
  • Мнения: 35 962
когато го видиш за първи път, сама ще разбереш кое ще му "лепне'

# 59
Моята дъщеря се казва Евгения на баба си.Аз също се казвам така hahahaНа свекърва ми й викат Гина,на мен Женя и с триста зора се преборих на малката да й викат  Ева вместо Женя или Гинче(ужас),но успях! PartyСега всички и векат Ева !Аз мисля,че последната дума е ваша.Отстоявайте си позициите newsm10

# 60
  • Мнения: 2 672
няма значение, то си е едно също Wink

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Алекс  Peace

# 62
  • Мнения: 3 491
Като беше бебе, му казвахме "бебе Саше". Но като стана "голям мъж", дойде и голямото име - Александър.  Т.е., няма гален вариант, Александър си е Александър, така ни харесва, всичко останало ни звучи по-различно. Най-важното е детето да се чувства комфортно в името си. Като тръгна на детска градина, го прекръстиха на Алекс, но той се върза, че не му знаят името. Жените обаче в това отношение се оказаха разбрани, и името му беше веднага върнато към Александър. Майка ми в началото му казваше "Саше", но понеже всички около нея използват Александър, и тя неусетно започна така. Ако някой външен за семейството все пак се случи да го нарече Алекс, брат му няма да трае и веднага ще каже, че това не е Алекс, а Александър.

# 63
  • Мнения: 826
Дъщеря ми е Александра-казваме и Аля,а в детската Али.
Сашко и Сашка хи4 не ми харесват! Sick

# 64
  • Мнения: 8 505
Алекс.
Иначе на мой приятел Александър всички казваме Сашо с ударение на О-интересно обръщение и определено рядко стещано.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 09:01 от reflex

# 65
  • Мнения: 4 806
Алекс и Сашо

# 66
  • Мнения: 1 555
Алекс  Peace

# 67
  • Мнения: 1 014
Алек, а защо не и Алеко?

# 68
  • Мнения: 98
Малкят ми син се казва Александър.Ние си му викаме Алекс.Баба му се опитва да му вика галено Али,но аз изпадам в див ужас,тъй като ми звучи турско.И така най-често се обръщаме с Александър и Алекс newsm03

# 69
  • Мнения: 6 039
според мен е АлеК
а на Александра е Алекс.

# 70
  • Мнения: 164
Алекс!
Аз обожавам това име и искам след време детето ми да се казва така,независимо дали ще е момче или момиче.

# 71
  • Мнения: 2 381
Алекс и Саши Peace

# 72
  • Мнения: 1 800
Още един глас за Алекс  Heart Eyes
Ние си го кръстихме направо така, че да няма интерпретации.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 405
Много са, миличка Simple Smile
Алек, Алекс, Сашко, Сашенце, Шоши ...   bouquet

# 74
  • Мнения: 2 196
Алекс. Peace

# 75
  • Мнения: 318
Алекс, звучи по благозвучно Grinning

# 76
# 77
  • Мнения: 5 475
Алекс!  Peace

# 78
# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Алекс,Алек.Сашо звучи много селски
много исках да кръстим и нашето дете така,но не можах да изляза на глава с татито.но то има още време нищо не се знае

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Сандри ми харесва,но Вие си решавате сами.Каквото и да изберете все ще е дбре!

# 81
Леля ми пък вика на чичо ми Алекси,но Алекс си е най-добре Peace

# 82
  • Мнения: 356
        Алекс. Simple Smile

# 83
# 84
  • София
  • Мнения: 5 079
Алекс! Но и Сашо не е лошо...   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 440
Алекс звучи супер!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Алекс не ми харесва.На моят син му викаме Сашко, Сашо, Саше и т.н.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 372
АЛЕКС!!!!!!!!!! Сашо винаги ми е звучало глупаво Сашо Crazy Алекс си е супер аз не мога да разбера как може да се бъркат за това ква им е работата те да определят детето си е ваше както вие решите така ще му се казва ако съм аз направо ще избеснея  #Crazy #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 88
  • Мнения: 13 512
Алекс e  женскo име. Мъжкoте e- Алек. В Русия само е модерно Алекс  и за момче.
ALEC -Gender: Masculine
Pet form of ALEXANDER

ALEX -Gender:  Feminine
Usage: English
Short form of  ALEXANDRA

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 19:44 от eve-nadine

# 89
  • Мнения: 1 930
Алекс, но и Алек много ми допада  Peace

# 90
  • Мнения: 3 760
Алекс, но и Алек много ми допада  Peace
Peace
А Сашо си е гаден русизъм...

# 91
  • Мнения: 2 761
Sa6i,Sa6e,Sa6kin

# 92
  • Варна
  • Мнения: 478
Естествено че Алекс.Сашко ми звучи малко демоде.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 044
Алекс

# 94
  • Мнения: 657
Алекс,Ал

# 95
# 96
  • Мнения: 487
Сани

Алекс е много модерно напоследък, следователно много тривиално
По-добре Саше

# 97
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на малкото му ка3ваме Алекс....

# 98
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Алекс
Сани
Унисекс са и двете  Laughing

 newsm10

# 99
# 100
  • София
  • Мнения: 35 942
Сандо или Алек

# 101
  • Мнения: 6 155
Първоначално мислих да викаме на сина ми Алекс. Но приятелката ми има куче, което се казва Алекс и сега като чуя Алекс и се сещам за кучето  Laughing
Така, че му викаме Саше, Саши, Сашко ...  Peace
Пък и модата имената да звучат "модерно" не ме кефи  Sick

# 102
  • Мнения: 2 631
И ние си имаме Александър
Аз съм казала, че всеки може да го нарича както си иска
аз лично му казвам - Ал, Алекс, Саше, Сашунко Peace

# 103
  • Мнения: 5 140
Алекс, Алек  Peace
ох любимо ми е това име

# 104
  • Мнения: 595
Имах един съсед му викаха Сакина ама не ме кефи

# 105
  • Мнения: 386
Бащата е Санди, а малкия Анди. Много ги харесвам.

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Алекс  Peace Алечко  Grinning

# 107
  • Мнения: 666
племеника ми се казва Александър, като беше малък не можеше да каже Александър и каваше Ади така му викаме до днес галено

# 108
  • Мнения: 7 837
lika, на мен ми е интересно, сега скандал ли ще им вдигнеш на бабата и дядото, или ще ги накараш да прочетат отсеченото форумско мнение, че да наричаш галено детето си Сашко, е демоде
Нямам думи, честно...

# 109
Естествено че Алекс! На мен поне много ми харесва, синът ни се казва Александър и така му казваме. Освен това е интернационално име и няма да има проблеми с него извън страната.

# 110
  • Мнения: 147
За да няма ”галено” и ”негалено” го кръстих АЛЕКС. Не,че сега някои хора не се мъчат да му измислят ”галено” име #Crazy Чудя се на акъла на тази дивотия,ама няма к'во да сътворят. Даже питат от какъв зор пък е Алекс,а не Александър.Ей от такъв.Аман от ”галени” имена Mr. Green

# 111
  • Мнения: 3 334
 и аз съм за Алекс  Peace

# 112
# 113
  • Мнения: 3 336
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!

Лика, Алекс  Peace Или Алек  bowuu Мойта класна от 1-ви клас имаше син и му викаше Алек още през 85-та, така им кажи на роднините Twisted Evil

Мани и аз съм го закъсала, с мъжа ми се бяхме споразумяли - Елена да е на баба му, а мъжкото име да го измислям аз. Ами на мен любимите мъжки са ми Александър и Николай. Само че той твърдо заяви, че ще му вика Сашо и САНДЕ Shocked #Crazy И Александър го зачеркнах тотално. Сега според мен на Николай му се казва или Ники или Кольо. Да ама не, свеки му вика КОКИ #Cussing out Като кокошка #2gunfire И мъжа ми и той като иска да ме подразни и той започва да кудкудяка Коки това, Коки онова #Cussing out

Мани, няма оправия с тия роднини.  Rolling Eyes

# 114
  • София
  • Мнения: 13 206
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!

Не харесвам Алекс... на дъшеря ми Александра казваме Саша... едната баба пък й вика Али. Съседското момченце пък й казва Санди Simple Smile))
Според мен няма правилно и неправилно... казвайте му както вие искате... истината е, че на Александровците всеки им казва както той си реши... В яслата имаше Александър и родителите настояваха да му викат Алекс..

И още нещо.. на децата им казват така както те се представят... т.е. както им казват родителите Моята като я питаш как се казва отговаря - Саша. В градината й викат Сашка... е не ми харесва, ама голяма работа.. казала съм да й казват както намерят за добре

# 115
  • Мнения: 115
Nashiqt sin e Aleksandur i vsichki mu kazvame galeno - Alex, az ot vreme na vreme mu kazvam oshte po galeno Ali.  Grinning, no opredeleno Alex zvuchi mnogo, mnogo po dobre ot Sasho  Close

# 116
  • Мнения: 14 133
На нашия му викат Сашко, Алекс. Аз предпочитам Сашо. Все пак живеем в България, и не е демоде.

# 117
  • Мнения: 545
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!

И нашият син се казва Александър. Още преди да се роди в процеса на избор на името двамата с таткото решихме, че ще го наричаме Алекс и когато се роди казахме на бабите, че и те трябва така да му казват. Мисля, че щом вие двамата сте се спрели на Алекс, те трябва да приемат вашия избор.

# 118
  • Мнения: 1 101
На мен лично по-добре ми звучи Алекс  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 489
   Moqt sin se kazwa Aleksandyr, no se obry6tame po- naj razli4ni na4ini kym nego. Ponqkoga se 4udq dali izob6to 6te si nau4i imeto skoro:) Estestweno po wyzrasnite mu kazwat Sa6ko, Nie mu kazwame Aleks, no dori ponqkoga i az se obry6tam kym nego sys Sa6e, za6toto e po galeno ot galenoto... E edin den kogato porasne sam 6te re6i kak mu e naj- priqtno da se obry6tat kym nego,ne se pritesnqwaj:)

# 120
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На мен ми харесва Сашо или Санди.
Алекс не ми харесва въобще.

Но в крайна сметка в семейството ще му казвате така, както вие решите, а като порасне - ще решат.........приятелите му  Wink

# 121
  • Мнения: 3 248
Алекс! Peace

# 122
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Алекс

# 123
# 124
  • Мнения: 166
Александър-санди,але.андър

# 125
  • София
  • Мнения: 3 983
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!

Саш. Алекс. Алек. Сандо. Санде. Сашо(е). Санди. Ехехее, с това име проблеми няма!

# 126
  • Мнения: 143
Моя син се казва Александьр и му вика ме Алекс (всички) Naughty
Не мога да разбера само какво общо има Сашо с името Александьр newsm78 и много се дразня защото имаме една сьседка(бабушкера) която всеки пьт нарочно му казва Сашкооо  #2gunfire но детето вече само и вика не Алекс и тя Twisted Evil .
А за това че,после щели да му викат Сашко не мисля,това май вече е отживелица.

# 127
  • Мнения: 2 957
На всички Александровци,които познавам им викат Сашо.

# 128
  • Мнения: 5 317
Сашо или Алекс.

# 129
  • Мнения: 1 546
Сашо! Много ме кефи това име. Алекс...ми деда знам, ама..Сашо е по-хубаво Wink

# 130
  • Мнения: 14 654
може лялик

# 131
  • София
  • Мнения: 3 390
Алекс! Peace

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Алекс. Но  важното е вие как ще му казвате.Колкото и да се правят на интересни ,всички ще свикнат да се обръщат към него, както се обръщате вие.Но дори и да не стане- много важно, да ви е живо и здраво детенце,пък всеки да го нарича както си иска.

# 133
# 134
  • Мнения: 1 328
Така сме решили да го кръстим нашия като се роди  Peace

Алекс звучи някак си... международно Simple Smile
На мен ми харесва Сашо.

# 135
  • София
  • Мнения: 3 677
Моя позната кръсти дъщеря си Александра с идеята галено да и вика Алекс- да ама и до сега си я нарича просто Александра....
Като порасна и проговори малката си се кръсти Аси...и така си остана- всеки галено и вика Аси
мисля че ти си тази която решава-а не баби и дядовци- аз на моя не давам да му викат Вальо #2gunfire- а Вале или Валето

# 136
# 137
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Алекс  Peace






http://www.moetobebe.net/konkurs.php - Аз съм Таня Кешелава! Благодаря   bouquet

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 605
Мисля, че е редно роднините да не настояват и да се съобразяват с предпочитанията на родителите. По същия начин аз самата се възпротивих да наричат сина ми Боби (звучи ми като име на кученце) и за мен беше най-нормалното нещо, че близките ни се съгласиха.

# 139
  • Мнения: 878
нашият син също се казва Александър.Много ми харесва името и когато искам да наблегна на нещо ,нищо че е бебе още му казвам Александър .....и веднага си спира погледа.Иначе на галено му казвам Сашко,Саше ,Шошко...А най-обичам Харалампи Joy
Ми тя душичката от мен е излязла и ми е миличка ,нямам време да му казва Алекс или там каквото е модерно,гледам да името да е шеговито и забавно за детето ........пък и ако вземеш да се взимаш много насериозно ,става сложно .По-добре да свикне отсега да има чувство за хумор .И без това не мога да забраня на света да го нарича както си поиска . Crazy  bouquet

# 140
  • Мнения: 335
и алекс и сашко си е хубаво особено за бебенце

# 141
  • Мнения: 242
Сашко, Саше...много е хубаво ...и мило Mr. GreenМоже и Сандре.

# 142
  • София
  • Мнения: 11 703
На мен най-естествено ми звучи Алксандър на галено да се нарича Алекс.Сашо не се връзва с Александър в моите представи като съвсем различни имена ми звучат!

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 203
На мен ми харесва Алекс.

# 144
  • Мнения: 99
Много харесвам това име:)Да ви е жив и здрав! Моят вот е за АЛЕКС.

# 145
  • Мнения: 98
Аз вече съм публикувала отговор тук,но се връщам да допълня,че моят малък син Александър,нарича себе си "Айо".А това звучи толкова сладко от устата му Flutter

# 146
# 147
# 148
  • Мнения: 5 362
И аз съм за Алекс.

# 149
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ойно време  Flutter, всички Александровци бяха Сашо-вци, сега вече са Алекс-овци...
Както го свикнете, тъй ще бъде. Какво значение имат 5-те стр., дето са се навъртяли по Темата ти...  newsm78

# 150
  • Мнения: 5 026
  Алекс!

# 151
  • Мнения: 801
на мен пък ми харесва Санди

# 152
  • Мнения: 911
Малеееее, откъде я изкопахте тази тема отново ooooh!

# 153
  • Мнения: 869
Алекс е сладко

# 154
  • Мнения: 6 164
На едни познати е Алек.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 119
Въобще не ми харесва галеното на Александър да е Сашко...повече ми харесва Алек или Алекс.

# 156
  • Мнения: 191
Алек е по-тарикатско,това Алекс е почти на всеки втори Александър галеното име.

# 157
  • Мнения: 1 029
Алек или Алекс  Peace

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
освен това, ние на нашия бебок му казваме Але, Алечко, но все пак това е докато е малък. После може би само Алек или Алекс.

# 159
  • Мнения: 6 461
Алекс Peace(мисля,че Сашковците бяха едно време)

# 160
  • софия
  • Мнения: 1 745
Съни Peace!

# 161
  • Мнения: 155
А какво мислите за "Але" на мен ми звучи много сладко Heart Eyes

# 162
# 163
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Алекс

# 164
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
или АлЕкси  Peace

# 165
# 166
# 167
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Все ще има кой да му казва Сашко.
Иначе Алекс ми харесва.

# 168
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ние затова си кръстихме детенцето Алекс Heart Eyes
Иначе на таткото съм свикнала да му казвам Сашо! Peace

# 169
# 170
  • Мнения: 1 951
Алекс не ми харесва.Бих му казвала Сашо  Peace

# 171
  • Мнения: 592
 Peace
Алекс

Ако не ви хареват другите съкраЩениа, не раzреШавайте да му викат СаШо, Сандо и тем подобни. Загрогрява се хубавото име. Алекс пък е страхотно съкраЩение, така Ше свикнат приятелите по_късно

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е не мога да повярвам, че тая тема е 9 страници!  Shocked

# 173
  • Мнения: 158
Алекс много ми допада.ако е момиче и се казва Александра,също съм чувала галено да казват Алекс.абе както ви харесва така му викайте Hug Peace  bouquet

# 174
  • София
  • Мнения: 3 064
Не е ли най-важно да бъде обичан този Александър?
Естествено, че бабите ще му викат Сашо, това е обичайното съкращение. Не можеш да им забраниш.

Моят мъж е Александър - за сведение - майка му му казва Сашо,баща му -  Александър, почти винаги, аз - Сандо или Сандьо, когато се запознахме беше известен като СандЕ, а пък мойта майка му вика Санди.  Всъщност най-малко Сашо му казват, защото той се представя като Сандо неофициално. И си му отива Grinning

Алекс никой не му вика, нито Али...

# 175
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Бебето на най-добрата ми приятелка се казва Александър. Аз му казвам Али Peace!

# 176
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Алек, Алекс!

# 177
# 178
  • Мнения: 2 254
ами вие ще му казвате Алекс,бабите,дядовците,лелите....Саш(к)о и така:)))
 Саши.Саш също не са лоши междинни варианти.
но това са подробности,да е живо и здраво детето ,не е фатално как му викат Peace

# 179
# 180
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet

# 181
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Алекс ,разбира се...

# 182
  • Мнения: 592
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet

# 183
  • Мнения: 903
Определено Алекс  Hug

# 184
  • Мнения: 4 392
Алекс
Ал

# 185
# 186
  • Мнения: 679
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet
newsm10

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Едва ли от форума ще си избереш "галеното име на Александър". Струва ми се, че повечето поддържат идеята за "Алекс". Ако и ти си на това мнение, но не можеш да се справиш с изкривеното "Сашко" ще ти кажа ние как постъпихме. Още докато обсъждахме как ще се казва бебо и се  спряхме на Александър, мъжът ми каза "Не искам да се казва Александър, защото ще му казват "Сашо". Това е напълно нормално при вида на повечето имена звучащи на български като Тошо, Пешо, Гошо и т.н. Нищо общо с първоизточника. Та още като се роди нашето бебче му казвахме Алекс и на обръщения като "Сашко" , "Саше" и т.н. тактично отговаряхме, че той се казва Алекс и така всички свикнаха още от самото начало. Естествено далеч съм от мисълта, че в бъдеще няма да го наричат Сашо, но детето като си знае как си му казва мама и тати, само ще се справя в такива ситуации. Сега си му казваме Але, Алечко и др.такива, които каката измисля. Естествено за в бъдеще, като стане големичък - Алекс. С поздрав  bouquet

# 188

Общи условия

Активация на акаунт