Моля ви, посъветвайте ме какво да направя!

  • 4 875
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Ти как си представяш- всички гости ще гледат малкото сладко момиченце, а никой няма да обърне внимание на булката и младоженеца.
ами ако е квазимодо как ще й обърнат внимание, тя е абсолютна комплексарка и егоистка твоята зълва, ще ме извиняваш Laughing Mr. Green

испанците пък умират за деца, на една приятелка й бяха наели детето за шаферка, защото горките щели да останат без.
 а на родителите дадоха стотина евро да отидат на ресторант, докато малката шаферка е на сватба Flutter

# 16
  • Мнения: 1 238
Откоровено казано и аз не бих искала деца. Освен ако няма специално избрани шаферки.
добре де, ама защо не би искала деца? newsm78какво могат да развалят те или объркат? не виждам никаква логика, честно! децата освен да правят глъчка и веселба друго какво биха могли да направят.... да попречат на подписването?

извинявай tornerosse, ама аз бих се обидила сериозно, та нали оливия е племенница на въпросната булка? за нея няма ли изключение?


бих й казала, ами щом не ми искаш детето и аз няма да дойда Crossing Armsмного й здраве!

а иначе ако решиш за караваната, може да наемеш някой да седи с малката докато сте на сватбата....баси, много се ядосах!

Забравих да ви кажа за шаферката. Точно както Бискара каза, самоче булката сама си ми го каза. Значи на Коледа, когато казаха за пръв път, че ще се женят, аз възкликнах: Ураааа.........! Значи Оли ще ти бъде шаферка!
Понеже Оливия е единственното момиченце в родата. Тя ме погледна учудено и каза: Ааааа, не. Няма да има шаферки. Ти как си представяш- всички гости ще гледат малкото сладко момиченце, а никой няма да обърне внимание на булката и младоженеца.
Това ми затвори устата и аз не казах нито дума повече. Незнам, може би въпрос на манталитет. Аз нямам нищо против нито шаферки нито деца на сватбата ми. За щастие мъжът ми ме подкрепя.

Това са супер комплексарски изказвания...Извинявай , ама ми дойде спонтанно.
Едно дете по никакъв начин не може да се сравнява нито с булката, нито с младоженеца.
Извинявай за въпроса, но те пенсионерска сватба ли са решили да правят? #Crazy


Ха ха! Е, цитирам ти зълва ми:"Това не е детско парти, а аз възрастни!"  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Абе.....
Иначе свеки гледа сватбата на брат ми в България на видеокасета. Беше една типична нашенска сватба със всичките му екстри  Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses и една сурия дечурлига  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Видя свеки как всички танцуваха- и възрастните с децата и как и децата се бяха хванали на хорото и колко весело беше. А булката си е булка! Колкото и деца да има, всеки знае защо е дошъл на сватба, нали? Но пак- различни хора- различни манталитети. Иначе на свеки много и хареса българската сватба.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
На мен лично даже ми изглежда малко скучно без деца, но това си е мое мнение.

# 17
  • Мнения: 934
Тя е поканила около 70 човека. Не виждам как Оливия ще развали тяхното незабравимо изживяване. Те надали ще я забележат сред толкова много хора. Но разбира се, аз нямам правото да и държа сметка.
Брей, много народ, бе!
Тя сигурно вече е казала на гостите - без деца, така че ако вие я доведете, сигурно сума ти народ ще си каже - аха, защо за тях може, а нашите деца - не!

Ами аз лично бих и казала, че много съжалявам, пробвала съм много варианти и просто няма на кой да я оставя, така че ако Оли не може да дойде, и аз няма! Crossing Arms А като си роди деца и тя, ще види лесно ли е!

# 18
  • Мнения: 1 363
Детето ти винаги трябва да е приоритет. Не бих отишла на сватбата.  Интересно ми е мъжът ти какво мисли по въпроса, би ли споделила!
Според мен е малко грубо да се затвори детето в караванка с непознат, а мама и тати на купон.
Също така, тя няма право да се разсърди. Пък и да се разсърди ще и мине.

# 19
  • Мнения: 1 238
Детето ти винаги трябва да е приоритет. Не бих отишла на сватбата.  Интересно ми е мъжът ти какво мисли по въпроса, би ли споделила!
Според мен е малко грубо да се затвори детето в караванка с непознат, а мама и тати на купон.
Също така, тя няма право да се разсърди. Пък и да се разсърди ще и мине.



Мъжът ми, за разлика от родата си е на различно мнение. Пък и вече 5 години сме заедно- научил е много за българската кутура и за това ме разбира отлично, че ми е криво и мъчно. Той също не би оставил Оли на кой да е. Но и на него не му е лесно, защото и на него ще му се разсърдят ако дойде сам, за това че не ме е убедил да дойда и аз. Онзи ден, след като говорихме повече от час за това, той ми каза:"Еми обади се тогава и кажи, че няма да дойдеш без Оли." Но не го направих. Като чели още се надявам зълва ми да направи компромис.

# 20
  • Мнения: 1 238
Тя е поканила около 70 човека. Не виждам как Оливия ще развали тяхното незабравимо изживяване. Те надали ще я забележат сред толкова много хора. Но разбира се, аз нямам правото да и държа сметка.
Брей, много народ, бе!
Тя сигурно вече е казала на гостите - без деца, така че ако вие я доведете, сигурно сума ти народ ще си каже - аха, защо за тях може, а нашите деца - не!

Ами аз лично бих и казала, че много съжалявам, пробвала съм много варианти и просто няма на кой да я оставя, така че ако Оли не може да дойде, и аз няма! Crossing Arms А като си роди деца и тя, ще види лесно ли е!
Тя можеше да покани само децата на най близките, т.е племенниците си. А те не са много.

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз не бих си оставила детето с непознат!
Опитай, да убедиш зълвата, че това дете с нищо няма да попречи на тържеството, или че имаш огромното желание да покажеш на Оли  една датска булка; че в краен случай, ако не се намери компромис просто си принудена да не присъстваш на сватбата. Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 1 363
Детето ти винаги трябва да е приоритет. Не бих отишла на сватбата.  Интересно ми е мъжът ти какво мисли по въпроса, би ли споделила!
Според мен е малко грубо да се затвори детето в караванка с непознат, а мама и тати на купон.
Също така, тя няма право да се разсърди. Пък и да се разсърди ще и мине.



Мъжът ми, за разлика от родата си е на различно мнение. Пък и вече 5 години сме заедно- научил е много за българската кутура и за това ме разбира отлично, че ми е криво и мъчно. Той също не би оставил Оли на кой да е. Но и на него не му е лесно, защото и на него ще му се разсърдят ако дойде сам, за това че не ме е убедил да дойда и аз. Онзи ден, след като говорихме повече от час за това, той ми каза:"Еми обади се тогава и кажи, че няма да дойдеш без Оли." Но не го направих. Като чели още се надявам зълва ми да направи компромис.

Лиле, не мися че е само Българска привичка да се ходи на сватби с деца. Моя мъж при такова условие на секундата, без дори да се колебае, да обмисля вариянти би отказал категорично. 
А АКО  етърва ти реши да прави компромиси, ще го направи, когато и заявиш, че няма да отидеш. Преди това малко се съмнявам, тъй като тя ще си мисли, че вие ще намерите вариант.


# 23
  • Мнения: 3 880
Аz по принцип съм от хората, които не обичат да си раzвалят отноШенията с родата и са склонни да правят компромиси, но в случая не бих направила компромис zа сметка на детето си.
Каква е таzи леля бе? Ще поканя брат си, а няма да поканя детето му, Щото то не ми е роднина или какво newsm78. На мен не ми е ясно как едно дете Ще успее да направи детско парти от сватба със 70 въzрастни. И не става въпрос zа някое си дете, а zа племеницата й. ВсъЩност съгласна съм, че тя си реШава кой да покани и как да протече праzненството й, но в такъв случай няма никакво право да се сърди и да прави фиzиономии после, zаЩото като стане майка Ще раzбере, че децата винаги са приоритет zа родителите си и не могат да бъдат на второ място след някаква си сватба, пък ако Ще и на кралска особа да е тя.
Варианта с караваната пък ми се струва оЩе по_абсурден. Аz Ще "праzнувам", а детето ми Ще е на беzопасно раzстояние от булката, като чумаво_ не.
Какво бих направила аz_ ако бяха в наШият град бих се навила да си оставя детето някъде zа няколко часа, zа да присъствам поне на официалната част, но Щом е толкова далеч бих иzпратила мъжа ми сам, като преди това Ще се обадя и със съвсем нормален тон Ще кажа, че просто няма място zа сърдене, това е положението и няма друг начин и обясни на булката, че детето не е кученце да го вържеШ някъде на каиШка, zа да не пречи.
Тя дори и да сколони и да ви раzреШи да я вzемете най_вероятно няма да е очарована от присъствието й и Ще гледа на нея като натрапник, така че не се навивай вече на такъв вариант.
Уф, много дълго стана, а исках само с две думи Embarassed
А, и един ден Оли като се zажени не zабравяй да й напомниШ, че въпросната леля няма нужда да я кани, zаЩото и тя не е била добре доШла на сватбата й Twisted Evil

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не мисля, че това се случва само в чужбина. На сватбата на сестра ми и на приятели, на които кумувахме нямаше деца, по тяхно изрично желание. На приятелите ни, беше въпреки всичко три годишната племенница (единствено дете) и беше лудница, то не спря да тича, танцува, майка му и баба му бяха само подире му.
Така че, всичко е въпрос на личен избор. Ако няма на кой да я оставиш, просто не отивай.

# 25
  • Мнения: 3 880
Откоровено казано и аз не бих искала деца.
Няма ниЩо лоШо да не искаШ деца на сватбата си (въпреки, че zа мен е нераzбираемо), оЩе повече, че повечето младоженци оЩе нямат деца и не са напълно наясно какво оzначва това zа родителите им, НО трябва да си наясно, че след като иzискваШ подобно неЩо има голяма вероятност някои от гостите ти да не могат да присъстват, а не да правиШ фиzиономии, че не са си zахвърлили някъде децата при непоzнати в твоя чест.
Вярно че това е важен ден, но в никакъв случай не е по_важен отколкото е едно дете zа родителите си. Погледни и от таzи страна.

# 26
  • Мнения: 5 183
Доста деликатна ситуация. Разни хора, разни култури, традиции и разбирания. Добре ще е да сте на едно мнение със съпруга ти, вси4ко останало е без зна4ение. А наистина ли ИЗОБЩО няма на кого да я оставите?
Ние преди доста време /около първия РД на Томи/ бяхме поканени на събиране у едно семейство /кипърски тур4ин, женен за българка/ - парти по слу4ай годежа на щерката. Там се изсипа сума народ. В поканите изри4но бе упоменато 4е не е желателно да се водят деца. Успяхме да уредим кой да ни гледа Томи - баща ми беше тогава тук за 8 месеца. Действително беше голям купон, направо лудница, и абслютно неподходящо за малки деца.
А във вашия слу4ай какво да кажа ... не трябва 4ак толкова да се палим, като 4е ли въпросната сестра на мъжа ти едва ли не има нещо специално против Оли. Просто дат4аните, а и не само те, са по-друг тип хора. Наши познати тук казваха 4е плащат на свекито от английски произход/ да им гледа детето /вну4ката й/ през деня и да я води и взима от градина... ве4е нищо не може да ме о4уди. Пръснали сме се по света ... и о4акваме да разсъждават като нас... е, няма такъв филм. Ще трябва да се нагаждаме някак.
 А ти, ако наистина няма никакъв вариант ... не знам... Това решение трябва вие двамата с татито да си го вземете и никоя от нас нямя пряво да се меси. Така мисля аз. Тук местните, като им кажа за даден ангажимент ве4ер /или парти/, 4е не мога, щото няма кой да гледа детето, опулват едни големи о4и и казват:"Да ти препоръ4ам детегледа4ка. Много е добра и не взима скъпо". Вси4ки поголовно ползват услугите на нани-та за по няколко 4аса ве4ер 1-2 пъти седми4но, з ада могат да излязат само двамата, а и без това децата им лягат рано и нанито просто седи и ги варди.

Малко офф: Торне, много се радвам да те видя тук. Как е Оли? Говори ли? Къде се губиш? Айде по-4ести4ко ни навестявай!  Wink

# 27
  • Мнения: 5 183
...повечето младоженци оЩе нямат деца и не са напълно наясно какво оzначва това zа родителите им, НО трябва да си наясно, че след като иzискваШ подобно неЩо има голяма вероятност някои от гостите ти да не могат да присъстват,

Така си мислим САМО ние. Реалността не е такава. Хората по света масово си излизат без децата, независимо от повода. За целта си има детегледа4ки.
Ние със съпруга ми си мъкнем навсякъде детето или не ходим ... с мнооооооооого редки изклю4ения, но местните не са така.

# 28
  • Мнения: 118
 #Crazyнаправо съм шокирана! на твое място не бих се замисляла изобщо-не отивам и това е! а това за караваната... Sickнямам думи! който иска да се сърди! ако булката наистина държи ВИЕ да сте там,не би поставяла такива условия! а ВИЕ все пак сте трима! Angry

# 29
  • Мнения: 1 238
Доста деликатна ситуация. Разни хора, разни култури, традиции и разбирания. Добре ще е да сте на едно мнение със съпруга ти, вси4ко останало е без зна4ение. А наистина ли ИЗОБЩО няма на кого да я оставите?
Ние преди доста време /около първия РД на Томи/ бяхме поканени на събиране у едно семейство /кипърски тур4ин, женен за българка/ - парти по слу4ай годежа на щерката. Там се изсипа сума народ. В поканите изри4но бе упоменато 4е не е желателно да се водят деца. Успяхме да уредим кой да ни гледа Томи - баща ми беше тогава тук за 8 месеца. Действително беше голям купон, направо лудница, и абслютно неподходящо за малки деца.
А във вашия слу4ай какво да кажа ... не трябва 4ак толкова да се палим, като 4е ли въпросната сестра на мъжа ти едва ли не има нещо специално против Оли. Просто дат4аните, а и не само те, са по-друг тип хора. Наши познати тук казваха 4е плащат на свекито от английски произход/ да им гледа детето /вну4ката й/ през деня и да я води и взима от градина... ве4е нищо не може да ме о4уди. Пръснали сме се по света ... и о4акваме да разсъждават като нас... е, няма такъв филм. Ще трябва да се нагаждаме някак.
 А ти, ако наистина няма никакъв вариант ... не знам... Това решение трябва вие двамата с татито да си го вземете и никоя от нас нямя пряво да се меси. Така мисля аз. Тук местните, като им кажа за даден ангажимент ве4ер /или парти/, 4е не мога, щото няма кой да гледа детето, опулват едни големи о4и и казват:"Да ти препоръ4ам детегледа4ка. Много е добра и не взима скъпо". Вси4ки поголовно ползват услугите на нани-та за по няколко 4аса ве4ер 1-2 пъти седми4но, з ада могат да излязат само двамата, а и без това децата им лягат рано и нанито просто седи и ги варди.

Малко офф: Торне, много се радвам да те видя тук. Как е Оли? Говори ли? Къде се губиш? Айде по-4ести4ко ни навестявай!  Wink

Да, наистина нямам на кой да я оставя. Сватбата е на 4 часа път от тук, а там пък дори и познати нямам. Знам, че решението ще си го вземем ние. Темата я пуснах, за да чуя как разсъждават другите момичета, за да получа един вид подкрепа и кураж и за да не се чувствам сама с моята позиция. Момичетата ми вдъхнаха много кураж и сега смятам да напиша на зълва си един дълъг е-майл за това как се чувствам и тн. А тя много добре знае как стои въпросът с гледането на Оливия. Нали, когато мъжът ми беше във Франция 3 месеца и Оли се разболя, а аз трябваше да ходя на работа, ТЯ дойде да я гледа, именно защото освен на нея и на свеки просто нямам на кого да разчитам. Това е жалката истина. Изобщо не ми е лесно и много ми липстват майка ми и баща ми.

Иначе Оли е добре. Вече говори и на двата езика без проблем само дето произношението и е доста бебешко. Но е много срамежлива и не смее да приказва с непознати  Laughing Laughing Laughing Laughing Аз ходя на работа, но днес е празник тук и не се бачка, за това имам и малко време, иначе и аз нямам време за нищо.
Цунки на Томи.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт